Jump to content
R1der

Εντυπώσεις-πληροφορίες Passat Cc

Recommended Posts

Δεν νομίζω να υπαρχει 'λυση' για να γινει θεση ο αποθηκευτικος χωρος.Η επιλογη της Vw να ειναι 4θεσιο το cc έγινε για να μην καταργησει το passat limousine αλλα και για ενισχυση της εικονας του coupe.

Παιδιά καλημέρα, το θέμα αυτό με "καιει" και μένα και γι΄αυτό ρώτησα ταπετσιέρη στη Θεσσαλονίκη που έχει βάλει δέρμα σε σαλόνι CC και μου είπε πως μπορεί να βγάλει τον αποθηκευτικό χώρο και στή θέση του να να βάλει αφρολέξ αφού πρώτα το κόψει στα μέτρα και το ντύσει με το ανάλογο δέρμα ή ύφασμα.Εγώ θα τον εμπιστευόμουν μιας και γνωρίζει (γιατί το έχει ξανακάνει) το βγάλε-βάλε του καναπέ για το συγκεκριμένο μοντέλο.Μου έδωσε ακόμα και τιμή στο περίπου για δέρμα.Για τα μόνα που θα πρέπει να ανησυχούμε μετά είναι η ασφάλεια, μιας και υπάρχει ο κίνδυνος χωρίς ζώνη ασφαλείας το άτομο στη μέση (μακριά από μας, και χτύπα ξύλο) να το δούμε σε ένα απότομο φρενάρισμα με πολλά χλμ, να βγαίνει από το μπροστινό παρπριζ. :lol: Πάντως νομίζω πως όποιος από μας το κάνει, θα το κάνει για να μεταφέρει επικουρικά 5 άτομα (και δεν μιλάω για 5μελή οικογένεια) και θα κινείται με σοβαρότητα όσον αφορά την ταχύτητα. Και ένα τελευταίο, είναι προφανές πως το ύψος του κεφαλιού για το άτομο στη μέση είναι ελαφρός μικρότερο από τις άλλες δύο θέσεις, πράγμα που σημαίνει ύψος ατόμου 1,70cm μέγιστο.(ευτυχώς η πεθερά μου είναι κοντή) :lol:

Edited by kostas@
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, το θέμα αυτό με "καιει" και μένα και γι΄αυτό ρώτησα ταπετσιέρη στη Θεσσαλονίκη που έχει βάλει δέρμα σε σαλόνι CC και μου είπε πως μπορεί να βγάλει τον αποθηκευτικό χώρο και στή θέση του να να βάλει αφρολέξ αφού πρώτα το κόψει στα μέτρα και το ντύσει με το ανάλογο δέρμα ή ύφασμα.Εγώ θα τον εμπιστευόμουν μιας και γνωρίζει (γιατί το έχει ξανακάνει) το βγάλε-βάλε του καναπέ για το συγκεκριμένο μοντέλο.Μου έδωσε ακόμα και τιμή στο περίπου για δέρμα.Για τα μόνα που θα πρέπει να ανησυχούμε μετά είναι η ασφάλεια, μιας και υπάρχει ο κίνδυνος χωρίς ζώνη ασφαλείας το άτομο στη μέση (μακριά από μας, και χτύπα ξύλο) να το δούμε σε ένα απότομο φρενάρισμα με πολλά χλμ, να βγαίνει από το μπροστινό παρπριζ. :lol: Πάντως νομίζω πως όποιος από μας το κάνει, θα το κάνει για να μεταφέρει επικουρικά 5 άτομα (και δεν μιλάω για 5μελή οικογένεια) και θα κινείται με σοβαρότητα όσον αφορά την ταχύτητα. Και ένα τελευταίο, είναι προφανές πως το ύψος του κεφαλιού για το άτομο στη μέση είναι ελαφρός μικρότερο από τις άλλες δύο θέσεις, πράγμα που σημαίνει ύψος ατόμου 1,70cm μέγιστο.(ευτυχώς η πεθερά μου είναι κοντή) :lol:

σου ειπε τιμουλα για δερμα?ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα για ολο το αμαξι αλλα εννοεις μονο εκεινο το σημειο ε?γιατι ενδιαφερομαι να το κανω δερμα το δικο μου!

Ολο το αμάξι Full δέρμα Α' κατηγορίας, λέει ο μάστορας ότι θέλει 1300,00 :( .Το εργοστασιακό μου είπε πως δεν είναι Full δέρμα και έχει και ένα μέρος δερματίνη, :) τι να πω? :lol:

aris έχεις PM.

