Jump to content
dennis

Service Golf TSi

Recommended Posts

πήγα σήμερα στο Φιλιππαιο να βαλω μια εξτρα πλακέτα για να κλείνουν τα παραθυρα και η ηλιοροφη με το κλείδωμα του αυτοκινήτου η οποια στοιχησε μαζι με τοποθετηση 64ευρω αυτο που μου εκανε εντυπωση και το αναφέρω είναι οτι ειχαν κολλησει μια πινακιδα και ελεγε οτι η εργατοωρα στοιχιζει 52+19% = 61,88 ευρω. δεν παμε καλα αυτοι εχουν ξεφυγει τελειως ;):lol::lol: :lol: :o

Link to comment
Share on other sites

Στη SEAT North Hellas που είδα, ήταν 39 ευρώ η εργατοώρα πάντως... +ΦΠΑ βέβαια, αλλά ήταν βαριά 50άρικο, κι όχι 60+ ευρώ...

Ελεος

Link to comment
Share on other sites

κλείνουν τώρα με ένα πάτημα? (δηλ. δεν το κρατάς πατημένο?)

ναι ενα πατημα και τα κλεινει οτι ειναι ανοιχτο 27 ευρω η πλακετα και 37 εργασια

Link to comment
Share on other sites

ναι ενα πατημα και τα κλεινει οτι ειναι ανοιχτο 27 ευρω η πλακετα και 37 εργασια

Ωραίος! Με ενδιαφέρει κι έμενα.

Μήπως έχεις κωδικό εξαρτήματος? Πού ακριβώς το βάζουν ?

p.s. A, δεν έχω συναγερμό.

Edited by subwrc
Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα στο Φιλιππαιο να βαλω μια εξτρα πλακέτα για να κλείνουν τα παραθυρα και η ηλιοροφη με το κλείδωμα του αυτοκινήτου η οποια στοιχησε μαζι με τοποθετηση 64ευρω αυτο που μου εκανε εντυπωση και το αναφέρω είναι οτι ειχαν κολλησει μια πινακιδα και ελεγε οτι η εργατοωρα στοιχιζει 52+19% = 61,88 ευρω. δεν παμε καλα αυτοι εχουν ξεφυγει τελειως B):D:D:o:o

Η extra πλακετα χρειαζεται οποσδηποτε? Αφου οταν εχω πατημενο το κουμπι, κλεινουν ολα, γιατι να χρειαζεται και αλλη πλακετα οταν απλα το παταω? ;) Σε ρωταω γιατι θελω να το κανω και εγω και νομιζα οτι ειναι απλα θεμα προγραματισμου ;)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειναι λαλακια δικια οπως το εθεσα. Η πλακετα αυτη μπηκε εξτρα πανω στον συναγερμό που μου είχαν βάλει οπότε και να κλεινει τα παραθυρα γιατι μεσα σε 2 εβδομαδες τα ξεχασα ανοιχτα (το πισω αριστερα) και εφυγα ευτηχος δεν ειχα ασχημα αποτελεσματα tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο την αντιπροσωπεια,εκανα το 1ο service των 15000. τα λαδια δικα μου τα οποια μου στοιχησαν 54 ευρω. αλλαγη φιλτρου 14,76 ευρα + καθαριστικο υγρο παρ-πριζ 1,79 + 9,45 η εργασια,συνολο 26 ευρω.

p.s: νομιζω οτι ειμαι ο πιο τζαπατζης απ ολους ε? :rolleyes:tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιξω νεο θεμα.....θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους TSI ποσα λιτρα λαδι πηρε με αλλαγη φιλτρου.Αλλοι λενε 4 λιτρα,αλλοι 3,5.Εμενα πηρε 3,5 λιτρα αλλα μου κανει εντυπωση που σε καποιους πηρε 4.Δεν παιζει να μη μου αλλαξαν φιλτρο διοτι ημουν μπροστα. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στην τελευταια αλλαγη λαδιων με αλλαγη φιλτρου 4 λιτρα.

Βεβαια ο δεικτης πηγε στο max. Εαν βαλεις 3,5 λιτρα προφανως ο δεικτης παει πιο χαμηλα.

Οποτε απο 3,5 εως 4 λιτρα εισαι ΟΚ!!! :huh:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στην τελευταια αλλαγη λαδιων με αλλαγη φιλτρου 4 λιτρα.

