Jump to content
doggy

Nicknames, από που?

Recommended Posts

Από τα videos games, αν και δεν το χρησιμοποιούσα πολλές φορές σε αυτά, έγινε το κλασικό μου nickname σε όλα τα sites κ.τ.λ.

Μου αρέσει γιατί ενώ ακούγεται πολύ φλώρικο (σαν γυναικείο όνομα) εντούτοις είναι από τα πιο κακά πράγματα στο κόσμο... (εωσφόρος)...

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ για το δικό μου, γιατι στο παρελθόν κυκλοφορούσαν διάφορες φήμες, αφήστε που μερικοί στο S3club με πλησίαζαν με βίβλους και λιβάνια.

Λοιπόν, το ψευδώνυμο μου ήρθε όταν -το 2001- απέκτησα το ΤΤ και έγινα μέλος στο τότε S3/TT Club. Αφού είχα δώσει ενα σκασμό χρήματα για να το βελτιώσω, είπα να βάλω και το S πίσω από το nickname. Σκέφτηκα λοιπόν το TTS. Ήταν όμως λίγο απρόσωπο. Ο κωδικός του ΤΤ MkI για την Audi είναι 8N. Οπότε ο λογικός συνειρμός είναι: TT-S ---> 8N-S ---> S-8N ---> S8N που στα αγγλικά προφέρεται s-eight-n (satan). Κάποιοι το βρίσκουν έξυπνο. ¶λλοι πάλι έχουν διαφορετική γνώμη...

jerkoffhand-1.gif

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ για το δικό μου, γιατι στο παρελθόν κυκλοφορούσαν διάφορες φήμες, αφήστε που μερικοί στο S3club με πλησίαζαν με βίβλους και λιβάνια.

Λοιπόν, το ψευδώνυμο μου ήρθε όταν -το 2001- απέκτησα το ΤΤ και έγινα μέλος στο τότε S3/TT Club. Αφού είχα δώσει ενα σκασμό χρήματα για να το βελτιώσω, είπα να βάλω και το S πίσω από το nickname. Σκέφτηκα λοιπόν το TTS. Ήταν όμως λίγο απρόσωπο. Ο κωδικός του ΤΤ MkI για την Audi είναι 8N. Οπότε ο λογικός συνειρμός είναι: TT-S ---> 8N-S ---> S-8N ---> S8N που στα αγγλικά προφέρεται s-eight-n (satan). Κάποιοι το βρίσκουν έξυπνο. ¶λλοι πάλι έχουν διαφορετική γνώμη...

jerkoffhand-1.gif

Όχι απλά έξυπνο, από τα καλύτερα nicknames είναι. Το δικό μου από την άλλη, είναι τα αρχικά μου. Λόγω απώλειας έμπνευσης βεβαίως βεβαίως.

Link to comment
Share on other sites

...Το δικό μου από την άλλη, είναι τα αρχικά μου. Λόγω απώλειας έμπνευσης βεβαίως βεβαίως.

Αυτή η ατάκα "ο Geopan μπορεί και θα... κλπ" τι σημαίνει? Θα μας το αποκαλύψεις? Τι θέλει να πεί ο ποιητής? Εμπνευσμένο μου ακούγεται πάντως. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ατάκα "ο Geopan μπορεί και θα... κλπ" τι σημαίνει? Θα μας το αποκαλύψεις? Τι θέλει να πεί ο ποιητής? Εμπνευσμένο μου ακούγεται πάντως. :)

O Geopan μπορεί και θα και ίσως έχει ήδη................αρχίσει δίαιτα.

