Jump to content
danichro

Polo 9n3 Gti Cup Edition

Recommended Posts

παιδια τελικα ειναι σιγουρο οτι το cup δε θα ερθει ελλαδα? εχω τρελαθει με το συγκεκριμενο polo. σκεφτομαι να αλλαξω αυτοκινητο και ειμαι μεταξυ του polo cup adition και του golf tsi αν και ειμαι λιγο φοβισμενη με το tsi γιατι εχω διαβασει στο vwclub οτι βγαζουν προβληματα!!!!! :):(;)

παρε ενα gti και θα βρεις την υγεια σου....και εγω για το cup edition καιγομαι αλλα δεν βλεπω "φως στο τουνελ"....βλεπω αποκαλυψεις ομως με τον Εισαγγελατο :wacko:

περα απο την πλακα δεν θα ερθει το συγκεκριμενο μοντελο στην ελλαδα κατα 90%......

Link to comment
Share on other sites

παρε ενα gti και θα βρεις την υγεια σου....και εγω για το cup edition καιγομαι αλλα δεν βλεπω "φως στο τουνελ"....βλεπω αποκαλυψεις ομως με τον Εισαγγελατο :lol:

περα απο την πλακα δεν θα ερθει το συγκεκριμενο μοντελο στην ελλαδα κατα 90%......

THANKS RAVEN!!!!! μαλλον εκει με βλεπω να καταληγω οχι οτι με χαλαει προς θεου!!!!! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

και να ειναι πιο γρηγορο ρε παιδες τι να λεει?

δεν θα ειναι ποτε καλυτερο ομως απο το golf σε κανεναν αλλο τομεα εκτος απο το γκαζι, ας μη γελιομαστε...

το Golf gti ειναι η "αφροκρεμα" της vw και το πολο ειναι ο μικρος της πυραυλος...

ενα αυτ/το δεν ειναι μονο τα γκαζια αλλα και κρατημα στο δρομο και αλλα πολλα τα οποια και γνωριζετε

:D

+1 Ετσι ακριβως δεν λεει τιποτα το να ειναι πιο γρηγορο ενα αυτοκινητο,και το vts ειναι πολυ γρηγορο αλλα υστερει σε αλλα(πολλα) πραγματα τα οποια ειναι προφανη.Ο οδηγος κ χρηστης επιλεγει το αυτοκινητο για τον λογο που το θελει κ με βαση τα δικα του κριτηρια.Ειναι ανομοια αυτοκινητα διαφορετικης κατηγοριας κ οι συγκρισεις ειναι περιττες

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι! Με 24000euro παίρνεις το Golf το GT!

Αξιζει να σημειωθει οτι το polo ωστοσο εχει δοκιμασμενο κινητηρα σε σχεση με του gt.(Χωρις να αμφισβητω τον κινητηρα αυτο,κατι ξερει η vw) :D

Link to comment
Share on other sites

Sorry κι όλας, αλλά τι είναι το Cup ρε παιδιά; 18άρι με 150 δεν είναι;

Latou το polo cup ειναι 1.8Τ με 180 αλογατα και με καμποσες αλλες διαφοροποιησεις σε περιφεριακα (ζαντες, body kit, φρενα κτλ). Ειναι το αντιστοιχο ibiza cupra μονο που δεν ερχεται Ελλαδα απο την επισημη αντιπροσωποια :thumbsup::) .

Link to comment
Share on other sites

Latou το polo cup ειναι 1.8Τ με 180 αλογατα και με καμποσες αλλες διαφοροποιησεις σε περιφεριακα (ζαντες, body kit, φρενα κτλ). Ειναι το αντιστοιχο ibiza cupra μονο που δεν ερχεται Ελλαδα απο την επισημη αντιπροσωποια :mellow::D .

ετσι ακριβως!

1.8Τ/20V

0-100:7,5 sec.

τελικη-225 km/h

ροπη:225Νm διαθεσιμη απο τις 2.000 στρ.

τιμη(Γερμανια):απο 22.425¤

Κινητήρας

Τύπος 4 κύλινδροι σε σειρά, (τούρμπο)

Χωρητικότητα (κυβ. εκ.) 1781

Μέγιστη Ισχύς (ίπποι) 180

Μέγιστη Ροπή (Nm) 235

Φρένα & Ελαστικά

Φρένα Εμπρός/Πίσω ABS, αεριζόμενοι δίσκοι /δίσκοι

Ελαστικά Εμπρός-Πίσω 205/40 R17

Κίνηση Εμπρός

Επιδόσεις

Επιτάχυνση 0-100 χλμ. (δευτ.): 7,5

Τελική Ταχύτητα (χλμ/ω) 225

Edited by polo_6566
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως!

1.8Τ/20V

0-100:7,5 sec.

τελικη-225 km/h

ροπη:225Νm διαθεσιμη απο τις 2.000 στρ.

τιμη(Γερμανια):απο 22.425¤

Κινητήρας

Τύπος 4 κύλινδροι σε σειρά, (τούρμπο)

Χωρητικότητα (κυβ. εκ.) 1781

Μέγιστη Ισχύς (ίπποι) 180

Μέγιστη Ροπή (Nm) 235

Φρένα & Ελαστικά

Φρένα Εμπρός/Πίσω ABS, αεριζόμενοι δίσκοι /δίσκοι

Ελαστικά Εμπρός-Πίσω 205/40 R17

Κίνηση Εμπρός

Επιδόσεις

Επιτάχυνση 0-100 χλμ. (δευτ.): 7,5

Τελική Ταχύτητα (χλμ/ω) 225

Σορυ για το off topic αλλα ειναι πανεμορφο.Οι ραφες του τιμονιου και του λεβιε αλλαζουν αναλογα με το χρωμα του αυτοκινητου;Παρατηρησα οτι στο συγκεκριμενο που ειναι κοκκινο, ειναι και οι ραφες κοκκινες.

Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατό εως απλό να γινει ένα Gti->Cup edition????

Φρένα?

Ζάντες?

Πρόγραμμα?

Αυτα......νομίζω!!¶ρα έδωσα την λύση....Όλοι μπορούμε να το έχουμε.............................. :D:D:D

ΑΑΑ και βρίκα τις ζάντες αυθεντικές γύρο στα 600 ευροπαϊκά νομίσματα! :lol::D:lol:

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.