Jump to content
golf_v

Golf V τα περισσότερα χλμ.

Recommended Posts

Το ξεθαβω λιγο το θεμα μιας και λιγο επικαιρο... Ποιος ειναι ο Big Brother???

Golf TSI (140) 1/2007 - 15.000 χλμ. Ολα καλα... :D

Link to comment
Share on other sites

Ιούνιος 2006, 38000 χλμ και ολα καλα μεχρι εδω (παιδικα προβληματα μονο), αν και αρχιζω να υποψιαζομαι λιγο το συγχρονιζε της 2ας...

Edited by midiangr
Link to comment
Share on other sites

Ιούνιος 2006, 38000 χλμ και ολα καλα μεχρι εδω (παιδικα προβληματα μονο), αν και αρχιζω να υποψιαζομαι λιγο το συγχρονιζε της 2ας...

Πες μου τουλαχιστον οτι εκανες επεκταση εγγυησης.....

Link to comment
Share on other sites

Το ξεθαβω λιγο το θεμα μιας και λιγο επικαιρο... Ποιος ειναι ο Big Brother???

Golf TSI (140) 1/2007 - 15.000 χλμ. Ολα καλα... ;)

GOLF TSI 140 1/2008 9.200 αψογο (ελπιζω να μεινει ετσι)
TSI 140 25.500 χλμ OK
new_spam.gif

Golf Plus TSi, 5/2007, 15.000 χλμ (2 φορες προβλημα στο clima...)

κατα τα αλλα ουτε τσικ :wacko:

Ιούνιος 2006, 38000 χλμ και ολα καλα μεχρι εδω (παιδικα προβληματα μονο), αν και αρχιζω να υποψιαζομαι λιγο το συγχρονιζε της 2ας...

Λοιποοοον. Golf TSi DSG 4/2007. 41000 χλμ. Προβληματα μεχρι τωρα: Βαλβιδα Ν75, Βαλβιδα 294, Βαλβιδα 249. Αυτααααα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

TSI 140 02/2007 47.600 όλα καλά (αλλαγή το συγχρονιζε της 2ας στα 42.000)

Το Γκολφακι σου το εχεις τσεκαρει απο πιο εργοστασιο εχει βγει??

Το εχουμε παραλαβει με διαφορα λιγων ημερων...το δικο μου ειναι Mossel γερμανιας

και μεχρι στιγμης με το σαζμαν δεν εχω καποιο προβλημα ακομα και οταν κανω αλλαγες πανω απο

τις 4.000 στρ/λεπ...

Αλλα ακομα εχω μονο 15.000 χλμ...

Link to comment
Share on other sites

Το Γκολφακι σου το εχεις τσεκαρει απο πιο εργοστασιο εχει βγει??

Το εχουμε παραλαβει με διαφορα λιγων ημερων...το δικο μου ειναι Mossel γερμανιας

και μεχρι στιγμης με το σαζμαν δεν εχω καποιο προβλημα ακομα και οταν κανω αλλαγες πανω απο

τις 4.000 στρ/λεπ...

Αλλα ακομα εχω μονο 15.000 χλμ...

από Γερμανία ειναι και το δικο μου, αλλα δεν θυμαμαι περισσοτερες πληροφοριες

δεν το ζοριζα , ετσι ξαφνικα ενα πρωι αρχισε να κανει ενα δυνατο ηχο οταν οι αλλαγες της 2ας γινοταν πάνω από τις 4.000 στροφες

Link to comment
Share on other sites

από Γερμανία ειναι και το δικο μου, αλλα δεν θυμαμαι περισσοτερες πληροφοριες

δεν το ζοριζα , ετσι ξαφνικα ενα πρωι αρχισε να κανει ενα δυνατο ηχο οταν οι αλλαγες της 2ας γινοταν πάνω από τις 4.000 στροφες

Καλησπερα σε ολους..

Golf GT 170.....κοντευει 2 μισι χρονια(Μαιος του 06').....56.000χιλ κυριως μεσα στην πολη αλλα μεγαλες αποστασεις και κυριως βραδυ :rolleyes: (χωρις κινηση και με καλες θερμοκρασιες)....made in Deutchland....(36η εβδομαδα παραγωγης αν θυμαμαι καλα)...

10 ταξιδια εκτος Αθηνων(Καλαματα -Γιαννενα κυριως)....δεν εχει τσιμπισει καθολου λαδακι ....τα αλλαξα πρωτη φορα στα 7000χιλ....μετα 16000χιλ...31000χιλ..46000χιλ...και πριν απο κανενα 2μηνο τα αλλαξα στα 53500χιλ....χωρις να εχω προβλημα με τα λαδια αποφασισα απο τα 50000χιλ και μετα να αλλαζω τα λαδια ανα 7500χιλ..(και οχι ανα 15000 ποθ λεει η vw)...πιστευω πςσ ειναι το καλυτερα μιας και στο προηγουμενο που ειχα(saxo) τα αλλαζα ανα 6000 το πολυ...παντως κακο δεν ειναι....5W30 παρεμπιπτοντως...