Edited by kostas@
Link to comment
Share on other sites

Ολο το αμάξι Full δέρμα Α' κατηγορίας, λέει ο μάστορας ότι θέλει 1300,00 :D .Το εργοστασιακό μου είπε πως δεν είναι Full δέρμα και έχει και ένα μέρος δερματίνη, :D τι να πω? :lol:

aris έχεις PM.

ευχαριστω κωστα!εχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Το εργοστασιακό μου είπε πως δεν είναι Full δέρμα και έχει και ένα μέρος δερματίνη, :D τι να πω? :lol:

Να του πεις να βρει πιο σοβαρή δικαιολογία για να πουλάει το δικό του δέρμα!!! Και αν θες δέρμα από δω υπάρχουν και πιο φθηνά και με εγγύηση κιόλας!!

Link to comment
Share on other sites

Να του πεις να βρει πιο σοβαρή δικαιολογία για να πουλάει το δικό του δέρμα!!! Και αν θες δέρμα από δω υπάρχουν και πιο φθηνά και με εγγύηση κιόλας!!

Παιδια πειτε κανεναν καλο και προσεκτικο γιατι ενδιαφερομαι!Αν ξερετε και τιμες ακομα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, το θέμα αυτό με "καιει" και μένα και γι΄αυτό ρώτησα ταπετσιέρη στη Θεσσαλονίκη που έχει βάλει δέρμα σε σαλόνι CC και μου είπε πως μπορεί να βγάλει τον αποθηκευτικό χώρο και στή θέση του να να βάλει αφρολέξ αφού πρώτα το κόψει στα μέτρα και το ντύσει με το ανάλογο δέρμα ή ύφασμα.Εγώ θα τον εμπιστευόμουν μιας και γνωρίζει (γιατί το έχει ξανακάνει) το βγάλε-βάλε του καναπέ για το συγκεκριμένο μοντέλο.Μου έδωσε ακόμα και τιμή στο περίπου για δέρμα.Για τα μόνα που θα πρέπει να ανησυχούμε μετά είναι η ασφάλεια, μιας και υπάρχει ο κίνδυνος χωρίς ζώνη ασφαλείας το άτομο στη μέση (μακριά από μας, και χτύπα ξύλο) να το δούμε σε ένα απότομο φρενάρισμα με πολλά χλμ, να βγαίνει από το μπροστινό παρπριζ. :D Πάντως νομίζω πως όποιος από μας το κάνει, θα το κάνει για να μεταφέρει επικουρικά 5 άτομα (και δεν μιλάω για 5μελή οικογένεια) και θα κινείται με σοβαρότητα όσον αφορά την ταχύτητα. Και ένα τελευταίο, είναι προφανές πως το ύψος του κεφαλιού για το άτομο στη μέση είναι ελαφρός μικρότερο από τις άλλες δύο θέσεις, πράγμα που σημαίνει ύψος ατόμου 1,70cm μέγιστο.(ευτυχώς η πεθερά μου είναι κοντή) :lol:

E οχι ρε παιδια ελεος οχι τετοια πραγματα,κοιταχτε την φοτο και φανταστειτε τον βιασμο απο τον ταπετσιερη

2009-volkswagen-passat-cc-scn-036.JPG

Καλυτερα πηγαινε για κατι τετοιο που θα σου καλυψει τις αναγκες για κουπε 5θεσιο

2008-audi-a5-scn-net-004.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα πηγαινε για κατι τετοιο που θα σου καλυψει τις αναγκες για κουπε 5θεσιο

2008-audi-a5-scn-net-004.jpg

Και στο Α5 τα ίδια καθίσματα έχουμε! (αυστηρά 4 άτομα, όπως αρμόζει σε ένα αυστηρά Coupe αμάξωμα σαν του Α5 και όχι σαν του CC)

Εδώ πιστεύω πως οι Γερμανοι στο CC έβγαλαν όλον το εγωισμό τους.

Για το CC δεν θα έπρεπε κατά την ταπεινή μου γνώμη να έχουνε μόνο 2 θέσεις πίσω, και δεν λέω να αλλάξουν τον πανέμορφο σχεδιασμό των 2 καθισμάτων αλλά ρε Γερμανέ τις ποτηροθήκες γιατί τις κάρφωσες ανάμεσα στα καθίσματα? Τι σου έφταιγε ο καημένος ο καναπές ? (ρωτάω εγώ...)

rearseat.jpg

Και επιπλέον είναι ΠΟΛΥ μεγάλη η διαφορά τιμής φίλε passatempos.

