Jump to content
man

Αγορα Μεταχειρισμενου Polo

Recommended Posts

Οι Japanηδες μπορει να εχουν αξιοπιστια αλλα τους λειπει κατι πολυ σημαντικο που λεγεται Οδηγικη Συμπεριφορα...επισης απο ομορφια ειναι σαν τενεκεδες(νταξει αυτο ειναι υποκειμενικο)....once vw always vw

Ο καθένας κρίνει τι τον ενδιαφέρει περισσότερο..

Προσωπικά εμένα πλέον με ένδιαφέρει πρωτίστως η αξιοπιστία..

Link to comment
Share on other sites

Η οδικη συμπεριφορα μαλλον λειπει απο τους οδηγους και οχι απο τα αυτοκινητα. Μα κουβαδες και τενεκεδες ρε παιδια; Για αυτοκινητα μιλαμε.. τι νεοελληνιστικη αντιληψη ειναι αυτη;

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας κρίνει τι τον ενδιαφέρει περισσότερο..

Προσωπικά εμένα πλέον με ένδιαφέρει πρωτίστως η αξιοπιστία..

Γιατι σε υποχρεωσα να παρεις vw?

 

Η οδικη συμπεριφορα μαλλον λειπει απο τους οδηγους και οχι απο τα αυτοκινητα. Μα κουβαδες και τενεκεδες ρε παιδια; Για αυτοκινητα μιλαμε.. τι νεοελληνιστικη αντιληψη ειναι αυτη;

Εν μερη εχεις δικιο λειπει και απο τους οδηγους...σου ανεφερα την αποψη μου οσον αφορα την εμφανιση του αυτοκινητου και μονο...να σου πω δηλαδη ψεματα οτι μου αρεσει οταν στα ματια μου φαινεται κουβας?το ιδιο μπορει να λεει ενας με yaris για μενα

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη σου ειναι σεβαστη και ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να τη γραψεις. Σκεψου καποτε αν καταφερναμε ως χωρα να παραξουμε και μεις ενα αυτοκινητο πως θα μας αντιμετωπιζαν οι υπολοιποι κατασκευαστες..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σε υποχρεωσα να παρεις vw?

Εν μερη εχεις δικιο λειπει και απο τους οδηγους...σου ανεφερα την αποψη μου οσον αφορα την εμφανιση του αυτοκινητου και μονο...να σου πω δηλαδη ψεματα οτι μου αρεσει οταν στα ματια μου φαινεται κουβας?το ιδιο μπορει να λεει ενας με yaris για μενα

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σε υποχρεωσα να παρεις vw?

Εν μερη εχεις δικιο λειπει και απο τους οδηγους...σου ανεφερα την αποψη μου οσον αφορα την εμφανιση του αυτοκινητου και μονο...να σου πω δηλαδη ψεματα οτι μου αρεσει οταν στα ματια μου φαινεται κουβας?το ιδιο μπορει να λεει ενας με yaris για μενα

Ενημερωτικα και μονο, η ΚΙΑ εχει επικεφαλη σχεδιασμου τον Peter Schreyer ο οποιος ηταν στην Audi και η Hyundai τον Christopher Chapman ο οποιος ηταν στην BMW.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι,

Ibiza και fabia απο εξοπλισμο τι λενε,εχουν κασετοφωνο με αυτα τα λεφτα;

 εχω πεσει κατω και δεν μπορω να σηκωθω απο τα γελια...,εγραψες....

 

 

Όσον αφορά τη σύγκριση VW και Huyndai παλιότερα υπήρχε αρκετή διαφορά στην ποιότητα.Πλέον τα κορεάτικα έχουν ανέβει και σε ποιότητα και σε εξοπλισμό και σε αξιοπιστία.

συμφωνω αλλα ακομα εχουν πολλα ψωμια....

 

 

Υ.Γ : που χαθηκες????

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας κρίνει τι τον ενδιαφέρει περισσότερο..

Προσωπικά εμένα πλέον με ένδιαφέρει πρωτίστως η αξιοπιστία..

