Jump to content
nickage7

Στρώσιμο Golf Vi

Recommended Posts

Λάδια δεν τα έχω δει ποτέ!!! Μόνο την πρώτη μέρα! Δίπλα μένουμε οπότε το κανονίζουμε! Αν και πιστεύω ότι το GT με το tSI έχουν διαφορετικές σχέσεις στο κιβώτιο!πρέπει εμένα να είναι πιο μακρυές λογικά! Για αυτό με 6η και 3000 στροφές πιάνω 140 ενώ τα GT 120!

Ναι ετσι φαινεται. εχουν σαφεις διαφορες στις σχεσεις του κιβωτιου τα αμαξια. Αφου βλεπω οτι εισαι Παγκρατι τα στηνουμε Κατεχακη να ανοιξουμε ;) αντε να δουμε τι διαφορες θα εχουμε. εγω πιστευω οτι τα 2 αμαξια θα πανε περιπου το ιδιο ειδικα για 1η,2α,3η. στις ψηλες σχεσεις θα υπαρχουν καποιες διαφορες πιθανοτατα.

Link to comment
Share on other sites

Λάδια δεν τα έχω δει ποτέ!!! Μόνο την πρώτη μέρα! Δίπλα μένουμε οπότε το κανονίζουμε! Αν και πιστεύω ότι το GT με το tSI έχουν διαφορετικές σχέσεις στο κιβώτιο!πρέπει εμένα να είναι πιο μακρυές λογικά! Για αυτό με 6η και 3000 στροφές πιάνω 140 ενώ τα GT 120!

6η 3000 στροφές 120χλω

6η 3500 στροφές 140χλω

6η 4000 στροφές 160χλω

6η 4500 στροφές 180χλω

6η 5000 στροφές 200χλω

6η 5500 στροφές 220χλω

.....

Για Golf και Jetta GT

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η διαδικασια στο εργοστασιο δεν ειναι απλη,... το αμαξι λειτουργει για καποιες ωρες και για καποια λεπτα στους κοφτες του και παλι το ιδιο ωστε εαν κατι δεν ειναι οκ να βγει προβλημα και να ξανα γυρισει ο κινητηρας σε σταδιο προηγουμενο. Πιστευω συντηρητικο οδηγημα μεχρι τα 1500 απο εκει και περα καποια στροτα ανοιγματα μεχρι τισ 4.... και μετα τα 3500 νομιζο οτι ειμαστε οκ.

Προσοχη ομως παιδια το αυτοκινητο δημιουργει αυταπατη οτι ειναι αργο ...νομιζεις εχεις 80 και εχεις 120... στα 120 εχεις 160 ...εμενα με εχει προβληματισει ...

Φιλος μετρησε τ 160 ... με 6 η με 2 Gps και σε ευθεια επιασε πραγματικα 236 Κμ/Ω Με 16 Ζαντα ... (Εχει 12.000Κμ)

Εμενα μου κανει εναν θορυβο σαν αλυσιδα ακουγεται να κροταλιζει οταν πχ εχω δευτερα και πεφτουν πολυ οι στροφεσ... 1000 ασ ποθμε... αυτο ειναι συνιθησμενο επειδι δεν εχο σωστη σχεση μεσα και θελει 1η ..>? Ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η διαδικασια στο εργοστασιο δεν ειναι απλη,... το αμαξι λειτουργει για καποιες ωρες και για καποια λεπτα στους κοφτες του και παλι το ιδιο ωστε εαν κατι δεν ειναι οκ να βγει προβλημα και να ξανα γυρισει ο κινητηρας σε σταδιο προηγουμενο. Πιστευω συντηρητικο οδηγημα μεχρι τα 1500 απο εκει και περα καποια στροτα ανοιγματα μεχρι τισ 4.... και μετα τα 3500 νομιζο οτι ειμαστε οκ.

Προσοχη ομως παιδια το αυτοκινητο δημιουργει αυταπατη οτι ειναι αργο ...νομιζεις εχεις 80 και εχεις 120... στα 120 εχεις 160 ...εμενα με εχει προβληματισει ...

