Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Υπομονή φίλε, κάτι τέτοια τραγικά είχα πάθει και εγώ στο 4άρι μου. Όλα τα αυτοκίνητα είναι παραγωγής οπότε είναι λογικό ενίοτε να έχουν αστοχίες!! Αυτό που πρέπει να κάνεις μόνο είναι να απαιτείς να στο φτιάχνουν σαν καινούργιο!!

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
η πολυ κομπλεξικος εισαι η πολυ μπουλης. διαλεξε και παρε! και τα 2 σου πανε κουτι εφοσον εσυ εισαι μαγκας και εχεις gti 330 αλογα παρε το "κουβαδακι" σου και πηγαινε στην παραλια των gti να πουλησεις μουρη! εμεις δυστηχως δεν ειμαστε νεοπλουτακια να εχουμε gti stage 2 και εχουμε ταπεινα 1400αρια! στην τελικη δεν εχεις και καμια ferrari! απορω ετσι θα ειμαι στα 36 μου σαν εσενα??????? θα αυτοκτονησω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλώς τον! +10% και υπό στενή επίβλεψη...

Link to comment
Share on other sites

Και μετά απο μια μεγάλη παύση του θέματος μας...και ένα μπουμπούνιασμα 10%( ;) !!!!!)...παρατήρησε κανείς την ανανέωση στο site της cargate?

Το πράγμα πρέπει να προχωράει για το revo σε tsi κινητήρες...μέχρι και φωτογραφία βάλαν, αλλά η λεζάντα απο κάτω η ίδια...όπως πριν ένα χρόνο!!! :lol: :lol:

Η bsr πάντως το εγκατέλειψε το θέμα. Στο site ασχολείται μόνο με opel, ford και saab.

Link to comment
Share on other sites

1.Ναι το πρόσεξα, αλλά ξέρουν η σελίδα παρακολουθείτε στενά tongue.gif και έκαναν μια ανανέωση

2.Πρέπει να ετοιμάζεται το πρόγραμμα σιγά σιγά.. δειλά δειλά εταιριές αρχίζουν και βγάζουν

Link to comment
Share on other sites

1.Ναι το πρόσεξα, αλλά ξέρουν η σελίδα παρακολουθείτε στενά tongue.gif και έκαναν μια ανανέωση

2.Πρέπει να ετοιμάζεται το πρόγραμμα σιγά σιγά.. δειλά δειλά εταιριές αρχίζουν και βγάζουν

αλλοι τα εχουνε βγαλει ηδη και ποιο δυνατα κιολας...!!!!!!!

Καλώς τον! +10% και υπό στενή επίβλεψη...

βαλε τπτ παραπανω κυριε αστυνομε εδω φαγαμε κλησουλα 880 ευρα στο 10% θα κολλησουμε...

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

βαλε τπτ παραπανω κυριε αστυνομε εδω φαγαμε κλησουλα 880 ευρα στο 10% θα κολλησουμε...

Μην μιλας ετσι αποστολη..Και ανεβασουνε πιεση στην τουρμπινα και φας μεχρι και 90% επιβλεψη..Οχι τπτ αλλο..μηνκανει κανα ΜΠΑΜ..!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

πάντως εδώ πρέβεζα στην Seat πυ βάζει revo ακουγονται κάτι για το TSi Revo προγραμμα αλλά ακόμα δεν έχω μάθει κάτι στάνταρ... μπορεί να πλασάρει κανενα φουλ κιτάκι με miltek εξατμιση και προγραμμα με φίλτρο... αγνώστο ακόμα... αλλα αναμένω και έγω πλιροφορίες για κάτι φίλους και γνωστούς που έχουνε πάρει το TSi...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει υπομονή δεν θα χάσει....

Link to comment
Share on other sites

λες???

Δεν μπορει κατι θα <<παιξει>> και για τα tsi!!! Ετσι θσ μεινουμε μαμα??? :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω τα TSi να κοντράρονται ίσια και όμια με τα Type-R και να τρόνε δάγκα... :D πάντως οι φίμες όντως λένε για το πακετάκι Revo-Miltek... είδωμεν... εαν μπορει το GT να φτιαχτεί και να μπορεί να πηγένει τα GTi και τα Type-R η και μερικα με τα OPC τότε γιατι όχι με λίγο φτιάξιμό παραπάνω να γίνουν ήσια και όμια τα TSi με τα GT τα φτιαγμένα? αραγέ πώσα άλογα να δίνει το πακετάκι Revo-Miltek για το TSi? στην τελική ίδιο μοτέρ δεν είναι μόνο με άλλη χαρτογράφιση εγγεφάλου και κανένα άλλο περιφεριακό διαφορετικό?

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι,θα μπορεσουν να αντεξουν καμια 80000 χλμ με αξιοπρεπεια?

Ή οι φουκαραδες που θα τα αγορασουν 2nd hand μετα απο 3-5 χρονια θα τρεχουν και δεν θα φθανουν?

Link to comment
Share on other sites

Ίδιος κινητήρας GT - Tsi. μόνο χαρτογράφηση.

O τρόπος που περνάει το Type R τη δύναμη στο δρόμο είναι μοναδικός.

Δεν νομίζω να τολμήσω να κοντράρω Type R ακόμη και με πρόγραμμα-εξάτμιση.

Όποιος έχει οδηγήσει EP3 καταλαβαίνει τι λέω..

