Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

μην τους ανοιγεις τα ματια ρε φιλε , αστους να πεταν τα λεφτα τους σε περιφερειακα και προγραμματα χωρις αποτελεσμα

Μην υποτιμάς ουτε τους tunners αλλά ούτε και τους πελάτες αυτών.....

Πριν 1 χρόνο, τα Revo ήταν πίσω και όχι σε χαρτιά αλλά σε ανοίγματα....αλλά δεν λέγαμε οτι πεταξανε τα λεφτά τους....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βέβαια χρειάζεται και ο δρόμος για να βλέπουμε και την "δύναμη" κάθε προγράμματος.....

Για την ιστορία δυστηχώς ήμασταν μόνο OVERLOAD (goerge80) και έτσι δεν υπήρξαν σημαντικές διαφορές.......

Με το astra overload Stge 1, πάμε κόπια και αυτο έιναι το σημαντικό...........

.....και χωρίς SF....

κοπιο με αστρα 1ο σταδιο???

παρα πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites

Μην υποτιμάς ουτε τους tunners αλλά ούτε και τους πελάτες αυτών.....

Πριν 1 χρόνο, τα Revo ήταν πίσω και όχι σε χαρτιά αλλά σε ανοίγματα....αλλά δεν λέγαμε οτι πεταξανε τα λεφτά τους....

δεν ειπα τιποτα και για κανενα συγκεκριμενο προγραμμα εν αντιθεση με τα παπαγαλακια τους over and out , good night ...

Link to comment
Share on other sites

Νέο πρόγραμμα REVO για 1.4 tsi 160 (Golf & Scirocco) ;;;

219 ps και 325ΝΜ(33kg) ροπή;;;;

http://www.revotechnik.com/products/softwa....aspx?pvID=1196

Τελικά τι παίζει με τη REVO;

EDIT: Τα 219 ps είναι με 98άρα βενζίνη οπότε αν κάποιος βάζει 100αρα και έχει και φίλτρο βλ. peolinio τότε γιατί να μην φτάσει και τα 230!!!;;;

Αναφέρω συγκεκριμένα από το press release της REVO:

The software has two performance modes, supported by Revo Select and Select Plus switches;

95ron

95ron mode is a huge improvement over standard software, it is however tuned to suit lower quality fuel and is ideal to use in warmer climatic conditions. Power 210bhp@6100rpm, torque 212 lbft@4000rpm.

98ron

The optimum setting to use in good climatic conditions with 98ron or better fuel, with huge increases in both power and torque over standard and the 95ron performance mode. Power 219bhp @ 6100rpm, torque 240 lbft @ 4000rpm.

Και εδώ από το ελληνικό site αλλά για το Scirocco(που όμως φοράει τον κινητήρα του golf)!

http://www.cargate.gr/_Periex/Products.asp?PRODUCT_ID=53

τους tsi 160 γτ τους δινουν παραπανω απ τους 140 και 170?? εχουν σε καποια σημεια διαφορες??

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βέβαια χρειάζεται και ο δρόμος για να βλέπουμε και την "δύναμη" κάθε προγράμματος.....

Για την ιστορία δυστηχώς ήμασταν μόνο OVERLOAD (goerge80) και έτσι δεν υπήρξαν σημαντικές διαφορές.......

Με το astra overload Stge 1, πάμε κόπια και αυτο έιναι το σημαντικό...........

.....και χωρίς SF....

Καλα αυτο με το κοπια ...ξανασκεψου το!Για ενα ανεξηγητο λογο καλυψες τη διαφορα στην κατηφορα.Στην ανηφορα ομως δεν υπαρχει ελπιδα μαλλον λογω ροπης.Στο τελευταιο ειδικα ανοιγμα απο 3ες νομιζω ηταν χαος η διαφορα μας!

