Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

φαινεται ομως οτι εχεις φιμε ακομα κ στο 1 σταδιο κληση κερδιζεις..βεβαια οχι τοσο ευκολα αλλα κατι μου λεει ετσι πως πανε τα πραγματα θα "ψαχνονται" για κλησο-εισπρακτικη πολιτικη...

:unsure:

φυσικά φαίνεται ότι έχεις φιμέ κ φυσικά προστατεύει η 1 σκάλα εσένα κ την καμπίνα σου..μην ακούω ότι είναι τζάμπα λεφτά ! ! ;)

όσο για τις κλήσεις εγώ δεν έχω εισπράξει ούτε μια στα 4 χρόνια με την 1 σκάλα (τύχη?!?!)..

Υ.Γ. άσε που είσαι κ λιγότερο προκλητικός..

Link to comment
Share on other sites

:unsure:

φυσικά φαίνεται ότι έχεις φιμέ κ φυσικά προστατεύει η 1 σκάλα εσένα κ την καμπίνα σου..μην ακούω ότι είναι τζάμπα λεφτά ! ! ;)

όσο για τις κλήσεις εγώ δεν έχω εισπράξει ούτε μια στα 4 χρόνια με την 1 σκάλα (τύχη?!?!)..

Υ.Γ. άσε που είσαι κ λιγότερο προκλητικός..

στα 5 χρονια που εχω τα φιμε εχω φαει 2 κλησεις!! Τωρα λετε να ειμαι τοσο τυχερος?

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο στάδιο φιμέ δεν διαφέρει και τόσο από κάποια αυτοκίνητα που έχουν εργοστασιακά πιό σκούρα τζάμια. Δεν γνωρίζω όμως αν LLUMAR και 3Μ έχουν διαφορές ως προς την απόχρωση στο πρώτο στάδιο ή αν είναι απολύτως ίδιες...

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεπανερχομαι για ( τελευταια φορα tongue.gif ) στο θεμα μεμβρανες (με λιιιιιιιγο copy paste ;) ). Μεχρι στιγμης εχω μεινει καταευχαριστημενος με τις Llumar που εχω βαλει στο γκολφ. Το πηγα βεβαιως στην αντι/πεια της, που βρισκεται στο Μαρουσι. Η μεμβρανη του πισω τζαμιου ειναι 2 κομματια, αλλα εκαναν τετοια δουλεια που δεν μπορεις να διακρινεις που ειναι κομμενο!! Τα ατομα ειναι επαγγελματιες. Μαλιστα μετα απο 2 μερες απο την τοποθετηση το πηγα, οπως μου ζητησαν, για εναν ελεγχο, μηπως υπαρχει κανενα προβλημα (τζαμπα εννοειται). Η τιμη 180 (τοτε) η μεσαια επιλογη η TITANIUM. Και για να μην κανω καμμια μ@##@@@ τους ζητησα να μου βαλουν ταινια στους διακοπτες των παραθυρων, για οσες μερες επρεπε να μεινουν κλειστα. Τωρα ομως βαζουν απο την μεση και πισω και κολλανε ενα ειδικο αυτοκολλητακι σε καθε ενα απο αυτα καθως και στο πισω παρμπριζ. Αν θες οδηγου-συνοδηγου με δικη σου ευθυνη για κτεο και αστυνομια (εκτος αν υπαρχει χαρτι νοσοκομειου). Επειδη ειμαι λιιιιγο ψειρας με το αμαξι μου, πηγα-ηρθα 3 με 4 φορες στην αντι/πεια, για το θεμα της ορατοτητας. Μπορω να πω οτι με αυτην (Titanium), δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την ορατοτητα. Το βραδυ ενα ελαχιστο εως καθολου. Καλα για τις πιο σκουρες, οπως μου ειπαν και τα παδια, ισως να αντιμετωπιζα καποιο προβλημα το πρωι, ενω το βραδυ σιγουρα, ειδικα με το παρκαρισμα. ΤΕΛΟΣ :unsure:

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

επισης το θεμα ειναι οτι μερικοι σου περνανε μεμβρανες αφου ξηλωσουν ταπετσαρια απο πορτες...αλλοι χωρις,,,εσεις διαλεγετε εγω παντως αν περασω (1 πρεπει να βρω χαρτι γιατρου)

δεν θα αφησω να ξηλωσουν ταπετσαρια κ δυστηχως εναν γνωστο που εχω αυτος ξηλωνει κ δεν το παω εκει,,,,

ξερει κανεις για θεσσαλονικη μερια κανενα καλο μαστορι?

κοσμα ΟΧΙ δεν ισχυουν αλλαξε ο νομος κατεβασα μεχρι κ το ΦΕΚ να το διαβασω...

Link to comment
Share on other sites

στα 5 χρονια που εχω τα φιμε εχω φαει 2 κλησεις!! Τωρα λετε να ειμαι τοσο τυχερος?

