Jump to content
WiSe

Wise-Seat Ibiza Cupra Dsg 1,4Tsi 1St Stage Tuned

Recommended Posts

τις σωληνώσεις τις ντύσατε με κάτι? Καλό το μέταλλο αλλα θα ζεματάει απο το DP που ειναι εκει κοντά

Οχι με τιποτα προς το παρον.... ετσι κ αλλιως μονο 10 εκατοστα της σωληνας ειναι διπλα στο downpipe..... ισως αργοτερα το ντυσω με κατι αν και δεν επηρεαζει την θερκοκρασια εισαγωγης... Φαντα σου σε φουλ πατημα και χωρις ψεκαστηρια δεν ανεβαινει η θερμοκρασια πανω απο 7-8 βαθμους απο την εξωτερικη....

Ποιο νούμερο pipercross είναι αυτή φίλε μου;κάνει και σε εμάς (golf 5 tsi)η είναι τεράστια;

pipercross c0187 ..... Δεν ξερω καθολου πως ειναι ο χωρος του κινητηρα σου...... αν μου εβαζες μια φωτο ισως να βοηθουσε! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι πιστευω οτι χωραει μια χαρα!!!! Καλο ειναι να στριμωχτει και ελαχιστα για να μην κουνιεται λογο του ευπαθή λαιμου της....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.

το πιο ολοκληρομενο ibiza που εχω δει.. πολλα μπραβο!!

ΥΓ βαλε και καμια μετρηση με το vbox σε 0-400 να δουμε ;)

Εχει δυο τρια πραγματακια ακομα για να ολοκληρωθει. Σε ευχαριστω πολυ παντως. Οσο για το 0-400 θα το δειτε επισημα σε ενα απο τα επομενα drag events.... Στοχος ειναι το 13,2 το οποιο φαινεται λογικο βαση της σχεδον 167χλμ/ω εξοδου που εχω με οχι τοσο μαχιμη ετοιμασια... :)

Link to comment
Share on other sites

γιωργο μπραβο φιλε εχεις κανει τρομερη δουλεια στο αμαξι σου χαιρομεπολυ που υπαρχουν τετοια ατομα ,να σε γερος και να το χαιρεσαι απλα μια παρατηρηση θα κανω πως δεν εχεις βαλει ακομα προγραμμα στο dsg ?να βαλεις και να σου στειλουν αλλο προγραμμα που να σηκωνει κυαλο πιεση για να γινει ακομα πιο δυνατο ωστε να συνεχησεις να μοιραζεις ακομα πιο πολυ πονο

Link to comment
Share on other sites

γιωργο μπραβο φιλε εχεις κανει τρομερη δουλεια στο αμαξι σου χαιρομεπολυ που υπαρχουν τετοια ατομα ,να σε γερος και να το χαιρεσαι απλα μια παρατηρηση θα κανω πως δεν εχεις βαλει ακομα προγραμμα στο dsg ?να βαλεις και να σου στειλουν αλλο προγραμμα που να σηκωνει κυαλο πιεση για να γινει ακομα πιο δυνατο ωστε να συνεχησεις να μοιραζεις ακομα πιο πολυ πονο

Φιλε μου δεν εχει βγει ακομα προγραμμα για το σασμαν μας. Οταν βγει να εισαι σιγουρος οτι θα ειμαι ο πρωτος που θα το βαλω :)

Και για ενημερωση του τοπικ να πω οτι εβαλα πλεον τα DS2500 στις brembo μου και ειμαι σε φαση στρωσιματος.... Τα παλια ειχα φτασει κατι λιγοτερο απο χιλιοστο :p

Eπισης μπηκαν και οι φρεσκοβαμμενες δαγκανες μου οι οποιες πλεον ειναι πορτοκαλι με λιγοτερη περλα απο πριν... :)

523547_431190346942983_1898672321_n.jpg

Καινουριο VS παλιο!

381951_431190733609611_179609253_n.jpg

Φορεμενα....

557785_431427113585973_2145287093_n.jpg

Φαινεται και το ανακλαστικο αυτοκολλητο

552441_431427090252642_1916868755_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

εδω το ειδα γιωργο https://www.facebook...&type=3 δες τι γραφει κατω που σχολιαζουμε οτι εχει και για 6 και για 7

Edited by tasossline t
Link to comment
Share on other sites

ok απλα γραφει οτι εχει και για 6και για 7σχεσεων για μοντελα 09-12 γιαυτο στο ειπα .οκ σορυ τοτε

Link to comment
Share on other sites

Χτες το πρωι μπηκε νωρις νωρις στο χειρουργειο το Cupra για αλλαγη πισω φρενων......... Φορεθηκαν 288mm μονες δισκοπλακες τρυπητες και βαφτηκε και η δαγκανα πορτοκαλι οπως η μπροστα! Ακομα δεν εχουν προλαβει να στρωθουν τα φρενα και το μπουμουτιασμα που εκανε πριν το αμαξι νιωθω να εχει εξομαλυνθει!!!

526177_434616066600411_1160377131_n.jpg

604144_434685276593490_369787422_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.