Jump to content
dennis

Service Golf TSi

Recommended Posts

Λοιπόν ξεκινάω και εγώ τώρα που είμαι κάπως πιο ήρεμος......

Πήγα και εγώ για το κλασσικό των 15000 service!!!

Πήγα στην Αuto Marin από εκεί που το πήρα με σκεπτικό πως αφού με ξέρουν θα συμπεριφερθούν κάπως ανάλογα....

Μου λέει ο υπάλληλος πως για λάδια φίλτρο κάρτα καυσαερίων και "ύγρο για τα τζάμια"... πέριπου μου λέει 180 ευρώ.... περίπου.... δεν ήξερε ακριβώς από πριν.... λες και αγόραζα πορτοκάλια....περίπου τόσο.....

2 ώρες αλλαξαν λάδια φίλτρο και έβαλε και το υγρό....

νόμιζα ότι επείδη είναι ετήσιο για 180 εύρω θα...... έσφιγγε κάνα χειρόφρενο.... θα... λάδωνε κάνενα συμπλέκτη...

έναν υπέρ απλό έλεγχο όπου δηλαδή να δικαιολογήσει τα 180 που πήρε....

τίποτα όμως....

Α και στο τέλος που φώναξα μου λέει να σου δώσω ένα εκπτωτικό.....

και βγάζει επιταγή για 10 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ευρώ....

το θεωρώ τραγική επαγγελματικότητα!!!!

ακούω δική σας εμπειρία...

Link to comment
Share on other sites

Πήρες το 5% περίπου και παραπάνω σε δωροεπιταγή επόμενης επίσκεψης, και μιλάς κι όλας;;;; τσ τσ τσ... τι άνθρωποι Θεέ μου...

Στην τελική αυτό μας καταντάμε να λέμε, δυστυχώς.. Κι αν φωνάξεις, το δίκιο σου δεν θα το βρεις... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξεκινάω και εγώ τώρα που είμαι κάπως πιο ήρεμος......

Πήγα και εγώ για το κλασσικό των 15000 service!!!

Πήγα στην Αuto Marin από εκεί που το πήρα με σκεπτικό πως αφού με ξέρουν θα συμπεριφερθούν κάπως ανάλογα....

Μου λέει ο υπάλληλος πως για λάδια φίλτρο κάρτα καυσαερίων και "ύγρο για τα τζάμια"... πέριπου μου λέει 180 ευρώ.... περίπου.... δεν ήξερε ακριβώς από πριν.... λες και αγόραζα πορτοκάλια....περίπου τόσο.....

2 ώρες αλλαξαν λάδια φίλτρο και έβαλε και το υγρό....

νόμιζα ότι επείδη είναι ετήσιο για 180 εύρω θα...... έσφιγγε κάνα χειρόφρενο.... θα... λάδωνε κάνενα συμπλέκτη...

έναν υπέρ απλό έλεγχο όπου δηλαδή να δικαιολογήσει τα 180 που πήρε....

τίποτα όμως....

Α και στο τέλος που φώναξα μου λέει να σου δώσω ένα εκπτωτικό.....

και βγάζει επιταγή για 10 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ευρώ....

το θεωρώ τραγική επαγγελματικότητα!!!!

ακούω δική σας εμπειρία...

ΚΛΕΦΤΕΣ, μόνο αυτό έχω να πω :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξεκινάω και εγώ τώρα που είμαι κάπως πιο ήρεμος......

Πήγα και εγώ για το κλασσικό των 15000 service!!!

Πήγα στην Αuto Marin από εκεί που το πήρα με σκεπτικό πως αφού με ξέρουν θα συμπεριφερθούν κάπως ανάλογα....

Μου λέει ο υπάλληλος πως για λάδια φίλτρο κάρτα καυσαερίων και "ύγρο για τα τζάμια"... πέριπου μου λέει 180 ευρώ.... περίπου.... δεν ήξερε ακριβώς από πριν.... λες και αγόραζα πορτοκάλια....περίπου τόσο.....

2 ώρες αλλαξαν λάδια φίλτρο και έβαλε και το υγρό....

νόμιζα ότι επείδη είναι ετήσιο για 180 εύρω θα...... έσφιγγε κάνα χειρόφρενο.... θα... λάδωνε κάνενα συμπλέκτη...