Τιμοκατάλογος

Audi A5 1.8TFSI.................38.500

VW CC 1.8TSI..................28.250

Διαφορά................10.250 (με το καλημέρα) :o

Αλώστε για κάποιον που θέλει να βάλει δέρμα από ύφασμα ο "βιασμός-επέμβαση" είναι δεδομένος (ουσιαστικά & αισθητικά).

Είναι όμως μία πολύ καλή λύση και έχει να κάνει με το προσωπικό γούστο του καθενός από μας. ;)

Edited by kostas@
Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα πιστευω οτι τα αξιζει τα 10χιλ τα παραπανω αλλα τεσπα.Οπως εχουμε πει το cc βγηκε με 4θεσιο σαλονι για να μην καταργηθει το limousine μοντελο.Aλλα μαλον υπαρχει και αλλος λογος για δειτε τις 2 παρακατω φοτο

20080513-2008-volkswagen-vw-passat-cc-interior-back-seats.jpg VW PASSAT CC

9251-MERCEDES-CLS500-WHITE-REAR-SEAT.jpg MERCEDES CLS

Renault-Laguna-Coupe-5.jpg RENAULT LAGUNA COUPE

2007-BMW-335i-Coupe-Rear-Interior-1024x768.jpgBMW 335i COUPE

Mαλον ειναι το νεο δογμα στους κατασκευαστες αυτοκινητων,ανεξαρτητα απο το ποσες πορτες εχει ενα συγχρονο κουπε οι θεσεις πρεπει να ειναι 4 οι υπολοιποι παρτε ταξι tongue.gif

Οποτε η λυση ειναι μια passat limousine

Edited by passatempos
Link to comment
Share on other sites

Για τα 10 χιλιάρικα και γω μαζί σου είμαι, ναι τα αξίζει και με το παραπάνω.Το τίμιο είναι όμως να μην συγκρίνουμε ανόμια πράγματα.

Edited by kostas@
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, το θέμα αυτό με "καιει" και μένα και γι΄αυτό ρώτησα ταπετσιέρη στη Θεσσαλονίκη που έχει βάλει δέρμα σε σαλόνι CC και μου είπε πως μπορεί να βγάλει τον αποθηκευτικό χώρο και στή θέση του να να βάλει αφρολέξ αφού πρώτα το κόψει στα μέτρα και το ντύσει με το ανάλογο δέρμα ή ύφασμα.Εγώ θα τον εμπιστευόμουν μιας και γνωρίζει (γιατί το έχει ξανακάνει) το βγάλε-βάλε του καναπέ για το συγκεκριμένο μοντέλο.Μου έδωσε ακόμα και τιμή στο περίπου για δέρμα.Για τα μόνα που θα πρέπει να ανησυχούμε μετά είναι η ασφάλεια, μιας και υπάρχει ο κίνδυνος χωρίς ζώνη ασφαλείας το άτομο στη μέση (μακριά από μας, και χτύπα ξύλο) να το δούμε σε ένα απότομο φρενάρισμα με πολλά χλμ, να βγαίνει από το μπροστινό παρπριζ. :D Πάντως νομίζω πως όποιος από μας το κάνει, θα το κάνει για να μεταφέρει επικουρικά 5 άτομα (και δεν μιλάω για 5μελή οικογένεια) και θα κινείται με σοβαρότητα όσον αφορά την ταχύτητα. Και ένα τελευταίο, είναι προφανές πως το ύψος του κεφαλιού για το άτομο στη μέση είναι ελαφρός μικρότερο από τις άλλες δύο θέσεις, πράγμα που σημαίνει ύψος ατόμου 1,70cm μέγιστο.(ευτυχώς η πεθερά μου είναι κοντή) :rolleyes:

:o:o:o:o:o:o:D:Dknife.gif

Τι είναι αυτά που διαβάζω ρε 'σεις!!!???? Ρε παιδιά αυτό είναι βιασμός αυτοκινήτου!!! Συγνώμη κιόλας, μην παρεξηγείσετε το ύφος μου, φιλικά σας τα γράφω, αλλά ρε παιδιά πριν το παραγγείλετε δεν το είδατε??? Το ότι πίσω έχει μόνο 2 θέσεις, είναι μέρος του χαρακτήρα του, μέρος της γοητείας του. Αυτό το πράγμα είναι ένα από τα πολλά που το τοποθετεί στην κατηγορία sedan-coupe.

