Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Ασχολείται κάποιος προγραμματιστής αποκλειστικά με το δικό σου αμάξι. Δηλαδή αν δεν έχεις βάλει τίποτα πάνω στο αμάξι σου θα ρυθμίσει το πρόγραμμα με ένα συγκεκριμένο τρόπο ώστε να σου δώσει την καλύτερη επιθυμητή απόδοση , αν πας και βάλεις όμως π.χ. εξάτμιση,φίλτρο,εκκεντροφόρους θα χρειαστείς διαφορετική ρύθμιση για να δουλεύψει απόλυτα σωστά το αμάξι.Κάτι που δεν μπορεί να γίνει αν αγοράσεις έτοιμο πρόγραμμα. Λογικά η καλύτερη ρύθμιση είναι πάνω στο δυναμόμετρό που μπορούν να δουν πως αντιδράνε οι καμπύλες ροπής και ισχύος ανάλογα με την ρύθμιση.

Mε κατατοπησες πληρως φιλε μου!Για δες,δεν περιμενα τετοιο επαγγελματισμο στο ελλαδισταν :lol:

Σαν τον λαλακα τον αλβανο που μου εβαλε τα φημε και την επομενη μερα τα ξυλωσα ;)

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδες μολις πηρα το φιλαρακι μου τηλ απο την αντιπροσωπια και μου ειπε οτι ηρθε σημερα cd απο την worthy.gif revo worthy.gif μαλλον το προγραμμα ειναι αρα απο σημερα διατηθετε new_sugkrotima.gif

Αν Αληθευει τοτε Εφυγα την Δευτερα για προγραμμα ;) !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μάθει τιμή; Στο site αναφέρει 500¤ προ φόρων.

Κοιτα στο site λεει για το TSI 499Ε και για τι GTI 720E

Αν υποθεσουμε οτι: Το προγραμμα για το GTI εχει 1100 Ε τοτε λογικα το προγραμμα για το TSI θα εχει κατω απο 1000 Ε.

Πιστευω οτι θα εχει γυρω στα 900 Ε... :lol:

Εφυγα για προγραμμα !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

στο site το ειδα αλλα ο dealer ποσο θα το δωσει ειναι το θεμα.υπομονει ως την δευτερα

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στο site λεει για το TSI 499Ε και για τι GTI 720E

Αν υποθεσουμε οτι: Το προγραμμα για το GTI εχει 1100 Ε τοτε λογικα το προγραμμα για το TSI θα εχει κατω απο 1000 Ε.

Πιστευω οτι θα εχει γυρω στα 900 Ε... :lol:

Εφυγα για προγραμμα !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Οκ καλό φαίνεται το revo αλλά τι σε ενθουσιάζει τόσο; Αν η τιμή είναι στα 900 τότε δεν αξίζει... Αν το δώσει 500+19%=600 άντε μέχρι 750 κάτι γίνεται. Παραπάνω δεν αξίζει για κανενα λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ανακοινώθηκε ότι βγήκε δε σημαίνει ότι Δευτέρα θα βάζει πρόγραμμα ο αντιπρόσωπος. Έχουν πει από Σεπτέμβριο γιατί θέλουν να κάνουν δοκιμές και στην Ελλάδα.

Επίσης, γιατί έχετε κολλήσει όλοι με τις κονσέρβες? Αν θελήσετε να κάνετε κάτι παραπάνω στο αυτοκίνητό σας, μετά θα ξαναπληρώνετε custom πρόγραμμα γιατί με τα κονσέρβα δε θα γίνεται.

Για τιμή, υπομονή μέχρι να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

παντος αν ειναι στο cd το προγραμμα θα αρχιζει απο δευτερα να το βαζει,και γιατι να το δοκιμαζουν ελλαδα αφου βγενει απο αγγλια νομιζω δεν θα τοχουν δοκιμασει,μην ακουω λαλακιες,αμα εχει ερθει απο δευτερα θα μπενει τελος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ανακοινώθηκε ότι βγήκε δε σημαίνει ότι Δευτέρα θα βάζει πρόγραμμα ο αντιπρόσωπος. Έχουν πει από Σεπτέμβριο γιατί θέλουν να κάνουν δοκιμές και στην Ελλάδα.

Επίσης, γιατί έχετε κολλήσει όλοι με τις κονσέρβες? Αν θελήσετε να κάνετε κάτι παραπάνω στο αυτοκίνητό σας, μετά θα ξαναπληρώνετε custom πρόγραμμα γιατί με τα κονσέρβα δε θα γίνεται.

Για τιμή, υπομονή μέχρι να έρθει.

