Jump to content
km206gr

Ενεργοποίηση Radio-cd

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους. Παρελαβα χθες ενα golfaki και μου ειπανε απο την αντιπροσωπεια οτι πρεπει να παω σε ενα εξουσιοδοτημενο συνεργειο για να μου ενεργοποίησουν το radiocd. Ξέρετε κανένα που να δουλεύει Σάββατο οπουδήποτε στην Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οτι θελει ενεργοποιηση;ειναι κλειδωμενο με κωδικο;αν ναι ο κωδικος αναφερεται στο book service και μπορεις να το ξεκλειδωσεις μονος σου σε ενα λεπτο.ποιο εχεις;

Link to comment
Share on other sites

εχω αυτο που παιζει mp3. κωδικο δεν αναγραφει πουθενα και σε τηλεφωνικη επικοινωνια νε την kosmocar μου ειπανε μονο σε συνεργειο γινεται η ενεργοποιηση πια για λογους ασφαλειας

Link to comment
Share on other sites

οι λογοι κονομας εγιναν λογοι ασφαλειας...χαχχαχα :lol:

anyway,αν εχεις το book service τοτε κοιτα στην πρωτη ή στην δευτερη σελιδα να βρεις το ειδικο χαρτακι που ειναι κολλημενο και αναγραφει ολα τα στοιχεια του αυτοκινητου καθως και τον εξτρα εξοπλισμο που τυχον διαθετει.εκει θα βρεις και τον κωδικο του rcd ειτε τυπωμενο ηλεκτρονικα ειτε γραμμενο προχειρα με στυλο.επισης κοιτα μηπως αναγραφεται σε καποιο χαρτι που βρισκεται μεσα στο book service ή ακομα κοιτα και στο εντυπο με τις οδηγιες χρησης του συστηματος μηπως παρ'ελπιδα τον βρεις εκει.εν ολιγοις ψαξτο λιγο καλυτερα το θεματακι ωστε να γλιτωσεις την επισκεψη για ''λογους ασφαλειας'' στην αντ/πια :lol:

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Καλά σου παρέδωσαν αυτοκίνητο με κλειδωμένο το RCD, εγώ προσωπικά δεν θα το εχα παραλάβει.

Ποια έξυπνη αντιπροσωπία στην έκανε??? δλδ να χάσεις ενα μεροκάματο για να ενεργοποιήσεις το RCD δεν γίνονται αυτά :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παζαροπουλος φιλε μου..... το γραφει και στο βιβλιαρακι που μου δωσανε οτι πρεπει να ενεργοποιηθει απο συνεργειο......

Link to comment
Share on other sites

Και ο Παζαρόπουλος δεν έχει συνεργείο για να κάνει την ενεργοποίηση;;

Τι είναι αυτά που κάνουν;;;;

Link to comment
Share on other sites

By the way... Κανένας επίσημος δεν είναι (επίσημα) ανοιχτός το Σάββατο

Link to comment
Share on other sites

Στο Ιλιον που το πηρα εγω δεν εχουν τετοιο μηχανημα (υπολογιστης που συνδεεται και στο ξεκλειδωνει) μου ειπανε.

Link to comment
Share on other sites

¶ρα δεν έχουν και συνεργείο. Πάντως, μου ακούγεται βλακώδες εκ μέρους τους...

Link to comment
Share on other sites

Οι τυποι ειναι ελεινοι.Πηγαινε στον Παζαροπουλο απο Δευτερα και αφου τους ριξεις κανενα καντηλι βαλτους να στο ξεκλειδωσουν χωρις αναμονες.

Link to comment
Share on other sites

Κακώς σου το έδωσαν έτσι. Οι διαδικασίες της δικής τους ασφάλειας είναι δικό τους πρόβλημα. Όχι δικό σου.

Το επόμενο βήμα ποιο είναι;; Θα μπορούσαν να σου το δώσουν με απενεργοποιημένο κινητήρα (για λόγους ασφαλείας...) και να σου πούνε φέρε γερανό, τράβα βρες ανοιχτό συνεργείο και ενεργοποίησέ τον! withstupid.gif

Καραγκιοζιλίκια είναι αυτά. Ας το είχαν ενεργοποιήσει!

Link to comment
Share on other sites

Οι τυποι ειναι ελεινοι.Πηγαινε στον Παζαροπουλο απο Δευτερα και αφου τους ριξεις κανενα καντηλι βαλτους να στο ξεκλειδωσουν χωρις αναμονες.

Και αλλα τοσα καντηλια εκ μερους μου :mellow:

Το επόμενο βήμα ποιο είναι;; Θα μπορούσαν να σου το δώσουν με απενεργοποιημένο κινητήρα (για λόγους ασφαλείας...) και να σου πούνε φέρε γερανό, τράβα βρες ανοιχτό συνεργείο και ενεργοποίησέ τον! withstupid.gif

Καραγκιοζιλίκια είναι αυτά. Ας το είχαν ενεργοποιήσει!

Μην λες μεγαλες κουβεντες γιατι τους εχω ικανους!!!!

Παντως σε μενα και στο γκολφ και στο jetta εκτος οτι μου τα εδωσαν ενεργοποιημενα μου εδωσαν τους κωδικους εκτυπωμενους σε Α4 χαρτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι σοβαροί οι παζαρόπουλοι thumbsdown.gif ?

Στην προετοιμασία του οχήματος προς πώληση (PDI) θα έπρεπε να το είχαν ξεκλειδώσει το RCD σου, όπως θα έπρεπε να είχαν κάνει και πολλούς άλλους ελέγχους!

Εγώ στην θέση σου θα έλεγχα όλο το αμάξι μου από στάθμη λαδιών, πίεση ελαστικών μέχρι και έλεγχο αν έχουν αφήσει το αμάξι σου ακόμα σε transport mode (εντάξει εδώ υπερβάλω) :D

Να τους πάρεις ένα τηλέφωνο τους παζαρόπουλους rocket.gif και να ζητήσεις να έρθει κάποιος να πάρει το αμάξι σου απο την δουλειά σου και να στο επιστρέψει με ξεκλειδωμένο το ράδιο.

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα... Εάν παρατηρήσεις τα τιμολόγια που έχεις πληρώσει, υπάρχει χρέωση "Έξοδα προετοιμασίας" που είναι πάνω από 100 ευρώ!!

Μιλάμε για τρόμπες!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακριβο το κερι παιδες για αυτο. Ξυλο που θελουν...

Τι εγινε τελικα φιλε. Στο ξεκλειδωσαν;

να ξεκλειδωθει ειναι διαδικασια ενος λεπτου αλλα πρεπει να μπει ον λαιν με γερμανια να δωσουν τους κωδικους.

κατι τετοιο βεβαια επρεπε να γινει στο τσεκ και να γραφτει ο κωδικος στο ειδικο καρτελακι.

το κανανε πιο πολυ για να γλυτωσουν την πωληση το μεταχειρισμενων με την δικαιολογια των κλεμενων.

παντως που το ειχα ψαξει υπαρχει site που τους λες το part number του ραδιοφωνου και σου λενε τον κωδικο στο φτερο γιατι μαλλον εχουν σπασει των συνδυασμο αλγοριθμων.

η διαδιακασια χρεωνεται κανονικα οποτε μην παραξενευτεις οτι αν το πας αλλου θα πληρωσει κανενα 15ρικο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το πηγα και μεσα σε 5 λεπτα μου δωσανε των κωδικο και δεν με χρεωσανε τιποτα. Τελος καλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.