Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

λαθος εισαι φιλε...και το κουπρα να εισαι σιγουρος πως μονο προγραμμα να ειχε θα σε μαζευε αβερτα.εκτος αν ο οδηγος ητανε δεν περνας κουλομαρια δεν περνας δεν περνας...η ισος να ανοιγες μονος σου.επειδη εχω το ιδιο αυτοκινητο με σενα και το ξερω πως ειναι στο καθε σταδιο του μιας και τα εκανα σχεδον ολα σου λεω με βεβαιοτητα αν εισαι στ2 κ03ς , για να πατησεις κουπρα με προγραμμα που παιζει στα 310 περιπου..απλα δεν γινετε!!η ροπη ειναι απλα ενα στιγμιαιο τραβηγμα,εννοειτε πως τα αλογα κανουν το αμαξι και οχι η ροπη..αν ητανε ετσι ολα τα πετρελαια θα μας περνουσανε απο πανω!ασε που δεν θα χρειαζοτανε και να αλλαζουμε τουρμπινες για να παρουμε παραπανω δυναμη!αφου με την κ03ς εγω κοντευα να εχω την ιδια ροπη με την 28αρα!φυσικα καμια σχεση ομως το ενα σεταπ με το αλλο..χειμωνας με καλοκαιρι..τετοια διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατο ενα TFSI με Κ03 με προγραμμα να ειναι μπροστα απο ενα TFSI με K04 και προγραμμα;;

και τα δυο FWD και τα δυο με το ιδιο σασμαν και τα δυο με το ιδιο περιπου βαρος;;;;

Να ειχες ενα 2.0 TSI με full περιφεριακα και decat και ενα επιθετικο costum να εισαι κοντα στα 300 που φτανουν να πως ισως μπορει και σταθεις πολυ καλα αφου τα εχουμε δει πως δουλευουν.

Τι να πω εκτως αν εχει τοσο καλο καρμα το μοτερ σου!!!!

δεν σε λεω ψευτη απλα μου κανει εντυπωση

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Συζητηση κανουμε, ισως να κανω λαθος , αν κατσει ανοιγμα με λεον με προγραμμα τοτε θα βγαλω κι εγω τα συμπερασματα μου θα ενημερωσω κι εσας..Οσον αφορα τις εξυπναδες περι ανοιγες μονο σου και κουλαμαρας του οδηγου του λεον δε σχολιαζω...Για παιδακια..

Link to comment
Share on other sites

off στο off Γιωργο τσεκαρα στο Car μια αγγελια ενα μαυρο R σαν το δικο σου, ΔΕΝ το πουλας ετσι???

:flowers:

Link to comment
Share on other sites

off στο off Γιωργο τσεκαρα στο Car μια αγγελια ενα μαυρο R σαν το δικο σου, ΔΕΝ το πουλας ετσι???

:roadrage:

αν ενοεις απο μεκο οχι δν ειναι το δικο του το εχει καιρο! :flowers::beerhat:

Link to comment
Share on other sites

off στο off Γιωργο τσεκαρα στο Car μια αγγελια ενα μαυρο R σαν το δικο σου, ΔΕΝ το πουλας ετσι???

:whistling:

ναι το ειδα κ εγω στο car

οχι δεν ειμαι εγω

Link to comment
Share on other sites

το παραπανω ισχυει φιλε?

σορυ για το οφφ..

Την υπογραφη αυτη την εχω σχεδον 2 χρονια και ξεμεινε..Η αληθεια ειναι οτι ψιλοαπογοητευτηκα πρωτον απο την εξωτερικη εμφανιση του αυτοκινητου (το περιμενα καλυτερο συμφωνα με τις πρωτες φωτος που ειχαν βγει) και δευτερον επειδη η τιμη του πλεον ειναι στα υψη και δεν εχει καθολου value for money..(Mε 45 χιλιαρικα τωρα βρισκεις παπαδες..)Δε θα ειμαι εγω αυτος που θα πληρωσει τις υπερτιμολογησεις στην ενοικιαση πυροσβεστικων ελικοπτερων και τις φωτιες που βαλανε καποιοι μονοι τους για να τα κονομησουν καταθετοντας τα λεφτακια μου σε φορους πολυτελειας). Παρολα αυτα ειναι τρομερο αυτοκινητο απλα δεν αξιζει να δωσω το δικο μου και αλλα 30 χιλιαρικα για να εχω επιπλεον τετρακινηση, τα ιδια αλογα και το αρωμα του καινουριου που ειναι απολαυστικο σε καθε γκολφ!