έναν υπέρ απλό έλεγχο όπου δηλαδή να δικαιολογήσει τα 180 που πήρε....

τίποτα όμως....

Α και στο τέλος που φώναξα μου λέει να σου δώσω ένα εκπτωτικό.....

και βγάζει επιταγή για 10 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ευρώ....

το θεωρώ τραγική επαγγελματικότητα!!!!

ακούω δική σας εμπειρία...

Ειπαμε να εχουν κερδος αλλα οχι και 1000% κερδος.Δηλαδη εμενα που μου πηραν 15 ευρω εργατικα και 15 ευρω φιλτρο (τα λαδια δικα μου) πρεπει να μπηκαν μεσα οι ανθρωποι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξεκινάω και εγώ τώρα που είμαι κάπως πιο ήρεμος......

Πήγα και εγώ για το κλασσικό των 15000 service!!!

Πήγα στην Αuto Marin από εκεί που το πήρα με σκεπτικό πως αφού με ξέρουν θα συμπεριφερθούν κάπως ανάλογα....

Μου λέει ο υπάλληλος πως για λάδια φίλτρο κάρτα καυσαερίων και "ύγρο για τα τζάμια"... πέριπου μου λέει 180 ευρώ.... περίπου.... δεν ήξερε ακριβώς από πριν.... λες και αγόραζα πορτοκάλια....περίπου τόσο.....

2 ώρες αλλαξαν λάδια φίλτρο και έβαλε και το υγρό....

νόμιζα ότι επείδη είναι ετήσιο για 180 εύρω θα...... έσφιγγε κάνα χειρόφρενο.... θα... λάδωνε κάνενα συμπλέκτη...

έναν υπέρ απλό έλεγχο όπου δηλαδή να δικαιολογήσει τα 180 που πήρε....

τίποτα όμως....

Α και στο τέλος που φώναξα μου λέει να σου δώσω ένα εκπτωτικό.....

και βγάζει επιταγή για 10 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ευρώ....

το θεωρώ τραγική επαγγελματικότητα!!!!

ακούω δική σας εμπειρία...

Εγω ξερω οτι ο Ελληναρας γουσταρει να τα δινει σε κατι τετοιους απατεωνες και εκει που πρεπει να δωσει κατι παραπανω για το συμφερον του βγαινουν οι δαγκανες απο τα καβουρια..Τοσα χρονια φωναζουμε μη πατε να κανετε σερβις στις αντιπροσωπειες γιατι πληρωνετε την αξια τριπλασια απο οσο ειναι κανονικα αλλα εσεις ΕΚΕΙΙΙ συνεχιζετε..Και μετα λεμε γιατι μας πηδ..νε απο τον Παζαρο και την Καρεντα ξεκινωντας ..μεχρι τους πολιτικους και τους μεγαλοβιομηχανους που εχουν κανει μονοπωλια για να κονομανε και να πληρωνουμε εμεις τα διψασμενα καταναλωτικα οντα..Αντε βαλε ενα 10 % προειδοποιηση ακομα να μπει καλα ο νεος...ετος!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι ο Ελληναρας γουσταρει να τα δινει σε κατι τετοιους απατεωνες και εκει που πρεπει να δωσει κατι παραπανω για το συμφερον του βγαινουν οι δαγκανες απο τα καβουρια..Τοσα χρονια φωναζουμε μη πατε να κανετε σερβις στις αντιπροσωπειες γιατι πληρωνετε την αξια τριπλασια απο οσο ειναι κανονικα αλλα εσεις ΕΚΕΙΙΙ συνεχιζετε..Και μετα λεμε γιατι μας πηδ..νε απο τον Παζαρο και την Καρεντα ξεκινωντας ..μεχρι τους πολιτικους και τους μεγαλοβιομηχανους που εχουν κανει μονοπωλια για να κονομανε και να πληρωνουμε εμεις τα διψασμενα καταναλωτικα οντα..Αντε βαλε ενα 10 % προειδοποιηση ακομα να μπει καλα ο νεος...ετος!! tongue.gif

+1... Σωστό αυτό που λες. Εϊναι όμως και η στενομυαλιά του Ελληνα, αλλά εν μέρει και η πολιτική των αντιπροσωπειών... Δηλαδή αν έχεις το Totalcare 4 year, σου λένε πως πρέπει να κάνεις τις επισκευές σε κάθετες μονάδες, εξουσιοδοτημένα συνεργεία της ΚΟΣΜΟΚΑΡ κτλ, κοινώς στις αντιπροσωπείες... Μπορεί η κοσμοκάρ να έχει εξουσιοδοτήσει και το μπαρμπα-Μήτσο στη γειτονιά, αλλά αυτό ούτε ο μπάρμπα-Μήτσος θα το βάλει βιτρίνα, ΟΥΤΕ και η αντιπροσωπεία θα στο αναφέρει...

