Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

κατσε βρε στο πασσατ λες ποιο κατω οτι φορας προγραμμα 100αρα σωστα αρα εισαι 210+ αλογα...εκλησσια εκλεψες!!!! αφου δεν ηταν μαμα το δικο σου δεν ειχε και νοημα η κοντρα γιατι το μονο σιγουρο ειναι οτι θα του εφευγες...το περιεργο θα ηταν να μην του εφευγες εσυ στα 210+ και αυτος με 143 αλογα...χααχα αμα ηταν απειρακτο το αμαξι σου ναι θα ηταν δικαιαη η κοντρα αλλα ετσι δεν ειναι δικαιο ιδια κιλα με 70+αλογα εσυ,....

οσο για το προγραμμα βρε γαμωτο εμενα μου ειπαν 600 και αλλα 100 για fine tuning..δηλαδη 700 ε δεν ειναι πικρα...το ξερω οτι ειναι πολυ καλοι αλλα ειναι και πολλα τα λεφτα βρε γαμωτο...μα παρα πολλα δεν μαζευονται και ευκολα τετοιο ποσο για να ριξεις παλι στο αμαξι...τα 400 που ειχα δωσει για το 1.8τ κομπλε και 50 ακομη με φινετουνικ σε δυναμομετρο ηταν ποιο οκ...

καικατι αλλο ασχετο ενας φιλος ενδιαφερεται για απρ αντλια ποσο κανει να ξερω γιατι μου ελεγε κατι γαι 1000 ευρο και εγω του ελεγα 350 το πολυ.τελικα ξερει καποιος???

Ο φίλος παραπάνω γράφει ότι είναι 1400, άρα από 122 πήγε στα 150κάτι. Δεν έχει το 18άρι για να πάει στα 210, οπότε έχει μόνο +10ps αλλά -400cc άρα μια χαρά δίκαιο ήταν το πάτημα.

Για πρόγραμμα πάντως υπάρχουν και εταιρείες με 400-450€ και δωρεάν update.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παραλιγο να περασει απο πανω μου ενα λευκο CORSA opc με μαυρες ζαντες ηταν σιγουρα Decat γιατι βρομουσε και φορουσε External WG γιατι μου εσκασε 1.5 μπαρ+ στα μουτρα ωταν με περασε και μου διαπερασε το τυμπανο

πολυ ωραιο το ειχε.

ειχε βαψει και το πισω σποιλερ μαυρο gloss και ειχε μαυρους καθρεπετες.

να το χαρει το παλικαρι το τερας πρεπει να ηταν ΒΤ

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος παραπάνω γράφει ότι είναι 1400, άρα από 122 πήγε στα 150κάτι. Δεν έχει το 18άρι για να πάει στα 210, οπότε έχει μόνο +10ps αλλά -400cc άρα μια χαρά δίκαιο ήταν το πάτημα.

Για πρόγραμμα πάντως υπάρχουν και εταιρείες με 400-450€ και δωρεάν update.

αλεξανδρε σε εχασα τελικα ο φιλος τι εχει 1.4 στα 122 1.4 στα 140? 1.4 στα 160???? τι φοραεεει ωρεεε αυτο το καμαρι απανωωω οπως λεγανε και στο χωριο μου..χαχαχα γαι να καταλαβουμε επιτελους...γιατι σορρυ αλλα δεν καταλαβ οτι εχει 122!

Link to comment
Share on other sites

ok που σημαινει ομως οτι αν φορεσει και οπρογραμμα το μερσεντες μηπως πηγαινει καλυτερα απτο γκολφ?143+25 168 στη ξεφτιλα του λενε οτι θα παρει...τα 168 αλογα τα παλευει ο 122=155???θα εχει και καλυτερη ροπη....

Link to comment
Share on other sites

ok που σημαινει ομως οτι αν φορεσει και οπρογραμμα το μερσεντες μηπως πηγαινει καλυτερα απτο γκολφ?143+25 168 στη ξεφτιλα του λενε οτι θα παρει...τα 168 αλογα τα παλευει ο 122=155???θα εχει και καλυτερη ροπη....

Δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να πάρει 25ps από το πρόγραμμα το Merc. Τα Merc τα kompressor ότι παίρνουν το παίρνουν από τις τροχαλίες. 10-15ps να πάρει με το πρόγραμμα κι αυτά ζορισμένα.

Link to comment
Share on other sites

ετσι λεει οτι του πανε απτα κεντρικα......εσυ που ξερεις εβαλες fujitsu???βαλε και εσυ fujitsu για να εχεις αποψη....χαχαχαχαχ:frantics::D αμα δεν δω δυναμομετρηση πριν και μετα δεν πειθομαι...fujitsu εινοι το καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

ετσι λεει οτι του πανε απτα κεντρικα......εσυ που ξερεις εβαλες fujitsu???βαλε και εσυ fujitsu για να εχεις αποψη....χαχαχαχαχ:hairy::drool: αμα δεν δω δυναμομετρηση πριν και μετα δεν πειθομαι...fujitsu εινοι το καλυτερο...

Μπες σε ένα από τα mb fora και θα δεις ότι με πρόγραμμα δεν παίρνουν τίποτσ σχεδόν. Ο τρόπος για να πάρουν άλογα είναι οι τροχαλίες, κι εκεί τα πράγματα είναι ζόρικα. ο Μ271 (1.8 Kompressor) παίρνει χονδρικά 30-40ps με τροχαλίες και πρόγραμμα. Τα άλογα στα MB βγαίνουν πολύ δύσκολα. Τώρα που το γύρισαν στα Turbo θα γίνει σφαγή μεταξύ ΜΒ και Audi. Mercedes 1.8 Turbo : 204ps, Audi 1,8 Turbo :160ps. Έρχεται και ένα δίλιτρο turbo από την BMW με απόδοση 230ps. Έ ρε γλέντια...

Link to comment
Share on other sites

αλεξανδρε σε εχασα τελικα ο φιλος τι εχει 1.4 στα 122 1.4 στα 140? 1.4 στα 160???? τι φοραεεει ωρεεε αυτο το καμαρι απανωωω οπως λεγανε και στο χωριο μου..χαχαχα γαι να καταλαβουμε επιτελους...γιατι σορρυ αλλα δεν καταλαβ οτι εχει 122!

Passat 1.4 δεν υπαρχει σε 140 η 160ps μονο σε 122. Και εχω μονο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

οκ πεσμας οταν βαλει προγραμμα και ο φιλος σου και προτεινε του να βαλει και τροχαλιες οπου προτεινουν εδω οτι δινει σε αυτο το αμαξι και γραψε εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites

οκ πεσμας οταν βαλει προγραμμα και ο φιλος σου και προτεινε του να βαλει και τροχαλιες οπου προτεινουν εδω οτι δινει σε αυτο το αμαξι και γραψε εντυπωσεις...

δεν είναι και τόσο απλή δουλειά οι τροχαλίες και έπειτα είναι και 1500€. Δε νομίζω να δώσει ο άλλος τόσα λεφτά για να περάσει μόνο και μόνο τον φίλο του! Το θεωρώ ανούσιο. Tα Mercedes έχουν άλλο χαρακτήρα, άλλο στυλ και άποψή μου, έτσι πρέπει να παραμένουν. Το να βλέπεις έναν άνθρωπο να τουμπανιάζει ένα Merc είναι σαν να βλέπεις ένα Evo με κάργα μαλακές αναρτήσεις, εξάτμιση που να μην ακούγεται καν, επενδεδυμένες πόρτες για να είναι κυριλέ, δερμάτινο σαλόνι, ηχοσύστημα με 16 ηχεία και κρυστάλλινο ήχο κατάλληλο για να ακούς Jazz,φυσικά χωρίς αεροτομή και με 16άρες ζάντες με 205 λάστιχο για να έχει όσο το δυνατόν λιγότερες τριβές άρα να έχει μειωμένα επίπεδα θορύβου. Με λίγα λόγια... το EVO δεν θα γίνει ποτέ Mercedes και η Mercedes ποτέ EVO. Το καθένα έχει τον χαρακτήρα του.