Προσωπική μου γνώμη (και σαφώς ο καθένας κάνει ότι θέλει), είναι ΜΕΓΑΛΗ καγκουριά να "φτιάξει" κάποιος μια μεσαία θέση και φυσικά εντελώς επικύνδινο για όποιον καθήσει σε αυτή! Μπορεί κάποιος να βάλει 3ο άτομο πίσω για να το μεταφέρει 1χλμ πιο κάτω, και να είναι ο πιο προσεκτικός του κόσμου, αλλά ένας να έρθει να τον χτυπήσει από πίσω, αυτός ο 3ος που θα κάθεται δεν θα έχει καμιά πιθανότητα να την βγάλει καθαρή, αφήστε που θα κινδυνέψουν και οι υπόλοιποι από το "χαμένο κορμί" που θα πηγαίνει από εδώ και από εκεί... tongue.gif

Και πάλι δεν μπορώ να απαντήσω σε αυτό... Δεν το είδατε ρε παιδιά ότι είχε 2 θέσεις πίσω όταν το παραγγείλατε? Γιατί το πήρατε αφού θέλατε 3???.... glare.gif

ΥΓ: Και ειλικρινά, πάντα μιλάω σε απόλυτα φιλικό ύφος... ;)

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διακρίνω στις φωτογραφίες, ζώνη ασφαλείας δεν υπάρχει για τον πέμπτο επιβάτη. Η άδεια κυκλοφορίας όμως αναγράφει πέντε θέσεις?? :D

Η άδεια αν θυμάμαι καλά, γράφει 4 θέσεις.

Link to comment
Share on other sites

:o:o:o:o:o:o;);)knife.gif

Τι είναι αυτά που διαβάζω ρε 'σεις!!!???? Ρε παιδιά αυτό είναι βιασμός αυτοκινήτου!!! Συγνώμη κιόλας, μην παρεξηγείσετε το ύφος μου, φιλικά σας τα γράφω, αλλά ρε παιδιά πριν το παραγγείλετε δεν το είδατε??? Το ότι πίσω έχει μόνο 2 θέσεις, είναι μέρος του χαρακτήρα του, μέρος της γοητείας του. Αυτό το πράγμα είναι ένα από τα πολλά που το τοποθετεί στην κατηγορία sedan-coupe.

Προσωπική μου γνώμη (και σαφώς ο καθένας κάνει ότι θέλει), είναι ΜΕΓΑΛΗ καγκουριά να "φτιάξει" κάποιος μια μεσαία θέση και φυσικά εντελώς επικύνδινο για όποιον καθήσει σε αυτή! Μπορεί κάποιος να βάλει 3ο άτομο πίσω για να το μεταφέρει 1χλμ πιο κάτω, και να είναι ο πιο προσεκτικός του κόσμου, αλλά ένας να έρθει να τον χτυπήσει από πίσω, αυτός ο 3ος που θα κάθεται δεν θα έχει καμιά πιθανότητα να την βγάλει καθαρή, αφήστε που θα κινδυνέψουν και οι υπόλοιποι από το "χαμένο κορμί" που θα πηγαίνει από εδώ και από εκεί... tongue.gif

Και πάλι δεν μπορώ να απαντήσω σε αυτό... Δεν το είδατε ρε παιδιά ότι είχε 2 θέσεις πίσω όταν το παραγγείλατε? Γιατί το πήρατε αφού θέλατε 3???.... glare.gif

ΥΓ: Και ειλικρινά, πάντα μιλάω σε απόλυτα φιλικό ύφος... ;)

Με φιλικό ύφος σου απαντώ και γω φίλε Νίκο, και το πρώτο που θα σου πω είναι πως δεν υπάρχει λόγος να πωρωνόμαστε τόσο σε μία φιλική κουβεντούλα και να ταράζουμε τα νεύρα όλων όσων διαβάζουν το συγκεκριμένο θέμα :thumbsup:

Δεύτερο και ουσιώδες είναι πως εγώ ντεν έχω Passat καρντιά μου :o (αλλά σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω, ένας από τους λόγους που κάνουμε και την κουβέντα μας στο ίδιο forum.)