Επειδη ειναι η πρωτη επωνυμη εταιρεια που βγαζει προγραμμα για το TSI και στα 205+hp :o !! Oσο για τις κονσερβες που λες.. Με το προγραμμα φθανω 205+ hp αντε να βαλω και κανα πιο ελευθερο φιλτρο και το πολυ καμια εξατμιση να να φθασω 215+ hp και ειμαι οκ... τι παραπανω να ζητησω απο το αυτκινητο μου ? που να φθασω ακομα? 215 hp θα εχω με 1500 Ε περιπου (αντε και κανα 300 μετα/μενα φρενα GTI και τιποτα αλλο εχω ζαντρες 17`) δηλ να δωσω κανα 2000 Ε να το κανω ποσο 240 hp ??? σιγα...

Link to comment
Share on other sites

παντος αν ειναι στο cd το προγραμμα θα αρχιζει απο δευτερα να το βαζει,και γιατι να το δοκιμαζουν ελλαδα αφου βγενει απο αγγλια νομιζω δεν θα τοχουν δοκιμασει,μην ακουω λαλακιες,αμα εχει ερθει απο δευτερα θα μπενει τελος

Γιατί είσαι τόσο απόλυτος και χαρακτηρίζεις με αυτόν τον τρόπο αυτά που είπε κάποιος χωρίς να ξέρεις τι και πώς?

Το γεγονός ότι στην Αγγλία έχουν τους μισούς βαθμούς C από την Ελλάδα, δε σου λέει κάτι? Τι θα πει η revo?

"Πάρε Έλληνα αντιπρόσωπε το πρόγραμμα και βάλτο καλοκαιριάτικα στην Ελλάδα που βαράει 40άρια. Δεν ξέρουμε βέβαια τη συμπεριφορά του προγράμματος σε τέτοιες καιρικές συνθήκες αλλά δεν πειράζει. Αν πάθει κάτι κανένα αυτοκίνητο, δεν πειράζει. Το πολύ πολύ να πουν ότι δε φτιάχνουμε σωστά προγράμματα!"

Anyway, πάρε τηλέφωνο τη Δευτέρα να δεις τι θα σου πουν.

Επειδη ειναι η πρωτη επωνυμη εταιρεια που βγαζει προγραμμα για το TSI και στα 205+hp ohmy.gif !! Oσο για τις κονσερβες που λες.. Με το προγραμμα φθανω 205+ hp αντε να βαλω και κανα πιο ελευθερο φιλτρο και το πολυ καμια εξατμιση να να φθασω 215+ hp και ειμαι οκ... τι παραπανω να ζητησω απο το αυτκινητο μου ? που να φθασω ακομα? 215 hp θα εχω με 1500 Ε περιπου (αντε και κανα 300 μετα/μενα φρενα GTI και τιποτα αλλο εχω ζαντρες 17`) δηλ να δωσω κανα 2000 Ε να το κανω ποσο 240 hp ??? σιγα...

Και οι "ανώνυμοι" έχουν βγάλει πρόγραμμα χωρίς να έχει σπάσει/χαλάσει κάποιο μοτέρ. :o

Το θέμα είναι ότι πολλοί το ίδιο με εσένα έλεγαν. "Ας βάλω το κονσέρβα και ας πάω τόσα. Δε θέλω παραπάνω." Και τελικά πηγαίνουν μετά σε custom ώστε να πάρουν και το τελευταίο άλογο που μπορούν από τα περιφερειακά που έχουν βάλει.

Δε σου λέω να μην το βάλεις. Δικό σου είναι το αμάξι, ό,τι θες θα κάνεις. Απλώς έχε το και αυτό υπ' όψιν σου.

Link to comment
Share on other sites

Και οι "ανώνυμοι" έχουν βγάλει πρόγραμμα χωρίς να έχει σπάσει/χαλάσει κάποιο μοτέρ. :o

Το θέμα είναι ότι πολλοί το ίδιο με εσένα έλεγαν. "Ας βάλω το κονσέρβα και ας πάω τόσα. Δε θέλω παραπάνω." Και τελικά πηγαίνουν μετά σε custom ώστε να πάρουν και το τελευταίο άλογο που μπορούν από τα περιφερειακά που έχουν βάλει.

Δε σου λέω να μην το βάλεις. Δικό σου είναι το αμάξι, ό,τι θες θα κάνεις. Απλώς έχε το και αυτό υπ' όψιν σου.

Συμφωνω! Απλα τι θελει ο καθενας να κανει και τι εχει στο μυαλο του... Εγω ανελυσα το σκεπτικο μου παραπανω αλλωστε αν ειναι να δωσεις και μια περιουσια περνεις κατευθειαν το GTI... πιστευω μεχρι 3.000 Ε να δωσεις ειναι καλα και να εχεις ενα συνολο καλυτερο απο το GT με λιγοτερα λεφτα ;) Οσο για τις ανωνυμες εταιρειες εγω προσωπικα δεν τις εμπιστευομαι...

Edited by BillVWRuleZ
Link to comment
Share on other sites

Αν Αληθευει τοτε Εφυγα την Δευτερα για προγραμμα -_- !!!

