Jump to content
pit696

Golf 7 σε 2 χρόνια?

Recommended Posts

Ακριβώς αυτή είναι και η δική μου σκέψη και σε αυτό με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο!!

Και το δικό μου post γράφτηκε με αυτό το ύφος εξαιτίας της δυσαρέσκειας μου

για αυτή την χωρίς ουσία "κόντρα" λες και υπάρχει κάτι να χωρίσουν οι

κάτοχοι Golf μεταξύ τους..

Πίσω στο θέμα λοιπόν :)

Να ελπίζω οτι δεν θα το δούμε στους ελληνικούς δρόμους πριν το 2013,

μπας και περισώσουμε τίποτα από τα ουκ ολίγα ευρώ που δώσαμε πρόσφατα και

θα δίνουμε για κάμποσα χρονάκια ακόμη..

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτή είναι και η δική μου σκέψη και σε αυτό με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο!!

Και το δικό μου post γράφτηκε με αυτό το ύφος εξαιτίας της δυσαρέσκειας μου

για αυτή την χωρίς ουσία "κόντρα" λες και υπάρχει κάτι να χωρίσουν οι

κάτοχοι Golf μεταξύ τους..

Πίσω στο θέμα λοιπόν :)

Να ελπίζω οτι δεν θα το δούμε στους ελληνικούς δρόμους πριν το 2013,

μπας και περισώσουμε τίποτα από τα ουκ ολίγα ευρώ που δώσαμε πρόσφατα και

θα δίνουμε για κάμποσα χρονάκια ακόμη..

Και εγω αυτο ελπιζω αλλωστε ενας λογος που το πηρα ειναι η μεταπωλειακη του αξια. Αλλα με την vw ποτε δεν μπορεις να σαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

καλα...με τη πεινα που θα πεσει...θα λλαξουν πολλα πραγματα οπως τα ξεραμε εως σημερα.

Link to comment
Share on other sites

καλα...με τη πεινα που θα πεσει...θα λλαξουν πολλα πραγματα οπως τα ξεραμε εως σημερα.

έτσι ακριβώς...και από σεπτέμβρη τα χειρότερα

Link to comment
Share on other sites

+1000

Έτσι και γίνουν περαιτέρω περικοπές στους μισθούς δημοσίου και καταργηθούν και τα δώρα στον ιδιωτικό τομέα θα γίνει η μέρα νύχτα στο εμπόριο αυτοκινήτων και όχι μόνο(ήδη έχει γίνει σούρουπο και -65% πήγε ο Απρίλιος).

Και για πιο Golf 7,17,27 συζητάμε, ο κόσμος θα παραμιλάει και μόνο με τα αυτοκίνητα δεν θα ασχολείται.

Ότι πήραμε πήραμε μάγκες από αμάξια. Αν έστω για αστείο βγούμε από την ζώνη του ευρώ και σκάσει και μια ισοτιμία δραχμής με ευρώ στα 1.500 θα γυρίσουμε στην δεκαετία του 80. Θα είναι ο μισθός 800.000 δραχμές και το Golf tsi θα κοστίζει 25.000.000.

Και για τα όποια εκατομμύρια θα λείπουν για την αγορά δεν θα υπάρχει τράπεζα που να τα χρηματοδοτεί και οι ελάχιστες που θα το κάνουν θα έχουν επιτόκιο 15-20%.

Εγώ ξέρω κόσμο που ήδη πουλάνε μεγάλου κυβισμού αυτοκίνητα για να πάρουν super mini, ακόμα και smart ή aygo. ¶λλοι περιορίζονται στα 2 αυτοκίνητα από 3 που είχαν στην οικογένεια. Και μην μου πείτε ότι όλοι δεν έχετε κάποιο γνωστό που να κάνει το ίδιο εκτός αν ζούμε σε άλλον πλανήτη.

Αυτά είναι τα σοβαρά θέματα μας όχι το 5,6,7 Golf και κάθε Golf.

Link to comment
Share on other sites

+1000

Έτσι και γίνουν περαιτέρω περικοπές στους μισθούς δημοσίου και καταργηθούν και τα δώρα στον ιδιωτικό τομέα θα γίνει η μέρα νύχτα στο εμπόριο αυτοκινήτων και όχι μόνο(ήδη έχει γίνει σούρουπο και -65% πήγε ο Απρίλιος).