Δεν μου αρεσει που βλεπω εν ετη 2014 κοσμος να αγοραζει οχηματα που κουβαλαει ανθρωπους,με γνομωνα την αξιοπιστια.

Παρε japan φιλε,ειναι σκυλια,δεν ειναι τα vag για σενα.

Εσυ θες ενα κουβα-σκυλι να σε παει απο το σημειο Α-στο σημειο Β.

Link to comment
Share on other sites

Κασετόφωνο εχουν, γραμμόφωνο δεν εχουν.

Το i20 ειναι κουβας. Κρατημα μηδεν κ με 20χλμ λιγο να στριψεις εχει φυγει απ τον δρομο.

Κορεατικα= φθηνα για απλες μετακινησεις οτι πρεπει.

Αν μιλαμε γι αυτοκινητα κοιτα vag group.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσει που βλεπω εν ετη 2014 κοσμος να αγοραζει οχηματα που κουβαλαει ανθρωπους,με γνομωνα την αξιοπιστια.

Παρε japan φιλε,ειναι σκυλια,δεν ειναι τα vag για σενα.

Εσυ θες ενα κουβα-σκυλι να σε παει απο το σημειο Α-στο σημειο Β.

Εχω vw εδώ και 10 χρόνια "φίλτατε".. Απλά εγω δεν φοράω παρωπίδες να θεωρώ ότι οτιδήποτε εκτός VW είναι όπως λες κουβάς - σκυλί...
Link to comment
Share on other sites

Εχω vw εδώ και 10 χρόνια "φίλτατε".. Απλά εγω δεν φοράω παρωπίδες να θεωρώ ότι οτιδήποτε εκτός VW είναι όπως λες κουβάς - σκυλί...

 

Γκούχου Γκούχου..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεφερα οτι δεν ειναι vag ειναι κουβας.

Τα bmw,τα volvo,τα mercedes,και αλλες εταιριες δεν ειναι κουβαδες.

Γιαπωνεζικο εχω,missan micra,τι να σου πω;πτι ειναι καλο αμαξι,χαρος ειναι,και σκυλι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ανταλλαγη αποψεων κανουμε οχι κουβαδων.

Για ορισμενους γνωμονας ειναι η αξιοπιστια για αλλους κατι διαφορετικο.

Η ασφαλεια ειναι το πιο σημαντικο πιστευω και αυτο το εχουν ολα αποδεδειγμενα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πολλοί σήμερα αγοράζουν με βάση την χρηματοδότηση, τον εξοπλισμό, τα μαλακά πλαστικά στο ταμπλώ και την αξιοπιστία, την οποία επικαλούνται συνήθως οι ιδιοκτήτες των ιαπωνικών αυτοκινήτων. Πως γίνεται το diesel μοτέρ της Fiat να είναι αναξιόπιστο αλλά όταν φοριέται σε ένα Suzuki να είναι τέρας αξιοπιστίας δεν ξέρω, το ίδιο ισχύει για την Nissan (μοτερ Renault). Καλή είναι η αξιοπιστία αλλά δεν είναι αυτή που θα σε σώσει απο μια δύσκολη στιγμή που δυστυχώς στούς ελληνικούς δρόμους όσοι κινούμαστε καθημερινά βλέπουμε τι συμβαίνει. Λόγω της εργασίας μου έχω αλλάξει πολλά αυτοκίνητα (Ιταλικά, Γερμανικά,)σε κανένα δεν αντιμετώπισα θέμα αξιοπιστίας ακόμη και με Alfa 156. Ενα Yaris που μου δόθηκε κάποτε για 4μήνες και ενώ είχα στο μυαλό μου ότι ήταν το πιο αξιόπιστο παρ΄όλα αυτά ήταν και το μόνο που μου κόλλησε το γκάζι (προς στιγμή νόμισα ότι είχε cruise control). Έγινε ανάκληση και επισκευάστηκε απο την πολύ καλή αντιπροσωπεία της Toyota.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα κριτηρια αγορας ενος αυτοκινητου ποικιλουν αναλογως απαιτησεων.

