Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

κυριακη πρωι εκει που θα πατε ομως δεν θα εχει σκοταδια....! :blink::rolleyes::lol: :lol:

να τραβηξετε και κανενα βιντεο θελω να δω τον γατουλη τουλαχιστο 2 αμαξια πισω σου jovanni αλλιως θα σε θεωρησω αποτυχημενο κοντρακια

χεχεχεχε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σας αφήνω να μιλάτε...θα σας τιμωρήσω εκεί που πρέπει στην άσφαλτο....γατούλης ο τιμωρός της ασφάλτου! sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Leon 1.8TSi Φ.Π.Ε I/C 1.3over 1 κόφτη πρόγραμμα κονσέρβα REVO stage 1

aVpn5bA.jpg

Πόση απο εδώ πιστεύετε ότι τα 1.8TSi βελτιωμένα τα έχετε; Βλέπετε πως βγάζουν την δύναμη;

Ίδιο βάρος έχετε κιόλας. Πώς τα περνάτε;;;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το πιστεύω με τιποτα αυτό?

Επειδή ξέρω απο 1.8ΤSI καλά, μιας και έχω ένα στην οικογένεια με πρόγραμα, αλλα χωρίς κοψίματα. tongue.gif:lol:

Link to comment
Share on other sites

Leon 1.8TSi Φ.Π.Ε I/C 1.3over 1 κόφτη πρόγραμμα κονσέρβα REVO stage 1

aVpn5bA.jpg

Πόση απο εδώ πιστεύετε ότι τα 1.8TSi βελτιωμένα τα έχετε; Βλέπετε πως βγάζουν την δύναμη;

Ίδιο βάρος έχετε κιόλας. Πώς τα περνάτε;;;

Νομιζω οτι ο Γιώργος είναι απο τις λίγες φορες που έχει πει κάτι και έχει δίκιο!!!!

Μπείτε λίγο στο Seat Club και στο τοπικ 1.8Tsi, οι περισσότεροι έχουν REVO και μιλανε για χαβαλε 237+ (αλλοι 242).

Εδω ενας 1.6Τ Opel βγαζει τοσα....δεν θα μπορει ο 1.8Tsi που σημειωτεον η VW τον θεωρει πιο αξιοπιστο απο τον 20VT (δεν ξερω αν ισχυει ετσι διαβασα)

Link to comment
Share on other sites

Ενώ κάποιοι άλλοι βγάζουν 220 και είναι με τον φόβο μην κάψει αντλία και έχει κοψίματα...

Και thanks για την πρώτη πρόταση...!!

Δεν καιγεται η αντλία, απλα επειδη ανοίγουν τερμα τα μπεκ για να δουλευουμε με ασφαλες AFR (κατω απο 12) πεφτει η πιεση και κάτω απο 60-55 bar σου κοβει την πεταλουδα (safe mode) αφου δεν μπορει να κρατησει την αναλογια που του έχεις ζητησει. Ανεβαζεις πιεση (1,7 over) αλλα δεν μπορει να δωσει το απαιτουμενο καυσιμο και κοβει. Δεν παθαινει τιποτα απλα αν πας να κανεις προσπεραση και μπει SM τοτε την πατησες.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και καίει αντλία. Ενας την έχει αλλάξει ήδη!

Δεν παθαινει τιποτα απλα αν πας να κανεις προσπεραση και μπει SM τοτε την πατησες.

Βέβαια τί σημασία έχει η αντλία....

Όλοι επιστήμονες γίναμε, ουσία 0...!!

Edited by twoface
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και καίει αντλία. Ενας την έχει αλλάξει ήδη!

Βέβαια τί σημασία έχει η αντλία....

Όλοι επιστήμονες γίναμε, ουσία 0...!!

Ρε συ Γιώργο επιμένεις σε κατι ενω είσαι άσχετος....

Απλα στοιχειώδη μηχανολογία είναι.....

Ωραιο επιχειρημα: "του καηκε του μπαρμπα μητσου στο χωριο αρα καιγονται όλες"

Link to comment
Share on other sites

Είσαι επιστήμονας ;

τι είναι για σένα το επιχείρημα ; Σου είπα ένας την άλλαξε ήδη όταν φόρεσε το "επιθετικό πρόγραμμα " και τον ξέρω προσωπικά. Και δεν αναφέρομαι στον Αποστόλη που την άλλαξε για να δει 267.4!