Και για φαντάσου andain.... Για φαντάσου φίλε, πόσο κοινό φαινόμενο είναι να το ΞΕΧΝΑΝΕ να στο αναφέρουν ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ οι αντιπροσωπείες πως ακόμα κι ο μπαρμπα-Μήτσος κάνει σωστή επισκευή, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ, ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΛΑΔΙΑ, και να σφραγίζει το βιβλίο...

Η μήπως θυμάσαι εσύ ποτέ να είδες στο συνεργείο μιας αντιπροσωπείας να έχουν την απόφαση του νόμου 1400/2001 που λέει πως καθ' όλη τη διάρκεια της εργοστασιακής εγγύησης, σύν όποιας επέκτασης παρέχει η εκάστοτε εταιρία, ο κάτοχος του οχήματος μπορεί να το πάει σε όποιον μπάρμπα-Μήτσο θέλει;

Από την άλλη όμως, ο Γιάννης τρέμει το θεριό, και το θεριό τον Γιάννη. Γιατί όλοι οι μπάρμπα-Μήτσοι με τα συνεργεία δεν χρησιμοποιούν τα γνήσια ανταλλακτικά. Και μια φορά θα την πατήσεις.

Πάντως ο πατέρας μου που έχει σιτροέν, έχει βρει ένα συνεργείο εδώ που μένουμε, 150 μέτρα από το σπίτι, και τα σέρβις του βγαίνουν μέχρι και 30% πιο φτηνά, και πάντα με γνήσια ανταλλακτικά, και πάντα με σφραγίδα στο βιβλίο, και το αμάξι πάει πιο καλά από ότι όταν το πάει στο συνεργείο της σιτροέν...

Τώρα εσύ βγάλε άκρη. Και μη φοβάσαι, το ποστ σου δεν ήταν για warn, ήταν όμως κατάλληλο για να με ξυπνήσει και να απαντήσω αυτά που έγραψα!

ΥΓ> Οπου μπάρμπα-Μήτσος, το οποιοδήποτε συνεργείο εκτός αντιπροσωπειών

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος αγοραζει ενα καινουριο αυτοκινητο , καλο ειναι να εχει ρωτησει και να εχει βρει ενα εξουσιοδοτημενο συνεργειο για να εξοικονομησει λεφτα απο τη μια και για να μην εχει προβλημα με την εγγυηση απο την αλλη.Θα συμφωνησω μαζι σου Αρη οτι μεγαλο ρολο παιζει κ η πολιτικη των αντιπροσωπειων οι οποιες δεν θελουν να υπαρχουν εξουσιοδοτημενα συνεργεια οποτε ολοι αναγκαζονται να καταληξουν σε αυτες.Τα εξουσιοδοτημενα ειναι λιγα (για την Αθηνα μιλαμε κ ισως κ για Θεσ/νικη).Ομως ο ορος "εξουσιοδοτημενο συνεργειο" στην επαρχια δεν ξερουμε τι σημαινει και ειναι λογικο εδω να ειναι ακομα πιο δυσκολο (μαλλον ακατορθωτο) να υπαρξει τετοιο συνεργειο.Συνεπως τι να γινει;Να παμε στο συνεργειο της γειτονιας;Φυσικα και δε θα το κανει κανεις οσο ειναι στην εγγυηση.Συνεπως η αντιπροσωπεια ειναι μονοδρομος.

Edited by Nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι παιδιά!!!

Από τη μία σου βάζουν την θηλιά στον λαιμό κ από την άλλη σου δίνουν το σκοινί κ το μαχαίρι να τα κρατάς στα χέρια σου!