Φιλος μετρησε τ 160 ... με 6 η με 2 Gps και σε ευθεια επιασε πραγματικα 236 Κμ/Ω Με 16 Ζαντα ... (Εχει 12.000Κμ)

Εμενα μου κανει εναν θορυβο σαν αλυσιδα ακουγεται να κροταλιζει οταν πχ εχω δευτερα και πεφτουν πολυ οι στροφεσ... 1000 ασ ποθμε... αυτο ειναι συνιθησμενο επειδι δεν εχο σωστη σχεση μεσα και θελει 1η ..>? Ετσι ?

me 17 h 18 zanta poso tha pianei peripou ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η διαδικασια στο εργοστασιο δεν ειναι απλη,... το αμαξι λειτουργει για καποιες ωρες και για καποια λεπτα στους κοφτες του και παλι το ιδιο ωστε εαν κατι δεν ειναι οκ να βγει προβλημα και να ξανα γυρισει ο κινητηρας σε σταδιο προηγουμενο. Πιστευω συντηρητικο οδηγημα μεχρι τα 1500 απο εκει και περα καποια στροτα ανοιγματα μεχρι τισ 4.... και μετα τα 3500 νομιζο οτι ειμαστε οκ.

Προσοχη ομως παιδια το αυτοκινητο δημιουργει αυταπατη οτι ειναι αργο ...νομιζεις εχεις 80 και εχεις 120... στα 120 εχεις 160 ...εμενα με εχει προβληματισει ...

Φιλος μετρησε τ 160 ... με 6 η με 2 Gps και σε ευθεια επιασε πραγματικα 236 Κμ/Ω Με 16 Ζαντα ... (Εχει 12.000Κμ)

Εμενα μου κανει εναν θορυβο σαν αλυσιδα ακουγεται να κροταλιζει οταν πχ εχω δευτερα και πεφτουν πολυ οι στροφεσ... 1000 ασ ποθμε... αυτο ειναι συνιθησμενο επειδι δεν εχο σωστη σχεση μεσα και θελει 1η ..>? Ετσι ?

Δλδ κοντερίσια ~260km tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα, εγω το εστρωσα με γραμμικα χιλιομετρα μεχρι τα 5000χλμ. δλδ δεν το κυκλοφορουσα μεσα στην πολη, παρα μονο σε μακρυνα ταξιδια. σε 10 μερες κατεβηκα απο Θεσ/νικη 3 φορες Αθηνα κ κατι αλλα ταξιδακια... οπου δεν ξεπερασα τις 3500 - 4000 σ.α.λ μολις πατησα τα 5000 χλμ το ανοιξα και το κοντερ ελεγε 215 ενω τωρα μετα απο καιρο εδειξε 223 μαλλον δεν το πατησα τερμα την πρωτη φορα. εχω το 6αρι με τα 122

Edited by thessalonikios4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα, εγω το εστρωσα με γραμμικα χιλιομετρα μεχρι τα 5000χλμ. δλδ δεν το κυκλοφορουσα μεσα στην πολη, παρα μονο σε μακρυνα ταξιδια. σε 10 μερες κατεβηκα απο Θεσ/νικη 3 φορες Αθηνα κ κατι αλλα ταξιδακια... οπου δεν ξεπερασα τις 3500 - 4000 σ.α.λ μολις πατησα τα 5000 χλμ το ανοιξα και το κοντερ ελεγε 215. εχω το 6αρι με τα 122

ωραιος μαγκα!!!

το ιδιο στρωσιμο εκανα και εγω

στο fsi μου--υστερα απο 5 χρονια

το μοτερ ειναι απλα.....αψογο!!!!!

καψιμο λαδιου-ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ---ΜΕ ΣΚΙΣΙΜΟ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ

οπως τα βαζω ετσι τα βγαζω!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ!!ΕΧΩ ΤΟ GOLF VI 160 & ΣΤΑ 1000ΚΜ Η 3η ΕΔΕΙΧΝΕ 165...ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ 1700ΚΜ Η ΤΕΛΙΚΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΑΠΛΑ ΜΕ 6Η 230.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ!!ΕΧΩ ΤΟ GOLF VI 160 & ΣΤΑ 1000ΚΜ Η 3η ΕΔΕΙΧΝΕ 165...ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ 1700ΚΜ Η ΤΕΛΙΚΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΑΠΛΑ ΜΕ 6Η 230.

