Jump to content
mkaragiannis

Κοψιματα Και Revo

Recommended Posts

Νίκο έχω θέμα τελικα !!!!!

Δεν θέλω να πω κάτι παραπάνω εδω μέσα

Διότι πολυ φοβάμαι ότι κάποιοι θα βρουν πάτημα για περαιτέρω φιλονικιες

Μεταξυ των εταιριών που φτιάχνουν προγράμματα! Απλα θα σε παρακαλέσω

Να μου κανεις μια αναπάντητη γιατι άλλαξα συσκευή και έχασα το νουμερό σου

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Νίκο έχω θέμα τελικα !!!!!

Δεν θέλω να πω κάτι παραπάνω εδω μέσα

Διότι πολυ φοβάμαι ότι κάποιοι θα βρουν πάτημα για περαιτέρω φιλονικιες

Μεταξυ των εταιριών που φτιάχνουν προγράμματα! Απλα θα σε παρακαλέσω

Να μου κανεις μια αναπάντητη γιατι άλλαξα συσκευή και έχασα το νουμερό σου

Ευχαριστω

Εχεις πμ μιχαλη

Link to comment
Share on other sites

Νίκο έχω θέμα τελικα !!!!!

Δεν θέλω να πω κάτι παραπάνω εδω μέσα

Διότι πολυ φοβάμαι ότι κάποιοι θα βρουν πάτημα για περαιτέρω φιλονικιες

Μεταξυ των εταιριών που φτιάχνουν προγράμματα! Απλα θα σε παρακαλέσω

Να μου κανεις μια αναπάντητη γιατι άλλαξα συσκευή και έχασα το νουμερό σου

Ευχαριστω

Γι' Αυτό Τον Λόγο Εϊναι Τα Forum.
Link to comment
Share on other sites

Γι' Αυτό Τον Λόγο Εϊναι Τα Forum.

Εννοειται αυτο... Δε νομιζω οτι ειμαστε forum εξαρτημενο των βελτιωτων... Απο τα απλα μελη απαρτιζεται, που ισως διαβαζοντας πχ το θεμα σου (mkaragiannis) αποκτησουν μια σφαιρικη εικονα...

Αν υπαρξουν φιλονικιες μπορουμε να τις απομονωσουμε.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται αυτο... Δε νομιζω οτι ειμαστε forum εξαρτημενο των βελτιωτων... Απο τα απλα μελη απαρτιζεται, που ισως διαβαζοντας πχ το θεμα σου (mkaragiannis) αποκτησουν μια σφαιρικη εικονα...

Αν υπαρξουν φιλονικιες μπορουμε να τις απομονωσουμε.. ;)

+100000000000
Link to comment
Share on other sites

Etuners 400 ευρώ απεριόριστα προγράμματα εφ όρου ζωής! :D

Τσίτα φουλ πρωτο στάδιο 255

Light πρόφραμμα 95άρας 215

Ή ό.τι άλλο θες! :p

Μόνο Κρικρι! ;)

Και να σου πω να πουμε και ετσι και τα λοιπα. Δωσε περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με τις κλησεις προς κινητα αλλων δικτυων, υπεραστικα καθως και ποσα MB internet τον μηνα, γινε λιγο πιο αναλυτικος ρε συ

Link to comment
Share on other sites

Troll δεν σε καταλαβα ρε !!!

Τι εννοεις φιλτατοτατε Δημητριε?

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Το όλο πρόβλημα έχει εξηγηθεί στο

Πρώτο post! Απο κει και πέρα ουδείς γνωρίζει κάτι για τα κοψιματα και για τα misfires! Όταν βρω τη λύση (που θα τη βρω) θα ενημερώσω για να ξέρουμε όλοι μαζί τι παίζει

Το πραγματικό ερώτημα είναι τα κοψιματα που με ταλαιπωρούν τόσο καιρό είναι Απο το προγράμμα ή είναι μηχανικό το ζήτημα !

Βαρέθηκα όμως την καραμέλα περί βενζίνης !!!!!

Link to comment
Share on other sites

βγαλε το προγραμμα κ δες αν εχεις κοψιματα,αν δεν εχεις με το μαμα file τοτε πανε κραξτους κ παρε τα λεφτα σου πισω

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

βγαλε το προγραμμα κ δες αν εχεις κοψιματα,αν δεν εχεις με το μαμα file τοτε πανε κραξτους κ παρε τα λεφτα σου πισω

Mε το μαμα file δεν εχουμε προβλημα ουτε εγω ουτε ο methana. Aπλα δεν δουλευει σωστα η 9974 με τα προγραμματα...

Εμενα μου ειπαν οτι ειναι λογικο να μην βγαζει κοψηματα με το μαμα file γιατι δεν πιεζεται και στην VW απλα κανουν υποθεσεις...

