Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Στο ψαχτήρι βρήκα εντελώς τυχαία το μάστορα απο Θεσσαλονίκη..

TSI 195hp- 255Nm

Κανείς απο Βορρά γνωρίζει τίποτα??

Να σου πω ό,τι θέλεις, μιας και εκεί έχω βελτιώσει ήδη 2 gti, ένα Edition 30 (project car, το 1ο Ε30 που βελτιώθηκε στην Ελλάδα, σε θέμα προγραμματισμού, όταν άλλες εταιρίες ακόμα προσπαθούσαν να σπάσουν το RSA για το 140 tsi!!!), και τώρα και το καινούργιο μου 5άρι gti...

Να σου αναφέρω μόνο, πως ένα TSI, το 1ο που φτιάχτηκε, έβγαλε μέχρι και 203 (στρόφαλο, μην τρελαθούμε), ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ ΛΑΜΠΑΚΙ check engine (όταν φτιάχτηκε το πρόγραμμα, οι άλλοι ανοίγαν εγκεφάλους για να κάνουν δουλειά, και ο εν λόγω έκανε σειριακό επαναπρογραμματισμό), και χωρίς να έχει πρόβλημα με πιέσεις κλπ.

...στην τιμή των 20000 σίγουρα δεν έχεις καλύτερη επιλογή από το TSI...

...στην τιμη των 30000 σίγουρα έχεις καλύτερες επιλογές από το gti.....

Πες μου μια καλύτερη επιλογή... Type R, Cupra, Astra OPC, Focus ST; Δοκίμασέ τα, και δες ;)

αν και δεν ειναι επι του θεματος... gti θα περνα μονο το edition30 που φοραει την k04 η αν επερνα gti θα πηγαινε για s3 setup με την μια... επισης στην κατηγορια του gti περνω leon cupra 2 και με 2500 ειμαι στα 350+ αλογα! και σορρυ για τα επανειλημενα ποστς

τα 2500 δεν είναι ταρίφα για να πας 350+... Κι αν θες ένα αμάξι που τρίζει, πάρε το SEAT... Κι εγώ είχα το Leon TSI 1.8 με τα 160, και στο 4μηνο και πριν το δώσω, ήδη ξεκίνησαν τα καλά πλαστικά να κάνουν την παρουσία τους αισθητή...

Παρεπιπτόντως... 1800 μια ολόσωμη Milltek. 300 μια N249 Forge. 1200 για ένα intercooler Forge (αν θες να κάνεις και σωστή ψύξη, σε σχέση με το μαμά που φοράει και είναι το ίδιο με του GTI και με του Edition 30, και είναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ σε σχέση με του S3!!!). από 500 ευρώ για ένα ECU Reprogramming... Βάλε και ένα χαλαρότατο 350άρι το ελάχιστο για μια Injen, V FLOW, AEM, Carbonio, ό,τι γουστάρεις εισαγωγή... Τι τιμή μιλάμε; 4100 τουλάχιστον; Ή θα βάλεις πάνω σε καινούργιο αμάξι μεταχειρισμένα κομμάτια;! Τότε ναι, θα πάρεις την Milltek για 1200, τη σκάστρα 100, το FMIC 500, 200 την εισαγωγή, και είσαι στα 2000 ακριβώς. ΧΩΡΙΣ να έχεις βάλει πρόγραμμα ακόμα!

Τα λεφτά που δίνεις για να βγάλεις τη δύναμη και τα άλογα, ΔΕΝ είναι στραγάλια.... Καλή τύχη! :)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω ό,τι θέλεις, μιας και εκεί έχω βελτιώσει ήδη 2 gti, ένα Edition 30 (project car, το 1ο Ε30 που βελτιώθηκε στην Ελλάδα, σε θέμα προγραμματισμού, όταν άλλες εταιρίες ακόμα προσπαθούσαν να σπάσουν το RSA για το 140 tsi!!!), και τώρα και το καινούργιο μου 5άρι gti...

