Jump to content
blackman

Blackman-Scirocco Unitronic Chipped Cupraman Tuned

Recommended Posts

21112011296.jpg

21112011294.jpg

28052011111.jpg

15112011288.jpg

15112011289.jpg

14102011268.jpg

10092011235.jpg

06092011235.jpg

10022011045.jpg

34e9uh3.jpg

24vpeu9.jpg

04022011021.jpg

04022011022.jpg

Kαλησπέρα παιδιά.Αποφάσισα να βάλω μερικές φωτογραφίες απο το αμαξάκι μου VW Scirocco 1.4 tsi. :blush:

Οφείλω να παραδεχτω οτι ειμαι ακομα ερωτευμένος με το καρο μου και ας το έχω απο τον Φεβρουάριο.Παρόλα αυτά κάθε μήνας που έρχεται όλο και κάτι καινούργιο θα κάνω επάνω του :whistling: .Εχω 16000χλμ περίπου και είναι ΟΛΑ απροβλημάτιστα παρολο που μερικες φορές του πίνω το αίμα με καλαμάκι.

Επί του έργου τώρα.Στο αμάξι έχουν μπει: :cool:

turbo timer APEXi

Έχουν γίνει κάποια βαψίματα στον εμπρός προφυλακτήρα look R,βάφτηκε ο δυαχίτης πίσω και οι καθρέφτες.

Εισαγωγή pipercross co177 με heatshield

πρόγραμμα unitronic από cupraman stage 1+

xenon kit 6000k

intercooler s3

ελατήρια eibach

Αναμένεται στο άμεσο μέλλον: :angel:

εξάτμιση

σκάστρα

επαναπρογραμματισμός εγγεφάλου για stage 2

όργανα ελέγχου

και ισως ζαντες με αναρτησεις καποια στιγμη :frantics:

Γεια χαρα. ^_^

Link to comment
Share on other sites

φιλε ωραια δουλεια .ποσα αλογα εβγαλε στο δυναμομετρο γιατι ειδα οτι εχεις μια φοτο πανω σε δυναμομετρο

Link to comment
Share on other sites

28052011112.jpg

και εδω η δυναμομετριση που εκανα σε maha αγγελιδη τον περασμενο Μαιο.

τοτε το αμαξι ηταν φιλτρο προγραμμα

πολυ καλα αποτελεσματα για πρωτο σταδιο....ωραιος!!!!καλως ορισες....ο προφυλακτηρας σου μπροστα ειναι πολυ ομορφος...ωραια σκεψη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια.

Απο εβδομαδα παω για φουλ εξατμιση στον Μαυροιδακο και ειμαι ετοιμος για stage 2 :yahoo:

Mετα παω για δυναμομετριση στο maha αγγελιδη που ανοιξε πριν λιγες μερες και εχει πολυ καλες τιμες.Νομιζω 35 ευρω :frantics:

Link to comment
Share on other sites

update :clapping:

Mπηκε εξατμιση εδω και 15 μερες.70dp-63,5 decat χωρις μεσαιο και ημιελευθερο τελικο κατασκευης παπαδοπουλου(το τελικο ειναι ενος φιλου μ).

Ο ηχος ειναι αρκετα αισθητος.στο ρελαντι το αμαξι εχει εναν μπασο ηχο.Μετα τις 3000 στροφες ο ηχος ειναι λιγο διαολεμενος λογο decat.Πλεον λιγο αισθητος ειναι και ο ηχος της τουρπινας οταν δουλευει.Παντος καποια στιγμη σκεφτομαι να βαλω ενα μεσαιο για να ελατωσω λιγο τον ηχο.

Σε θεμα αποδωσης τωρα εχω κερδισει περιπου 3 αμαξια.Υποψιν δεν εκανα επαναπρογραμματισμο,ειμαι ακομα με το stage 1+ της unitronic.Πριν την εξατμιση με scirocco revo stage 2 (φπε+i/c) ημουν 3 αμαξια πισω,μετα την εξατμιση σφαζομαστε.περιμενω να ερθει το stage 2 απο τον cupraman διοτι δεν ειχε ετοιμο file για τον δικο μ εγγεφαλο.

edit:ξεχασα να αναφερω οτι η εξατμιση κατασκευαστηκε στον Μαυροιδακο

Edited by blackman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ.

Εδω και μερικές μέρες έχω αλλαξει ζαντες στο καρ μου μιας και ενας συναδερφος μου τις πουλουσε.Εβαλα τις bbs CH black 18'.

dsc01412kj.jpg

dsc01413c.jpg

dsc01414f.jpg

dsc01386g.jpg

dsc01388c.jpg

dsc01408x.jpg

Και εδω η ζαντα..

dsc01409ri.jpg

τα αρκετα καλης ποιοτητας pirelli pzero..

dsc01411t.jpg

Επισης χθες πέρασα το stage 2 της unitronic.

Η καθυστέρηση άξιζε τον κόπο πιστεύω γιατί η uni έφτιαξε όλα τα file απο τα tsi απο την αρχή.

Πλέον το car έχει πίεση 1.3@bar τα οποία τα κρατάει σταθερά μέχρι τις 5.700 σ.α.λ.

Σε ένα σημείο κάνει ένα peak και φτάνει στο 1,35@bar :whistle:

και μετά αρχίζει να ρίχνει την πίεση σταδιακά.6.000 σ.α.λ. έχει 1,25@ και φτάνει κάπου στο 1.1@-1@ περίπου μέχρι κόφτη 7.000 σ.α.λ.

Από αβάνς ξέχασα να ρωτήσω τι σηκώνει.

Κάποια στιγμή θα κάνω και logs και dyno εντός εβδομάδας σε maha.

Σαν πρώτες εντυπώσεις το car έχει δυναμώσει από πριν αλλά δεν ξέρω πόσο.

Δεν έκανα και πολλά χλμ,από τον προγραμ. πήγα αμέσως σπίτι. :drool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Σαν stage 1+ ειχα kanei logs και πανω 1.38@bar δεν εβλεπα και αυτο για πολυ λιγο.Μετα κρατουσε 1.3 και κατι στις περισσοτερες στροφες.

Τωρα βλεπω ελαχιστα χαμηλοτερες πιεσεις απο οτι ειχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόκειται για μια ολοκληρωμένη παρουσίαση, το θέμα κλειδώνει και θα ανοιχθεί μόνο με αίτημα του δημιουργού του, εφόσον θα έχει κάτι νεότερο να συμπληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.