Σημασια εχει οτι ειναι πολυ δυνατο το αυτοκινητο σου...πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο με το κοπια ...ξανασκεψου το!Για ενα ανεξηγητο λογο καλυψες τη διαφορα στην κατηφορα.Στην ανηφορα ομως δεν υπαρχει ελπιδα μαλλον λογω ροπης.Στο τελευταιο ειδικα ανοιγμα απο 3ες νομιζω ηταν χαος η διαφορα μας!

Σημασια εχει οτι ειναι πολυ δυνατο το αυτοκινητο σου...πλεον!

Ο λόγος για τον οποίο μπορεί στην κατηφόρα να σε ακολουθεί και ανηφόρα να μένει πίσω είναι το βάρος.

Αν είναι βαρύτερος στην ανηφόρα τον επιβαρύνει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα τιποτα και για κανενα συγκεκριμενο προγραμμα εν αντιθεση με τα παπαγαλακια τους over and out , good night ...

Κατα αρχήν λέγοντας tuners δεν εννοώ e-tuners αλλά όλους τους προγραμματιστες

μεγάλους-μικρούς. Τώρα αν αυτά που γράφεις δεν τα καταλαβαίνεις

..... είναι άλλο θέμα.

Οσο για τα παπαγαλάκια, για μένα καλά κάνει ο αποστολής.....

Δεν είναι και λίγο να σου έχουν φτιάξει το ταχύτερο tsi...

Γιατi να μην υποστηρίζει....???

Edited by JOVANNI
Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχήν λέγοντας tuners δεν εννοώ e-tuners αλλά όλους τους προγραμματιστες

μεγάλους-μικρούς. Τώρα αν αυτά που γράφεις δεν τα καταλαβαίνεις

..... είναι άλλο θέμα.

Οσο για τα παπαγαλάκια, για μένα καλά κάνει ο αποστολής.....

Δεν είναι και λίγο να σου έχουν φτιάξει το ταχύτερο tsi...

Γιατi να μην υποστηρίζει....???

+1 όποιος μένει ευχαριστημένος το λέει όποιος δεν μένει πάλι το ίδιο....αυτό εξυπηρετεί εξάλλου και το forum τώρα ποιοι από αυτούς που λένε καλές κουβέντες οι κακές κουβέντες έχουν ιδιοτελή ή ανιδιοτελή συμφέροντα οι ίδιοι το γνωρίζουν (εγώ πάντως πλήρωσα σε 12 άτοκες δόσεις με πιστωτική κάρτα έχω κρατήσει και την απόδειξη για όπιον δεν με πιστεύει).

Υ.Γ. Όσο για τα Revo ένα με έχει κεράσει(Manos) πολλά έχω κεράσει... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχήν λέγοντας tuners δεν εννοώ e-tuners αλλά όλους τους προγραμματιστες

μεγάλους-μικρούς. Τώρα αν αυτά που γράφεις δεν τα καταλαβαίνεις

..... είναι άλλο θέμα.

Οσο για τα παπαγαλάκια, για μένα καλά κάνει ο αποστολής.....

Δεν είναι και λίγο να σου έχουν φτιάξει το ταχύτερο tsi...

Γιατi να μην υποστηρίζει....???

α εγω ειμαι το παπαγαλακι? μαλιστα...!

αντε να ξαναπω πραγματα που εχω πει χιλιααααδες φορες...!

τον μαιο του 2008 οταν πηγα στον στελιο και τον κριτωνα δεν υπηρχε ακομα αλλη εταιρεια που να προγραμματιζε τον med 17.5... τους εμπιστευτηκα το αμαξι μου το φτιαξανε ολα καλα... λογικο δεν ειναι σαν πελατης ευχαριστημενος να τους κανω διαφημιση? αμα ειχε φτιαξει το αμαξι μου ο κυριλλος δεν θα ειχα κανει διαφημιση στον κυριλλο? το ιδιο ισχυει και για την ρεβο.

