Jump to content
pitcap

Φωτογραφία από τα "μωρά μας"

Recommended Posts

να τα τα λεφτα και εξοχικα...και τρακτερ..και στρεμματα χωραφια..και η βιλα πισω..τα αγροτικα..α και το πολο....καλο το πολακι :heart: !!!:D

Link to comment
Share on other sites

Μη το ξαναπούμε... 6Ν και τα μυαλά στα κάγκελα...!!

Link to comment
Share on other sites

Κούκλα!Μια ζάντα μόνο χρειάζεται γιατί αυτές έχουν καταντήσει καραμέλα!Α και κάτι ακόμα.Η αεροτομή είναι αλλαγμένη?

Thanks! Δεν πειραματίζομαι πολύ με τις ζάντες, γενικά είμαι υπέρ των ΟΕΜ αξεσουάρ, περνάνε τα χρόνια ρε γμτ και ψάχνεις να βρεις ένα μοντέλο όπως ήταν στην εργοστασιακή του σπορ έκδοση...  ...ουκ ολίγες καγκουριές έχουν γίνει π.χ. σε διάφορα GTI και όχι μόνο. Κατά καιρούς το σκέφτομαι βέβαια αν τις βαρεθώ (εδώ σκέφτομαι να αλλάξω και το αμάξι εννοίοτε!!!). Η αεροτομή είναι πρόσθετη στην "ψευτοαεροτομή" που έχει μαμά.

 

Έχει σπάσει τα ρεκόρ η Γκόλφω - είναι το μόνο αμάξι από τα 5 που έχω αλλάξει που το έχω κρατήσει  4 χρόνια... ...1η φορά πέρασα στην ζωή μου ΚΤΕΟ πριν 15 ημέρες...  ...πραγματικό σοκ χαχα αλλά τι να κάνουμε - καταραμένη κρίση, φορολογία και παντόφλα δεν αφήνουν περιθώρια για αλλαγές...!!

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Δεν πειραματίζομαι πολύ με τις ζάντες, γενικά είμαι υπέρ των ΟΕΜ αξεσουάρ, περνάνε τα χρόνια ρε γμτ και ψάχνεις να βρεις ένα μοντέλο όπως ήταν στην εργοστασιακή του σπορ έκδοση...  ...ουκ ολίγες καγκουριές έχουν γίνει π.χ. σε διάφορα GTI και όχι μόνο. Κατά καιρούς το σκέφτομαι βέβαια αν τις βαρεθώ (εδώ σκέφτομαι να αλλάξω και το αμάξι εννοίοτε!!!). Η αεροτομή είναι πρόσθετη στην "ψευτοαεροτομή" που έχει μαμά.

 

Έχει σπάσει τα ρεκόρ η Γκόλφω - είναι το μόνο αμάξι από τα 5 που έχω αλλάξει που το έχω κρατήσει  4 χρόνια... ...1η φορά πέρασα στην ζωή μου ΚΤΕΟ πριν 15 ημέρες...  ...πραγματικό σοκ χαχα αλλά τι να κάνουμε - καταραμένη κρίση, φορολογία και παντόφλα δεν αφήνουν περιθώρια για αλλαγές...!!

Πολύ τζιτζιρίτζι το golfaki Θάνο :thumbsu:

Και θα συμφωνήσω ότι η ζάντα μπορεί να είναι φορεμένη πολύ,

αλλά είναι ένα κομμάτι του χαρακτήρα του αυτοκινήτου

Κάτι σαν σιαμαία να το πούμε

 

Δηλαδή αυτές οι BBS και οι Ultraleggera δεν είναι χιλιοφορεμένες ? :crazy:

Τουλάχιστον εσύ τις βλέπεις επάνω σε golf μόνο,

ενώ οι προηγούμενες δύο και που δεν έχουν μπει

Rallye Saxo Octavia audi Corolla .......

Κι απ' ότι φαίνεται πρέπει να τις έχεις άψογες :give_rose::drinks:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ τζιτζιρίτζι το golfaki Θάνο :thumbsu:

Και θα συμφωνήσω ότι η ζάντα μπορεί να είναι φορεμένη πολύ,

αλλά είναι ένα κομμάτι του χαρακτήρα του αυτοκινήτου

Κάτι σαν σιαμαία να το πούμε

 

Δηλαδή αυτές οι BBS και οι Ultraleggera δεν είναι χιλιοφορεμένες ? :crazy:

Τουλάχιστον εσύ τις βλέπεις επάνω σε golf μόνο,

ενώ οι προηγούμενες δύο και που δεν έχουν μπει

Rallye Saxo Octavia audi Corolla .......

Κι απ' ότι φαίνεται πρέπει να τις έχεις άψογες :give_rose::drinks:

 

Συμφωνώ Βαγγέλη όχι ότι με χάλαγε ένα σετάκι ΟΖ!!! Οι συγκεκριμένες είναι σήμα κατατεθέν GOLF 5-6. Είναι όντως άψογες μέχρι σήμερα, για όσους δεν ξέρουν από το μαγαζί του Βαγγέλη τις πήρα και είναι ρέπλικα της WSP Italy.

