Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

για του λογου το αληθες , το 122 που παρελαβα πριν απο 10 ημερες εχει μονωση

01bd4.th.jpgthpix.gif

05ni0.th.jpgthpix.gif

02gx3.th.jpgthpix.gif

03xx4.th.jpgthpix.gif

Λειπει το φυλλο λαμαρινας η μου φαινεται;Το 122 δεν βγαινει με μονωση και ενα μικρο κομματι λαμαρινας;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πια δεν είναι και τόσο τραγικό να μην έχει! Και στο κάτω κάτω είναι ήδη αθόρυβο το μοτέρ και εμείς κάνουμε τα πάντα για το ακούμε! η μόνωση μας πείραξε? tongue.gif Σίγουρα δεν είναι μόνο για τον ήχο αλλά όμως αν κανονικά υπάρχει και το βγάζουν τότε είναι απατεωνιά.

Edited by Κοσμάς
Link to comment
Share on other sites

withstupid.gif

Sorry file alla mallon lathos katalaves..ektos an exasa to fws mou kai ta vlepw ola mavra..

Δεν ξερω σε τι αναφερεσαι εσυ , εγω στο μαυρο μονωτικο που υπαρχει κατω απο το καπω.

Οσο για το /emote σου , σου το επιστρεφω χ100

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν το εχω προσέξει το δικο μου εχω την εντύπωση δεν εχει το μονοτικό που εδειξε ο φιλος...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

Λοιπόν, στο δικό μου GT Sport 122 δεν υπάρχει ούτε μόνωση ούτε λαμαρίνα. Δεν ξέρω τι παίζεται! hmmm.gif

Αγορασμένο από την μοναδική επίσημη αντιπροσωπεία στην Κέρκυρα (Κασσιώτης) πριν από ένα μήνα περίπου.

Βέβαια, ο κινητήρας ακούγεται ελάχιστα (γουργουρίζει σαν γάτος), αλλά αν θέλω να μην ακούγεται ούτε αυτό, έχει οκτώ ηχεία! :)

Τα λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το υφασμα που εχει κατω απο το καπω δεν ειναι ηχομονωτικο.Θερμομονωτικο ειναι.Ο ηχος του κινητηρα που περνα στην καμπινα δεν εχει σχεση με τη μονωση στο καπω.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι κατι που εχει να κανει με το εργοστασιο παραγωγης??

παντως στο δικο μου Gt sport παραγωγης wolfsburg...εχει και και το μαυρο θερμομονωτικο και κατω απο αυτο και ενα ασημι κομματι αλουμινιου ακριβως εκει που ειναι η μηχανη.

να το κοιταξετε το θεμα παιδια, μπορει να παιζει καβατζωμα απο αντιπροσωπεια μερια.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη λετε να ερχετε το αυτοκινητο με την μονωση εδω και να την βγαζουν στην αντιπροσωπεια???Τι θα τις κανουν τις μονωσεις??Να το παραγγελνουν ετσι για να ριξουν εστω και λιγο το κοστος μπορει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη λετε να ερχετε το αυτοκινητο με την μονωση εδω και να την βγαζουν στην αντιπροσωπεια???Τι θα τις κανουν τις μονωσεις??Να το παραγγελνουν ετσι για να ριξουν εστω και λιγο το κοστος μπορει.

μπορει να τις κρατανε ετσι ωστε οταν καποιος παει με το γκολφακι του και θελει να βαλει να την πουλισουν και να βγαλουν κ το κατι παραπανω... λεω γω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Το χεράκι της έβαλε για ακόμη μία φορά η εταιρεία βελτιώσεων ABT στο νέο Volkswagen Golf έκτης γενιάς. Μετά τις κατάλληλες περιποιήσεις το γερμανικό μοντέλο αναβαθμίζεται αισθητά σε ισχύ με αποκορύφωμα τη 2λιτρη έκδοση που αποδίδει πλέον 240

ίππους.

Αναλυτικότερα το Golf ABT 1,4 λίτρων αναβαθμίζεται από τα 122 άλογα στα 160 ενώ αν οι οδηγοί του είναι «αχάριστοι» η ιπποδύναμη της εν λόγω έκδοσης φθάνει στα 200 άλογα. Από την άλλη το 2λιτρο TFSI αποδίδει 240 ίππους έναντι 210 της εργοστασιακής έκδοσης.