Link to comment
Share on other sites

Το J και D είναι απο τα αρχικά μου, το L προστέθηκε για να γίνει πιο εύηχο κάτι απο GT σε GTi, το 9 είναι το επιτρεπτό όριο κλονωποίησης που έχω θέσει για το ευατό μου ( με δέκα JDL ο κόσμος θα είναι πολύ ασταθής )...και εγένετω JDL9... :):lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ατάκα "ο Geopan μπορεί και θα... κλπ" τι σημαίνει? Θα μας το αποκαλύψεις? Τι θέλει να πεί ο ποιητής? Εμπνευσμένο μου ακούγεται πάντως. :)

Kαι είναι φίλε μου. Δεν σημαίνει τίποτα παραπάνω από ότι φαίνεται. :lol:

Δίαιτα, εγώ;;; :lol::lol::lol:

Και το Μ θα ακουγόταν καλά. Και πίστεψε με, καλά είμαστε και με έναν. Δεν ξέρω τι θα κάναμε με παράπανω από το είδος σου.

Link to comment
Share on other sites

Kαι είναι φίλε μου. Δεν σημαίνει τίποτα παραπάνω από ότι φαίνεται. :)

Δίαιτα, εγώ;;; :lol::lol::lol:

Και το Μ θα ακουγόταν καλά. Και πίστεψε με, καλά είμαστε και με έναν. Δεν ξέρω τι θα κάναμε με παράπανω από το είδος σου.

XAXAXAXAXAXAX :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tώρα το κατάλαβα το Μ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάτρης του Group (VW) . -> Grouper ........ όχι για πολύ ακόμα.

Τελικά όμως έμαθα ότι grouper λέγεται και ένα ψάρι tongue.gif .Και απ'οτι βλέπω μου μοιάζει πολύ http://en.wikipedia.org/wiki/Grouper

Χαχαχαχα τόσο όμορφος είσαι??? :mellow::angry::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το swimming είναι επειδή ασχολούμαι με τιν κολύμβηση 18χρόνια......

Το cromel ειναι ψευδώνυμο.....απο παλιά ψάχναμε στην γειτονιά να έχουμε όλοι ενα ψευδώνυμο.....το δικό μου το βρήκαμε απο μια μπίρα που είχα πει μια φορά μικρός.....η μπύρα είχε όνομα cromewouel....... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Το golfmania ειναι απο την μανια μου για τα γκολφακια και το 87 ειναι η χρονολογια γεννησης μου(31/12/1987)

Link to comment
Share on other sites

:: NosNx ::

Σύνθετο nickname, που αποτελείται απο 'Nos' το οποίο εξ'αρχής προέκυψε από την κατάληξη του ονόματος μου (Κωνσταντίνος), και αργότερα συδυάστηκε με το N.O.S. (Nitrous Oxide Systems) από το οποίο προκύπτει και το δεύτερο συθετικό 'NX' (Nitrous Express).

Δεν ξέρω αν σας ακούγεται εύκολο ή δύσκολο, πάντως να πω την αλήθεια δεν έχω ακούσει ΚΑΝΕΝΑΝ να το προφέρει σωστά!!! B):( :(

Link to comment
Share on other sites

Με φωνάζουν Houlio εδώ και χρόνια!

Βρήκε από το επίθετό μου!

Link to comment
Share on other sites

Guest N.O.S.-->
:: NosNx ::

Σύνθετο nickname, που αποτελείται απο 'Nos' το οποίο εξ'αρχής προέκυψε από την κατάληξη του ονόματος μου (Κωνσταντίνος), και αργότερα συδυάστηκε με το N.O.S. (Nitrous Oxide Systems) από το οποίο προκύπτει και το δεύτερο συθετικό 'NX' (Nitrous Express).

Δεν ξέρω αν σας ακούγεται εύκολο ή δύσκολο, πάντως να πω την αλήθεια δεν έχω ακούσει ΚΑΝΕΝΑΝ να το προφέρει σωστά!!! :( :( :(

ΕΕΕΕΕΕΕπ εισαι λιγουλακι ιμιτασιον :lol::lol::lol:tongue.gif

πλακιτσα...... :D:cry:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν.. io είναι το ψευδώνυμό μου..κ hoka hey είναι μια φράση στα ινδιάνικα οπότε έχουμε το iohokahey!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.