Και τέλος, ο φίλος μας ο aris ρώτησε ένα πράγμα που τον απασχολεί όσον αφορά τον αποθηκευτικό χώρο ανάμεσα στα πίσω καθίσματα, και σε λίγο

όπως το βλέπω το πράγμα θα τον χαρακτηρίσουμε τον άνθρωπο "βιαστή".

Ρε παιδιά αμάν, ήμαρτον, που ζούμε και τι περί καγκουριάς μου λέτε τώρα???????

Τα περί ασφάλειας τα αναφέρω πολύ καλά αν τα διάβασες και δεν υπάρχει λόγος να τα επαναλαμβάνεις. Και συνεχίζοντας να κρατάω το φιλικό

μου ύφος κλείνω λέγοντας πως δεν είπα να "φτιάξει" ο άνθρωπος 3η θέση, αλλά είπα για αφαίρεση της μ@λ@κί@ς που έχει ανάμεσα στα δύο καθίσματα με την ευκαιρία που θέλει να κάνει όλο το αμάξι δέρμα.

Υ/Γ θα φανώ ψεύτης αν σου πω ότι στα περισσότερα CC που είδα πίσω έβλεπα 3 κεφάλια? :lol: Ας ρωτήσουμε και τους κατόχους CC να μας πούνε οι ίδιοι, θα τους χαλούσε αν δεν υπήρχε καθόλου η ποτηροθήκη?? ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Με φιλικό ύφος σου απαντώ και γω φίλε Νίκο, και το πρώτο που θα σου πω είναι πως δεν υπάρχει λόγος να πωρωνόμαστε τόσο σε μία φιλική κουβεντούλα και να ταράζουμε τα νεύρα όλων όσων διαβάζουν το συγκεκριμένο θέμα :thumbsup:

Δεύτερο και ουσιώδες είναι πως εγώ ντεν έχω Passat καρντιά μου :o (αλλά σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω, ένας από τους λόγους που κάνουμε και την κουβέντα μας στο ίδιο forum.)

Και τέλος, ο φίλος μας ο aris ρώτησε ένα πράγμα που τον απασχολεί όσον αφορά τον αποθηκευτικό χώρο ανάμεσα στα πίσω καθίσματα, και σε λίγο

όπως το βλέπω το πράγμα θα τον χαρακτηρίσουμε τον άνθρωπο "βιαστή".

Ρε παιδιά αμάν, ήμαρτον, που ζούμε και τι περί καγκουριάς μου λέτε τώρα???????

Τα περί ασφάλειας τα αναφέρω πολύ καλά αν τα διάβασες και δεν υπάρχει λόγος να τα επαναλαμβάνεις. Και συνεχίζοντας να κρατάω το φιλικό

μου ύφος κλείνω λέγοντας πως δεν είπα να "φτιάξει" ο άνθρωπος 3η θέση, αλλά είπα για αφαίρεση της μ@λ@κί@ς που έχει ανάμεσα στα δύο καθίσματα με την ευκαιρία που θέλει να κάνει όλο το αμάξι δέρμα.

Υ/Γ θα φανώ ψεύτης αν σου πω ότι στα περισσότερα CC που είδα πίσω έβλεπα 3 κεφάλια? :o Ας ρωτήσουμε και τους κατόχους CC να μας πούνε οι ίδιοι, θα τους χαλούσε αν δεν υπήρχε καθόλου η ποτηροθήκη?? ;) ;) :o

Την απορια την ειχε ο golf 4 εγω ρωτησα για δερμα σε ολο το αμαξι!Το αμαξι για πολλους λογους ειναι τετραθεσιο αυστηρα και καλως η κακος οτι και ναι κανεις επειτα θα θεωρηθει "πατεντα"!το cc δεν βγηκε να αντικαταστησει κανενα μοντελο της vw.βγηκε γιατι αναζητοντας νεους πελατες το target groyp των πωλησεων απλωνε τα δυχτια του και σε ενα πιο "νεανικο κοινο"!τωρα τα πλεονεκτηματα του 4θεσιου για μενα ηταν πολλα περισσοτερα και το μειονεκτημα μονο ενα, που δεν μπορεις να βαλεις 5 ατομο, αν αυτο ειναι μειον!Το αυτοκινητο μου αρεσε ετσι οπως ειναι(εμφανισιακα) και ταιριαζει και στις αναγκες μου(χωροι και ενα μονο παιδακι)!και δεν ηταν λιγες οι φορες που το φορτωνα το αμαξι με 5 και δεν γουσταρα καθολου ενω τωρα... λυπαμαι ειναι τετραθεσιο :o:o:o !