Πήγα κι εγώ στην αντιπροσωπεία κ μιας κ έρχεται κ η δική μου η ώρα κ ρώτησα πόσο θα μου βγεί... Η απάντηση ήταν 135 Ευρώ με την κάρτα καυσαερίων... Πολλά λεφτά! Στην Peugeot που πήγα το 307 της αδερφής μου πλήρωσα 23 Ευρώ τα λάδια... ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!

Χρειάζεται αυτή η κάρτα καυσαερίων ή είναι άλλος ένας τρόπος να τα παίρνουν!;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι παιδιά!!!

Από τη μία σου βάζουν την θηλιά στον λαιμό κ από την άλλη σου δίνουν το σκοινί κ το μαχαίρι να τα κρατάς στα χέρια σου!

Πήγα κι εγώ στην αντιπροσωπεία κ μιας κ έρχεται κ η δική μου η ώρα κ ρώτησα πόσο θα μου βγεί... Η απάντηση ήταν 135 Ευρώ με την κάρτα καυσαερίων... Πολλά λεφτά! Στην Peugeot που πήγα το 307 της αδερφής μου πλήρωσα 23 Ευρώ τα λάδια... ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!

Χρειάζεται αυτή η κάρτα καυσαερίων ή είναι άλλος ένας τρόπος να τα παίρνουν!;

Ειναι πολλα.Εγω ευτυχως με την αντιπροσωπεια εδω δεν εχω προβλημα.Ειναι μια χαρα οι τιμες.Τοσο πολυ που και το audi του πατερα μου που ειναι μοντ 1993 στην αντιπροσωπεια το παμε.Πληρωνει για αλλαγη λαδιων 35 ευρω.

Edited by Nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια για το Service των 30,000 ? Πόσο πάει ?

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια για το Service των 30,000 ? Πόσο πάει ?

Aν πας στην Καρεντα η σε αλλη "επισημη" αντιπροσωπεια για service φιλε

καλυτερα να μην μαθεις γιατι θα μετανοιωσεις.θα νομιζεις οτι εχεις porche και οχι golf :)

Και μην ξεχνας οτι τα περισοτερα αυτοκινητα του vag group βγαζουν ολα τα απιθανα προβληματα

μετα τα 5 χρονια..οταν δεν υπαρχει πια εγγυηση..καθολου τυχαιο. ;)

Link to comment
Share on other sites

και μεσα στην εγγυηση χαλανε αυτα που δεν καλυπτονται απο αυτη :);) ;) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια και εφτασε η ωρα μου για λαδια διαβασα την συζητηση και οκ..

κατεληξα trade-wind aral supertronic III 504, 507 me 11 ευρω..., φιλτρακι αντιπροσωπιας 17 ευρω απο VW και

10 ευρω εργατικα σε συνεργειο που φτιαχνει VW = 44+17+10 = 71 ευρω το service των 75.000.

η αντιπροσωπεια στην ξανθη που βρισκομαι προσωρινα μου ειπε 23!!! ευρω/λιτρο...

συνολικα 130 ευρω...

α εγγυηση εχει ληξει...

κατι αλλο ομως..

με βαλβολινες κιβωτιου τι κανουμε? ποτε θελουν αλλαγμα?

στα 60Κ μου τις ελενξαν (δεν ξερω πως! ) μου ειπαν οτι ειναι οκ..

στα 75Κ ομως?

any help ?

ευχαριστω και καλη χρονια BTW..

Edited by tyxodioktis100
Link to comment
Share on other sites

Έτσιιιιιιιιιιι ! Είναι όλα μελετημένα μέχρι την πιο μικρή λεπτομέρεια. Κάποιοι λένε ότι είναι ρυθμισμένο ημερολογιακά. Όταν περάσει η εγγύηση (ανάλογα με το πόσο χρόνια εγγύηση έχει το κάθε αμάξι)...........

ltoz7mzxoyu6ax6n2a85.jpg

.....μπαστάρδια Γερμαναράδες !!! Κοροϊδεύετε τον κοσμάκη.....

Οπως τα λες ειναι Dis.

Tα περισσοτερα αυτοκινητα του vag group εμφανιζουν τα προβληματα τους μετα την πενταετια..