Το γερμανικό μοντέλο περιλαμβάνει σπορ ανάρτηση ΑΒΤ καθώς και μεγαλύτερα δισκόφρενα. Εξωτερικά εντύπωση κάνουν η εμπρός νέα γρίλια, η τετραπλή απόληξη εξάτμισης, το πίσω σπόιλερ και οι 18άρες ή 19άρες ζάντες αλουμινίου.

Πηγη : Autotriti

abtgolf1.jpg

abtgolf.jpg

Σας αρεσει???

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Ε ναι, αφού τα προγράμματά τους μόνο κάνουν 1400¤. Όλα αυτά μαζί μάλλον θα κάνουν παραπάνω από ένα καινούργιο DACIA Sandero :excl::lol:

Link to comment
Share on other sites

¶σχημο το VI

Προτιμώ τα παρακάτω.. :excl:

Golf V

Golf V

Golf v

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Το 6άρι έχει το ίδιο πάτωμα με το 5άρι, τα ίδια μοτέρ πάνω κάτω, τα ίδια μηχανικά μέρη αλλά είναι ψιλοάσχημο!

Δεν ξέρω αν μπορείς κιόλα να καταλάβεις την απλή με την σπόρ έκδοση όπως το 5άρι (gt-sport κλπ.) To GTi είναι ωραίο όμως!

<< Αναλυτικότερα το Golf ABT 1,4 λίτρων αναβαθμίζεται από τα 122 άλογα στα 160 ενώ αν οι οδηγοί του είναι «αχάριστοι» η ιπποδύναμη της εν λόγω έκδοσης φθάνει στα 200 άλογα.>>

Δηλαδή πως ο αχάριστος οδηγός θα φτάσει το 122 από τα 160 στα 200?

Link to comment
Share on other sites

Το 6άρι έχει το ίδιο πάτωμα με το 5άρι, τα ίδια μοτέρ πάνω κάτω, τα ίδια μηχανικά μέρη αλλά είναι ψιλοάσχημο!

Δεν ξέρω αν μπορείς κιόλα να καταλάβεις την απλή με την σπόρ έκδοση όπως το 5άρι (gt-sport κλπ.) To GTi είναι ωραίο όμως!

.++++10000.....Και εγώ το θεωρώ λίγο άσχημο.....σε φάση να μην το πάρω όταν αλλάξω το 5 που έχω τώρα....

Link to comment
Share on other sites

απο μέσα ομως ειναι πολυ γκαβλωτικό το 6άρι

το gti μαμάει και δέρνει εξωτερικά λαιμαι!

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα το 122 παει 160 και το 160 με τον κομπρεσσορα παει κοντα στα 200 συμφωνα με την ΑΒΤ.Πραγματικα δεν πιστευω να μπορι να δουλεψει αυτη η τουρμπινα του 122 για 200 αλογα.Περιμενουμε λιγο ακομα για REVO να δουμε τι θα πουνε και αυτοι αν και απο οτι εμαθα στα ιδια αλογα θα ειναι.Δυο προβληματα.Μικρη τουρμπινα που για να αλλαξει θελει και καινουργια πολλαπλη και πολυ σκαλισμα στον εγκεφαλο να δουλεψει σωστα και το υδροψυκτο ιντερκουλερ.

Link to comment
Share on other sites

Το 122 δεν μπορει να παει 200.

Αυτο με τα 140 παει οπως επισης και το 1,8 με τα 160 φτανει 210 περιπου.

Link to comment
Share on other sites

http://www.digitune.eu/chiptuningcar_e.php?id=1630

Aν πάμε με λεγόμενα αυτών τα 162 με τα 26 κιλά είναι ρε παιδιά υπέραρκετά! Δεν θα ζητήζεις παραπάνω από αυτό το μοτέρ! Αν και αυτούς δεν τους ξέρω οπότε το κατά πόσο ισχύουν και είναι αξιόπιστα αυτά τα νούμερα είναι στην κρίση τους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.