Jump to content
Sdvoudouris

Αγωγή - Polo Gti Ελαττωματικοί Κινητήρες

Recommended Posts

Γίνεται μια προσπάθεια αγαπητοί φίλοι και είστε ευπρόσδεκτοι να συμμετέχετε αν αντιμετωπίζετε το ίδιο πρόβλημα. 'Αλλωστε θα βόλευε πολύ να απογοητευτούμε και να σταματήσουμε τις όποιες επαφές και ανταλλαγές απόψεων

Edited by tasb
Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια ειμαι απο πολυ μακρια 360 χλμ απο αθηνα και δεν μπορω να ερθω αλλα αν μαζευτειτε και αποφασισετε κατι ενημερωστε με με πμ. ηδη εχω στειλει ενα εξωδικο αν χρειαστει θα φτασω στα ακρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μέσα, καλά είναι το επόμενο ΣΚ των εκλογών που θα κατέβω Αθήνα για να ψηφίσω... Αν δεν μπορείτε τότε , θα έχετε την συμπαράστασή μου όπως και να έχει!!!!!!! =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@

Link to comment
Share on other sites

GiorgioPap- GTI και δημgti περιμένουμε τις συμμετοχές σας στο mail που υπάρχει στο προηγούμενο post . Επειδή έχετε κάνει και προηγούμενη προσπάθεια ένας λόγος παραπάνω και ο καφές κερασμένος ! Ήδη πρώτη μέρα του post και οι συμμετοχές είναι αρκετές. Οι επαφές με ενδιαφερόμενους έχουν ήδη γίνει τηλεφωνικά Η πρόταση είναι πολύ συγκεκριμένη με δηλώσεις συμμετοχής και σκοπό να πετύχει.Παρακαλούνται οι φίλοι να δηλώνουν συμμετοχή στο mail pologtiproblems@gmail.com καιόχι με post και reply στο topic γιατί μόνο έτσι θα έχει αποτέλεσμα. TSOLIAS ευχαριστούμε

Edited by tasb
Link to comment
Share on other sites

οκ εγω δεν εχω προβλημα φυσικα.θα στειλω μαιλ.

αφου θα ερθει και ο γιωργος(τσολιας) αθηνα θα ηταν μια καλη ιδεα η συναντηση να γινει οντως το σκ των εκλογων.

@σπυρος δε πειραζει που εισαι μακρια στιλε ενα μαιλ και συ με το ονομα σου και τον αριθμο πλαισιου σου αν θες ετσι ωστε αμα μετα απο συζητηση προβουμε σε καποια κινηση να εισαι και συ μεσα.πιστευω ειναι μια λυση αυτη για τα παιδια απο επαρχια..

Link to comment
Share on other sites

οκ εγω δεν εχω προβλημα φυσικα.θα στειλω μαιλ.

αφου θα ερθει και ο γιωργος(τσολιας) αθηνα θα ηταν μια καλη ιδεα η συναντηση να γινει οντως το σκ των εκλογων.

@σπυρος δε πειραζει που εισαι μακρια στιλε ενα μαιλ και συ με το ονομα σου και τον αριθμο πλαισιου σου αν θες ετσι ωστε αμα μετα απο συζητηση προβουμε σε καποια κινηση να εισαι και συ μεσα.πιστευω ειναι μια λυση αυτη για τα παιδια απο επαρχια..

αν συμφωνουν και οι υπολοιποι δεν εχω προβλημα να στειλω.....παντως σιγουρα θελω να μου πειτε τι θα κανετε γιατι ετσι κ αλλιως εχω σκοπο να κινηθω μονος οποτε αν κανουμε και μαζικα ακομα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

H συνάντηση έχει προγραμματιστεί για τη Κυριακή 13/5. Τους φίλους από την επαρχία που θα έρθουν στην Αθήνα για να ψηφίσουν, μπορούμε να τους συναντήσουμε τη Κυριακή των εκλογών, να έχουμε μια πρώτη επικοινωνία και να μας εκθέσουν το πρόβλημά τους και πως έχει αντιμετωπιστεί μέχρι τώρα. Απαραίτητη προυπόθεση η αποστολή ονοματεπώνυμου και τηλεφώνου επικοινωνίας στο pologtiproblems@gmail.com . Η κυρίως συνάντηση όπως έχουν ήδη ειδοποιηθεί οι ενδιαφερόμενοι τηλεφωνικά, θα γίνει στην Αθήνα τη Κυριακή 13/5

Link to comment
Share on other sites

οπως σας ειπα και πιο πανω και λογο αποστασης αλλα και λογο του οτι δεν θα ξερω τι θα δουλευω τοτε θα ηθελα να μου πειτε τι θα αποφασισετε γιατι και γω την ουσια μεσα ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

ok spiros!!!

οπως σας ειπα και πιο πανω και λογο αποστασης αλλα και λογο του οτι δεν θα ξερω τι θα δουλευω τοτε θα ηθελα να μου πειτε τι θα αποφασισετε γιατι και γω την ουσια μεσα ειμαι.

ok spiros!!!

Link to comment
Share on other sites

αντε παιδια, εστω και νοερα ειμαι και εγω μαζι σας.πρεπει επιτελους να σκιστει και καννενας κωλος τελικα.