4η εννοείς...

Link to comment
Share on other sites

κι αφου με 3η πιανεις 165...με 6η τελικιασμενη ποσα πιανεις??? καμια 300ρα να υποθεσω? :lol: :lol:

.......KAI BALE :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ 300 ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΩΡΑ?? 165 ΜΕ 4η ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΙΒΙΖΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ 75ΗΡ. ΜΗΝ ΣΥΓΡΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ GT, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΑΣΜΑΝ. ΛΟΓΙΚΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΛΜ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ 6ης Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ OVERDRIVE. :lol: :lol: :lol:

1η- 60 ΚΜ

2η- 110 ΚΜ

3η- 165 ΚΜ rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

.......KAI BALE :D

:unsure: :unsure: :wacko:

Τελικα πρεπει να ειναι τρελο εργαλειο το 160ρι.... :lol:

300 και βαλε τελικη....σχεδον 170 με τριτη....

για το 0-100 δε μαθαμε ακομα...με βαση τα παραπανω το υπολογιζω κι αυτο επιεικως στα 6 sec....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια...γιατι μου φενεται το κοντερ του ΥΠΕΡβολικα ακριβη στις μετρησεις του ακομα και σε ταχυτητες 230+ ? ...Για 160 Μοτερ...Λογικα και το 122 τα ιδια εχουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια...γιατι μου φενεται το κοντερ του ΥΠΕΡβολικα ακριβη στις μετρησεις του ακομα και σε ταχυτητες 230+ ? ...Για 160 Μοτερ...Λογικα και το 122 τα ιδια εχουν

Εσεις βαλθήκατε να μας τρελάνετε, πόσα plus δλδ, τελικά έχει τελική αυτό το 6αρι !!!!!! tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

Τελικα πρεπει να ειναι τρελο εργαλειο το 160ρι.... :o

300 και βαλε τελικη....σχεδον 170 με τριτη....

για το 0-100 δε μαθαμε ακομα...με βαση τα παραπανω το υπολογιζω κι αυτο επιεικως στα 6 sec....

170 me triti mipos einai pola?? posa edixne to strofometro ??xtipise kokkina???

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος ποσο περιπου καιρο θελει να ερθει το αυτοκινητο απο την αωδομαδας παραλαβης? και εφοσον ερθει ποσο καιρο περιπου θελει για να εκτελονιστει ?

Link to comment
Share on other sites

θελει 6 βδομαδες περιπου.4-5 βδομαδες να ερθει ελλαδα με το καραβι,κ κανα δεκαπενταημερο να εκτελωνιστει

Link to comment
Share on other sites

θελει 6 βδομαδες περιπου.4-5 βδομαδες να ερθει ελλαδα με το καραβι,κ κανα δεκαπενταημερο να εκτελωνιστει

Τη περασμένη Πέμπτη με ενημέρωσαν ότι έδωσαν εντολή για εκτελωνισμό. Σήμερα με ενημέρωσαν ότι το golfακι έφτασε στην αντιπροσωπία. Αύριο ξημερώνει μια άλλη μέρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

θελει 6 βδομαδες περιπου.4-5 βδομαδες να ερθει ελλαδα με το καραβι,κ κανα δεκαπενταημερο να εκτελωνιστει

δηλαδη 7-8 ευδομαδες απο την ευδομαδα παραγωγης? Ωχ παμε για αυγουστο δηλαδη ? αντε να δουμε πωσ θα αντεξω :D

καλοριζικα και καλοταξιδα τα δικα σας παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Paides exw Golf tsi 160hp kai molis simera ekleisa ena mina. Exw ftasei sta 3000km. Mexri ta 2000 to pigaina opws mou eipan katw apo 3-3500 strofes. Apo ta 2000 mexri twra to anoiksa kai 4000 strofes. Twra mporw na to paw mexri telos eleythera i thelei akoma? An mporeite apantiste atoma pou exete idio montelo kai me parapanw xiliometra i atoma pou na gnwrizoun kala apo ayta! eyxaristw :)

Link to comment
Share on other sites

ανοιγε το σταδιακα και οχι φουλ στροφες.εχουν αναφερθει γνωμες και σε αλλα ποστ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.