Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

μαλλον αυτα τα μοτερ τα εχουν τα αλογα για πλακα,,,,,καημενοι 20βτ...και τφσι,,,,

το καινουργιο μοτερ ειναι ΑΠΛΑ ΑΛΛΟΥ !!!!

Τα νουμερα που λεει ο Πασατουκος ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, και η ροπη που βγαζουν ειναι ΤΡΑΠΕΖΙ απο τις 2500 μεχρι κοφτη  οπως επισης και η καμπυλη αποδοσης ειναι πολυ καλυτερα απο τα προηγουμενα μοτερ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε για δυνατό Project,με πήρε ο ηλίας το πρωι και μου λέει "Θέλω να βλέπω Super car και να μην φοβάμαι".

 

Turbo R Coming Soon.

 

420++hp.....

 

Σκεφτείται τι θα κανεις με τόσα άλογα.

 

Υ.Γ Λευτέρη δευτέρα τρίτη οργανώνω βόλτα με m6,911,Bentley,golf,tt,F360 και άλλα...σου υποσχομαι πόλεμο!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest mitsos gti

Να βαλω το καινουριο IC και τα λεμε απο την αλλ Παρασκευη.

Εγινε φιλε μου...βαλτο με το καλο και κανονιζομαστε...

Link to comment
Share on other sites

έχει ανοίξει κανένα golf 1.4tsi 1st stage με audi a3 2.0tq 1st stage;

διαφορές;

Καταλαβαίνεις ότι είναι ανόμοια αυτά τα 2 αυτοκίνητα που αναφέρεις έτσι;

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χσχαχαχαχαχαχα θελω να μου πεις ο δημητρης τι θα κανει...χαχαχαχχαχα η να του δωσω χρονο με βολτα και μετα....βλεπω το ττ να το πουλαει αυριο οχι σε ενα χρονο  και βουρ για μεγαλυτερα,,,,

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

χσχαχαχαχαχαχα θελω να μου πεις ο δημητρης τι θα κανει...χαχαχαχχαχα η να του δωσω χρονο με βολτα και μετα....βλεπω το ττ να το πουλαει αυριο οχι σε ενα χρονο  και βουρ για μεγαλυτερα,,,,

 

O μητσος ξεκινησε με 100 αλογα και οταν τον περναγαμε ολοι πήρε το ΤΤ...τώρα που εγω τουρμπιζω,ο αλλος παιρνει slk 55 amg,και θα ειναι πιο αργος...ετοιμάζει κατι δυνατο στο μυαλο του,συντομα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μια βραδια στα σκοταδια...χαζεμα και γελια...στο τελος ειχαμε και ενα πατημα με ενα γτι 5 καριερας για κοντρες που απλα ειχε το ιδιο τουρμπο...17ρες.888αρια ,γδυμενο ολο,μου ειπε 85 κιλα μονο απτο σαλονι γλυτωσε χωρια της ρεζερβας κτλ.....καρμπον καθησμα και εκεντροφοροι συν πιεσεις που τις εβλεπα στο ονειρο μου εγω απο χαμηλες ταχυτητες αυτο...στην αρχη ελεγα οχι σε δοκιμες μιας και ηξερα το αποτελεσμα οσο ημαστνα εκει.........ετυχε και με περιμενε και φυγαμε απτο ιδιο μερος,,,

αυτοματα και τα δυο.στα χιλιομετρα του ομως που με παρεξενεψε οτι παταγε απο 100 και 110 χλμ γιατι κραταγα τριτη ,,,,.2 ατομα εγω ντυμενος κανονικα με 18αρες και του παληκαριου 2 ατομα 17 οι ζαντες απλα ο αλεξανδρος χυμα στην μοκετα.....χαχαχαχα εφαγε ο χιονουλης 5-6 αυτοκινητα -κολωνα σιγουρα  απο αυτο το δηλωμενο 3071....

1.αγωνιστικες βενζινες c5 vs 100ara εγω

2.17αρες ζαντες vs 18ares εγω

3.150 κιλα κατω λογω ξηλωμα ολου του σαλονιου του  και μονο ενα καρμπον καθησμα(90κιλα) +τα  κιλα της τετρακινησης που εβαλα στο νερο καμια 65kg 

4.εκεντρα πρωτο σταδιο .εγω μαμα...

5.α.ρ 0.82 αντι 0.62 εγω σε γτχ3071ρ μονο απο εκει εχει 30 αλογα πανω...χαχαχαχα

6.φουλ ντεποζιτο βενζινης εγω vs 2/4 του.