Και για πιο Golf 7,17,27 συζητάμε, ο κόσμος θα παραμιλάει και μόνο με τα αυτοκίνητα δεν θα ασχολείται.

Ότι πήραμε πήραμε μάγκες από αμάξια. Αν έστω για αστείο βγούμε από την ζώνη του ευρώ και σκάσει και μια ισοτιμία δραχμής με ευρώ στα 1.500 θα γυρίσουμε στην δεκαετία του 80. Θα είναι ο μισθός 800.000 δραχμές και το Golf tsi θα κοστίζει 25.000.000.

Και για τα όποια εκατομμύρια θα λείπουν για την αγορά δεν θα υπάρχει τράπεζα που να τα χρηματοδοτεί και οι ελάχιστες που θα το κάνουν θα έχουν επιτόκιο 15-20%.

Εγώ ξέρω κόσμο που ήδη πουλάνε μεγάλου κυβισμού αυτοκίνητα για να πάρουν super mini, ακόμα και smart ή aygo. ¶λλοι περιορίζονται στα 2 αυτοκίνητα από 3 που είχαν στην οικογένεια. Και μην μου πείτε ότι όλοι δεν έχετε κάποιο γνωστό που να κάνει το ίδιο εκτός αν ζούμε σε άλλον πλανήτη.

Αυτά είναι τα σοβαρά θέματα μας όχι το 5,6,7 Golf και κάθε Golf.

Ποποοοοο υπερβολές!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...............Εγώ ξέρω κόσμο που ήδη πουλάνε μεγάλου κυβισμού αυτοκίνητα για να πάρουν super mini, ακόμα και smart ή aygo. ¶λλοι περιορίζονται στα 2 αυτοκίνητα από 3 που είχαν στην οικογένεια. Και μην μου πείτε ότι όλοι δεν έχετε κάποιο γνωστό που να κάνει το ίδιο εκτός αν ζούμε σε άλλον πλανήτη................

Τι κρίμα βρε παιδί μου που "περιορίζονται" στα 2 από τα 3 αυτοκίνητα οι οικογένειες?

Ένα δεν τους φτάνει!

Ε, βέβαια πρέπει να έχει και ο μπαμπάς για τη δουλειά, και η μαμά για τα ψώνια, και η κόρη για τις βόλτες, και ο γιός για να πουλάει μούρη......

Γι' αυτό πάμε κατά ;)

Η κίνηση στους δρόμους είναι στο full.

Οι φοροδιαφιγές στο maximum - πως να δικαιολογήσεις 2-3 αμάξια σε ένα ΑΦΜ....................

Σημείωση: Δεν είναι προσωπική επίθεση φίλε μου ACE2007, δεν έχω κάτι με σένα, σε παρακαλώ να μη με παρεξηγήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Τι κρίμα βρε παιδί μου που "περιορίζονται" στα 2 από τα 3 αυτοκίνητα οι οικογένειες?

Ένα δεν τους φτάνει!

Ε, βέβαια πρέπει να έχει και ο μπαμπάς για τη δουλειά, και η μαμά για τα ψώνια, και η κόρη για τις βόλτες, και ο γιός για να πουλάει μούρη......

Γι' αυτό πάμε κατά ;)

Η κίνηση στους δρόμους είναι στο full.

Οι φοροδιαφιγές στο maximum - πως να δικαιολογήσεις 2-3 αμάξια σε ένα ΑΦΜ....................

Σημείωση: Δεν είναι προσωπική επίθεση φίλε μου ACE2007, δεν έχω κάτι με σένα, σε παρακαλώ να μη με παρεξηγήσεις!

Εισαι και "Local Moderator" είσαι και εκτός θέματος, κανονικά πρέπει να αυτοσβηστεις!!!

Link to comment
Share on other sites

VW-Golf-VII-rendering-01.jpg

volkswagengolf2013001.jpg

Στο πορτοκαλί Golf 7 μου κλέψανε την ιδέα των φώτων ημέρας new_lol.gif, new_lol.gif, new_lol.gif

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω το θεμα να κλειδωθει και ο δημιουργος του καθως και αυτοι που κανουν σχολια πανω σε αυτο να τιμωρηθουν παραδειγματικα new_killother.gif !αφηστε μας να χαρουμε τα αμαξια μας ρεεεε ακομα δεν τα πειραμε!!! :o