Να σου αναφέρω μόνο, πως ένα TSI, το 1ο που φτιάχτηκε, έβγαλε μέχρι και 203 (στρόφαλο, μην τρελαθούμε), ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ ΛΑΜΠΑΚΙ check engine (όταν φτιάχτηκε το πρόγραμμα, οι άλλοι ανοίγαν εγκεφάλους για να κάνουν δουλειά, και ο εν λόγω έκανε σειριακό επαναπρογραμματισμό), και χωρίς να έχει πρόβλημα με πιέσεις κλπ.

Κύριε moderator παίζει κανένα κονέ για το club!!

Link to comment
Share on other sites

Για τιμή, ή για άλογα;! :);):lol:

Είχε γίνει η πρόταση εδώ και καιρό και υπήρξε το επίσημο!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο του αυτοκινητο ειναι, θα μαθει.

Επίσης, ας μου πει κάποιος στα 30k Ευρώπουλα ποιες είναι οι καλύτερες και πιο ολοκληρωμένες επιλογές από ενα GTI ή ενα Octavia RS γιατι προσπαθούσα τόση ώρα να σκεφτώ που έπαθα πάρειση. Μην πεταχτεί κανεις και πει μεταχειρισμένο, εγώ έχω φετίχ να βγάζω τη ζελατίνα πρώτος από το κάθισμα. Επίσης, όπως δε γουστάρω τα σανδάλια, τα κοντομάνικα πουκάμισα, τα καρώ παντελόνια και τα speedo μαγιώ έτσι δε γουστάρω να βλέπω το Leon 2. Το βρίσκω εμετικό. Λοιπόν, τι θα μπορούσα να πάρω με 30k αντί για το GTI? Τη Β-Class? Την 116i? Το Volvo S40 1.8? Ενα γυμνό A3 1.8TSI? Ενα Mini Cooper (nο S)? Ενα OPC και με τα ρέστα το εκκλησάκι και ενα σακί τσιμέντο για τη στερέωση? Το μόλις 2500cc ST? Ενα Opel GT και μια μπαγκαζιέρα Westfalia? Ενα Renault ίσως που θα έχανε το 60% της αξίας του μόλις έβαζες το κλειδί στη μίζα? Ενα Fiat? Ενα Citroen? Ενα 207 RC? Τι σκατά λοιπόν?

Η δικαιολογία με τα μπουζούκια δε μου λέει τίποτα απολύτως. ¶λλοι τα σκάνε στα μπουζούκια, άλλοι τα χάνουν στα χαρτιά, άλλοι παίρνουν ναρκωτικά, άλλοι τα τρώνε στις πουτάνες και άλλοι δουλεύουν για να ταίζουν το αυτοκίνητό τους και τον μηχανικό τους. Όλοι είναι θύματα της ματαιοδοξίας τους. On the other hand, κάποιοι αποταμιεύουν, επενδύουν, σπουδάζουν, χτίζουν, ξεκινούν μια δουλειά ή αναπτύσσουν αυτή που έχουν. Τη διαφορά θα τη δεις σε μια 10ετία.

Edited by S8N
Link to comment
Share on other sites

Για τιμή, ή για άλογα;! :);):lol:

Είχε γίνει η πρόταση εδώ και καιρό και υπήρξε το επίσημο!

Για τιμή και καλή δουλειά φυσικά....(θα βάλω το βίσμα μου σε pm!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο του αυτοκινητο ειναι, θα μαθει.

Επίσης, ας μου πει κάποιος στα 30k Ευρώπουλα ποιες είναι οι καλύτερες και πιο ολοκληρωμένες επιλογές από ενα GTI ή ενα Octavia RS γιατι προσπαθούσα τόση ώρα να σκεφτώ που έπαθα πάρειση. Μην πεταχτεί κανεις και πει μεταχειρισμένο, εγώ έχω φετίχ να βγάζω τη ζελατίνα πρώτος από το κάθισμα. Επίσης, όπως δε γουστάρω τα σανδάλια, τα κοντομάνικα πουκάμισα, τα καρώ παντελόνια και τα speedo μαγιώ έτσι δε γουστάρω να βλέπω το Leon 2. Το βρίσκω εμετικό. Λοιπόν, τι θα μπορούσα να πάρω με 30k αντί για το GTI? Τη Β-Class? Την 116i? Το Volvo S40 1.8? Ενα γυμνό A3 1.8TSI? Ενα Mini Cooper (nο S)? Ενα OPC και με τα ρέστα το εκκλησάκι και ενα σακί τσιμέντο για τη στερέωση? Το μόλις 2500cc ST? Ενα Opel GT και μια μπαγκαζιέρα Westfalia? Ενα Renault ίσως που θα έχανε το 60% της αξίας του μόλις έβαζες το κλειδί στη μίζα? Ενα Fiat? Ενα Citroen? Ενα 207 GT? Τι σκατά λοιπόν?