Μεχρι τωρα κιβωτιο(πληρηςαντικατασταση) απο το γνωστο ''γρατζουνισμα '' στη 2α......(στα 16.300χιλ).....

και καποιο αδιευκρινηστο προβλημα με καποια ''μικροκομπιασματα'' στο φασμα των 2100-2800 στροφων(που μεχρι να βρεθει τι ηταν μου αλλαξαν την σκαστρα προληπτικα και ηταν ετοιμοι νααλλαξουν πολλαπλασιαστη αλλα ευτηχως τουσ ''φωτησε'' ο καλος Θεουλης και εγω απο τοτε δεν εχω αντιμετωπισει τιποτα απολυτως. Ολα δουλευουν μια χαρα.... :wacko:

Και να μην ξεχναμε οταν το βαζουμε μπροστα (εγω το κανω συνεχεια) να το αφηνουμε να πεσουν οι στροφες και +1 με 2 λεπτα (αναλογως τιν υπομονη σας, εγω το αφηνω 2' :rolleyes: )....και επισης οταν παμε να το σβησουμε αλλα 2-3 λεπτα. Νομος αυτο σε ολα τα τουρμπο :wacko: ....για μακροζωια.. :wacko: .

Χαιρετισμους...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες υπαρχει εδω μεσα ιδιοκτητης με TSI ή GT που να εχει κανει πανω απο 20.000 με 25.000 χλμ

και να μην εχει ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΕ???

Εγω δεν εχω καποιο προβλημα ακομα αλλα με αυτα που ακουω...να παω προληπτικα στην αντιπροσωπια καποια

στιγμη οσο ειμαι στην εγγυηση να το αλλαξω...

Εσεις τι λετε???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες υπαρχει εδω μεσα ιδιοκτητης με TSI ή GT που να εχει κανει πανω απο 20.000 με 25.000 χλμ

και να μην εχει ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΕ???

Εγω δεν εχω καποιο προβλημα ακομα αλλα με αυτα που ακουω...να παω προληπτικα στην αντιπροσωπια καποια

στιγμη οσο ειμαι στην εγγυηση να το αλλαξω...

Εσεις τι λετε???

κοιτα, προληπτικα αν πας, θα το πληρωσεις...

και αν πας το αυτοκινητακι σου που δουλευει μια χαρα... ποιος ξερει αν θα στο αλλαξουν...

και το πληρωσεις τζαμπα;;;

αν δεν εληξε η εγγυηση σου και σου τυχει θα σου κανουν την επιδιορθωση χωρις κοστος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες υπαρχει εδω μεσα ιδιοκτητης με TSI ή GT που να εχει κανει πανω απο 20.000 με 25.000 χλμ

και να μην εχει ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΕ???

Εγω δεν εχω καποιο προβλημα ακομα αλλα με αυτα που ακουω...να παω προληπτικα στην αντιπροσωπια καποια

στιγμη οσο ειμαι στην εγγυηση να το αλλαξω...

Εσεις τι λετε???

Εμένα TSI 140ps με 32000χλμ ως τώρα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες υπαρχει εδω μεσα ιδιοκτητης με TSI ή GT που να εχει κανει πανω απο 20.000 με 25.000 χλμ

και να μην εχει ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΕ???

Εγω δεν εχω καποιο προβλημα ακομα αλλα με αυτα που ακουω...να παω προληπτικα στην αντιπροσωπια καποια

στιγμη οσο ειμαι στην εγγυηση να το αλλαξω...

Εσεις τι λετε???

Υπαρχει. Εγω.εννοειται οτι απαιτω απο το αμαξι μου τα αυτονοητα. αν χρειαστει να αλλαξω κιβωτιο,παει να πει οτι το αμαξι δεν ειναι αξιοπιστο και θα το ξεφορτωθω το γρηγοροτερο.Μεχρι στιγμης ολα δουλευουν ρολοι! <_<

Link to comment
Share on other sites

Εμένα TSI 140ps με 32000χλμ ως τώρα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα...

Μανο εισαι τυχερος οπως και γω.γιατι πηραμε tsi. και οχι gt να τρεχουμε με προβληματα.

κακία..αλλα στην πραξη μια μεγαλη αληθεια. <_<

Link to comment
Share on other sites

Μανο εισαι τυχερος οπως και γω.γιατι πηραμε tsi. και οχι gt να τρεχουμε με προβληματα.

κακία..αλλα στην πραξη μια μεγαλη αληθεια. ;)

Παιδια οπως και να εχει ειναι αναμενομενο με τετοια πιεση να μην αντεχει το κιβωτιο αν δεν το προεβλεψαν απο την αρχη ωστε να το ενισχυσουν....