Link to comment
Share on other sites

Την υπογραφη αυτη την εχω σχεδον 2 χρονια και ξεμεινε..Η αληθεια ειναι οτι ψιλοαπογοητευτηκα πρωτον απο την εξωτερικη εμφανιση του αυτοκινητου (το περιμενα καλυτερο συμφωνα με τις πρωτες φωτος που ειχαν βγει) και δευτερον επειδη η τιμη του πλεον ειναι στα υψη και δεν εχει καθολου value for money..(Mε 45 χιλιαρικα τωρα βρισκεις παπαδες..)Δε θα ειμαι εγω αυτος που θα πληρωσει τις υπερτιμολογησεις στην ενοικιαση πυροσβεστικων ελικοπτερων και τις φωτιες που βαλανε καποιοι μονοι τους για να τα κονομησουν καταθετοντας τα λεφτακια μου σε φορους πολυτελειας). Παρολα αυτα ειναι τρομερο αυτοκινητο απλα δεν αξιζει να δωσω το δικο μου και αλλα 30 χιλιαρικα για να εχω επιπλεον τετρακινηση, τα ιδια αλογα και το αρωμα του καινουριου που ειναι απολαυστικο σε καθε γκολφ!

οκ, just checking :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

λαθος εισαι φιλε...και το κουπρα να εισαι σιγουρος πως μονο προγραμμα να ειχε θα σε μαζευε αβερτα.εκτος αν ο οδηγος ητανε δεν περνας κουλομαρια δεν περνας δεν περνας...η ισος να ανοιγες μονος σου.επειδη εχω το ιδιο αυτοκινητο με σενα και το ξερω πως ειναι στο καθε σταδιο του μιας και τα εκανα σχεδον ολα σου λεω με βεβαιοτητα αν εισαι στ2 κ03ς , για να πατησεις κουπρα με προγραμμα που παιζει στα 310 περιπου..απλα δεν γινετε!!η ροπη ειναι απλα ενα στιγμιαιο τραβηγμα,εννοειτε πως τα αλογα κανουν το αμαξι και οχι η ροπη..αν ητανε ετσι ολα τα πετρελαια θα μας περνουσανε απο πανω!ασε που δεν θα χρειαζοτανε και να αλλαζουμε τουρμπινες για να παρουμε παραπανω δυναμη!αφου με την κ03ς εγω κοντευα να εχω την ιδια ροπη με την 28αρα!φυσικα καμια σχεση ομως το ενα σεταπ με το αλλο..χειμωνας με καλοκαιρι..τετοια διαφορα!

π....ες τα....εγω με cupra stage 1 που πατησαμε οταν ειμουν 270+(stage 2 k03)δεν μπορεσα να τον περασω και στα ψηλα ανοιγε και λιγο η διαφορα....απο 3 τες πατησαμε....η ειχε καποιο προβλημα το cupra παιζει και τετοιο σκηνικο(για το παλικαρι λεω που εκανε το πατημα)

Cupra 2. Μαμα δεν ηταν σιγουρα γιατι οταν ανοιξα με μαμα λεον κουπρα 2 στην εθνικη ενα πρωινο πριν απο κανα χρονο δεν υπηρχε καν αντιπαλος. Βεβαια τοτε ημουν με 18αρες και 100 αρα και ψιλοζεστος..Προχτες προσπαθουσε να ακολουθησει αλλα ανοιγε αργα και σταθερα η αποσταση. Παντως απο λεον κουπρα ποτε δεν εχω κεραστει τσαγακι..Παρολα αυτα εχω κεραστει απο αυτοκινητα που δεν τα περιμενεις κυριως πριν βαλω προγραμμα. Μια bmw 3 παλιο μοντελο που πηγαινε τον κωλο της, πολυ δυνατο ibizaki cupra, s3 που μετα τα 200 εξαφανιστηκε (εκει το περιμενεις αν ειναι πειραγμενο και πραγματι ο τυπος που το οδηγουσε μου ειπε για 2ο σταδιο) μεχρι και διαβολικο σταρλετ και ενα daihatsu charade (καραπειραγμενο) μεσα σε κινηση ομως..Τα αλογα δεν κανουν τη διαφορα..Η ροπη ομως και που τη δινει το εκαστοτε αυτοκινητο την κανει..:sorcerer:

βασικα τα αλογα παιζουν ρολο......και που τα βγαζεις και τι μοτερ φορας....και ποσα κιλα ειναι το αυτοκ...κτλ

Edited by drt
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα τα αλογα κανουν τη διαφοραο αλλα και η ροπη ειναι συμαντικη.