Link to comment
Share on other sites

Την απορια την ειχε ο golf 4 εγω ρωτησα για δερμα σε ολο το αμαξι!Το αμαξι για πολλους λογους ειναι τετραθεσιο αυστηρα και καλως η κακος οτι και ναι κανεις επειτα θα θεωρηθει "πατεντα"!το cc δεν βγηκε να αντικαταστησει κανενα μοντελο της vw.βγηκε γιατι αναζητοντας νεους πελατες το target groyp των πωλησεων απλωνε τα δυχτια του και σε ενα πιο "νεανικο κοινο"!τωρα τα πλεονεκτηματα του 4θεσιου για μενα ηταν πολλα περισσοτερα και το μειονεκτημα μονο ενα, που δεν μπορεις να βαλεις 5 ατομο, αν αυτο ειναι μειον!Το αυτοκινητο μου αρεσε ετσι οπως ειναι(εμφανισιακα) και ταιριαζει και στις αναγκες μου(χωροι και ενα μονο παιδακι)!και δεν ηταν λιγες οι φορες που το φορτωνα το αμαξι με 5 και δεν γουσταρα καθολου ενω τωρα... λυπαμαι ειναι τετραθεσιο :(:lol::lol: !

Εγώ δεν είχα κανένα ενδειασμό για το ότι το αυτοκίνητο ήταν τετραθέσιο. Η γυναίκα μου όμως, ενώ της άρεσε πάρα πολύ, είχε....

Αυτό που έγινε, και τελικά το κλείσαμε (στις 11/3/2009), ήταν να θυμηθούμε πότε βάλαμε σε κάποιο από τα αυτοκίνητα μας πέμπτο άτομο και αν τα μειονεκτήματα της μη ύπαρξης της πέμπτης θέσης ήταν αρκετά για να μην πάρουμε το αυτοκίνητο που πραγματικά γουστάραμε....

Και το θυμηθήκαμε....

Ήταν το 2003 (τότε με Citroen Xsara)...... μια θεία της γυναίκας μου........ στο χωρίο της........... καλοκαίρι.......... -_-

Τι λες τώρα ρε 'συ γυναίκα.... για τη θεία σου τη δε-ξέρω-πως-τη-λένε δε θα πάρουμε το εργαλέιο........ :blush:

Και το πήραμε!!

Link to comment
Share on other sites

Με φιλικό ύφος σου απαντώ και γω φίλε Νίκο, και το πρώτο που θα σου πω είναι πως δεν υπάρχει λόγος να πωρωνόμαστε τόσο σε μία φιλική κουβεντούλα και να ταράζουμε τα νεύρα όλων όσων διαβάζουν το συγκεκριμένο θέμα -_-

Δεύτερο και ουσιώδες είναι πως εγώ ντεν έχω Passat καρντιά μου :blush: (αλλά σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω, ένας από τους λόγους που κάνουμε και την κουβέντα μας στο ίδιο forum.)

Και τέλος, ο φίλος μας ο aris ρώτησε ένα πράγμα που τον απασχολεί όσον αφορά τον αποθηκευτικό χώρο ανάμεσα στα πίσω καθίσματα, και σε λίγο

όπως το βλέπω το πράγμα θα τον χαρακτηρίσουμε τον άνθρωπο "βιαστή".

Ρε παιδιά αμάν, ήμαρτον, που ζούμε και τι περί καγκουριάς μου λέτε τώρα???????

Τα περί ασφάλειας τα αναφέρω πολύ καλά αν τα διάβασες και δεν υπάρχει λόγος να τα επαναλαμβάνεις. Και συνεχίζοντας να κρατάω το φιλικό

μου ύφος κλείνω λέγοντας πως δεν είπα να "φτιάξει" ο άνθρωπος 3η θέση, αλλά είπα για αφαίρεση της μ@λ@κί@ς που έχει ανάμεσα στα δύο καθίσματα με την ευκαιρία που θέλει να κάνει όλο το αμάξι δέρμα.