Προσφατα ομως εμαθα απο εναν παλιο μου συμφοιτητη που και ο πατερας του πηρε προσφατα golf

oτι του εβγαλε ζημια 700 ευρω μεσα στο χρονο! :(:wacko:

Και παρολο που υποτιθεται ειναι εντος εγγυησης στο χρονο,το εξαρτημα που χρειαστηκε αντικατασταση

δεν καλυπτοταν.Μου εξηγουσε εκεινη την ημερα και πως εμπλεκεται ο εγκεφαλος του golf σε αυτη την ιστορια

,αλλα δεν του εδωσα προσοχη, γιατι ηταν η μερα της ορκωμοσιας μου και ηταν το τελευταιο που με απασχολουσε

εκεινη τη στιγμη! :)

Παντως μετα απο 20000 χιλιομετρα χαιρομαι που θα σταματησω να χρησιμοποιω το tsi μου λογω αναχωρησης για να

υπηρετησω την πατριδα!

Ελπιζω στην επομενη τετραετια να βγει ενα ωραιο sport υβριδικο (ειτε απο honda η suzuki η toyota)

και να καλυψω την διαφορα! :blink: (πριν αρχισουν οι ιστοριες με τα ανταλλακτικα vw :blink: )

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες ειναι Dis.

Tα περισσοτερα αυτοκινητα του vag group εμφανιζουν τα προβληματα τους μετα την πενταετια..

Προσφατα ομως εμαθα απο εναν παλιο μου συμφοιτητη που και ο πατερας του πηρε προσφατα golf

oτι του εβγαλε ζημια 700 ευρω μεσα στο χρονο! :wacko::blink:

Και παρολο που υποτιθεται ειναι εντος εγγυησης στο χρονο,το εξαρτημα που χρειαστηκε αντικατασταση

δεν καλυπτοταν.Μου εξηγουσε εκεινη την ημερα και πως εμπλεκεται ο εγκεφαλος του golf σε αυτη την ιστορια

,αλλα δεν του εδωσα προσοχη, γιατι ηταν η μερα της ορκωμοσιας μου και ηταν το τελευταιο που με απασχολουσε

εκεινη τη στιγμη! :(

Παντως μετα απο 20000 χιλιομετρα χαιρομαι που θα σταματησω να χρησιμοποιω το tsi μου λογω αναχωρησης για να

υπηρετησω την πατριδα!

Ελπιζω στην επομενη τετραετια να βγει ενα ωραιο sport υβριδικο (ειτε απο honda η suzuki η toyota)

και να καλυψω την διαφορα! :blink: (πριν αρχισουν οι ιστοριες με τα ανταλλακτικα vw :blink: )

Ανεξαρτήτως χλμ δηλαδη, μετα τα 5 χρονια εχουν προβληματα, σωστα? :)

Μπορεις να μας πεις ποιο εξαρτημα είναι? :blink:

Εγω εχω 22000 χλμ σε 9 μηνες. Να το παρκαρω να μη παθει κατι? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές. Όχι 5 χρόνια. Ή 2 ή 4, ανάλογα με το πόσα χρόνια είναι η εγγύηση.

Αντίστροφη μέτρηση και μετά.....

Μολις σου ανεφερα οτι βγαζει προβληματα και εντος εγγυησης..

Διαβασε τουλαχιστον πριν κανεις σαν μικρο παιδι :)

Τον καημενο το φιλο στο αλλο topic

που εκανε αντικασταση πολλαπλασιαστη και σκαστρας σε ενα χρονο σκεφτομαι.

θα ξενερωσε χοντρα.Κριμα ηταν ενα αμαξι που μας ειχε ενθουσιασει πολυ στην αρχη :(

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν εγω πω οτι υπαρχουν τοσοι κ τοσοι που δεν ειχαν ποτε προβλημα με το VW τους θα πεσετε να με κατασπαραξετε; :)tongue.gif Παιδια , δε λεω οτι τα VW ειναι τα πιο αξιοπιστα αυτοκινητα αλλα οπως εχω ξαναπει , ποτε δεν αναφερεται οτι καποιος ποτε δεν εχει αντιμετωπισει προβλημα.Τα κακα μαντατα ειναι που βγαινουν στην επιφανεια.Και δεν αναφερομαι μονο στα μελη του club αλλα και σε ατομα εκτος αυτου.Αλλοι, μια ζωη VW ειχαν και ειναι ευχαριστημενοι.