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω το θεμα να κλειδωθει και ο δημιουργος του καθως και αυτοι που κανουν σχολια πανω σε αυτο να τιμωρηθουν παραδειγματικα new_killother.gif !αφηστε μας να χαρουμε τα αμαξια μας ρεεεε ακομα δεν τα πειραμε!!! :p

χαχαχα :o:pnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω το θεμα να κλειδωθει και ο δημιουργος του καθως και αυτοι που κανουν σχολια πανω σε αυτο να τιμωρηθουν παραδειγματικα new_killother.gif !αφηστε μας να χαρουμε τα αμαξια μας ρεεεε ακομα δεν τα πειραμε!!! :whistling:

+1000000000000 :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω να έχουμε τίποτα γελοιότητες όπως με τον Chris Bangle στην BMW που τον έδιωξαν νύχτα και θα μείνουν αξέχαστα το χειρότερο πίσω μέρος σε σειρά 3 (Ε90) και ότι 1η φορά στην ιστορία της bmw σχεδιάστηκε από τον ίδιο κεντρική κονσόλα που να μην έχει κλίση προς τον οδηγό.

Ξαναλέω ότι η VW δεν είναι ούτε Seat ούτε Alfa Romeo και δεν λανσάρει hitάκια της εποχής, αλλά διαχρονικά αυτοκίνητα.

καταρχην δεν μπορεις να συγκρινεις ενα seat με μια alfa romeo....

και εν συνεχεια να σου πω...οτι μια alfa δεν λανσαρει ενα χιτακι της εποχης....αμα την προσεξεις καθε γωνια ειναι και διαφορετικη εποχη....

Η vw εχει καλως ή κακως μια συντηριτικη νοοτροπια,που ομως αυτη ειναι η ιδια η εταιρεια που εχει ενα κοινο με τεραστιο φασμα ηλικιας....

H alfa romeo σε θεμα σχηματος εινια μπροστα απο οποιαδηποτε εταιρεια...

Να σου πω τι ειχε πει πωλητης vw..."οποιος λεει οτι τα alfa romeo δεν ειναι ομορφα αυτοκινητα(που νομιζω εινια κατι δνε μπορει να το αμφισβητεισει κανεις...απλα δεν εχει γουστο"...

Link to comment
Share on other sites

καταρχην δεν μπορεις να συγκρινεις ενα seat με μια alfa romeo....

και εν συνεχεια να σου πω...οτι μια alfa δεν λανσαρει ενα χιτακι της εποχης....αμα την προσεξεις καθε γωνια ειναι και διαφορετικη εποχη....

Η vw εχει καλως ή κακως μια συντηριτικη νοοτροπια,που ομως αυτη ειναι η ιδια η εταιρεια που εχει ενα κοινο με τεραστιο φασμα ηλικιας....

H alfa romeo σε θεμα σχηματος εινια μπροστα απο οποιαδηποτε εταιρεια...

Να σου πω τι ειχε πει πωλητης vw..."οποιος λεει οτι τα alfa romeo δεν ειναι ομορφα αυτοκινητα(που νομιζω εινια κατι δνε μπορει να το αμφισβητεισει κανεις...απλα δεν εχει γουστο"...

Για να μην υπάρξει συνέχεια στο ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ζήτημα της εμφάνισης των διαφόρων εταιριών Αυτοκινήτων, να τονίσω ότι το όμορφο αμάξι υφίσταται στα μάτια του κάθε ανθρώπου ξεχωριστά, ανάλογα με τα ενδιαφέροντα-φαντασία-εμπειρία-κοινωνική θέση του!!!

Τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Για να μην υπάρξει συνέχεια στο ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ζήτημα της εμφάνισης των διαφόρων εταιριών Αυτοκινήτων, να τονίσω ότι το όμορφο αμάξι υφίσταται στα μάτια του κάθε ανθρώπου ξεχωριστά, ανάλογα με τα ενδιαφέροντα-φαντασία-εμπειρία-κοινωνική θέση του!!!

Τέλος...

Ειναι αυτο που λεμε αν εχει ο αλλος γουστο...

ακομη και σε ιδια αυτοκινητα....ξεχωριζουμε τους καγκουρες απο τους super καγκουρες!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω που πιστευω πως εχω γουστο δηλαδη ,αλλα δεν μπορω να παρω ferrari και κυκλοφορω με zastava εχω τελικα η δεν εχω γουστο ?pardon.gif

Με προλαβες, θα το εγγραφα εγω!!!

Ακου θεμα γουστου τα αυτοκινητα :thumbsup: .