υγ.τα euro 5 μας φαγανε.αληθεια καννενας απο εσας βγαζει καρτα;

Θα ήταν καλο να συμπεριληφθεί στην αγωγή

αν το co2 απέχει τραγικά απο τα 139 που δηλώνουν τότε κλέβουν το κράτος απο τα τέλη κυκλοφορίας . Ας κινηθεί και το αντίστοιχο υπουργείο εναντίον τους . Οι δικηγόροι που θα το αναλάβουν ελπίζω να το λάβουν υπόψιν τους και αυτό .

Edited by Polo-Gti
Link to comment
Share on other sites

πειράζει να ερθω και εγώ που δεν εχω πολο? :sorry:

Να μου πειτε και την γνωμη σας για το DSG που κανει σαν κατραμας μήπως πρεπει και εγω να κινηθώ

Link to comment
Share on other sites

Δε συνενοειστε και με το sciroccoclub οπου και εκει εχουν θεματα με το dsg..να κατεβειτε ομαδικα ...ενας φακελος με 200 ονοματα καιπαραπονα σιγουρα δεν θα περνουσε ετσι...απαρατηρητος απο την cosmokar

Link to comment
Share on other sites

και εδω τα golf εχουν θεμα με DSG αλλα τωρα με τον νεο πολυδισκο το λυσαν ολοι το προβλημα,(προς το παρων)

Εγω το μονο ''προβλημα'' που εχω ειναι ο θορυβος- αφου εχει ζεσταθει για τα καλα μοτέρ/σασμαν (πχ μετα απο ταξιδι Χαλκίδα-Αθήνα)- με 1η/2α/3η οταν πεφτουν και οι δυο τροχοι σε λακουβα ή σαμαρακι. Καμια φορα μιλάμε για εντονο θορυβο ...

Και ειπα να παω στην συναντηση με τα Polo GTI που εχουν ολοι DSG να το ακουσουν να μου πουν αν ειναι οκ ή να ακουσο τα δικα τους .!

Εγω θα ελεγα να μιλησουν με το SEAT CLUB που εχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ προβλημα με Cupra και FR

Link to comment
Share on other sites

Audi A1 Sportback (8XA) 1.4 TFSI

Built: 11.2011 -> today

Performance: 136 kW (185 PS)

Cylinder capacity: 1390 ccm

Engine Code: CAVG, CTHG, CTJA

Cylinder: 4

Valves: 4

Engine Type: Petrol Engine

Drive Type: Front Wheel Drive

Body type: Hatchback

Fuel Mixture Formation: Direct Injection

Fuel Type: Petrol

Μάλιστα ...Γιατί αλλο μοτέρ το A1 από τα GTI/VRS/CUPRA?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει την revo διαφορες στο polo gti με το audi a1 185ps και μου ειχαν πει οτι γενικα σηκωνει παραπανω φτιαξιμο, εχει καλυτερα ακρα κτλπ!Για πλακα ειχα μπει στο site της audi και ειχα βαλει στην φορμα τον 185 κινητηρα με μπαγκετ καθησματα και οτι εξτρα εβαλα στο πολο + bose ηχεια και εβγενε στα 36000 €Απλα για γελια!!

Edited by akamatis
Link to comment
Share on other sites

Που βλεπουμε τον κωδικο του κινητηρα να τσεκαρω οταν ερυει το δικο μου; Παραγγελθηκε Παρασκευη .. Fabia VRS

Καλορίζικο!! Στην άδεια κυκλοφοριας τον λεει ! Αλλα και απο τον αριθμο πλαισιου αν τον βάλεις σε εναν vin decoder μπορεις να το δεις.

Καλυτερα ακρα?τι εννοεις αναρτήσεις ψαλίδια και φρενα?

Ιδια με τα polo ειναι τα a1 πιο ασχημα και με σηματακι audi

Link to comment
Share on other sites

Απο μπροστα ομορφα ειναι!!

Απο πισω δεν παλευονται!!

Οπως και να εχει παντως το πολο ειναι πολυ πιο ομορφο!!

Καλυτερα ακρα ναι εννοει ψαλιδια κτλπ!

Και η μηχανη νομιζω ειναι λιγο διαφοροποιημενη!

Παντως μου ειπαν οτι φτιαχνεται πιο πολυ απο το δικο μας και οτι εχει περισσοτερες δυνατοτητες!!

Αυτο παντως μπορουμε να το μαθουμε μονο απο καποιον που το εχει!!

Link to comment
Share on other sites

τρελο ψεμα μου φενεται αυτο με τα ακρα..και για την εμφανιση του τι να πω..ΤΙ ΑΤΣΟΥΜΠΑΛΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΟΡΕ?

μονο τα δαχτυλιδια του αλλαζουν τη τιμη

Link to comment
Share on other sites

Ασε που εχει και μικροτερους χωρους απο το δικο μας!!

Επισης ο πωλητης που πηρα το πολο μου ειπε οτι πηρε ενα εταιρικο και πηγε απο αθηνα γιαννενα και οτι δεν παλευεται στην οδηγηση!!

Οπως και να εχει παντως το θεμα ειναι οτι για να παρεις την εκδοση με τα 185+μπαγκετ θες 10.000€ παραπανω οποτε ειναι κατι χειρωτερο απο κακογουστο αστειο!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.