Βεβαια ο δεικτης πηγε στο max. Εαν βαλεις 3,5 λιτρα προφανως ο δεικτης παει πιο χαμηλα.

Οποτε απο 3,5 εως 4 λιτρα εισαι ΟΚ!!! :huh:

και εμενα 4,απλα του Νασου του φανηκε περιεργο επειδη του ειπα οτι πηρε 4,και μαλλον ημουν ο πρωτος που του το ειπε(για 4). ;)

Edited by nikoliss
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα αυτο το ειχα ξανασυζητησει (δε θυμαμαι σε ποιο τοπικ) πριν κανω κι εγω την πρωτη μου αλλαγη λαδιων και μου ειχαν πει αλλοι 3,5 αλλοι 3,8 κ.λ.π.Κανενας δε μου ειπε οτι αδειασαν και τα 4 λιτρα.Οσο για τη σταθμη στο max εφτασε.τι να πω.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Castrol SLX ή EDGE σας έβαλαν ?

To φίλτρο καμπίνας και αέρα σε Golf TSI είναι MANN?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Μερικές βάζουν SLX ακόμε γιατί τους έχουν ξεμείνει.

Με δικά μου λάδια η πρώτη αλλαγή(15.000) βγήκε 50Ε Πήρα SLX δικά μου.

Τώρα θα το πάρω για 30.000 Πήρα τα EDGE

Τι αλλάζουν στα 30.000 εκτός από Λάδια και φίλτρο λαδιού και φίλτρο καυσίμου?

Αυτά δεν είναι τα προβλεπόμενα ?

Κάποιοι έξυπνοι θέλουν να αλλάζουν

φίλτρα καμπίνας και αέρα και μπουζί στα 30.000 αντί 60.000 στα tsi

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Castrol SLX ή EDGE σας έβαλαν ?

To φίλτρο καμπίνας και αέρα σε Golf TSI είναι MANN?

Τα SLX ειναι τα ιδια με τα EDGE παιδια.Απλα αλλαξε η ονομασια.Αν δειτε τα χαρ/κα τους ειναι τα ιδια ακριβως.Μαλιστα ειχα ρωτησει και σε αντιπροσωπο της Castrol και μου το επιβεβαιωσε.Πλεον ονομαζονται EDGE κι οχι SLX III

Edited by Nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Τα SLX ειναι τα ιδια με τα EDGE παιδια.Απλα αλλαξε η ονομασια.Αν δειτε τα χαρ/κα τους ειναι τα ιδια ακριβως.Μαλιστα ειχα ρωτησει και σε αντιπροσωπο της Castrol και μου το επιβεβαιωσε.Πλεον ονομαζονται EDGE κι οχι SLX III

To ρωτάω για να δω αν οι αντιπροσωπείες έχουν ακόμα αποθέματα στο SLX

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι έξυπνοι θέλουν να αλλάζουν

φίλτρα καμπίνας και αέρα και μπουζί στα 30.000 αντί 60.000 στα tsi

Θα σου προτεινα παντως φιλε nikdev,το φιλτρο καμπινας/γυρης να το καθαρισεις αν οχι να το αλλαξεις στα 30000χλμ...

Τα μπουζι πραγματι δε θελουν αλλαγη.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...6&start=247

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λόγο ?

Μήπως γινόμαστε υπερβολικοί με τα service στις αντιπροσωπείες?

Τι αλλάζουν στα 30.000 εκτός από Λάδια και φίλτρο λαδιού και φίλτρο καυσίμου?

Αυτά δεν είναι τα προβλεπόμενα ? για Golf V TSI

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Χθες ειχα παει το ΤSI μου να του αλλαξω λαδια(15.000χλμ) και φιλτρο στην αντιπροσωπεια και εδωσα 126ε(μαζι με τα εργατικα).Μου εβαλαν τα KOLBEN 03/5W-30 τα οποια πηρε το αμαξι 3.5L μεσα.(το αλλο μισο μου το ειχαν βαλει σε σακουλιτσα για συμπληρωμα).

Link to comment
Share on other sites

Χθες ειχα παει το ΤSI μου να του αλλαξω λαδια(15.000χλμ) και φιλτρο στην αντιπροσωπεια και εδωσα 126ε(μαζι με τα εργατικα).Μου εβαλαν τα KOLBEN 03/5W-30 τα οποια πηρε το αμαξι 3.5L μεσα.(το αλλο μισο μου το ειχαν βαλει σε σακουλιτσα για συμπληρωμα).

Πολλα σου πηραν :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.