Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Καλά σε είδα λοιπόν εσύ είσουν πουλάκι μου :) μέσα λοιπόν για Ribas η πρόσκληση εννοείται φυσικά ανοικτή για όλους.

+1 ε για ένα σουβλάκι θα έρθω και εγώ :D:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα ... μια ερώτηση γιατί έχω μπλεχτεί έχω φτιάξει 5 golf 170hp tsi με skn πρόγραμμα και στο δυναμόμετρο maha φωτινελης τα δυο ξεπερνούν τα 213 hp χωρίς εξάτμιση , και φίλτρο , τα αλλά τρία είναι πολύ πιο αργά στα νούμερα , με την διάφορα ότι φορούν piper cros ,,,??? , τις έβγαλα και έδηξαν καλύτερη ροπή ?

Εάν έχει τύχη κάτι παρόμοιο σε κάποιων από εσάς παρακαλώ εννημερωστεμαι

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα ... μια ερώτηση γιατί έχω μπλεχτεί έχω φτιάξει 5 golf 170hp tsi με skn πρόγραμμα και στο δυναμόμετρο maha φωτινελης τα δυο ξεπερνούν τα 213 hp χωρίς εξάτμιση , και φίλτρο , τα αλλά τρία είναι πολύ πιο αργά στα νούμερα , με την διάφορα ότι φορούν piper cros ,,,??? , τις έβγαλα και έδηξαν καλύτερη ροπή ?

Εάν έχει τύχη κάτι παρόμοιο σε κάποιων από εσάς παρακαλώ εννημερωστεμαι

Ευχαριστώ

τι πιεσεις δουλευουν τα αμαξια με τη χοανη και χωρις..??και σχεδον κοφτη ποσο??

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα ... μια ερώτηση γιατί έχω μπλεχτεί έχω φτιάξει 5 golf 170hp tsi με skn πρόγραμμα και στο δυναμόμετρο maha φωτινελης τα δυο ξεπερνούν τα 213 hp χωρίς εξάτμιση , και φίλτρο , τα αλλά τρία είναι πολύ πιο αργά στα νούμερα , με την διάφορα ότι φορούν piper cros ,,,??? , τις έβγαλα και έδηξαν καλύτερη ροπή ?

Εάν έχει τύχη κάτι παρόμοιο σε κάποιων από εσάς παρακαλώ εννημερωστεμαι

Ευχαριστώ

ήταν σεταριζμενα με τα φίλτρα η απλώς είχαν μπει επάνω έτσι?

Link to comment
Share on other sites

μέσα λοιπόν για Ribas η πρόσκληση εννοείται φυσικά ανοικτή για όλους.

NO PROBLEM ZORZ

να πουμε κατα τις 10 απεναντι απο τα σουβλακια; ή πειτε ενα σημειο για συναντηση

Link to comment
Share on other sites

NO PROBLEM ZORZ

να πουμε κατα τις 10 απεναντι απο τα σουβλακια; ή πειτε ενα σημειο για συναντηση

εγω ειμαι μεσα για δεκα η ωρα απεναντι εκει στο do it..yabanaki.. ;)

Link to comment
Share on other sites

τι πιεσεις δουλευουν τα αμαξια με τη χοανη και χωρις..??και σχεδον κοφτη ποσο??

1.7 over … 1.3 σταθερό , και μένει μέχρι τον κόφτη μείγμα 11.4-6 περίπου

και αυτά 2 με τις χοάνες , αν και κρατάγανε στιγμιαία την πίεση παρά πάνω , έριχναν το avans , ... καύσιμο από το ίδιο βενζινάδικο σε διαφορετική χρονική στιγμή

τέλος πάντων στο δρόμο δεν έχουν διάφορες , και η δύναμη τους δεν είναι εξωφρενική , απλά ρωτάω γιατί δεν έχω και τον χρόνο να ψαχτώ τόσο πολύ , λόγο φόρτου εργασίας,

Link to comment
Share on other sites

οι παρακατω φωτογραφιες ειναι απο αυτοκινητο που ανοιχτηκε πριν καμια βδομαδα... το αμαξι εχει 100.000 + χιλιομετρα πανω του και φοραει προγραμμα απο etuners απο τα 20.000 χιλιομετρα του...! αυτα περι μειγματος.