Εγω παντως 2 προβληματα ειχα και δεν ταλαιπωρηθηκα και ιδιαιτερα ουτε πληρωσα κατι(εγγυηση)...στην αρχη και εγω τσαντιζομουν και ελεγα οτι μπορεις να φανταστεις αλλα με αποζημειωνει καθε στιγμη και τα ξεχναω ολα(μεχρι να παρουσιαστει κατι βεβαια tongue.gif )....Το εχω 2 μισι χρονια και εκτος απο τη 1 εβδομαδα που εμεινε μεσα λογο κιβωτιου δεν εχω μενει χωρις τουτου....Το κιβωτιο απο τοτε που αντικατασταθηκε(γιατι στα περισσοτερα κανουν απλως επισκευη) εχει επανω 40.000χιλ...χωρις απολυτως κανενα προβλημα....

Εγω σε γενικες γραμμες(επειδη ηξερα τι επαιρνα -ρισκο καινουργιο μοτερ κτλ)...ειμαι αρκετα ευχαριστημενη μεχρι τα 56.000χιλ.....απο εδω και περα θα μπορω να σας πω εντελει αν αξιζε η οχι αυτη η αγορα.....(μην ξεχναμε και την αγνοια των περισσοτερων στην ελευση των τουρμπο...πολλα ''κακα'' του GT οφειλονται και εκει... thumbsdown.gif .)

Χαρητε οτι εχετε με συνεση...

Φιλικα,

Νικη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως και να εχει ειναι αναμενομενο με τετοια πιεση να μην αντεχει το κιβωτιο αν δεν το προεβλεψαν απο την αρχη ωστε να το ενισχυσουν....

Εγω παντως 2 προβληματα ειχα και δεν ταλαιπωρηθηκα και ιδιαιτερα ουτε πληρωσα κατι(εγγυηση)...στην αρχη και εγω τσαντιζομουν και ελεγα οτι μπορεις να φανταστεις αλλα με αποζημειωνει καθε στιγμη και τα ξεχναω ολα(μεχρι να παρουσιαστει κατι βεβαια tongue.gif )....Το εχω 2 μισι χρονια και εκτος απο τη 1 εβδομαδα που εμεινε μεσα λογο κιβωτιου δεν εχω μενει χωρις τουτου....Το κιβωτιο απο τοτε που αντικατασταθηκε(γιατι στα περισσοτερα κανουν απλως επισκευη) εχει επανω 40.000χιλ...χωρις απολυτως κανενα προβλημα....

Εγω σε γενικες γραμμες(επειδη ηξερα τι επαιρνα -ρισκο καινουργιο μοτερ κτλ)...ειμαι αρκετα ευχαριστημενη μεχρι τα 56.000χιλ.....απο εδω και περα θα μπορω να σας πω εντελει αν αξιζε η οχι αυτη η αγορα.....(μην ξεχναμε και την αγνοια των περισσοτερων στην ελευση των τουρμπο...πολλα ''κακα'' του GT οφειλονται και εκει... thumbsdown.gif .)

Χαρητε οτι εχετε με συνεση...

Φιλικα,

Νικη

Μου ειπα Χρονια Πολλα??.....δεν μου ειπα....Χρονια μου Πολλα....εχω γενεθλια σημερααα!!

Χαιρετισμους...

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα τσι 11 μήνες τώρα με 30.000 χλμ

Link to comment
Share on other sites

Εχω TSI 140hp, κοντεύει 2 χρόνια με 27000 χλμ.

Δεν έχω κάνει αλλαγή λαδιών, όπως επέμεναν σε ένα εξουσιοδοτημένο που εμπιστεύομαι, αφού θα κάνω long life ( 2 χρόνια ή 30.000 χλμ)

Το μόνο πρόβλημα είναι η αλλαγή 1ης-2ης.

Το παρουσίασε το καλοκαίρι πρώτη φορά, ενώ τώρα που το έχω τσεκάρει δεν το κάνει ...(?!)

Επίσης λίγο κόμπιασμα επίσης μεταξύ 2.500 με 3.000 στροφές.

Link to comment
Share on other sites

Εχω TSI 140hp, κοντεύει 2 χρόνια με 27000 χλμ.

Δεν έχω κάνει αλλαγή λαδιών, όπως επέμεναν σε ένα εξουσιοδοτημένο που εμπιστεύομαι, αφού θα κάνω long life ( 2 χρόνια ή 30.000 χλμ)

Το μόνο πρόβλημα είναι η αλλαγή 1ης-2ης.

Το παρουσίασε το καλοκαίρι πρώτη φορά, ενώ τώρα που το έχω τσεκάρει δεν το κάνει ...(?!)

Επίσης λίγο κόμπιασμα επίσης μεταξύ 2.500 με 3.000 στροφές.

Θα κάνεις αλλαγή λαδιών κάθε 30.000χλμ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις αλλαγή λαδιών κάθε 30.000χλμ? :D

Κάθε όποτε πει ο υπολογιστής ή όριο χιλιομέτρων ή όριο μηνών.

Κάνω ότι λέει το εργοστάσιο... και ο θεός βοηθός!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.