Μου είπαν εκει που έβαλα τις μεμβράνες οτι η κλήση συνοδεύεται απο αφαίρεση διπλώματος/πινακίδων για μια βδομάδα.Ξέρεις κανείς κάτι τέτοιο?Σας έχει τύχει?

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν εκει που έβαλα τις μεμβράνες οτι η κλήση συνοδεύεται απο αφαίρεση διπλώματος/πινακίδων για μια βδομάδα.Ξέρεις κανείς κάτι τέτοιο?Σας έχει τύχει?

Αυτο εχω ακουσει, αλλα δεν τις εχω φαει τωρα με το καινουργιο νομο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχω ακουσει, αλλα δεν τις εχω φαει τωρα με το καινουργιο νομο!

Ισχυει....

Σε φιλο μου περυσι, στην πλατεια Ν. Ερυθραιας.....αφου του εκαναν σημα να σταματησει, αρχισαν να του ξηλωνουν πινακιδες (το παιδι δεν προλαβε καν, να βγει απο το αμαξι).....

Link to comment
Share on other sites

οποτε δε λεει να βαλουμε φιμε αν μας παρουν κ πινακιδες...κ σιγα την παρανομια....

Link to comment
Share on other sites

επισης το θεμα ειναι οτι μερικοι σου περνανε μεμβρανες αφου ξηλωσουν ταπετσαρια απο πορτες...αλλοι χωρις,,,εσεις διαλεγετε εγω παντως αν περασω (1 πρεπει να βρω χαρτι γιατρου)

δεν θα αφησω να ξηλωσουν ταπετσαρια κ δυστηχως εναν γνωστο που εχω αυτος ξηλωνει κ δεν το παω εκει,,,,

ξερει κανεις για θεσσαλονικη μερια κανενα καλο μαστορι?

κοσμα ΟΧΙ δεν ισχυουν αλλαξε ο νομος κατεβασα μεχρι κ το ΦΕΚ να το διαβασω...

"mourh" εγω ειμαι απο Βεροια κ εδω ζητουσαν 240 ευρω για μεμβρανες. Τελικα μου ετυχε ενα φυλλαδιο καθως ημουν στη Θεσσαλονικη για δουλειες απο ενα μαγαζι εκει κοντα στα ΚΤΕΛ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.. Λεγοταν Safe Glass, αλλα νομιζω οτι αλλαξε ονομα τωρα... Τις εβαλα απο 'κει γυρω στα 160 ευρω πριν 2 χρονια κ εκαναν τρομερη δουλεια τα παιδια χωρις να ανοιξουν ταπετσαρια.. Αψογη εξυπηρετηση..

Δυστυχως δν ξερω κανεναν αλλον..

Link to comment
Share on other sites

οποτε δε λεει να βαλουμε φιμε αν μας παρουν κ πινακιδες...κ σιγα την παρανομια....

Πάντως σε ιδιωτικά κτεο σίγουρα δεν σε περνάνε, δημόσια θέλει λάδι..και αν πιάσει.

Επίσης η τροχαία έχει τραλαθεί. Σταμάτησαν φίλο μου για φιμέ, ενώ το παλικάρι ΔΕΝ ΕΧΕΙ.

Προσπαθούσε μια ώρα να τους εξηγήσει ότι δεν είναι ελέφαντας!

Με αυτά που βλέπω, αν κι είχα αποφασίσει να βάλω μεμβράνες (1ο στάδιο), το ξανασκέφτομαι έντονα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω απελπιστεί με το θέμα των φιμέ. Σε ένα έλεγχο τώρα τελευταία ήθελαν να μου πάρουν τις πινακίδες....Βέβαια τη γλίτωσα (επειδή του είπα θα τις βγάλω) αλλά έχω αρχίσει να σκέφτομαι τι θα γίνει αν με ξαναπετύχει ο ίδιος.... Πάντως αν δε φορουσα φιμέ ήδη, έτσι οπως έχουν σφίξει τα πράγματα δε θα έβαζα.

Μετά το παραπάνω περιστατικό επισκέφτηκα την τροχαία της περιοχής μου, που μου έδειξε ότι δικαιούται να μου αφαιρέσει πινακίδες και ότι είναι στο χέρι του καθενός τι θα κάνει.

(Να σημειωθεί ότι και στο προηγούμενο αμάξι μου είχα φιμέ για 5 χρόνια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα....)

Link to comment
Share on other sites

το ειπα παραπανω οτι τα πραγματα θα σφιξουν προς χαρην της εισπραξης...

σε ιδιωτικα εγω παλι ξερω οτι μια χαρα περνας.

το θεμα ειναι οι μπατσοι

Link to comment
Share on other sites

χωρίς παρεξήγηση,αλλά πιστεύω ότι στην πρωτεύουσα τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα όσον αφορά τις κλήσεις σε σχέση με την επαρχία..προς το παρόν φυσικά..