μετα απο καιρο και αφου ειχανε βγει και 1α σταδια τα οποια μου ριχνανε για πλακα πηρα την αποφαση να αλλαξω οτι αλλαξα το κανα πετυχε το αμαξι δουλευει οποτε ολα καλα ολα ομορφα.

ποτε μου δεν ειπα οτι εχω το δυνατοτερο tsi γιατι πολυ απλα μπορει να υπαρχει εκει εξω ενα tsi ακομα και 1ο σταδιο το οποιο να μου ριχνει και να μην το ξερω. μπορει να ειναι της ρεβο μπορει να ειναι του κυριλλου μπορει της μτμ...

δεν εφτιαξα το αμαξι για να ριχνω σε ολα τα tsi το εφτιαξα για την παρτη μου... και μονο! μαρτυρες πολλοι που με ξερουν να το επιβεβαιωσουν...!

και επειδη γουσταρω αυτο που κανω και μου αρεσει το αμαξι (τελικα) θα προβω συντομα σε gt28rs μπιελες κλπ κλπ... θελω το αμαξι να ξεπερασει τα 300 αλογα και θα το επιδιωξω να το κανω. ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΤΑ TSI ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟ. απλα για την παρτη μου επειδη το γουσταρω... το ιδιο θα εκανα αν ειχα και astra gtc η renault clio η οτιδηποτε.

ποτε δεν ημουνα παπαγαλακι ουτε κορακι ουτε καναρινι και σε ολους σχεδον εχω δωσει συμβουλες του πως να κανουνε τι και γιατι...! δεν εχω να κερδισω τπτ και επισης δεν παιρνω προμηθειες απο τον στελιο και τον κριτωνα οπως κατα καιρους εχει ειπωθη...

συμβουλη σταματηστε να τρωγεστε για το ποιος εβγαλε 1 αλογο παραπανω απο τον αλλον και το ποιο προγραμμα ειναι το καλυτερο.

οσοι διαλεξανε τον κυριλλο τον διαλεξανε για καποιο λογο το ιδιο για την ρεβο το ιδιο για του τιουνερς κλπ κλπ. χαρειτε τα αμαξια σας και κεραστε τσαγακια ζεστα ζεστα ενοψη χειμωνα στους υπεροπτες που βλεπουνε τα 1.4 και λενε που παει αυτος με την κασα...!

στο συγκεκριμενο τοπικ το 90% εχουμε tsi επιτελους ασ μιλησουμε για την εξελιξη του μοτερ αυτου και τις δυνατοτητες του και ας σταματησουμε να φαγωνομαστε σαν τους πολιτικους...!

Link to comment
Share on other sites

Με το astra overload Stge 1, πάμε κόπια και αυτο έιναι το σημαντικό...........

απ οτι λέει ο συνάδελφος σε κατηφόρα όμως γιατί στα άλλα πατήματα διαβάζω ήσουν πίσω

full πρώτο στάδιο ;

ααχ 98 τα κουσου.. καιρό έχω να ράψω tsi :huh:

Link to comment
Share on other sites

α εγω ειμαι το παπαγαλακι? μαλιστα...!

αντε να ξαναπω πραγματα που εχω πει χιλιααααδες φορες...!

τον μαιο του 2008 οταν πηγα στον στελιο και τον κριτωνα δεν υπηρχε ακομα αλλη εταιρεια που να προγραμματιζε τον med 17.5... τους εμπιστευτηκα το αμαξι μου το φτιαξανε ολα καλα... λογικο δεν ειναι σαν πελατης ευχαριστημενος να τους κανω διαφημιση? αμα ειχε φτιαξει το αμαξι μου ο κυριλλος δεν θα ειχα κανει διαφημιση στον κυριλλο? το ιδιο ισχυει και για την ρεβο.

μετα απο καιρο και αφου ειχανε βγει και 1α σταδια τα οποια μου ριχνανε για πλακα πηρα την αποφαση να αλλαξω οτι αλλαξα το κανα πετυχε το αμαξι δουλευει οποτε ολα καλα ολα ομορφα.