 

Η αεροτομή για όσους με ρώτησαν είναι της Motordrome :

 

http://motordrome.gr/products.php?lang=ixboqxbtdde&make=VW&model=Golf+6

 

Είναι Ελληνική εταιρεία και ποιοτικώς έχει κάνει πολλά βήματα μπροστά κατά τα λεγόμενα του φανοποιού που επεξεργάστηκε την αεροτομή πριν την τοποθέτηση.

 

Επαναλαμβάνω πάντως, κάθε ΟΕΜ αξεσουάρ με after market δεν συγκρίνεται όχι μόνο στο φαίνεσθαι αλλά κυρίως στην ποιότητα. Για αυτό παρά τις 4-5 προτάσεις που υπάρχουν για πίσω προφυλακτήρα, μόνο original από gti θα έβαζα και τίποτα άλλο. Η ιδανική αλλαγή για πίσω θα ήταν ΟΕΜ gti προφυλακτήρας με τον διαχύτη της osir και ένα τελικό με οβάλ ή στρογγυλές 90mm μπούκες.

Link to comment
Share on other sites

 

26146517941890886447715.jpg
 
Καλημέρες!

 

 

 

Κυριακή απόγευμα παρκαρισμένο και αμέριμνο απέναντι από το πρακτορείο του ΟΠΑΠ....!!  ....αν είχε κάτσει το Joker θα είχε αντικατασταθεί από Γερμανικό πισωκίνητο ή τετρακίνητο...!! :)  :drinks:

 

d97a.jpg

 

SUPER και τα δύο εργαλεία..

Link to comment
Share on other sites

Να βάλω και εγω καμία απο το golfaki μου...
mk75j.th.jpg

 

mk74.th.jpg

 

mk71.th.jpg

 

 

 

mk73d.th.jpg

 

 

Και ένα photoshop γτ ήθελα να δω πως θα φαίνεται χαμηλωμένο(Και μια 18αρα ήθελα να του βάλω αλλα δυστυχώς δεν το πλκατέχω με το photoshop.. :crazy: .):

mk77.th.jpg

Edited by lefteris_7
Link to comment
Share on other sites

Μλκ τέτοιες φωτογραφίες δεν βγάζεις ούτε γκόμενα για να τις κρυψεις το μουστάκι.....

Κάποια απο αυτές τις μέρες θα πάμε σε ένα Parking υπόγειο να σε κάνω μάγκα.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα ! Δεν το χω ρε με τις φωτογραφιες.... έκλεινα δρομουσ και εκανα ουρα απο πίσω 5 αμαξια να μου κορνάρουν και δεν μπορούσα να βγάλω μια να μην είναι κουνημένη η να μου αρέσει...

Παρε μ τηλ να κανονίσουμε οποτε θες να κανουμε καμια καλή φωτογράφιση γτ αλλιώς δν τ κόβω! 

Link to comment
Share on other sites

Χρηστάκο σε καλό δρόμο είσαι.Λύσε χειρόφρενο τώρα κ περίμενε!

Και χειρόφρενο να λύσω δεν φεύγει,έχει P μέσα και δεν πάει πουθενά 8)  8) 

Link to comment
Share on other sites

Και χειρόφρενο να λύσω δεν φεύγει,έχει P μέσα και δεν πάει πουθενά 8)  8)

Α ξέχασα ότι οδηγείς ΑΤ :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να αντικασταθει με τιποτα το αμαξι ειναι κουκλα !!!

Ειναι πανεμορφο και απο την εμφανιση σιγουρα γρηγορο κανε μια παρουσιαση να το δουμε καλυτερα .

 

Γεια σου Σταύρο από την πατρίδα = ΙΩΑΝΝΙΝΑ...!! Για τα δεδομένα μου το Golf με υπερκαλύπτει, αλλά για να πω την αλήθεια σε περίπτωση Joker δεν θα έλεγα όχι σε ένα Porsche 911!! Και ας γκρινιάζει η γυναίκα ότι δεν έχει πίσω χώρους το 911 ή πορτμπαγάζ...!! Θα έπαιρνα και ένα Q5 για το σούπερ μάρκετ...!

 

Παραφράζω λοιπόν το topic από "Φωτογραφίες από τα μωρά μας" σε "Φωτογραφίες και από άλλα μωρά που μας αρέσουν..."  και παραθέτω την παρακάτω φωτό....:

Porsche-997-Turbo_d3354.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το supercar είναι για να το σέβεσαι κ να το φοβάσαι κ όχι για να τα κάνει όλα μόνο του!

Link to comment
Share on other sites

Να και το δικό μου Polo...(clickαρετε τη foto για τη δείτε μεγαλύτερη :thumbsu: )

Πως και δεν σε έχω πετύχει στο Βόλο?

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν σε έχω πετύχει στο Βόλο?

Ξέρω κι εγώ :unknw: ...Απλά τυχαίνει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.