Οσο για το οτι τα VW βγαζουν προβληματα οταν ληξει η εγγυηση ή μετα απο 4 ή 5 χρονια τι να πω;Σε αυτα τα 4 ή 5 χρονια το αυτοκινητο εχει κανει εναν σεβαστο αριθμο χιλιομετρων και τα πιο πολλα αυτοκινητα ολο και κατι βγαζουν σε ενα τετοιο χρονικο διαστημα.Ή μηπως αυτο ειναι μειονεκτημα μονο των VW;Παιδια, πανε οι εποχες που τα αυτοκινητα τα κρατουσαμε μια ζωη.Πλεον ειναι αναλωσιμα ηδη.Πανε οι εποχες που τα αυτοκινητα ηταν πολυ απλα στη λειτουργια τους.Οσο πιο πολυπλοκο ειναι ενα μηχανημα τοσο μεγαλυτερες πιθανοτητες εχει να παρουσιασει καποια βλαβη.

Edited by Nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν εγω πω οτι υπαρχουν τοσοι κ τοσοι που δεν ειχαν ποτε προβλημα με το VW τους θα πεσετε να με κατασπαραξετε; :lol:tongue.gif Παιδια , δε λεω οτι τα VW ειναι τα πιο αξιοπιστα αυτοκινητα αλλα οπως εχω ξαναπει , ποτε δεν αναφερεται οτι καποιος ποτε δεν εχει αντιμετωπισει προβλημα.Τα κακα μαντατα ειναι που βγαινουν στην επιφανεια.Και δεν αναφερομαι μονο στα μελη του club αλλα και σε ατομα εκτος αυτου.Αλλοι, μια ζωη VW ειχαν και ειναι ευχαριστημενοι.

Οσο για το οτι τα VW βγαζουν προβληματα οταν ληξει η εγγυηση ή μετα απο 4 ή 5 χρονια τι να πω;Σε αυτα τα 4 ή 5 χρονια το αυτοκινητο εχει κανει εναν σεβαστο αριθμο χιλιομετρων και τα πιο πολλα αυτοκινητα ολο και κατι βγαζουν σε ενα τετοιο χρονικο διαστημα.Ή μηπως αυτο ειναι μειονεκτημα μονο των VW;Παιδια, πανε οι εποχες που τα αυτοκινητα τα κρατουσαμε μια ζωη.Πλεον ειναι αναλωσιμα ηδη.Πανε οι εποχες που τα αυτοκινητα ηταν πολυ απλα στη λειτουργια τους.Οσο πιο πολυπλοκο ειναι ενα μηχανημα τοσο μεγαλυτερες πιθανοτητες εχει να παρουσιασει καποια βλαβη.

+1

Κ να σκεφτούμε ότι η VW είναι από τις εταιρίες με τις μεγαλύτερες πωλήσεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις σου ανεφερα οτι βγαζει προβληματα και εντος εγγυησης..

Διαβασε τουλαχιστον πριν κανεις σαν μικρο παιδι ;)

Τον καημενο το φιλο στο αλλο topic

που εκανε αντικασταση πολλαπλασιαστη και σκαστρας σε ενα χρονο σκεφτομαι.

θα ξενερωσε χοντρα.Κριμα ηταν ενα αμαξι που μας ειχε ενθουσιασει πολυ στην αρχη :lol:

Εσενα Τομμαζο εχει βγαλει κατι το δικο σου?? Κανα προβλημα??

Γιατι οπως μας τα λες στα ποστς που κανεις πρεπει να εισαι ο πιο απογοητευμενος κατοχος Golf.

Δεν λεω και εγω το αυτοκινητο με καλυπτει κατα 85-90% απο οτι αρχικα περιμενα οταν το παρηγγειλα.

Αλλα ποιος μου λεει οτι εαν επερνα κατι αλλο θα ημουν 100% ευχαριστημενος?? Υπαρχει αραγε τετοιο αμαξι??

Υ.Γ.

Εχθες ενα φιλαρακι πηρε το 207 GT. Οταν πηγα να το δω εβγαζε απο την μηχανη μια πολυ παραξενη μυρωδια

σαν κατι να καιγεται καο μην μου πει κανεις οτι ηταν καινουργιο. Γιατι εχω δει και αλλα καινουργια αλλα τετοια μυρωδια πρωτη φορα. Αλλα αυτο που μου εκανε ενυπωση ηταν οτι οταν δουλευε στο ρελαντι εκανε σαν να ηταν

ντιζελομηχανη και δεν υπερβαλω...