dsc01153gf.jpg

dsc01154o.jpg

Link to comment
Share on other sites

1.7 over … 1.3 σταθερό , και μένει μέχρι τον κόφτη μείγμα 11.4-6 περίπου

και αυτά 2 με τις χοάνες , αν και κρατάγανε στιγμιαία την πίεση παρά πάνω , έριχναν το avans , ... καύσιμο από το ίδιο βενζινάδικο σε διαφορετική χρονική στιγμή

τέλος πάντων στο δρόμο δεν έχουν διάφορες , και η δύναμη τους δεν είναι εξωφρενική , απλά ρωτάω γιατί δεν έχω και τον χρόνο να ψαχτώ τόσο πολύ , λόγο φόρτου εργασίας,

Με τις πιεσεις που λες πρεπει να ειναι πολυ μαχιμο και το προγραμμα της Skn για τα Tsi...και εβγαλλε και πολυ καλο νουμερο για μονο προγραμμα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

οι παρακατω φωτογραφιες ειναι απο αυτοκινητο που ανοιχτηκε πριν καμια βδομαδα... το αμαξι εχει 100.000 + χιλιομετρα πανω του και φοραει προγραμμα απο etuners απο τα 20.000 χιλιομετρα του...! αυτα περι μειγματος.

dsc01153gf.jpg

dsc01154o.jpg

σαν καινουργια μου φαινονται..

Link to comment
Share on other sites

Το σμυριδόπανο φαίνεται ... αλλά δεν αμφέβαλα για το πρόγραμμα e tuners , δεν παίζει να ην έχει καύση η κάπνα και ειδικά στο top , μην τρίψεις τίποτα βαλβίδες με τον ίδιο τρόπο ,,, θα περνάει καύσιμο από τα τσιμουχάκια ,,

Και ντουμάνι από πίσω...

Φιλικά στο λεω μην παρεξηγήσεις

Link to comment
Share on other sites

srggr.jpg

Είναι ιδέα μου ή φαίνεται να έχει τριφτεί με γυαλόχαρτο ?

Υ.Γ. Με πρόλαβε ο nick2009

Edited by stef80
Link to comment
Share on other sites

Με τις πιεσεις που λες πρεπει να ειναι πολυ μαχιμο και το προγραμμα της Skn για τα Tsi...και εβγαλλε και πολυ καλο νουμερο για μονο προγραμμα.. :lol:

Καλό είναι ,, δεν είναι πρόγραμμα για υπό- δύναμη που μπορεί να σε ενθουσιάσει . όπως αλλά πιο δυνατά της αγοράς έχουν άλλη φιλοσοφία .. που εγώ διαφωνώ , αλλά το θέμα είναι με τις χοάνες .. και στα 122hp τα ίδια κουφά αντιμετώπισα ?? .. όταν σου λεει ο βελτιωτής μην βάλεις περιφερειακά ... και συ τον γράφεις , μετά ο αντιπρόσωπος τρέχει να σωθεί η να κρυφτεί .. εγώ το πρώτο κάνω μέχρι τώρα ..

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι ,, δεν είναι πρόγραμμα για υπό- δύναμη που μπορεί να σε ενθουσιάσει . όπως αλλά πιο δυνατά της αγοράς έχουν άλλη φιλοσοφία .. που εγώ διαφωνώ , αλλά το θέμα είναι με τις χοάνες .. και στα 122hp τα ίδια κουφά αντιμετώπισα ?? .. όταν σου λεει ο βελτιωτής μην βάλεις περιφερειακά ... και συ τον γράφεις , μετά ο αντιπρόσωπος τρέχει να σωθεί η να κρυφτεί .. εγώ το πρώτο κάνω μέχρι τώρα ..

παιζει οι εισαγωγες που δοκιμασες να μην ειναι τοσο καλες, ή απλα σχεδιασμενες για το αμαξι αλλα οχι δοκιμασμενες.