Για μένα ένα προγραμμα θα βοηθήσει στις ρεπρίζ, στο να πάρει λίγο τα πάνω του

το Tsi στις ψηλές στροφές και στο να διατηρείς φορτωμένος και σε ανηφόρα πιο άνετα μια μεγαλύτερη ταχύτητα

χωρίς ζόρι, μια προσπέραση και για το fun to drive μια μεγαλύτερη τελική...ή ένα γρήγορο στροφιλίκι που θέλεις δύναμη ψηλα.

ΥΓ. Κάτοχος LCR MK1 & πρώην κάτοχος CTR EP3

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Ίδιος κινητήρας GT - Tsi. μόνο χαρτογράφηση.

O τρόπος που περνάει το Type R τη δύναμη στο δρόμο είναι μοναδικός.

Δεν νομίζω να τολμήσω να κοντράρω Type R ακόμη και με πρόγραμμα-εξάτμιση.

Όποιος έχει οδηγήσει EP3 καταλαβαίνει τι λέω..

Για μένα ένα προγραμμα θα βοηθήσει στις ρεπρίζ, στο να πάρει λίγο τα πάνω του

το Tsi στις ψηλές στροφές και στο να διατηρείς φορτωμένος και σε ανηφόρα πιο άνετα μια μεγαλύτερη ταχύτητα

χωρίς ζόρι, μια προσπέραση και για το fun to drive μια μεγαλύτερη τελική...ή ένα γρήγορο στροφιλίκι που θέλεις δύναμη ψηλα.

ΥΓ. Κάτοχος LCR MK1 & πρώην κάτοχος CTR EP3

ελα που τα βαλα ομως με ταπερ καινουριο και του ριξα...!

Link to comment
Share on other sites

οκ... Το αμάξι σου είναι δυνατό δεν μπορώ να ξέρω τι έγινε με το καινούργιο CTR. Πάντως 0-100 έχει 6,6-6,9 ....το καινουργιο...

Link to comment
Share on other sites

ελα που τα βαλα ομως με ταπερ καινουριο και του ριξα...!

Κούπρα μκ2 θα χτυπάμε??

Έχω ένα φιλαράκι που μου τη μπάινει....

Μια φορά να τον περάσω και ας μου ανατιναχτεί μετά...δε με νοιάζει tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμα,ροπη στα'στερια :D

το ταπερ εχει 19 κιλα ροπης και τα βγαζει ψηλα... το τσι βελτιωμενο εχει 27 κιλακια ροπης και τα βγαζει απο πολυ χαμηλα + κομπρεσσορας + τουρμπο + οτι κραταει και 20 περιπου κιλακια ροπη στις 6000 στροφες + το 1.0 μπαρ πιεση που κραταει σταθερο... βελτιωστε το και θα δειτε τι εννοω... και ξαναλεω... ειναι καλοκαιρι με 35 βαθμους εξω...

Link to comment
Share on other sites

Κούπρα μκ2 θα χτυπάμε??

Έχω ένα φιλαράκι που μου τη μπάινει....

Μια φορά να τον περάσω και ας μου ανατιναχτεί μετά...δε με νοιάζει tongue.gif

λεον κουπρα 2??????????

ουτε στο ονειρο σου

Link to comment
Share on other sites

Κούπρα μκ2 θα χτυπάμε??

Έχω ένα φιλαράκι που μου τη μπάινει....

Μια φορά να τον περάσω και ας μου ανατιναχτεί μετά...δε με νοιάζει tongue.gif

αχαχχαχααχαχαχ στυλ challenger δηλαδη? tongue.gif

Ψηνομαι και εγω για 200+ αλλα που χρονος και χρημα...Ασε δεν ρισκαρω ... ακομα!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

λεον κουπρα 2??????????

ουτε στο ονειρο σου

Δηλαδή δε το γλυτώνω το big turbo project????

Τώρα που πωλείται k04 στη αγγελία θα τη χτυπήσω!!!!

Αν του κλείσω το δρόμο?????

Με πίκρανες φίλος!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δε το γλυτώνω το big turbo project????

Τώρα που πωλείται k04 στη αγγελία θα τη χτυπήσω!!!!

Αν του κλείσω το δρόμο?????

Με πίκρανες φίλος!

¨

και ποιος σου ειπε οτι μπαινει κ04 στο τσι??????????

ακομα υπο μελετη ειναι...

Link to comment
Share on other sites

¨

και ποιος σου ειπε οτι μπαινει κ04 στο τσι??????????

ακομα υπο μελετη ειναι...

Για να μπεί κ04 καλύτερα φίλε να πάρουμε όντως καινούργιο αμάξι!

Σκέψου...

-τουρμπίνα

-φούλ εξάτμιση με χταπόδι

-σφυρίλατα, ροϊκές, μπεκιέρες, άγραφο εγκέφαλο

Αν φτάσω σε σημείο να τα κάνω όλα αυτά, του βγάζω και το γ@@μοηλεκτρόγκαζο και του πετάω μια ντίζα...ΝΑ (με το συμπάθειο :D )

Link to comment
Share on other sites

προχθες πετυχα στην εθνικη φιλο μου με s3 2002 μοντελο με τα 225 hp.εγω στο gt μου εχω μονο προγραμμα των πηγαινα κ..λ..φερατζα πιστευω οτι καλα φτιαγμενο gt.tsi θα τα χει τα ταπερ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.