ποτε μου δεν ειπα οτι εχω το δυνατοτερο tsi γιατι πολυ απλα μπορει να υπαρχει εκει εξω ενα tsi ακομα και 1ο σταδιο το οποιο να μου ριχνει και να μην το ξερω. μπορει να ειναι της ρεβο μπορει να ειναι του κυριλλου μπορει της μτμ...

δεν εφτιαξα το αμαξι για να ριχνω σε ολα τα tsi το εφτιαξα για την παρτη μου... και μονο! μαρτυρες πολλοι που με ξερουν να το επιβεβαιωσουν...!

και επειδη γουσταρω αυτο που κανω και μου αρεσει το αμαξι (τελικα) θα προβω συντομα σε gt28rs μπιελες κλπ κλπ... θελω το αμαξι να ξεπερασει τα 300 αλογα και θα το επιδιωξω να το κανω. ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΤΑ TSI ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟ. απλα για την παρτη μου επειδη το γουσταρω... το ιδιο θα εκανα αν ειχα και astra gtc η renault clio η οτιδηποτε.

ποτε δεν ημουνα παπαγαλακι ουτε κορακι ουτε καναρινι και σε ολους σχεδον εχω δωσει συμβουλες του πως να κανουνε τι και γιατι...! δεν εχω να κερδισω τπτ και επισης δεν παιρνω προμηθειες απο τον στελιο και τον κριτωνα οπως κατα καιρους εχει ειπωθη...

συμβουλη σταματηστε να τρωγεστε για το ποιος εβγαλε 1 αλογο παραπανω απο τον αλλον και το ποιο προγραμμα ειναι το καλυτερο.

οσοι διαλεξανε τον κυριλλο τον διαλεξανε για καποιο λογο το ιδιο για την ρεβο το ιδιο για του τιουνερς κλπ κλπ. χαρειτε τα αμαξια σας και κεραστε τσαγακια ζεστα ζεστα ενοψη χειμωνα στους υπεροπτες που βλεπουνε τα 1.4 και λενε που παει αυτος με την κασα...!

στο συγκεκριμενο τοπικ το 90% εχουμε tsi επιτελους ασ μιλησουμε για την εξελιξη του μοτερ αυτου και τις δυνατοτητες του και ας σταματησουμε να φαγωνομαστε σαν τους πολιτικους...!

+100 καποιες φορες νομιζω πως δεν εισαι εσυ με αυτα που γραφεις εκτος και αν εχεις διπλη προσωπικοτητα :huh:

Διαβασε μερικα ποστ πιο πισω τι γραφεις και αν καταλαβεις καλως

Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχήν λέγοντας tuners δεν εννοώ e-tuners αλλά όλους τους προγραμματιστες

μεγάλους-μικρούς. Τώρα αν αυτά που γράφεις δεν τα καταλαβαίνεις

..... είναι άλλο θέμα.

καλα ενταξει κουκουρουκου , δίπλα επεσες closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

+100 καποιες φορες νομιζω πως δεν εισαι εσυ με αυτα που γραφεις εκτος και αν εχεις διπλη προσωπικοτητα :huh:

Διαβασε μερικα ποστ πιο πισω τι γραφεις και αν καταλαβεις καλως

Αποστόλη έχει δίκιο.....

Εσύ είπες :

εγω εμαθα οτι η ρεβο πλεον στους νεους κινητηρες του polo που θα ειναι με 100 αλογα με 1.0 μπαρ πιεση θα αποδιδει 35 κιλα ροπη και 250 αλογα... well done...! keep tuning...!

....και ζητας απο ολους τους άλλους:

συμβουλη σταματηστε να τρωγεστε για το ποιος εβγαλε 1 αλογο παραπανω απο τον αλλον και το ποιο προγραμμα ειναι το καλυτερο.