τι μαρκες περιφερειακα δοκιμασες και ειχες μειωση αποδοσης?

Edited by ADS
Link to comment
Share on other sites

Το σμυριδόπανο φαίνεται ... αλλά δεν αμφέβαλα για το πρόγραμμα e tuners , δεν παίζει να ην έχει καύση η κάπνα και ειδικά στο top , μην τρίψεις τίποτα βαλβίδες με τον ίδιο τρόπο ,,, θα περνάει καύσιμο από τα τσιμουχάκια ,,

Και ντουμάνι από πίσω...

Φιλικά στο λεω μην παρεξηγήσεις

δεν ειναι δικο μου το αμαξι απλα επειδη εγινε λογος για λιωμενα πιστονια για αυτο το ανεβασα...!

Link to comment
Share on other sites

srggr.jpg

Είναι ιδέα μου ή φαίνεται να έχει τριφτεί με γυαλόχαρτο ?

Υ.Γ. Με πρόλαβε ο nick2009

1000% εχουν τριφτει δεν παιζει με τιποτα να εχουν βγει ετσι απο το μοτερ!

Κι αν δεις την φωτο που ανεβασα απο πιστονι σε 122 που το αμαξι ειχε 30000 χλμ θα δεις οτι ειναι καπως καπνισμενα και ηταν και μαμα το αμαξι.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...&start=1040

Link to comment
Share on other sites

α εγω ειμαι το παπαγαλακι? μαλιστα...!

αντε να ξαναπω πραγματα που εχω πει χιλιααααδες φορες...!

................................................................................

.......................

ποτε δεν ημουνα παπαγαλακι ουτε κορακι ουτε καναρινι και σε ολους σχεδον εχω δωσει συμβουλες του πως να κανουνε τι και γιατι...! δεν εχω να κερδισω τπτ και επισης δεν παιρνω προμηθειες απο τον στελιο και τον κριτωνα οπως κατα καιρους εχει ειπωθη... ................................................................

δεν ειναι δικο μου το αμαξι απλα επειδη εγινε λογος για λιωμενα πιστονια για αυτο το ανεβασα...!

Φτάνει ρε Αποστόλη....!

(Υπάρχουν πολλά είπα-ξειπα δικά σου εδω μέσα και αλλού δεν νομίζω ότι κερδίζουν κάτι τα παιδιά (Κρίτωνας - Στέλιος) από αυτά που λες πλέον)

Δεν διατίθεμαι να ανοίξω νέο πόλεμο εδω μέσα ότι θες στείλτο με ΠΜ.

Link to comment
Share on other sites

1000% εχουν τριφτει δεν παιζει με τιποτα να εχουν βγει ετσι απο το μοτερ!

Κι αν δεις την φωτο που ανεβασα απο πιστονι σε 122 που το αμαξι ειχε 30000 χλμ θα δεις οτι ειναι καπως καπνισμενα και ηταν και μαμα το αμαξι.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...&start=1040

ρε παιδια και να τριφτηκαν (ισα ισα κιολας για να φαινεται αν ειχε οποιαδηποτε φθορα) εγω βλεπω οτι ειναι μια χαρα δλδ το αμαξι σημαινει οτι δουλεψε αψογα με το προγραμμα!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια και να τριφτηκαν (ισα ισα κιολας για να φαινεται αν ειχε οποιαδηποτε φθορα) εγω βλεπω οτι ειναι μια χαρα δλδ το αμαξι σημαινει οτι δουλεψε αψογα με το προγραμμα!!

Το ίδιο, πράγμα λεμε ,, με άλλες λέγεις ,,,, ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ είναι τέλειο , απλά καλό θα ήταν να άφηνες την συμπίεση επάνω ... όπως λαιμέ οι ατμοσφεράκιδες... να σταυρώσεις τα ελατηριάκια σωστά.. και να κοιτάξεις τα διαιρούμενα να περάσουν σωστά στου λαδιού ... τις συμπίεσης σπάει εύκολα .. μακριά από κατσαβίδι την έχω κάνει την *μη επιτρεπόμενη λέξη* όταν ήμουν πάνω στην τρελά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.