Είμαι άσχετος ναι! αλλά οι επιλογές μου είναι ποιο γρήγορες απο τις δικιέ σου.

Link to comment
Share on other sites

Οι μισοί απο εδώ μέσα καβαλήσατε ένα 1400cc που έχει σήμα VW και την είδατε GTi

Δόξα το θεό τα δικά μου μυαλά είναι προσγειωμένα και δεν περνάω τους πάντες και τα πάντα.

Και αν δεν έβγαινε ο Κρίτωνας να εξηγούσε τί είναι τα AFR και διάφορα πληροφορίες μηχανολογικές οι μισοί δεν θα γράφανε καν!

Link to comment
Share on other sites

Οι μισοί απο εδώ μέσα καβαλήσατε ένα 1400cc που έχει σήμα VW και την είδατε GTi

Δόξα το θεό τα δικά μου μυαλά είναι προσγειωμένα και δεν περνάω τους πάντες και τα πάντα.

Και αν δεν έβγαινε ο Κρίτωνας να εξηγούσε τί είναι τα AFR και διάφορα πληροφορίες μηχανολογικές οι μισοί δεν θα γράφανε καν!

+1 Opelofatsa

Link to comment
Share on other sites

Οι μισοί απο εδώ μέσα καβαλήσατε ένα 1400cc που έχει σήμα VW και την είδατε GTi

Δόξα το θεό τα δικά μου μυαλά είναι προσγειωμένα και δεν περνάω τους πάντες και τα πάντα.

Μπραβο σου αλλα εσυ ξεκινησες να λες για γρηγορες επιλογες απο το πουθενα. Για αυτο μην τρελενεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Οι μισοί απο εδώ μέσα καβαλήσατε ένα 1400cc που έχει σήμα VW και την είδατε GTi

Δόξα το θεό τα δικά μου μυαλά είναι προσγειωμένα και δεν περνάω τους πάντες και τα πάντα.

Και αν δεν έβγαινε ο Κρίτωνας να εξηγούσε τί είναι τα AFR και διάφορα πληροφορίες μηχανολογικές οι μισοί δεν θα γράφανε καν!

Κανένας δεν περνάει τους πάντες και τα πάντα, ούτε την είδαμε GTI ούτε τα μυαλά είναι πάνω από το κεφάλι μας. Ηρέμησε φίλε μου. Κανένας δεν αναφέρθηκε σε αυτά που λες.

Ούτε κι εγώ ήξερα κάτι από AFR και από ένα κάρο άλλα μηχανολογικά, ούτε και τώρα τα έχω μάθει (έχω δλδ πάρα πάρα πολλά να μάθω ακόμα) όπως και πολλοί άλλοι, τι σημαίνει αυτό ότι δε μπορώ να γράψω αν δεν τα ξέρω αυτά; αν δλδ δεν είμαι ο σούπερ μηχανικός;

Κουβέντα κάνουμε και από αυτά που έγραψε ο Jovanni κατάλαβα 1-2 πραγματάκια. Αυτός δεν είναι και ο σκοπός;

Αν υπάρχουν επιχειρήματα καλώς, αν όχι τότε δεν υπάρχει και θέμα (για "τσαμπουκάδες" ας το πούμε έτσι)

Μην το δημιουργήσουμε (το θέμα)

Edited by Tallman
Link to comment
Share on other sites

Οι μισοί απο εδώ μέσα καβαλήσατε ένα 1400cc που έχει σήμα VW και την είδατε GTi

Δόξα το θεό τα δικά μου μυαλά είναι προσγειωμένα και δεν περνάω τους πάντες και τα πάντα.

Και αν δεν έβγαινε ο Κρίτωνας να εξηγούσε τί είναι τα AFR και διάφορα πληροφορίες μηχανολογικές οι μισοί δεν θα γράφανε καν!

Κανονικα δεν θα επρεπε να σου απαντησω εσενα και τον αλλον που εχει σημα απο το εργο "Kill Bill" (που το σκεφτηκες ρε μεγαλε).....

