Jump to content
COSTAS_

Διακοπή Καπνίσματος

Recommended Posts

Σήμερα κλείνω 1 χρόνο χωρίς τσιγάρο.

 

Μαζί κλείνω και αυτό το θέμα αφού πιστεύω ότι πλέον έχω απαλλαγεί από αυτήν την συνήθεια, ελπίζω για πάντα.

 

Θα ήθελα να ευχαριστήσω πολύ όσους μου έδωσαν ευχές και προτροπές για να τηρήσω την απόφασή μου και να πετύχω τον στόχο μου.

 

Σας εύχομαι όσοι καπνίζετε να πάρετε και εσείς την απόφασή σας, να κάνετε την δική σας προσπάθεια και να φτάσετε στον στόχο για μια νέα ζωή χωρίς τσιγάρο.

 

Κώστας

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tούρτα με κεράκι δεν έχει Κώστα??? :D Να σαι καλά πάντα, απαλλαγμένος από τη κακή και επιβλαβή αυτή συνήθεια η οποία πλέον ως φαίνεται αποτελεί "μακρινό" παρελθόν και δυσάρεστη ανάμνηση για σένα. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω οτι ειμαι στον 14ο μηνα διακοπης...σιγουρα ειναι το καλυτερο πραγμα που εκανα για τον εαυτο μου...μυριζω καπνο πλεον και μου ερχετε αιδια...καπνιζα σχεδον 10 χρονια..ευχομαι ποτε να μην ξαναρχησω αυτην την βλακεια...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Κώστα, δεν πιστευω όμως να έκοψες και την μπύρα

 

 

 

...και τώρα για να καλυφθεί το δημοσιοοικονομικό κενό, με εσάς όλους, πρέπει να αρχίσω εγώ το  smoking-smiley.gif e

Link to comment
Share on other sites

Λες μετά από 15 μήνες λες να ξανάρχιζα τώρα το κάπνισμα? Μπαααα.. 

 

Οπως πολύ καλά γνωρίζεις από την δική σου εμπειρία, η διακοπή του καπνίσματος είναι μια κατάσταση έντονα ανταποδοτική. Τα οφέλη δεν είναι μόνο αυτά που λένε οι γιατροί και οι ειδικοί. Η θεαματική βελτίωση της ποιότητας της ζωής καθώς και η ανεβασμένη ψυχολογία είναι αντιληπτά κάθε ώρα & κάθε στιγμή. 

 

Ας το προσπαθήσουν όσοι το έχουν στο μυαλό τους. Είναι εύκολο... 

 

Κώστας

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

λολ εκτος οτι γλυτωσαμε καναμε και οικονομια....ακομη και με 250 ευρο τον μηνα να χαλαγε καποιος για τσιγαρα,ειναι 3000 ευρο τον χρονο.στα 5 χρονια ειναι 15000 ευρο...αλλαζεις αμαξι με αυτα τα χρηματα...πας διακοπες...γενικα εχεις αλλα 15000 ευρο να ξοδεψεις...  :good:

Link to comment
Share on other sites

λολ εκτος οτι γλυτωσαμε καναμε και οικονομια....ακομη και με 250 ευρο τον μηνα να χαλαγε καποιος για τσιγαρα,ειναι 3000 ευρο τον χρονο.στα 5 χρονια ειναι 15000 ευρο...αλλαζεις αμαξι με αυτα τα χρηματα...πας διακοπες...γενικα εχεις αλλα 15000 ευρο να ξοδεψεις...  :good:

 

Το ξέρεις το ανέκδοτο?

 

Παει ενας στο γιατρο

 

Γιατρός: καπνίζεις

Αρρωστος: Ναι

 

Γιατρός: Λοιπόν πρεπει να το κόψεις

Αρρωστος: Γιατί

Γιατρός: Γιατι πρώτα απο ολα θα πεθάνεις και δεύτερον θα κανεις και οικονομία

 

Αρρωστος: Δεν με ενδιαφέρει αν θα πεθάνω ή οχι, αλλα οικονομία γιατι το λες

Γιατρός: Αν πχ δεν κάπνιζες σε 10 χρόνια, με τα λεφτά αυτα θα μπορούσες να πάρεις μια Ferrari

 

Αρρωστος: Εσυ γιατρέ καπνίζεις

Γιατρός: ΟΧΙ Βέβαια

 

Αρρωστος: Τι αυτοκίνητο εχεις

Γιατρός: Ενα Golf

 

Αρρωστος: ...και που είναι ρε μαλάκα γιατρέ η Ferrari !!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 μήνες χωρίς τσιγάρο, τζούρα, ναργιλέ, ατμοτσίγαρα ... τίποτα από όλα αυτά :clapping: 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κλείνω 2 χρόνια χωρίς τσιγάρο. 

 

Σας εύχομαι και στα δικά σας (οσοι είναι καπνιστές ακόμα)

 

Κώστας

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κλείνω 2 χρόνια χωρίς τσιγάρο.

Σας εύχομαι και στα δικά σας (οσοι είναι καπνιστές ακόμα)

Κώστας

Εκει στην αραπια το πηρες αποφαση;

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και παρεπιτώντος βρίσκομαι σχεδόν 2 χρόνια στο Qatar, το κάπνισμα το έκοψα πριν έλθω και για λόγο άσχετο με την γεωγραφία.

 

(αραπιά είναι η Αφρική, εγώ είμαι στο Αραβικό κόλπο

Link to comment
Share on other sites

Αν και παρεπιτώντος βρίσκομαι σχεδόν 2 χρόνια στο Qatar, το κάπνισμα το έκοψα πριν έλθω και για λόγο άσχετο με την γεωγραφία.

(αραπιά είναι η Αφρική, εγώ είμαι στο Αραβικό κόλπο)

Το καπνισμα ειναι μαστιγα, ολοενα και περισσοτερα νεα παιδια αρχιζουν σημερα απο ηλικιες 12-13.

Δεν ειναι θεμα γεωγραφικο, εχει να κανει πιο πολυ με την ξενιτια :) κωστα

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως είχα αναφέρει σε άλλο ποστ το ειχα κοψει για 6 χρονια ,μετα από κατι αναποδιες με δουλειες κλπ το ξαναρχισα ... μετα απο 2,5 χρονια καπνισματος το ξανακοψα -είμαι 16 μερες ακαπνος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σου πολλά Δημήτρη. 

 

Εχεις βλέπω ξαναμπεί στο δύσκολη προσπάθεια να ξαναδιακόψεις το τσιγάρο, που ολόψυχα στο εύχομαι να το διακόψεις οριστικά αυτήν την φορά. Στην δική μου περίπτωση νομίζω ότι ίσως να μην με παίρνει να ξαναρχίσω το κάπνισμα αφού ήδη έχω φορτωθεί με πάνω από 25 χρόνια τσιγάρο και εαν κάνω την ανοησία να το ξαναρχίσω θα με ρίξει ψυχολογικά αρκετά.

 

Καλή συνέχεια 

 

Κώστας

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως είχα αναφέρει σε άλλο ποστ το ειχα κοψει για 6 χρονια ,μετα από κατι αναποδιες με δουλειες κλπ το ξαναρχισα ... μετα απο 2,5 χρονια καπνισματος το ξανακοψα -είμαι 16 μερες ακαπνος

Γερα μητσο! Χρονια πολλα με την ευκαιρια.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.