Η δικαιολογία με τα μπουζούκια δε μου λέει τίποτα απολύτως. ¶λλοι τα σκάνε στα μπουζούκια, άλλοι τα χάνουν στα χαρτιά, άλλοι παίρνουν ναρκωτικά, άλλοι τα τρώνε στις πουτάνες και άλλοι δουλεύουν για να ταίζουν το αυτοκίνητό τους και τον μηχανικό τους. Όλοι είναι θύματα της ματαιοδοξίας τους. On the other hand, κάποιοι αποταμιεύουν, επενδύουν, σπουδάζουν, χτίζουν, ξεκινούν μια δουλειά ή αναπτύσσουν αυτή που έχουν. Τη διαφορά θα τη δεις σε μια 10ετία.

Κύριες "nip tac"ο καθένας βάζει τις προτεραιότητες του και το γούστο του καθενός είναι υποκειμενικό!!

Link to comment
Share on other sites

Το γούστο φυσικά και είναι υποκειμενικό. Όπως και ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ό,τι θέλει τα λεφτά του. Κατ' εμέ το TSI είναι ό,τι καλύτερο στην κατηγορία του. Αν έψαχνα για 200 άλογα όμως θα έπαιρνα το GTI. Κι αν ζήταγα 300 θα αγόραζα 335i. Τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως... 1800 μια ολόσωμη Milltek. 300 μια N249 Forge. 1200 για ένα intercooler Forge (αν θες να κάνεις και σωστή ψύξη, σε σχέση με το μαμά που φοράει και είναι το ίδιο με του GTI και με του Edition 30, και είναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ σε σχέση με του S3!!!). από 500 ευρώ για ένα ECU Reprogramming... Βάλε και ένα χαλαρότατο 350άρι το ελάχιστο για μια Injen, V FLOW, AEM, Carbonio, ό,τι γουστάρεις εισαγωγή... Τι τιμή μιλάμε; 4100 τουλάχιστον; Ή θα βάλεις πάνω σε καινούργιο αμάξι μεταχειρισμένα κομμάτια;! Τότε ναι, θα πάρεις την Milltek για 1200, τη σκάστρα 100, το FMIC 500, 200 την εισαγωγή, και είσαι στα 2000 ακριβώς. ΧΩΡΙΣ να έχεις βάλει πρόγραμμα ακόμα!

Τα λεφτά που δίνεις για να βγάλεις τη δύναμη και τα άλογα, ΔΕΝ είναι στραγάλια.... Καλή τύχη! :)

1300 καινούργια Milltek

180 Forge Blow-off

890 Forge Twin Cooler

Vflow 300

Aem 320

Injen 260

Eurosport 170

Neuspeed 170

S3 Fmic 280

Πρόγραμα 650

= Καινούργια και όχι μεταχειρισμένα...

Το να είσαι θύμα , δεν σημαίνει οτι και οι άλλοι πρέπει να γίνουν...

Link to comment
Share on other sites

1300 καινούργια Milltek

180 Forge Blow-off

890 Forge Twin Cooler

Vflow 300

Aem 320

Injen 260

Eurosport 170

Neuspeed 170

S3 Fmic 280

Πρόγραμα 650

= Καινούργια και όχι μεταχειρισμένα...

Το να είσαι θύμα , δεν σημαίνει οτι και οι άλλοι πρέπει να γίνουν...

Αν γίνεις εσύ το θύμα στο τελωνείο (όπως έγινα κι εγώ 2-3 φορές), μετά να δούμε όμως! Από εισαγωγή ξέρω κι εγώ. Από Ελληνική αγορά και ετοιμοπαράδοτα μίλαγα όμως!