αν δυο αμαξια στα ιδια περιπου αλογα και βαρος πατησουν και ενω το ενα εχει pick ροπης 30 κιλα και κανει βουτια αμεσως και το αλλο κρατα 25 κιλα μεχρι ψηλα θα ειναι μπροστα.

αυτο ειναι το προβλημα στα 122αρια. τι να τα κανω τα 30 κιλα που εβγαλε αμα μου κανει βουτια αμεσως με το πιστολακι που πηγαν και εβαλαν για τουρμπινα. Ε?

Link to comment
Share on other sites

ακριβος ειναι πως κατενεμεται η ροπη στο φασμα τον στροφων.ρε αγαπη εμεις εχουμε αφησει μια δουλεια στη μεση..θα τα ανοιξουμε τα φαναρια τελικα??

Link to comment
Share on other sites

golf iv 1.6 16v (με βαρελακι)vs bmw 116 122 τι παιζει? για πειτε :hyper:

Στα χαρτιά τουλάχιστον δεν έχουν σχεδόν καμία επαφή. Πολύ μπροστά η 116. Για πες μας, τι έγινε τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το Citroen το ds3 με τα 156 αλογα τι λεει? παει καλα? ξερετε? Μες την βδομαδα θα πατησω με ενα να δω τι κανω.Golf Gt(μαμα)εχω.

Επισης πατησα με shiroco 160αρι την προηγουμενη βδομαδα απο 2ερες μεχρι 210χιλ. και ημουν 2,5 αμαξια μπροστα.Το περιμενα πιο δυνατο.

Link to comment
Share on other sites

ετρεχα μονος μου και για την παρτυ μου στην παραλιακη σουνιου....και προσπερναω ενα astra gtc turbo με τα 180...και ξεκιναει να τρεχει απο πισω μου...1ο πατημα στο φαναρι της αγιας μαρινας....μεχρι 2α μαζι και μετα καθε ταχυτητα του εφευγα μισο αμαξι...2ο πατημα φαναρι λαγονισιου απο 2α ρολαριστη....στην 4 του ειχα φυγει κατι παραπανω απο ενα...αποτελεσμα.....πολλα πολλλαααα νευρα ο τυπος.

και ακυρο , ανορθοδοξο πατημα με ML430 απο το φαναρι του RIBAS...ΑΠΟ ΤΗΝ 3Η ΑΡΧΙΖΑ ΝΑ ΤΟΥ ΦΕΥΓΩ ΜΕΧΡΙ ΜΕΣΑ 4Η ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΚΑΤΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 2 ΚΕΝΑ ΜΠΡΟΣΤΑ!(ααα!!! εγραφε και ενα AMG... μαλλον βραδυ το ειχε κολλησει!)

το vi 160 εχω...stock

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...Εγώ όταν είχα ανοίξει με ένα τέτοιο (μαμά ακουγόταν, δεν ξέρω αν φόραγε πρόγραμμα), όσο ήμουν μόνο εξάτμιση+εισαγωγή, είχα πιει τσαγάκι...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο καιρο που βρηκα καποιους που θελανε να παιξουνε....ιωαν....φαναρια μερσεντεσ κομπρεσορ 2λιτρο πρασινο ελαφρως χρωματος με κομπρεσορ εφαγε 2.5 καροτσες μεχρι τα 120....πιτσιρικαδες παιζανε με το αμαξι του μπαμπα μαλλον....μετα χαιρετηθηκαμε!!

,με απλη αμολυβδη πλεον το αμαξι παει...χαλια αλλα παει...λογω οικονομιας....

μετα ενα σιτροεν αυτα τα dgs3 σε τελικες ιονιο οδο...χαλια επιταχυνση εχει και τελικες δε το ειδα πανω απο 210....χτυπιοταν ο οδηγος,παρατηρησα ομως οτι εχει πεσει η τελικη μου κατα 10 κλμ πλεον μονο 240 και οχι 250 κοντερισια μαλλον λογω κατωτερης βενζινας εχουμε χασει και επιδοσεις και αλογα...

τριτο τσικλισμα ολα σημερα...βμw με τη λωριδα σαν πισω φως πορειας κουπε ηταν διπορτο φουσκωμενο καινουργιο μοντελο με 2+κατι εγραφε πισω και καλα .....εφαγε τρελο ξυλο σε 120-210 ιονιο οδο.....