Το να αξιολογησεις ενα οχημα εξαρταται απο τα κριτηρια που θα θεσεις.

Δεν υπαρχει κακο η αναξιοπιστο οχημα πλεον μιας κ ο ανταγωνισμος μεταξυ των εταιριων τις εχει φερει ολες σε σχεδον ισαξια επιπεδα.

Οποτε συζηταμε για

Κοστος εξοπλισμο κοστος συντηρησης αποδοσεις αξια μεταπωλησης καταναλωση και χιλια δυο ακομα.

Ελπιζω να επιλεξεις το καλυτερο για τα γουστα σου και την τσεπη σου βεβαιως.

Μην ζητας αποψεις περαν της απλης ενημερωσης διοτι ολα τα παραπανω διαφερουν απο ατομο σε ατομο.

Καλα χιλιομετρα.....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά επειδή μιλάμε για αυτοκίνητα (τα οποία θα μεταφέρουν την οικογένειά σου και τους φίλους σου στα ελληνικά δρομοσφαγεία) και όχι για ψυγεία, θα πρέπει να μην υποβαθμίζουμε τα δυναμικά χαρακτηριστικά κάθε αυτοκινήτου, προς όφελος της ύπαρξης ποτηροθήκης στο πίσω υποβραχιόνιο. Πιθανών σήμερα να μην υπάρχουν τόσο κακά αυτοκίνητα όσο στο παρελθόν αλλά σίγουρα υπάρχουν κάποια που είναι καλύτερα.  

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα υπαρχει διαφορα μεταξυ των οχηματων.

Απλα πλεον θεωρω πως δεν υπαρχει το χασμα που υπηρχε πιο παλια.

Εννοειται πως εξαρταται η ζωη μας απο τα οχηματα μας κ γιαυτο πρεπει να επιλεγουμε το καλυτερο.

Η γνωμη μου ειναι πως αναλογα με το μπατζετ που διαθετεις θα πρεπει να βρεις το καλυτερο οχημα ακομα κ αν αυτο ειναι μεταχειρησμενο αλλα με καλυτερες αξιολογησεις απο ενα καινουριο.

Για παραδειγμα πιο ευκολα θα αγοραζα ενα μεταχειρησμενο audi πχ. Παρα ενα καινουριο ζασταβα

Edited by GOLFAKI 4
Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι πως αναλογα με το μπατζετ που διαθετεις θα πρεπει να βρεις το καλυτερο οχημα ακομα κ αν αυτο ειναι μεταχειρησμενο αλλα με καλυτερες αξιολογησεις απο ενα καινουριο.

Για παραδειγμα πιο ευκολα θα αγοραζα ενα μεταχειρησμενο audi πχ. Παρα ενα καινουριο ζασταβα

+1. Πριν 15 χρόνια με τα λεφτά που πήρα το μεταχειρισμένο polo 6n 1994 θα μπορούσα να έχω πάρει καινούριο fiat ceicento. To polo λειτουργεί ακόμα, το άλλο αμφιβάλω...

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να πας σε καινούριο μην κοιτάς το i20. Αλλάζει μοντέλο και ο Δάβαρης προσπαθεί να διώξει το στοκ. Απ΄το να το φορτωθείς εσύ άσε καλύτερα να το φορτωθούν τα leasing...

Ibiza 1.2 TSI ελαφρώς μτχ. θα κοίταζα στη θέση σου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να πας σε καινούριο μην κοιτάς το i20. Αλλάζει μοντέλο και ο Δάβαρης προσπαθεί να διώξει το στοκ. Απ΄το να το φορτωθείς εσύ άσε καλύτερα να το φορτωθούν τα leasing...

Ibiza 1.2 TSI ελαφρώς μτχ. θα κοίταζα στη θέση σου...

 

Προτιμώ να περιμένω το καινούριο i20 που θα είναι πολύ καλύτερο από το ibiza..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.