Παρεπιπτόντως... Η τιμή που γράφεις για το ΑΕΜ, είναι σε δολλάρια, ετσί;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεις εσύ το θύμα στο τελωνείο (όπως έγινα κι εγώ 2-3 φορές), μετά να δούμε όμως! Από εισαγωγή ξέρω κι εγώ. Από Ελληνική αγορά και ετοιμοπαράδοτα μίλαγα όμως!

Παρεπιπτόντως... Η τιμή που γράφεις για το ΑΕΜ, είναι σε δολλάρια, ετσί;;;;

Το αν είσαι θύμα στο τελωνείο το καθορίζεις εσύ...

Χχαα, για ρώτα αν κάποιο από τα παιδια που έχει αγοράσει μέσω εμού , έχει πληρώσει τελωνείο...Και πίστεψε με , δεν είναι και λίγοι...

Και όσο για την ΑΕΜ....

320 με τα μεταφορικά μέσα...Αλλα σε Ευρώ...

Υ.Γ

Σε 3 μέρες σπίτι σου...

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Το αν είσαι θύμα στο τελωνείο το καθορίζεις εσύ...

Χχαα, για ρώτα αν κάποιο από τα παιδια που έχει αγοράσει μέσω εμού , έχει πληρώσει τελωνείο...Και πίστεψε με , δεν είναι και λίγοι...

Και όσο για την ΑΕΜ....

320 με τα μεταφορικά μέσα...Αλλα σε Ευρώ...

Υ.Γ

Σε 3 μέρες σπίτι σου...

Και τώρα μιλάς και τα λες αυτά ρε (^*@%#(Ο;;;

Link to comment
Share on other sites

1300 καινούργια Milltek

180 Forge Blow-off

890 Forge Twin Cooler

Vflow 300

Aem 320

Injen 260

Eurosport 170

Neuspeed 170

S3 Fmic 280

Πρόγραμα 650

= Καινούργια και όχι μεταχειρισμένα...

Το να είσαι θύμα , δεν σημαίνει οτι και οι άλλοι πρέπει να γίνουν...

Αυτές οι τιμές είναι οι "διαφημηζόμενες εξωτερικού".

Δυστυχώς με τα μεταφορικά δέν φτάνουν στα χέρια σου σε αυτό το νούμερο όμως...

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι τιμές είναι οι "διαφημηζόμενες εξωτερικού".

Δυστυχώς με τα μεταφορικά δέν φτάνουν στα χέρια σου σε αυτό το νούμερο όμως...

Κοιτα , επειδή τα έχουμε αγοράσει όλα αυτα που γράφω , αν θες ποστάρω και τα receipts από το Paypal...

Εdit : Mάλιστα τώρα που κοιταξα τις αποδείξεις την τελευταία(Σύνολο:6) forge blow-off , την ψωνίσαμε για 165 ευρώ shipped...

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Τέσπα, δεν είναι του συγκεκριμένου θέματος τα παραπάνω... Γενικά όμως έτσι όπως λέει και ο Νεο έχουν οι τιμές... Ελλάδα vs εισαγωγή! Τώρα, ό,τι θέλει ο καθένας διαλέγει! :)

Ας μείνουμε λοιπόν στο θέμα 200άρια TSI tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Από διάμετρο εξάτμισης ?

60άρα ή 63.5?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
Επίσης, ας μου πει κάποιος στα 30k Ευρώπουλα ποιες είναι οι καλύτερες και πιο ολοκληρωμένες επιλογές από ενα GTI ή ενα Octavia RS γιατι προσπαθούσα τόση ώρα να σκεφτώ που έπαθα πάρειση. Μην πεταχτεί κανεις και πει μεταχειρισμένο, εγώ έχω φετίχ να βγάζω τη ζελατίνα πρώτος από το κάθισμα. Επίσης, όπως δε γουστάρω τα σανδάλια, τα κοντομάνικα πουκάμισα, τα καρώ παντελόνια και τα speedo μαγιώ έτσι δε γουστάρω να βλέπω το Leon 2. Το βρίσκω εμετικό. Λοιπόν, τι θα μπορούσα να πάρω με 30k αντί για το GTI? Τη Β-Class? Την 116i? Το Volvo S40 1.8? Ενα γυμνό A3 1.8TSI? Ενα Mini Cooper (nο S)? Ενα OPC και με τα ρέστα το εκκλησάκι και ενα σακί τσιμέντο για τη στερέωση? Το μόλις 2500cc ST? Ενα Opel GT και μια μπαγκαζιέρα Westfalia? Ενα Renault ίσως που θα έχανε το 60% της αξίας του μόλις έβαζες το κλειδί στη μίζα? Ενα Fiat? Ενα Citroen? Ενα 207 RC? Τι σκατά λοιπόν?