Θεμα τσεπης ειναι και τα υπολοιπα που λεμε ειναι για να παρηγοριόμαστε μεταξυ μας, :thumbsup: σας!

Link to comment
Share on other sites

Ααααα......ωραια δεν εχω λεφτα και ππερνω ενα "οτι να ναι" και ποσταρω και στο "Otinanaiclub.gr"...

εχετε δικαιο...και μετα μας λετε δεν ασχολειστε με τα αυτοκινητα!

Υποτιθεται οτι οσοι γραφουν εδω...και γενικα στα φορουμ...αγαπανε το αυτοκινητο τους...τους αρεσει αισθητικα...και θελουν να το βελτιωσουν οπως μπορει ο καθενας!!!

Ξεχασα ειναι καθαρα μεσω εξυπηρετησης αλλα του χωνω 2-3 χιλιαρικακια τον χρονο...ετσι για να ειναι πιο εξυπηρετικο!!!!

και κατ'αλλα μας ποναει η νεα σειρα golf!!!

new_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.mibz.com/10562-the-new-vw-golf-7-will-comes-with-engines-from-86-hp-to-300-hp.html

Auto Week magazine speculates that the new Golf will be seven very wide range of engines, from 1.2-liter TSI engine (86 and 105 HP), followed by 1.4-liter TSI engine (122 and 160 HP), 1.6-liter TDI engine (90 and 105 hp), 2.0-liter TDI engine (140, 170 and 220 HP) and ending with the 2.0-liter TSI engine (220 and 300 HP). The last two engines are obviously related sportier GTI and Golf R versions.

This new model should be appear in late 2012, the Golf 6 having a much shorter life than the Golf 5, which was 2.3 million units sold. It is expected that the production target for Golf 6 will be 1.6 million units.

+

http://www.carmagazine.co.uk/Secret-new-cars/Search-Results/Spyshots/Volkswagen-Golf-Mk7-mule-2012-spied/?content-block=2

What about under the bonnet of the Golf and all its variants?

Like all seventh-generation Golfs, the cabrio and coupe will benefit from a variety of new, more efficient drivetrains. At the bottom end of the scale, VW is preparing two frugal three-cylinder engines, a 1.2-litre direct-injection turbocharged petrol unit and a 1.2-litre diesel. At the top end there’ll be a torquey GTD and the 276bhp R

Four-wheel will be an option on the more powerful diesels, again standard on the R, while there will also be eco-friendly Bluemotion versions. In addition to the Golf Bluemotion, VW is planning two different hybrid versions. The lesser variant matches a 1.6-litre diesel to a 27bhp electric motor, the more radical TwinDrive concept features a 122bhp 1.4-litre TSI engine in combination with a 82bhp e-power unit. While the diesel hybrid aims primarily at European markets, the petrol version targets the US.

As far as transmissions are concerned, the six- or seven-speed dual-clutch layout remains the gearbox of choice with three different torque-related calibrations labelled DQ200/250/500.

Together with existing derivatives like the Golf Plus, Estate, Scirocco, Tiguan and Touran, the new Golf cabrio and coupe are bound to consolidate the Golf’s position as the world’s best-selling compact car.

:p:wub:

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

VW is preparing two frugal three-cylinder engines, a 1.2-litre direct-injection turbocharged petrol unit and a 1.2-litre diesel ενδιαφέρον ακούγεται

the more radical TwinDrive concept features a 122bhp 1.4-litre TSI engine in combination with a 82bhp e-power unit πολύ ενδιαφέρον ακούγεται

.While the diesel hybrid aims primarily at European markets, the petrol version targets the US. ξενέρωσα.Δλδ το καλό θα το έχουν οι αμερικάνοι?

Link to comment
Share on other sites

Update :

Golf 7 -> ( Θα είναι μεγαλύτερο , με κινητήρες από 1.2 λίτρα. Το 2.0 θα έχει 300 PS) -> Σεπτεμβριος 2012 στο εξωτερικο

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Update :

Golf 7 -> ( Θα είναι μεγαλύτερο , με κινητήρες από 1.2 λίτρα. Το 2.0 θα έχει 300 PS) -> Σεπτεμβριος 2012 στο εξωτερικο

προφανως αναφερεσαι σε R εκδωση διαφορετικα τα σεναρια για 1.6 tsi / 210ps

φανταζουν ποιο πιθανα. καποιο link mr. mod?

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.