Αυτος νομιζετε δεν ξενερωσε??

Link to comment
Share on other sites

700 ευρω δεν ειναι τιποτα!

Εγω εχω 15000 χλμ και εχω αλλαξει:

1)Σετ συμπλεκτη

2)Μπαλακια ζαμφορ

3)Σινεμπλοκ

__________________

εχω να κανω το πασχα:

1)Βασεις αμορτισερ εμπρος-πισω

2)Κρεμαργιερα

;)

Αλλα δεν με νοιαζει γιατι βρηκα ενα μαστορι αστερι!!!! worthy.gif:lol:

Edited by geocha
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι παιδιά!!!

Στην Peugeot που πήγα το 307 της αδερφής μου πλήρωσα 23 Ευρώ τα λάδια... ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!

Χρειάζεται αυτή η κάρτα καυσαερίων ή είναι άλλος ένας τρόπος να τα παίρνουν!;

Συμφωνω μαζι σου .Η Peugeot ειναι απο τις πιο λογικες σε θεμα κοστους αντιπροσωπειες και η φθηνοτερη απο τις Γαλλικες!

Καρτα καυσαεριων ειναι υποχρεωμενα να βγαζουν ολα τα οχηματα που εχουν συμπληρωσει 1 χρονo απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας τους.Παλια ηταν 2 νομιζω...

Έτσιιιιιιιιιιι ! Είναι όλα μελετημένα μέχρι την πιο μικρή λεπτομέρεια. Κάποιοι λένε ότι είναι ρυθμισμένο ημερολογιακά. Όταν περάσει η εγγύηση (ανάλογα με το πόσο χρόνια εγγύηση έχει το κάθε αμάξι)...........

ltoz7mzxoyu6ax6n2a85.jpg

.....μπαστάρδια Γερμαναράδες !!! Κοροϊδεύετε τον κοσμάκη.....

;);):D , ;););) ...Πολύ καλό,αλλά Clarkson...

Ακουγεται μαλιστα οτι οι πιο πολλοι αισθητηρες στο αυτοκινητο,μετρανε αυτο ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,προχθες που πηγα στην αντιπροσωπεια να κανονισω ραντεβου για το service TVN 15000ΚΜ μου ειπαν οτι δε χρειαζεται...να κανω λεει στα 30000 γιατι τετοιες ειναι οι προδιαγραφες!!!!!!τι λετε να κανω??να το κανω ετσι κι αλλιως ή να το αφησω για μετα??μου ειπε δλδ service καθε 30000χλμ :)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ποστ για προβλήματα κλπ βλέπω .

Ας πει καθένας στην περιοχή του που έκανε σερβις και καμια τιμή και εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

:huh::lol::lol: , ;););) ...Πολύ καλό,αλλά Clarkson...

Ακουγεται μαλιστα οτι οι πιο πολλοι αισθητηρες στο αυτοκινητο,μετρανε αυτο ακριβως!

Οχι δεν μου εχει βγαλει ακομα κανενα προβλημα.Γι αυτο θα το παρκαρω γιατι εκλεισα τα 20.000 χλμ

με πολλα ταξιδια και δεν θα το χρησιμοποιω οσο μπορω.

οταν μπω στρατο,δεν θα το χρησιμοποιω καθολου :)

Και ναι οντως τα περισσοτερα μερη αυτου του αυτοκινητου αντεχουν συγκεκριμενο διαστημα

παει ο καιρος που τα αμαξια ηταν για μια ζωη. τωρα στο golf το καθε μερος αντεχει λιγα μονο χρονια

και αλλα μερικους μηνες. Δυστηχως;)

Edited by TOMMASO
Link to comment
Share on other sites

τωρα στο golf το καθε μερος αντεχει λιγα μονο χρονια

και αλλα μερικους μηνες. Δυστηχως:lol:

και το αρωματικο αντεχει μονο μερικες μερες!!

ΕΛΕΟΣΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ

Φαντασου δηλαδη να σου ειχε βγαλει και κανενα προβλημα τι θα ελεγες....

Y.Γ.. σορρυ για το offtopic αλλα δεν κρατιεμαι!

Edited by tyxodioktis100
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.