off topic

Ίσως τα πιο λάθος σχόλια που έχω διαβάσει.

Το ότι έχεις εσύ κολλήματα με το 95% των αυτοκινήτων δεν σημαίνει ότι δεν είναι και καλύτερες λύσεις upyours.gif .

Επίσης κράζεις αυτοκίνητα τα οποία έχουν πάει πολύ λιγότερες φορές στο συνεργείο από τα Golf5 protest.gif .

Εδώ σταματάω γιατί...... off-topic-maker.gif

Link to comment
Share on other sites

:D

Τα ίδια "κολλήματα" έχω κι εγώ...τα ίδια "λάθος σχόλια" θα έκανα...

Μήπως συγχέεται το "κόλλημα" με την "προσωπική άποψη" ? Αλλά και "κόλλημα" να είναι, θεωρείται κακό ?

Επίσης γιατί μια προσωπική άποψη να θεωρείται "το πιο λάθος σχόλιο" ? Το σωστό σχόλιο ποιό είναι ? Αυτό με το οποίο συμφωνεί κάποιος ?

Το σωστο σχολιο Δημητρη ειναι οτι ειναι μ@λ@κι@ να παρουμε το GTi γιατι ειναι ακριβο για τα λεφτα του, τις επιδοσεις του, κλπ και να παιρνουμε TSiακια και να τα κανουμε 200+ αλογα. Και δεν ειναι θεμα χρηματων, προς θεου οχι, αλλα επειδη ειναι καλυτερο αμαξι το TSiακι στα λεφτα του!!! :o

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
:D

Τα ίδια "κολλήματα" έχω κι εγώ...τα ίδια "λάθος σχόλια" θα έκανα...

Μήπως συγχέεται το "κόλλημα" με την "προσωπική άποψη" ? Αλλά και "κόλλημα" να είναι, θεωρείται κακό ?

Επίσης γιατί μια προσωπική άποψη να θεωρείται "το πιο λάθος σχόλιο" ? Το σωστό σχόλιο ποιό είναι ? Αυτό με το οποίο συμφωνεί κάποιος ?

off topic No2 / Πρέπει να απαντήσω :thumbsup:

Εσύ το βλέπεις σαν προσωπική άποψη και όχι σαν κόλλημα να μην θεωρείς

κανένα άλλο αμάξι καλό, εκτός από το δικό σου??Ίσως...

Ακόμα είδες πουθενά να είπα ότι είναι κακό?

Είπε την άποψη του λοιπόν και εγώ του απάντησα με την δική μου άποψη.Και η άποψη μου είναι ότι ο σχολιασμός του για τα αυτοκίνητα που ανέφερε ήταν λανθασμένος. Πάλι με τις λέξεις θα παίζουμε?