Υ/Γ θα φανώ ψεύτης αν σου πω ότι στα περισσότερα CC που είδα πίσω έβλεπα 3 κεφάλια? :lol: Ας ρωτήσουμε και τους κατόχους CC να μας πούνε οι ίδιοι, θα τους χαλούσε αν δεν υπήρχε καθόλου η ποτηροθήκη?? :lol: :lol: :lol:

Φίλε Κώστα, βασικά να σου ζητήσω συγνώμη αν αισθάνθηκες με αυτά που είπα ότι προσβλήθηκες. Ειλικρινά δεν είχα τέτοια πρόθεση και ίσως αν με άκουγες να λέω τα παραπάνω και όχι να τα διάβαζες, θα καταλάβαινες την πρόθεσή μου. :( Ίσως τα παιδιά που με ξέρουν και από κοντά, να με κατάλαβαν καλύτερα. Ίσως να μη κατάλαβα καλά και το ότι ήθελες απλά να "κρύψεις" την θήκη και όχι να έχεις χώρο για 3ο άτομο... My bad...

Το κλίμα εξακολουθεί να είναι φιλικό και θα έλεγα ότι η ιδέα του να σκεπαστεί η θήκη, προσωπικά, δεν θα μου άρεζε. Εξάλλου η θήκη είναι ένα χαρακτηριστικό το οποίο κάνει πιο ξεκάθαρο το ότι το αμάξι είναι 4θέσιο. Η Mercedes και η BMW, επειδή είναι πισωκίνητες κι έχουν ούτως ή άλλως υπερυψομένο τούνελ, διαχωρίζουν απόλυτα τις 2 θέσεις. ΑΝ (και λέω ΑΝ) θα πείραζα κάτι στο CC ως κάτοχός του που δεν μου αρέσει η θήκη, θα προτιμούσα ο ταπετσέρης να μου "φουσκώσει" όλο το μεσαίο κομμάτι, ώστε να γίνει ένα έντονο διαχωριστικό των 2 καθισμάτων. Και μάλλον θα το έκανα τόσο ψηλό ώστε όταν κατέβαζε κάποιος το μεσαίο μπράτσο, να ακουμπούσε πάνω στο "φουσκωμένο" διαχωριστικό (κι εννοείται ότι το "χώρισμα" αυτό θα έχει το πλάτος της θήκης (μαζί με το πλαίσιο) τουλάχιστον!).

Και το θυμηθήκαμε....

Ήταν το 2003 (τότε με Citroen Xsara)...... μια θεία της γυναίκας μου........ στο χωρίο της........... καλοκαίρι.......... :lol:

Τι λες τώρα ρε 'συ γυναίκα.... για τη θεία σου τη δε-ξέρω-πως-τη-λένε δε θα πάρουμε το εργαλέιο........ :lol:

Και το πήραμε!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ... :lol: Πολύ καλό! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσουμε και τους κατόχους CC να μας πούνε οι ίδιοι, θα τους χαλούσε αν δεν υπήρχε καθόλου η ποτηροθήκη?? :rolleyes::lol: :lol:

Θα με χαλούσε αφάνταστα. Το αμάξι έτσι φτιάχτηκε κι έτσι μου αρέσει. Εξάλλου από τη στιγμή που 3 άτομο δεν κάθεται πίσω γιατί να μην έχεις μια θήκη για τα πράγματα σου;

Και μάλλον θα το έκανα τόσο ψηλό ώστε όταν κατέβαζε κάποιος το μεσαίο μπράτσο, να ακουμπούσε πάνω στο "φουσκωμένο" διαχωριστικό (κι εννοείται ότι το "χώρισμα" αυτό θα έχει το πλάτος της θήκης (μαζί με το πλαίσιο) τουλάχιστον!).

Σωστό αλλά μετά δεν υπάρχει νόημα για τον τεμπέλη πίσω αφού το χέρι θα ακουμπάει στο φουσκωμένο διαχωριστικό. Παίδες το αυτοκίνητο είναι κουκλάρα ως έχει, μην κάνετε πατέντες.

Link to comment
Share on other sites

Το CC είναι κουκλάρα το παίρνεις γιατί το γουστάρεις και μόνο :excl: . Εάν είσαι οικογενειάρχης με δύο μεγάλα παιδιά, κανένα πρόβλημα, εάν όμως έχεις δύο μικρά σε καθισματάκια και έχεις και καρότσι θα ζοριστείς πολύ. Έτσι για να μη γίνει αυτό παίρνεις το κλασικό passat γιατί όχι και το variant και ξεχνάς τις υποχωρήσεις και τις πατέντες :) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.