Link to comment
Share on other sites

σε ιδιωτικα εγω παλι ξερω οτι μια χαρα περνας.

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες...εννοείς με αρκετή δόση τύχης/τσαμπουκά ή κάνουν τα στραβά μάτια;

Για τους μπάτσους βάζεις ένα πρώτο στάδιο(τουλάχιστον στα μπροστά) και δε φαίνεται καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες...εννοείς με αρκετή δόση τύχης/τσαμπουκά ή κάνουν τα στραβά μάτια;

Για τους μπάτσους βάζεις ένα πρώτο στάδιο(τουλάχιστον στα μπροστά) και δε φαίνεται καθόλου.

Βαγγελη, μην το λες, εγω περασα που εχω φιμε 1ου προς 2ου σταδιου (38%) απο ΚΤΕΟ ιδιωτικο.. Αναλογα απο τα ατομα εκει μεσα, πιστευω πως ειναι...

Ισως κ τα στραβα ματια που λες γιατι και σε μπλοκο αστυνομιας τα ιδια!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες...εννοείς με αρκετή δόση τύχης/τσαμπουκά ή κάνουν τα στραβά μάτια;

Mε λιγο ''λαδακι''..ολα δουλευουν μια χαρα..!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος από εδώ είχε προβληματάκια σε Golf 5άρι στην εγκατάσταση μεμβράνης στο πίσω παρ μπριζ; Στα σημεία που βρίσκονται οι αντιστάσεις. Φουσκάλες κλπ. Γιατί μου είπαν ότι τα 5άρια έχουν ιδιόρυθμες αντιστάσεις κι ενδεχομένως να μην κάθονται καλά οι μεμβράνες στα σημεία αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος από εδώ είχε προβληματάκια σε Golf 5άρι στην εγκατάσταση μεμβράνης στο πίσω παρ μπριζ; Στα σημεία που βρίσκονται οι αντιστάσεις. Φουσκάλες κλπ. Γιατί μου είπαν ότι τα 5άρια έχουν ιδιόρυθμες αντιστάσεις κι ενδεχομένως να μην κάθονται καλά οι μεμβράνες στα σημεία αυτά.

μπα φίλε,εγώ τα φοράω 4 χρόνια κ όλα είναι μια χαρά.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος από εδώ είχε προβληματάκια σε Golf 5άρι στην εγκατάσταση μεμβράνης στο πίσω παρ μπριζ; Στα σημεία που βρίσκονται οι αντιστάσεις. Φουσκάλες κλπ. Γιατί μου είπαν ότι τα 5άρια έχουν ιδιόρυθμες αντιστάσεις κι ενδεχομένως να μην κάθονται καλά οι μεμβράνες στα σημεία αυτά.

Στην τοποθετηση ειχα εγω λογω του οτι ειναι ιδιορυθμο το πισω παρ μπριζ (κυρτο) αλλα το βαλαμε σε δυο μερη κ δν φαινεται καθολου...

Τα χω 2 χρονια απροβληματιστα κ διχως την παραμικρη φουσκαλα.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην τοποθετηση ειχα εγω λογω του οτι ειναι ιδιορυθμο το πισω παρ μπριζ (κυρτο) αλλα το βαλαμε σε δυο μερη κ δν φαινεται καθολου...

Τα χω 2 χρονια απροβληματιστα κ διχως την παραμικρη φουσκαλα.... <_<

Μπορείς να μου περιγράψεις τα προβληματάκια που είχες; Βάζοντας τη μεμβράνη σε 2 μέρη τα αποφεύγεις;

Σ' εμένα έκανε αρκετές φουσκάλες στα σημεία των αντιστάσεων. Θα τα πατήσω λίγο μόνος μου και αν δεν μπορέσω να κάνω κάτι, θα ξαναπάω από κει.

Edited by stig
Link to comment
Share on other sites

Στην τοποθετηση ειχα εγω λογω του οτι ειναι ιδιορυθμο το πισω παρ μπριζ (κυρτο) αλλα το βαλαμε σε δυο μερη κ δν φαινεται καθολου...

Τα χω 2 χρονια απροβληματιστα κ διχως την παραμικρη φουσκαλα.... :rolleyes:

+10000000000000000000000000000

Μπορείς να μου περιγράψεις τα προβληματάκια που είχες; Βάζοντας τη μεμβράνη σε 2 μέρη τα αποφεύγεις;

Σ' εμένα έκανε αρκετές φουσκάλες στα σημεία των αντιστάσεων. Θα τα πατήσω λίγο μόνος μου και αν δεν μπορέσω να κάνω κάτι, θα ξαναπάω από κει.

Καλυτερα να πας εκει που τα εβαλες, για να μην γινει καμμια στραβη και βαζεις καινουργια απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα πάτησα μόνος μου κι έκατσαν μια χαρά οι φουσκάλες. Στην πρώτη μέρα της εγκατάστασης, δεν κάθονταν με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.