Έχετε όλοι ερωτευτεί τα VW σας και δεν παίρνετε από λόγια, μέχρι που ανάβει το check engine και αντιστρέφονται τα πράγματα...Δεν το λέω μόνο εγώ, τα ίδια συμπεράσματα θα έβγαζες κι εσύ αν δεν ήσουν ερωτευμένος :huh:;):o:lol:tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι Golf-κηδες. Έχω ένα χρόνο τώρα το Golf Tsi 140ps και του έχω πιεί το αίμα! σε λιγότερο από ένα χρόνο έχω 20.000 χλμ και δεν είχα απολύτος κανένα πρόβλημα ουτε σταγόνα λαδάκι δεν έχει κάψει το εργαλείο με λίγα λόγια είμαι ευχαριστημένος! Έλα όμως που τα 140ps ποια είναι λίγα! Έτσι λοίπον από μήνες ψαξίματος και αφού έχω πάει σε δεκάδες μαγαζιά που κάνουν επαναπρογραμματισμό εγκεφάλου για το συγκεκριμένο μοντέλο κατέληξα σε μια εταιρεία από την Νέα Σμύρνη με την επωνυμία Overload-Performance (www.overload-performance.gr) η οποία συνεργάζεται με ένα γνωστό Αυστριακό οίκο βελτιώσεων την Digitune ( www.digitune.at ). Η εν λόγω εταιρεία λοιπόν υπόσχεται να μου κάνει το εργαλείο 200ps στην τιμή των 740ευρώ. Έτσι λοιπόν και εγώ πήρα την απόφαση και την τετάρτη έκλεισα ραντεβού για τον ''γιατρό''. Παίδες θα έχετε νεότερα για το πως πάει το αυτοκίνητο αλλά και δυναμομέτρηση από εβδομάδα .

καλημέρα φιλε!!!

εχεις να μας πεις καποιο νεο για την αναβαθμηση του κινητιρα?

εντυπωσεις??

help us ....

Link to comment
Share on other sites

63.5 με τπτ! θα κρεμασει το αμαξι... believe me!

Για το tsi μιλάς?

Πάντως εγώ την ψιλοπάτησα με 63.5.....ελπίζω με το πρόγραμμα να δουλέψει καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Για το tsi μιλάς?

Πάντως εγώ την ψιλοπάτησα με 63.5.....ελπίζω με το πρόγραμμα να δουλέψει καλύτερα!

ναι για το τσι μιλαω... και αλλος ενας φιλος που εβαλε 63.5 μμ εξατμιση εχασε... και αλλο ενα παιδι που εβαλε 60μμ πηρε 8 αλογακια... πιστευω πως για τα αλογα μας ειναι η ιδανικη...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ το βλέπεις σαν προσωπική άποψη και όχι σαν κόλλημα να μην θεωρείς

κανένα άλλο αμάξι καλό, εκτός από το δικό σου??Ίσως...

Ακόμα είδες πουθενά να είπα ότι είναι κακό?

Είπε την άποψη του λοιπόν και εγώ του απάντησα με την δική μου άποψη.Και η άποψη μου είναι ότι ο σχολιασμός του για τα αυτοκίνητα που ανέφερε ήταν λανθασμένος. Πάλι με τις λέξεις θα παίζουμε?

Έχετε όλοι ερωτευτεί τα VW σας και δεν παίρνετε από λόγια, μέχρι που ανάβει το check engine και αντιστρέφονται τα πράγματα...Δεν το λέω μόνο εγώ, τα ίδια συμπεράσματα θα έβγαζες κι εσύ αν δεν ήσουν ερωτευμένος :D:D:D:Dtongue.gif

Κατ' αρχάς δεν έχω κανένα κόλλημα με παλιολαμαρίνες, ιδίως όταν αυτές είναι δικές μου. Αν δεις τι χώνω στο group VAG θα καταλάβεις πως ούτε ερωτευμένος παίζει να είμαι με το Golfάκι μου. Η κάθε άποψη είναι σεβαστή. Και η δική μου είναι ξεκάθαρη: Αν είχα να διαλέξω μεταξύ α) ενός ανδρικού μορίου 22 πόντων και β) ενός ανδρικού μορίου 14 πόντων + δώρο ενα penis enlargement kit με τρόμπα και αλοιφές, ε εγώ λοιπόν θα διάλεγα το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα να διαλέξω μεταξύ α) ενός ανδρικού μορίου 22 πόντων και β) ενός ανδρικού μορίου 14 πόντων + δώρο ενα penis enlargement kit με τρόμπα και αλοιφές, ε εγώ λοιπόν θα διάλεγα το πρώτο.

Πάλι καλά που μερικοί βγαίνουμε έτσι απο το...εργοστάσιο...

ΑΧΑΧΑΧαχαχαχαχαα.... :D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.