τεταρτο οπελ διλιτρο το βεκτρα σαν καλουπι αλλα το καινουργιο με μια εξατμιση απο καθες πλευρα πηγαινε το κωλο του gtc ειδα αλλα τον ειχα απο πολυ λιγο,πολυ δυνατο οικογενειακο...ειχε καλη επιτανχυση αλλα μαλλον σαν ποιο ελαφρυ το γκολ εφευγα μαζι γυρισαμε απο αθηνα ιωαννινα..

και παλι το γκολφακι μοιρασε με 95 οκτανιον απλη πλεον απλωχερα τσαγακι....

μετραει μαμα Gti 5 κοκκινο και του εφυγα??παω καλυτερα απο μαμα!!!

και φυσικα μονοι μας ειμασταν!!!3 λωριδες δρομος απο καθε πλευρα...αχανες εκταση ορατοτητας...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω λευκό Scirocco τσι τα πήγαμε σήμερα ξημερώματα 28/3 4.30-5.00 (εγώ με mk2 γκρι) :whistling: εθνική κατάβαση με πολλαααααα έως τι μεταμόρφωση που βγήκα, ήταν δυνατό και θέλω να μάθω τι ήταν, οποιος γνωρίζει ας μου πει παρακαλώ

ps: μου έριξε :thumbsup: αλλα θέλω να ξέρω τι ήταν

Edited by golfgti9a
Link to comment
Share on other sites

κερασα σημερα σε ατικη bmw 325 kai megane rs και ενα Jeepoαγροτικο δεν καταλαβα τη ηταν..μιλαμε για κυνιγη κανονικο και οι 4 ο ενας απο αριστερη λοριδα ο αλλος απο μεση εγω επιασα τη δεξεια οπου πρωτα με κοιταει η bmw τη κοιταω και εγω τη περασα και ειχαν μηνει μαλακες οταν ανοιγα..μετα περασα το ρσ το οποιο πηγαινε πολυ καλα!!μιλαμε για κινυγητο με ελαχιστη κινηση αντε 2 3 αμαξια καθε 500 μετρα !οι αλλλοι πρεπει να μηναν που μας βλεπαν :pardon:

Link to comment
Share on other sites

κερασα σημερα σε ατικη bmw 325 kai megane rs και ενα Jeepoαγροτικο δεν καταλαβα τη ηταν..μιλαμε για κυνιγη κανονικο και οι 4 ο ενας απο αριστερη λοριδα ο αλλος απο μεση εγω επιασα τη δεξεια οπου πρωτα με κοιταει η bmw τη κοιταω και εγω τη περασα και ειχαν μηνει μαλακες οταν ανοιγα..μετα περασα το ρσ το οποιο πηγαινε πολυ καλα!!μιλαμε για κινυγητο με ελαχιστη κινηση αντε 2 3 αμαξια καθε 500 μετρα !οι αλλλοι πρεπει να μηναν που μας βλεπαν :p

bro να προσεχεις τα ανοιγματα αττικη γιατι παιζει να σου ερθει σπιτι κανενα ...fotofinish :heart:

Link to comment
Share on other sites

bro να προσεχεις τα ανοιγματα αττικη γιατι παιζει να σου ερθει σπιτι κανενα ...fotofinish :p

Ειδικά αυτή που κοιτάζονται με τη BMW θα είναι πολύ ωραία φωτογραφία, αν υπάρχει. Για κάδρο.

Εναλλακτικά αυτή που έχουν μείνει οι άλλοι μαλακες. Περίεργος να δω αυτή την έκφραση.

Link to comment
Share on other sites

κερασα σημερα σε ατικη bmw 325 kai megane rs και ενα Jeepoαγροτικο δεν καταλαβα τη ηταν..μιλαμε για κυνιγη κανονικο και οι 4 ο ενας απο αριστερη λοριδα ο αλλος απο μεση εγω επιασα τη δεξεια οπου πρωτα με κοιταει η bmw τη κοιταω και εγω τη περασα και ειχαν μηνει μαλακες οταν ανοιγα..μετα περασα το ρσ το οποιο πηγαινε πολυ καλα!!μιλαμε για κινυγητο με ελαχιστη κινηση αντε 2 3 αμαξια καθε 500 μετρα !οι αλλλοι πρεπει να μηναν που μας βλεπαν :p

Κατι τετοιες τανζανιες εκανα και εγω στην Αττικη και μου ηρθε σπιτι συστημενη η κληση!Φαινομουν και εγω ελαχιστα μεσα....Ελπιζω να την γλυτωσες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.