οσοι διαλεξανε τον κυριλλο τον διαλεξανε για καποιο λογο το ιδιο για την ρεβο το ιδιο για του τιουνερς κλπ κλπ. χαρειτε τα αμαξια σας και κεραστε τσαγακια ζεστα ζεστα ενοψη χειμωνα στους υπεροπτες που βλεπουνε τα 1.4 και λενε που παει αυτος με την κασα...!

στο συγκεκριμενο τοπικ το 90% εχουμε tsi επιτελους ασ μιλησουμε για την εξελιξη του μοτερ αυτου και τις δυνατοτητες του και ας σταματησουμε να φαγωνομαστε σαν τους πολιτικους...!

εσύ όμως κατακρίνεις την Revo.....

Link to comment
Share on other sites

+100 καποιες φορες νομιζω πως δεν εισαι εσυ με αυτα που γραφεις εκτος και αν εχεις διπλη προσωπικοτητα :huh:

Διαβασε μερικα ποστ πιο πισω τι γραφεις και αν καταλαβεις καλως

ρε και σε μενα τα λεω για να τα ακουω... αλλα οταν βλεπω οτι ο ενας ειρωνευεται τον αλλον και ολοι προσπαθουν να πεισουν τους αλλους για το 1 αλογο ε λεω και εγω τις μ@....κιες μου για να περασει η ωρα

Link to comment
Share on other sites

ρε και σε μενα τα λεω για να τα ακουω... αλλα οταν βλεπω οτι ο ενας ειρωνευεται τον αλλον και ολοι προσπαθουν να πεισουν τους αλλους για το 1 αλογο ε λεω και εγω τις μ@....κιες μου για να περασει η ωρα

οκ πάσο.....απλά μπορεί ευκολα να παρεξηγηθείς...... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Αποστόλη έχει δίκιο.....

Εσύ είπες :

....και ζητας απο ολους τους άλλους:

εσύ όμως κατακρίνεις την Revo.....

αγορινα εδω και πολυ καιρο το φορουμ ειναι ενας εμφυλιος πολεμος programers...!

δεν εχω απολυτως τπτ με την ρεβο ουτε με την μτμ ουτε με κανεναν αλλα νταξ δεν το κουρασαμε λιγο για το ποιος την εχει ποιο μεγαλη?

Link to comment
Share on other sites

αγορινα εδω και πολυ καιρο το φορουμ ειναι ενας εμφυλιος πολεμος programers...!

δεν εχω απολυτως τπτ με την ρεβο ουτε με την μτμ ουτε με κανεναν αλλα νταξ δεν το κουρασαμε λιγο για το ποιος την εχει ποιο μεγαλη?

Εκεί είναι η ουσία των πραγμάτων τελικά αποστόλη.....αν ένα πρόγραμμα έβγαζε 180ps......θα το προτιμούσε κανένας?

Δεν νομίζω......

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι η ουσία των πραγμάτων τελικά αποστόλη.....αν ένα πρόγραμμα έβγαζε 180ps......θα το προτιμούσε κανένας?

Δεν νομίζω......

ναι ρε φιλε δεν διαφωνω μαζι σου αλλα αντι να χερομαστε που ο πεολινιο εβγαλε 230 αλογα εσυ 240 εγω 250 ο καθε αλλος 300 τρωγομαστε γιατι η ρεβο ειναι ετσι γιατι ο κυριλλος αυτο γιατι ο κριτωνας εκεινο...! ας βρεθουμε μια μερα ολα τα tsi ολων των εταιρειων να τα λιωσουμε και να περασουμε ομορφα και ας ειναι και η karakitsotuning 1 κολωνα μπροστα απο ολους μας

Link to comment
Share on other sites

μπορει να τρωγομαστε απο το φορουμ αλλα πιστευω μια συναντηση ομαδικη για καφε και σουβλακια θα μας φερει πιο κοντα . ας χαλαρωσουμε για λιγο ,,,.

+100000

με τα επακολουθα πειραγματα του ποιος ειναι πισω μπροστα κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.