Jump to content
ioannis_Polo tsi

Γάτα Κοιμάται Μέσα Στον Κινητήρα !

Recommended Posts

καλημέρα

εδώ και μέρες παρατηρώ μια γάτα να πετάγεται κάτω από τον κινητήρα όταν ξεκινώ το πρώί.Τσέκαρα τον κινητήρα και βρήκα πολλές τρίχες πάνω στη μηχανή.

Έχετε καμιά ιδέα πως να την ξεφορτωθώ ? Χωρίς να πάμε σε ακρότητες βέβαια :whistling: :whistling:

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πω πω φίλε ο εφιάλτης μου !

να φανταστώ ότι το παρκάρεις συγκεκριμένα κάπου το αυτοκινητο (σε παρκιν) γιατί αλλιως μία λυση είναι να το παρκαρεις κάπου πιο μακρυα-

άλλη λυση είναι να εντοπισεις από ποιο σημείο εισέρχεται στον κινητηρα η γάτα και με κάποιο τροπο έστω όταν το αυτοκινητο είναι παρκαρισμενο να το φρακαρεις-

δεν ξερω αν στο πολο υπάρχουν αρκετα σημεια αλλα ας πουμε στο golf μπορει να μπει μόνο απο το σημειο που μπαινει η εξατμιση στο χωρο της μηχανης.

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

πω πω φίλε ο εφιάλτης μου !

να φανταστώ ότι το παρκάρεις συγκεκριμένα κάπου το αυτοκινητο (σε παρκιν) γιατί αλλιως μία λυση είναι να το παρκαρεις κάπου πιο μακρυα-

άλλη λυση είναι να εντοπισεις από ποιο σημείο εισέρχεται στον κινητηρα η γάτα και με κάποιο τροπο έστω όταν το αυτοκινητο είναι παρκαρισμενο να το φρακαρεις-

δεν ξερω αν στο πολο υπάρχουν αρκετα σημεια αλλα ας πουμε στο golf μπορει να μπει μόνο απο το σημειο που μπαινει η εξατμιση στο χωρο της μηχανης.

p.s. η γατα ψάχνει ζεστή!! θα την εντοπίσεις οταν ειναι ζεστό το αμαξι δλδ μετα απο καμια μισάωρο που το πάρκαρες(δεν είναι χαζή να καεί ;) ) έως και κάνα 2ωρο μετα που κρατάει ζεστή!....

το συγκεκριμένο θέμα το ειχα κ εγω στο γκολφακι με το γατι της αδερφής μου....δες το σαν αναβάθμιση του κινητήρα εχεις 105 αλόγα και μια γάτα :p πλακά κάνω....ο μονός τρόπος ειναι να εντοπίσεις την γατα και α) την εξημερώνεις...δεν θα εχεις και ποντίκια ετσι ;)...η' β) παίρνεις νερό με το λάστιχο και οταν ειναι μέσα η πλησιάζει την βρεχεις.....δεν θα ξαναπλησιασει!! η μηχανη δεν εχει αναγη απ τα νερα ...τοσα περνανε μεσα οταν βρεχει....μην φοβασε...το πιο σημαντικο ειναι να μην κόψει καλωδιο ιδιος οταν ειναι μικρη η γατα και μασουλάει οτι βρει... αλλιώς θα τρεχεις οπος ο θειος μου με α4 μοντ 2010 που του εκοψε ενα καλώδιο αναβε ένδειξη και δεν ήξερε απο που ειναι....

Edited by xristos/red tornado
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω μπουκαλια νερο γυρο απο το αυτοκινητο!δεν ξερω για πιο λόγο αλλα οι γατες δεν πλησιαζουν......Εκτος βεβαια αν πεσεις σε καμια βλαμμενη ή γκαβη γατα :)

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxaxaxaa

p.s. η γατα ψάχνει ζεστή!! θα την εντοπίσεις οταν ειναι ζεστό το αμαξι δλδ μετα απο καμια μισάωρο που το πάρκαρες(δεν είναι χαζή να καεί ;) ) έως και κάνα 2ωρο μετα που κρατάει ζεστή!....

το συγκεκριμένο θέμα το ειχα κ εγω στο γκολφακι με το γατι της αδερφής μου....δες το σαν αναβάθμιση του κινητήρα εχεις 105 αλόγα και μια γάτα :p πλακά κάνω....ο μονός τρόπος ειναι να εντοπίσεις την γατα και α) την εξημερώνεις...δεν θα εχεις και ποντίκια ετσι ;)...η' β) παίρνεις νερό με το λάστιχο και οταν ειναι μέσα η πλησιάζει την βρεχεις.....δεν θα ξαναπλησιασει!! η μηχανη δεν εχει αναγη απ τα νερα ...τοσα περνανε μεσα οταν βρεχει....μην φοβασε...το πιο σημαντικο ειναι να μην κόψει καλωδιο ιδιος οταν ειναι μικρη η γατα και μασουλάει οτι βρει... αλλιώς θα τρεχεις οπος ο θειος μου με α4 μοντ 2010 που του εκοψε ενα καλώδιο αναβε ένδειξη και δεν ήξερε απο που ειναι....

:lol: :lol:

πέθανα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

να συμπληρώσω ότι μάλλον θα γεννήσει το γατί διότι σήμερα που το πρόσεξα ήταν "τούμπανο".. :cat:

Πλάκα πλάκα σκέψου να τα βγάλει μέσα στη μηχανή... :lol:

Μάλλον πρέπει να πάρω σκύλο επειγόντως ... :help:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μια μέρα ανακάλυψα ενα κομμάτι σφολιατα σφινομενο και κολλημένο στον κινητήρα.

Εγώ δεν τρώω καν στο αμάξι.

Οι τεχνικοί; Δεν πιστεύω .

Μπορεί καμία γάτα αφού στο γκαράζ μας έχει κάμποσες ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest bassakos

εγω μια φορα ειχα βρει μια monopoly ! φαινεται τις κρυες νυχτες του χειμωνα μαζευονταν και παιζαν

και τι δεν ειχα κανει! τι νερα, τι βραστα, τι μαγειρευτα, τι τηγανητα...τιποτα! εκει! καθε βραδυ επαιζαν την monopoly Τους!

τι να κανω και εγω, φερθηκα πονηρα! τους αλλαξα στα κρυφα τα ψευτικα λεφτα με αληθινα, τσακωθηκαν στο τελος ,βγαλαν τα οπλα

σκοτωθηκαν μονες τους και εγω ησηχασα και ο υποκοσμος της γατας απο τους γκαγκστερ οπως αποδειχτηκε μετα απο ερευνα

(της αστυνομιας των σκυλων)

Edited by bassakos
Link to comment
Share on other sites

Στο παλιό μου 106 μπήκε μέσα ένα φίδι 1 1/2 μέτρα και μάλιστα στο κέντρο της πόλης. Ευτυχώς είχε μπει στις υδρορροές του σασί κι όχι στην καμπίνα. Επειδή δε ήταν μεγάλο κουλουριάστηκε και δεν μπορούσε να βγει. Εννοείται ότι το έμαθε όλη η γειτονιά, δεν πλησίαζε κανείς το αυτοκίνητο για ένα μήνα. Χε ! δεν τους είπα ότι το έβγαλα την επόμενη μέρα. Μέχρι και οι γριές στον 5ο όροφο έκλεισαν τα παντζούρια και δεν εμφανίστηκαν για μια εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.