Αλλα θα σου πω απλα οτι στην ζωη μου εμαθα οτι καθε μερα μαθαινεις ακομα και αυτην την στιγμη!

Και η γνωση δεν ειναι προνομιο λιγων ή εκλεκτων....απλα πρεπει να εχεις λιγο νιονιο για να την εκμεταλευτεις....

Το αν εμαθα το AFR σημερα αυριο η χθες τι σημασια έχει ? Εσυ αν στο εξηγησω θα το καταλάβεις? Εκεί είναι η ουσία.

Και ποιος το παιζει έξυπνος μην το λες σε εμενα αλλα ρωτα καποιους στο GTC ή στο Opel club ή γενικότερα σε όλα τα ποστ που γραφεις (αληθεια ποσες φορες έχεις γράψει στο Gti tunnig, έχεις και για αυτο γνώσεις?)

Εγω δεν παταω κανεναν, εχω το τελευταιο αυτοκινητο, αλλα κανω την πλακα με τους φιλους μου.....

Και το GTi είναι ένα άλλο αυτοκινητο, τι σχέση έχει στην κουβέντα? Αν ειχα τα λεφτα θα επαρνα αυτο ή ενα άλλο ή ενα αεροπλάνο καλυτερα....τι σχέση έχει αυτο στην κουβέντα μας....? Το συμπέρασμα οτι την έχω δει GTi πως το μάντεψες? Έχεις κάνει και μάγος τώρα τελευταία?

Εσυ τα ειχες με το μισο GTC επειδη σου ειπαν για το αυτοκινητο σου...εμενα καρφι δεν μου καιγεται γιατι αυριο μπορει να εχω μια Μαζερατι ή ενα Πούντο.....την πλακα μου θα κανω και παλι...

Μην δωσεις συνεχεια, δεν εχει νόημα.....δεν εχω κατι μαζι σου, απλα προσπαθησε λιγο να μην θεωρεις οτι όλα τα ξερεις και για ολα τα αυτοκινητα....

Καλύτερα πηγαινε στο Opel Club νομίζω θα έχεις καλύτερη απήχηση!

Edited by JOVANNI
Link to comment
Share on other sites

Είμαι άσχετος ναι! αλλά οι επιλογές μου είναι ποιο γρήγορες απο τις δικιέ σου.

Καλα δεν μπορω να κρατηθω για αυτο συγχωρέστε με.....

Αλλα μπράβο ρε Γιώργο με νίκησες , είσαι πιο γρήγορος! Πως την πατησα έτσι

Θα σου δώσουμε το βραβείο τώρα!!! Βρήκες το νόημα της ζωής.... μπράβο!

Αλήθεια πως τα κατάφερες? Ποιο είναι το μυστικό???

:rolleyes: :rolleyes: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

JOVANNI άλλαξα γνώμη δεν θα κάτσω να σου απαντήσω.Πρώτον γιατί βαριέμαι να γράφω ολόκληρο κατεβατό. Δεύτερον με πίσανε κάποιοι να μην ασχοληθώ με την πάρτη σου και θα συμφωνήσω και εγώ μαζί τους στην φράση ότι και μια τυρόπιτα έχει περισσότερο μυαλό.

Όσο για το GTC(club) επειδή βλέπω ότι δεν τα πιάνεις και τόσο εύκολα, εκεί μου είπαν έμμεσα ότι ο προγραμματιστής μου με δούλεψε με ξεγέλασε και μου πούλησε κοινός αέρα κοπανιστό. Δεν σε είδα να αντέδρασες όμως, και μου το πετάς και εδώ μέσα που σημαίνει ότι συμφωνείς κατά κάποιο τρόπο. Να σου υπενθυμίσω όμως ότι έχουμε τον ίδιο προγραμματιστή άρα όσο μπορεί να δουλεύει εμένα μπορεί να δουλεύει και εσένα.

Γειά σου σπίρτο !

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα δεν θα επρεπε να σου απαντησω εσενα και τον αλλον που εχει σημα απο το εργο "Kill Bill" (που το σκεφτηκες ρε μεγαλε).....

Στούς συνειρμούς έχεις μεγάλο lag.....