Τώρα αν ο φίλος δώσει 1500€ για να επαναλάβει την κόντρα... τι να πω... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxaa καλη αυτη η αναλυση παντως ειμαστε τυχεροι που για τα δικα μας οι τροχαλιες κανουν απο 150 ανωνυμο σε 200 κοντα neuspeed και κανα 250 ορθοντοξ...γαμωτο γιατι αυτα βρε αλεξανδρε παιρνουν τοσα αλογα απο αυτες καμια 30ραι που λες και εμεις μονο 5-9? λογω τι???και καλα εχω δει μερσεντες που μονο κυριλλε δεν ειναι κατι σε πολυ ντουμπανα μπορει...δη΄΄αδη κ$4λοφτιαγμενα που δεν παει ο νους με σοβαρα πραγματα και απο σοβαρους οικους οπου το εβο ισως να τα βρισκε και πολυ σκουρα.....

ολα φτιαχνονται απλα μερικα ειναι ποιο ακριβα να τα φτιαξεις....

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

βρε Λεφο!!!μην μπερδευεσαι!!!!!καμια σχεση οι τροχαλιες κομπρεσορα των μερσεντες με την τροχαλια και τον ιμαντα στο gti!!!χαχαχαχαχαχ...λοιπον εγω τυχενει να εχω ενα εργοστσιακο "γρηγορο" μερσεντες και οντως τα περισσοτερα φτιαγμενα εβο σπανε πλακα μαζι μου..αλλα την ωρα που αυτοι με προσπερνανε και ειναι μεσα στο αγχος της προσπερασης :whistling: ..εγω χαμηλωνω και αλλο την ταχυτητα..βγαζω φλας δεξια...δυναμωνω την ενταση απο το becker και απολαμβανω τα instrumental μου καθως ηρεμει το v8 και πεφτουν οι στροφες ;) ...οποτε ασε τον ραλιστα να αγχωνεται φιλε μου...και πιστεψε το απολαμβανω το παραπανω σκινικο και ας μην ειμαι τοσο γρηγορος γιατι εγω θα φτασω ατσαλακοτος ενω ο φιλος με το εβο ιδρωμενος! :drinks:

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

ααα μαλιστα ωστε υπαρχουν και τροχαλιες στο κομπρεσσορα???δεν τοξεραμε αυτο...και να υποθεσω οτι αν μπορουν να αλλαξαουν τροχαλιες εκει μπορουμε και εμεις στα γκολφακια τα τσι ασχετα που δεν συμφερει απτο κοστος.απλα ρωταω αν εχει βγει στο εμποριο και για τα δικα μας..της οικογενειας μας...οσο για το αλλο ατσαλακωτος χαχαχαχ πολυ γελιο...μπραβο τοποθετηση...

Link to comment
Share on other sites

ειναι κανενας εδω μεσα με scirocco R η golf 4 1.8T κοκκινο που κυκλοφορουν στο νησι; προσπαθησα να ακολουθησω το μεσημερι (ιεροσυλια αλλα.. :flowers: ) αλλα πολυ δυναμη και τα δυο.. το scirocco λογικα μαμα καινουργιο φαινεται το γκολφ δεν ξερω αν ειναι gti μαλλον μετατροπη αλλα πολυ δυναμη..

Edited by spiros23
Link to comment
Share on other sites

ειναι κανενας εδω μεσα με scirocco R η golf 4 1.8T κοκκινο που κυκλοφορουν στο νησι; προσπαθησα να ακολουθησω το μεσημερι (ιεροσυλια αλλα.. :flowers: ) αλλα πολυ δυναμη και τα δυο.. το scirocco λογικα μαμα καινουργιο φαινεται το γκολφ δεν ξερω αν ειναι gti μαλλον μετατροπη αλλα πολυ δυναμη..

Πουλάκι μουυυυυ...

Επέστρεψες στα πάτρια εδάφη???

Κανόνισε να με πετύχεις πουθενά και μετά να σε πετύχω εγώ...χαχαχα

Μεγιά και καλοτάξιδο το cupra

Link to comment
Share on other sites

Πουλάκι μουυυυυ...

Επέστρεψες στα πάτρια εδάφη???

Κανόνισε να με πετύχεις πουθενά και μετά να σε πετύχω εγώ...χαχαχα

Μεγιά και καλοτάξιδο το cupra

χαχχαχαχα!

