Jump to content
nikdev

Όργανα για Golf V

Recommended Posts

Ποστάρετε φωτογραφίες με όργανα που έχετε τοποθετήσει σε Golf V

τυχόν προβλήματα και εντυπώσεις

καθώς και τιμές της ελληνικής αγοράς......

Καμιά ιδέα για την άσπρη κολώνα ?

Προσωπικά μου αρέσουν τα εξής

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραια οργανα αλλα για κανενα hyundai

Γιατί το λές αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Γουστα ειναι αυτα αλλα τα συγκεκριμενα οργανα,ειδικα τα δυο ακριανα,κανουν οσο ενα μεσο service σε hyundai οποτε λιγο δυσκολο να τα δεις σε καποιο αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Γουστα ειναι αυτα αλλα τα συγκεκριμενα οργανα,ειδικα τα δυο ακριανα,κανουν οσο ενα μεσο service σε hyundai οποτε λιγο δυσκολο να τα δεις σε καποιο αυτοκινητο.

Εδώ βλέπεις Golf που έχουν φάει τόσες μετατροπές που έχουν στοιχίσει οσο μια carrera, δεν θα δείς δυο ακριβά οργανάκια σε ενα hyundai;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βλέπεις Golf που έχουν φάει τόσες μετατροπές που έχουν στοιχίσει οσο μια carrera, δεν θα δείς δυο ακριβά οργανάκια σε ενα hyundai;

ο φίλος ειρωνεύτηκε ότι τα όργανα είναι φτηνιάρικα...

Τελοσπαντων...

Πιστεύω είναι απότα καλύτερα οργανακια..

Αλλά θα ήθεκα και μερικές γνώμες... από ήδη εγκατεστημένα σε golf V

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει ένα πάρα πολύ ωραίο οργανάκι που μετράει την πίεση του turbo (ελπίζω να μη λέω βλακείες...)

το οποίο έμπαινε ΣΕ GOLF V, στον αεραγωγό που βρίσκεται στο αριστερό χέρι του οδηγού.

Για την ακρίβεια, έπρεπε να βγάλεις τον αεραγωγό και να κουμπώσεις το ρολόι ακριβώς πάνω στο πλαίσιο αυτό.

Τα χρώματα -αν δεν κάνω λάθος- ήταν μπλε με κόκκινο.

Το πουλούσε ένας συνάδελφος εδώ μέσα.

Θα ψάξω να βρω την αγγελία να σας το δείξω.

Υ.Γ. Νομίζω ότι οι ειρωνικές απαντήσεις αντιβαίνουν στους κανόνες του forum... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι αυτό... Αλλά είναι αυτής της λογικής. Και δεν εξέχει.

Ωραίο κι αυτό όμως...

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει ένα πάρα πολύ ωραίο οργανάκι που μετράει την πίεση του turbo (ελπίζω να μη λέω βλακείες...)

το οποίο έμπαινε ΣΕ GOLF V, στον αεραγωγό που βρίσκεται στο αριστερό χέρι του οδηγού.

Για την ακρίβεια, έπρεπε να βγάλεις τον αεραγωγό και να κουμπώσεις το ρολόι ακριβώς πάνω στο πλαίσιο αυτό.

Τα χρώματα -αν δεν κάνω λάθος- ήταν μπλε με κόκκινο.

Το πουλούσε ένας συνάδελφος εδώ μέσα.

Θα ψάξω να βρω την αγγελία να σας το δείξω.

Υ.Γ. Νομίζω ότι οι ειρωνικές απαντήσεις αντιβαίνουν στους κανόνες του forum... <_<

ΝΟμίζω ότι κατάλαβα πιο λες αλλα δεν μαρεσει και

1) είναι μικρο και δεν μετραει bar

2) με το κλιματιστικο και το καλοριφερ θα τα παιξει , οποτε θα πρεπει να απενεργοποιήσεις τον αεραγωγό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι όργανο. Είναι ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΟΡΓΑΝΟ.

Το βρήκα από έναν "συνάδελφο" μέσα στο club.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=17888

Το βρίσκω όμορφο και διακριτικό.