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

βρε γιαννη πες και τι εκανες και εγιναν ολα jet....γιατι βλεπω να εχουμε επιστροφες....και ποιος βοηθησε...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

αφου με το μαμα file δεν εχετε κοψιματα θελω να πω οτι δε παιζει να φταιει η βενζινη, αρα φταει το προγραμμα που ειναι gtp

Link to comment
Share on other sites

αφου με το μαμα file δεν εχετε κοψιματα θελω να πω οτι δε παιζει να φταιει η βενζινη, αρα φταει το προγραμμα που ειναι gtp

+10000000000

Link to comment
Share on other sites

Μαμα ολα οκ και οταν μπαινει το προγραμμα κοψιματα ίσως είναι πολλαπλασιαστης-ες, επειδη ανεβαινει η πίεση κ είναι ΠΙΟ ΑΙΣΘΗΤΟ, ενω με χαμηλη πίεση δεν το καταλαβαινες!!!

Παντως μεσα απο αντιπροσωπεια που βαζει revo, σε δυο αμαξια υπήρχε προβλημα το οποιο δε λύθηκε, δεν ξερω αν πηραν λεφτα πίσω κ τετοιες λεπτομεριες... παντως απευθυνθηκαν σε άλλο προγραμματιστη!

Link to comment
Share on other sites

Μαμα ολα οκ και οταν μπαινει το προγραμμα κοψιματα ίσως είναι πολλαπλασιαστης-ες, επειδη ανεβαινει η πίεση κ είναι ΠΙΟ ΑΙΣΘΗΤΟ, ενω με χαμηλη πίεση δεν το καταλαβαινες!!!

Παντως μεσα απο αντιπροσωπεια που βαζει revo, σε δυο αμαξια υπήρχε προβλημα το οποιο δε λύθηκε, δεν ξερω αν πηραν λεφτα πίσω κ τετοιες λεπτομεριες... παντως απευθυνθηκαν σε άλλο προγραμματιστη!

Eμενα μου ειπαν οτι το προβλημα ειναι στα ελατηρια βαλβιδων και οτι οι αναβαθμισεις της VW με το revo ειναι μια χαρα.Φανη αν μπορεις δωσε λεπτομεριες τι ακριβως προβλημα ειχαν και σε τι αυτοκινητα για νομιζω ειμαστε πολλοι τελικα!!

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

Eμενα μου ειπαν οτι το προβλημα ειναι στα ελατηρια βαλβιδων και οτι οι αναβαθμισεις της VW με το revo ειναι μια χαρα.Φανη αν μπορεις δωσε λεπτομεριες τι ακριβως προβλημα ειχαν και σε τι αυτοκινητα για νομιζω ειμαστε πολλοι τελικα!!

Μεσα στην εβδομαδα θα δω τον αρχιμηχανικο απο τη συγκεκριμενη αντιπροσωπεια,και θα ρωτησω λεπτομέριες!!! Μολις μαθω ακριβως τί εμφανιζαν σου στελνω πμ!

Αν και ξερω σίγουρα οτι εφυγαν και πηγαν αλλου αρα μάλλον δεν βρηκαν άκρη! με το άλλο προγραμμα όμως που εβαλαν δεν είχαν προβλημα!

Mα οταν κανει τα ριμαδω κοψιματα εμφανιζει και ενα σφαλμα presure regulator valve (N276) ειναι το ηλεκτρικο τις αντλιας και εγω απευθυνθηκα σε αλλον προγραμματιστη και το θεμα λυθηκε.

Σε αλλο φιλο λενε ελατηρια βαλβιδων,πολλαπλασιαστες,μπουζια οτι μαλακια κατεβει στο κεφαλι του καθε προγραματιστη-εξερευνητη-πειραματιστη!!!! :getlost: :getlost: :getlost:

Με τους πολλαπλασιαστες στα κοψιματα εμενα δε μου εβγαζε κανενα σφαλμα!

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην εβδομαδα θα δω τον αρχιμηχανικο απο τη συγκεκριμενη αντιπροσωπεια,και θα ρωτησω λεπτομέριες!!! Μολις μαθω ακριβως τί εμφανιζαν σου στελνω πμ!

Αν και ξερω σίγουρα οτι εφυγαν και πηγαν αλλου αρα μάλλον δεν βρηκαν άκρη! με το άλλο προγραμμα όμως που εβαλαν δεν είχαν προβλημα!

Με τους πολλαπλασιαστες στα κοψιματα εμενα δε μου εβγαζε κανενα σφαλμα!

Ναι αν μπορεις θα με βοηθουσες αφανταστα!!Γιατι εχω αλλαξει τα παντα με κοστος δικο μου και μου λενε να λυσω καπακι !!Και κατι σημαντικο!!ΜΗΠΩΣ ΤΟΥΣ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ UPDATE ECU ΣΕ 9973-9974??Ρωτησε το σε παρακαλω!!

Ακριβως αυτο εκανα και εγω αλλαγη προγραμματος και ολα κομπλε :acute:

Δημητρη μηπως ειναι ωρα να αλλαξεις την υπογραφη σου???? 8)

Εχω υπομονη και ξερεις..

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια είναι ευκολο να το λέμε...αλλα δεν είναι ευκολο να πεις στον αλλο να ΞΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙ προγραμμα σε αυτους τους δυσκολους καιρους!!!!! Επειδη κάποιοι δε μπορουν να λύσουν ενα προβλημα που είναι υποχρεωμενοι να το κανουν!!! Σου στελνω πμ με λεπτομεριες μη φανει οτι κανει διαφημιση ή δυσφημιση σε εταιριες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.