ευχαριστω πολυ Στεφανε να σαι καλα! :flowers:

επεστρεψα ας πουμε, τα ιδια βασικα μια εδω μια εκει με τη σχολη παιδευομαι ακομα..

ε θα σε πετυχω καμια φορα στο δρομο αν ειμαι εδω δε μπορει μικρο ειναι το νησι.. (εχεις προγραμμα αποτι θυμαμαι... ε;; :cry: ) χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

χαχχαχαχα!

ευχαριστω πολυ Στεφανε να σαι καλα! :flowers:

επεστρεψα ας πουμε, τα ιδια βασικα μια εδω μια εκει με τη σχολη παιδευομαι ακομα..

ε θα σε πετυχω καμια φορα στο δρομο αν ειμαι εδω δε μπορει μικρο ειναι το νησι.. (εχεις προγραμμα αποτι θυμαμαι... ε;; :sweat: ) χαχαχαχα

Θα στο υπενθυμίσω... :whistling::roadrage::cry::tongue::wub::wub::lol: :lol:

Κανόνισε να τα πουμε!

Θα σου στείλω το κινητό μου με Pm να συνεννοηθούμε.

Μέχρι πότε θα είσαι Κέρκυρα???

Link to comment
Share on other sites

Θα στο υπενθυμίσω... :tongue::roadrage::wub::roadrage::lol::lol::sweat::whistling:

Κανόνισε να τα πουμε!

Θα σου στείλω το κινητό μου με Pm να συνεννοηθούμε.

Μέχρι πότε θα είσαι Κέρκυρα???

Οκ στειλε μου! Να δουμε τι κανει και η γκολφαρα! :wub::flowers::cry:

Δεν ξερω μεχρι ποτε ακριβως μεχρι να μαθω ποτε αρχιζουν τα μαθηματα για το αλλο εξαμηνο τωρα....

Link to comment
Share on other sites

σπυρο αστο καλυτερα...τον ειχα τρεξει με το γκολφ το 4 αυτον.....παει καλα το χρεπι του...210 να το υπολογιζεις...βεβαια το 4 ειχε κανει τεραστια διαφορα....αλλα ηταν 4αρι ...φυσιολογικο για 4αρι φτιαγμενο...τωρα βεβαια με ολα τα μπετα και τους τσιμεντολιθους που εχει κουβαλησει το δικο του ...και ολα τα επιπλα παιζει να εχουν ψοφησει μερικα.χαχααχαχα

αντε να δουμε αυτο το σπιτι...θα φαμε καμια μερα εκει???να το εγκαινιασουμε?στεφανε τη ν αγαπη μου....:flowers:

Link to comment
Share on other sites

σπυρο αστο καλυτερα...τον ειχα τρεξει με το γκολφ το 4 αυτον.....παει καλα το χρεπι του...210 να το υπολογιζεις...βεβαια το 4 ειχε κανει τεραστια διαφορα....αλλα ηταν 4αρι ...φυσιολογικο για 4αρι φτιαγμενο...τωρα βεβαια με ολα τα μπετα και τους τσιμεντολιθους που εχει κουβαλησει το δικο του ...και ολα τα επιπλα παιζει να εχουν ψοφησει μερικα.χαχααχαχα

αντε να δουμε αυτο το σπιτι...θα φαμε καμια μερα εκει???να το εγκαινιασουμε?στεφανε τη ν αγαπη μου....:flowers:

για να τον ειχες τρεξει εσυ με το 4αρι κ να λες οτι παει καλα σημαινει να τον φοβαμαι.. αν και αφηνω ανοιχτο να εχουν ψοφισει μερικα αν μου λες οτι εχει κουβαλησει ολο το σπιτι του..

καπου για βορεια δεν το ετοιμαζει αν θυμαμαι καλα; με το καλο Στεφανε! αντε με το καλο και μεις να ανοιξει ο καιρος κατα το πασχα τωρα που θα μαστε εδω σιγουρα να κανονισουμε κατα κει πανω πουθενα κανα βεγγερα, ειναι ωραια κ η διαδρομη....

Edited by spiros23
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.