Εκείνα που μπαίνουν πάνω στην κολώνα τα θεωρώ υπερβολικά... <_<

Link to comment
Share on other sites

τα πρωτα ξεχνατα(defi blue) ειναι μονο για την αμερικανικη αγορα.μονο απο ιντερνετ.

για defi κοιτα τα link meter bf σε μπλε φωτισμο με κοκκινη βελονα.ειναι οτι ποιο κοντα με το μαμα φωτισμο στο ταμπλο.

τα δευτερα δεν ταιριαζουν στο χρωμα οποτε μαλλον τσιρκο θα γινει το εσωτερικο(προσωπικη αποψη). απο ποιοτητα ομως κορυφη.

τα τριτα πολυ ωραια και αξιοπιστα.

βγαζει και η APEXi σε μπλε φωτισμο οποτε εισαι ΟΚ.

κατι αλλο σοβαρο σε ποιοτητα και αξιοπιστο αλλα να ταιριαζει και ο φωτισμος δεν εχω δει

Edited by powergolf
Link to comment
Share on other sites

τα πρωτα ξεχνατα(defi blue) ειναι μονο για την αμερικανικη αγορα.μονο απο ιντερνετ.

για defi κοιτα τα link meter bf σε μπλε φωτισμο με κοκκινη βελονα.ειναι οτι ποιο κοντα με το μαμα φωτισμο στο ταμπλο.

τα δευτερα δεν ταιριαζουν στο χρωμα οποτε μαλλον τσιρκο θα γινει το εσωτερικο(προσωπικη αποψη). απο ποιοτητα ομως κορυφη.

τα τριτα πολυ ωραια και αξιοπιστα.

βγαζει και η APEXi σε μπλε φωτισμο οποτε εισαι ΟΚ.

κατι αλλο σοβαρο σε ποιοτητα και αξιοπιστο αλλα να ταιριαζει και ο φωτισμος δεν εχω δει

Όλα αυτα που λές έχουν πράσινο φωτισμό κανένα δεν είναι μπλέ...

Πάρε μια φώτο απο τα Defi

dsc00548xo3.jpg

Kai η APEXi είναι ψιλό πρασινο-μπλε...

Τα μοναδικά που ταιριάζουν μπαμ είναι της OMORI Με τον ρυθμιστή...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το ένα ούτε το άλλο είναι... προς το πετρόλ φέρνουν. Απόλυτη ταύριση με τον φωτισμό του Golf δε θα βρει κανεις εύκολα, είτε Defi πάρει, είτε BLitz.

Link to comment
Share on other sites

Tα greddy βγαίνουν με κόκκινο όχι πράσινο.

Και αγορά από ιντερνετ δεν με πειράζει.

Τα defi μου άρεσαν πάντως όπως τα είδα στην κολώνα

Για βάλτε και τα omori καμιά φωτό εγκατεστημένα ...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τα defi το βραδυ.

για τριπλη βαση πανω απο τον κεντρικο αεραγωγο για 60mm οργανα εχει και ο μπουλεκος νομιζω.

δεν εχω αλλο ελευθερο upload αλλιως θα ανεβαζα και αλλες φωτο που εχω βρει στο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαζριστώ για την ανταπόκριση..........

Κανένα Apexi ή omori ?

Την άσπρη επένδυση στην κολώνα με τα defi από που είναι ?

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσε το μαυρο μπαρομετρο της apexi.εαν δεν κανω λαθος εχει και μια βασουλα οποτε μπορω να το στηριξω πανω απο τον αριστερο αεραγωγο στο ταμπλο.το εχει βαλει κανεις?εαν βαλω κανενα αυτοκολλητο θα κατσει?γιατι δεν θελω να κανω τρυπες στο ταμπλο.

εχουμε καμια φωτο τοποθετημενο κατι παρομοιο?οχι ομως στην κολονα.ασε που εχει και τον αεροσακο και δεν θελω να μου ερθει το οργανο στο κεφαλι σε καμια κακη στιγμη!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα apexi εχω με τις βασουλες τους.μπαρομετρο και πυρομετρο.μου φαινεται πως ταιριαζουν μια χαρα,με αυτοκολλητο και δεν πανε πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.