Αντε ξεκινηστε εσεις με τις δοκιμες για να βαλουμε μετα και εμεις στα σιγουρα :o;) .

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω! Απλα τι θελει ο καθενας να κανει και τι εχει στο μυαλο του... Εγω ανελυσα το σκεπτικο μου παραπανω αλλωστε αν ειναι να δωσεις και μια περιουσια περνεις κατευθειαν το GTI... πιστευω μεχρι 3.000 Ε να δωσεις ειναι καλα και να εχεις ενα συνολο καλυτερο απο το GT με λιγοτερα λεφτα :baby: Οσο για τις ανωνυμες εταιρειες εγω προσωπικα δεν τις εμπιστευομαι...

οταν οι ανωνυμοι θα σε περνανε απο πανω να δω τι θα λες...

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι ενδιαφέρον να συγκρίνουμε τα προγράμματα εάν και εφόσον

περαστούν..

Τώρα δεν βοηθά κανέναν η κοντρίτσα... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως, μιας και το αυτοκινητο εχει εγγυηση ακομα, αν βγαλει η αντι/πεια που το αγορασα, βγαλει σε συνεργασια με καμμια εταιρια π.χ. revo κ.τ.λ., προγραμμα θα το τσιμπησω. :baby:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι πολλοί φοβάστε το θέμα εγγύησης πρέπει να γνωρίζετε ότι ένας σωστός προγραμματιστής θα κρατήσει back-up του "μαμά" προγράμματος και σε περίπτωση στραβής περνάει το εργοστασιακό πρόγραμμα του δικού σας αυτοκινήτου και ούτε γάτα ούτε ζημιά :baby:

Διαφορετικά αφήστε τη κάθε "αντιπροσωπεία" να σας τα παίρνει χοντρά "εκβιάζοντας" για τη δήθεν εγγύηση τους και τους βελτιωτές που θέλουν αυτοί να σας πλασάρουν...

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι ενδιαφέρον να συγκρίνουμε τα προγράμματα εάν και εφόσον

περαστούν..

Τώρα δεν βοηθά κανέναν η κοντρίτσα... tongue.gif

δεν υπαρχει μετρο συγκρισης απο στα επωνυμα προγραμματα με τα ανωνυμα... οι "ανωνυμοι" ειναι σαφως δυνατοτεροι...

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει μετρο συγκρισης απο στα επωνυμα προγραμματα με τα ανωνυμα... οι "ανωνυμοι" ειναι σαφως δυνατοτεροι...

Το καλό είναι οτι η κονσέρβα της revo μπαίνει και demo για 5 ώρες.

Το κουμπώνεις, το πας καπάκι για δυναμομέτρηση και αν βγάζει αυτά που υπόσχεται...το τσιμπάς!

Το κόβω να φτάνει το 1000αρικο ελλάδα μαζί με το controller.

Ελπίζω να κάνω λάθος!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει μετρο συγκρισης απο στα επωνυμα προγραμματα με τα ανωνυμα... οι "ανωνυμοι" ειναι σαφως δυνατοτεροι...

Φίλε τώρα που διάβαζα το topic για την αναβάθμιση του tsi απο την αντιπροσωπία μου κόλλησε κάτι στο μυαλό και το είχαμε συζητήσει και με τον activious....

...αν βάλω πρόγραμμα και μετά πάω στα 30.000km στην αντιπροσωπία για service και flashάρουν τον εγκέφαλο χωρίς να με ρωτήσουν......

τι γίνεται τότε???? dead.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τώρα που διάβαζα το topic για την αναβάθμιση του tsi απο την αντιπροσωπία μου κόλλησε κάτι στο μυαλό και το είχαμε συζητήσει και με τον activious....

...αν βάλω πρόγραμμα και μετά πάω στα 30.000km στην αντιπροσωπία για service και flashάρουν τον εγκέφαλο χωρίς να με ρωτήσουν......

τι γίνεται τότε???? dead.gif

ξαναπας και το ξαναπερνας... τσαμπα :baby:

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει μετρο συγκρισης απο στα επωνυμα προγραμματα με τα ανωνυμα... οι "ανωνυμοι" ειναι σαφως δυνατοτεροι...

και σαφως πιο επιφοβοι...

Link to comment
Share on other sites

και σαφως πιο επιφοβοι...
Εγώ θεωρώ το revo πιο επίφοβο γιατί μπαίνει στο αμάξι σου και όπως δουλεύει... Γενικά τα revo δουλεύουν σε μεγάλο ποσοστό safe και αρκετά "πλούσια" σε κάυσιμο, το οποίο είναι κακό. Γενικώς βάζεις κάτι που δε θα δουλεύει όπως θα έπρεπε και το πληρώνεις και χρυσό. Βέβαια ο καθένας ότι θέλει βάζει :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.