Link to comment
Share on other sites

Οι μισοί απο εδώ μέσα καβαλήσατε ένα 1400cc που έχει σήμα VW και την είδατε GTi

Δόξα το θεό τα δικά μου μυαλά είναι προσγειωμένα και δεν περνάω τους πάντες και τα πάντα.

Και αν δεν έβγαινε ο Κρίτωνας να εξηγούσε τί είναι τα AFR και διάφορα πληροφορίες μηχανολογικές οι μισοί δεν θα γράφανε καν!

Γιωργάκι μην γίνεσαι επιθετικός καταλαβαίνουμε όλοι ότι περνάς κρίση λογο στρατού αλλά προσπάθησε να σταθείς στο ύψος σου και να μην πετάς γενικά κακίες για εμάς τους μ@λ@κες που πήραμε 1.4 και την εχουμε δει GTi γιατί εγω εκτός απο GTI την έχω δεί και αλλιώς γενικά......

Link to comment
Share on other sites

george80 όταν μάζεψες 3 αμάξια και φορούσες το πρόγραμμα των 220+ είδες να το γράφω πουθενά ; (αυτό για το κοντράκιας και πόσο γρήγορος θέλω να δείχνω)

Για δες λίγο απο που ξεκίνησαν όλα! Είπα 1.8TSi δεν περνάτε,και αμέσως ο άλλος πέταξε την σποντούλα του.

Link to comment
Share on other sites

george80 όταν μάζεψες 3 αμάξια και φορούσες το πρόγραμμα των 220+ είδες να το γράφω πουθενά ; (αυτό για το κοντράκιας και πόσο γρήγορος θέλω να δείχνω)

Για δες λίγο απο που ξεκίνησαν όλα! Είπα 1.8TSi δεν περνάτε,και αμέσως ο άλλος πέταξε την σποντούλα του.

Σιγα ρε συ λες και ειπε κατι για την οικογενεια σου. Σχετικα με αυτο που ειπε ο JOVANNI δεν εχει αδικο . Ειπε οτι αυτα τα αλογα τα βγαζει και το 1.6Τ (ενταξει ειχε λιγο υφος) αλλα δεν ειπε κατι για τα 1.4tsi-μπρικια μας αλλα για τα 1.8Τsi

Link to comment
Share on other sites

george80 όταν μάζεψες 3 αμάξια και φορούσες το πρόγραμμα των 220+ είδες να το γράφω πουθενά ; (αυτό για το κοντράκιας και πόσο γρήγορος θέλω να δείχνω)

Για δες λίγο απο που ξεκίνησαν όλα! Είπα 1.8TSi δεν περνάτε,και αμέσως ο άλλος πέταξε την σποντούλα του.

Και φυσικά να γράψεις ότι με πέρασες εγώ εξάλου όταν με ρώτησες σου είπα δεν έχω πρόβλημα! Δεν με ενδιαφέρει ποιός ξεκίνησε ή ποιός πέταξε σποντα ή οτιδήποτε άλλο εμένα αυτό που με ενοχλεί ότι βγάζεις κακία για τους μισούς από εδω μέσα με τα 1.4αρια χώρις να λές ποιούς εννοείς και επειδή ακριβώς δεν λές εγώ αυτομάτως καταλαβαίνω ότι βάζεις και εμένα μέσα( ναι έχω την μύγα) και αυτό με τζαντίζει πολύ που με μειώνεις δεν λέω τίποτα άλλο δεν θέλω να εκνευριστώ περισσότερο μαζί σου και να έχουμε ιστορίες χωρίς λόγο

Link to comment
Share on other sites

Οι μισοί απο εδώ μέσα καβαλήσατε ένα 1400cc που έχει σήμα VW και την είδατε GTi

Δόξα το θεό τα δικά μου μυαλά είναι προσγειωμένα και δεν περνάω τους πάντες και τα πάντα.

Και αν δεν έβγαινε ο Κρίτωνας να εξηγούσε τί είναι τα AFR και διάφορα πληροφορίες μηχανολογικές οι μισοί δεν θα γράφανε καν!

........................................τωρα αν πω την γνωμη μου θα γινω κακος.........τεσπα...ειρηνη ημην............

Edited by Anestis FastRabbit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.