και ενταξει ποντικι κανονικο το ηξερα αλλα και παλι λεω καλα πηγε ενα βολτισιο γτι με ενα καρριερας για πατηματα.

 

εντυπωση μου κανει το βαρος του σαλονιου....αμα προσθεσω και την τετρακινηση εγω γαματα δηλαδη...

 

παρασκηνιο

συν οτι νταξει ισως αμα ξεραμε να ρυθμισουμε το γκρεντυ καλυτερα να ηταν πχ 2 αυτοκινητα η διαφορα,,,,εμαθα τι ειναι το raise σε προγραμμα σημερακαι οι διαφορες με το overboost,,,,και τι σημαινουν τα σεττινκσ  του γκρεντυ,,,,,να ναι καλα ο αλεξανδρος και μας ξεστραβωσε λιγο σε τεχνικες ορολογιες και εστιασαμε που υποφερει το σεταπ με το boost control που δεν εχουμε ρυθμισει σωστα...

 

ειχαμε ιστορικη αναδρομη λολ....αλλα μαρεσε που μπορουσαμε να μαθουμε και 2 πραγματα βρε γαμωτο μου.εχει καταντησει τοσο σπανιο αυτο,,..

οντως ο εκεντροφορος που φοραγε σαν πρωτο σταδιο ηταν ποιο δυνατο ψηλα απτο δικο μου του σ3...προταση για βελτιωση μην ξεχασω!!!

 

να γραφουμε και τα τσαγια,,,,

οι αλλες δοκιμες που παικτηκανε κουπρα με αυντι ..το αουντι ηταν μισο κουπρα μπροστα σε ολες τις φορες...1.4 240 υποθετω μαχ με 1,8 20βτ 250 δηλωνε το audi...παρασκευα πεστα εσυ καλυτερα τα αλλα που ησουν και εκει ..μεσα

Edited by XIONOULIS
συμπληρωσαμε πληροφοριες που τις μαθαμε μετα ...πολυ μετα,,,,μερες..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ελεγα οτι υπηρχε διαφορα δυναμης αναμεσα στα golf,οσο βαρους,το ενα σωβρακο,με 17ρια,καρμπον καθισμα,και fwd.

Ο λευτερης ντυμμενος φουλ ντεποζιτο ρεζερβα εργαλεια και 18αρες.

Πηγαμε και στα μετρα του,ρολλ 90-100,πιστευω οτι ο λευτερης εκατσε αξιοπρεπεστατα.

Ωραιο πατημα,φιλικο,και πολυ δυνατο.

Το cupra του κολλητου που μου το παρεδωδε να το κανω πρωτο σταδιο.

Cupra 1stage overload vs A3 20vt 250hp

Απο τα 40 μεχρι 220 μισο μπροστα το Cupra,απο τα 60 μισο μπροστα το a3.

Το cupra 2καβαλο το α3 μονοκαβαλο.

Cupra 1stage vs a3 1.8Tfsi 1stage 228hp του φιλου μου του μενελαου

2καβαλα και τα 2 αμαξια

2ες 50 στα 200 3-4 αμαξια μπροστα το cupra.

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το Ibiza.

Link to comment
Share on other sites

σκασανε οι συσκευασιες των 19λιτρων.....ετοιμοι....για παρτυ...ηρθαν κοκακολες πορτοκαλαδες ολα....

Edited by XIONOULIS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους να μπούμε στους ρυθμούς μας....

15 μέρες πατήματα,και δεν έχω γράψει τίποτα.

Συνάντηση με τον φιλο DarkX και την Queen,ώστε να κανουμε πάτημα με το Golf mk7.

Golf mk6 dsg Revo 380hp Vs Golf mk7 Manual apr 332 hp.

 

Και τα 2 αμάξια δικάβαλα απο 2ες 60 ή διαφορά ήταν 2.5-3 αμάξια υπέρ του 6ριού,απο 3ες 100 η διαφορά ήταν μισό με 1 αμάξι μπροστά το 6ρι.

Ένα τσικ πιο δυνατό απο το 7ρι,και λόγω Dsg.

Τρομερό κλιμα και πολυ ωραία πάτημα,χαρηκαμε για την δοκιμή.

Passat 1.8 20v 125 hp Vs Huyndai Santa fe 2.7 v6 192 hp.

2ες 60 μέχρι 180,4-5 αμάξια ανοίγομενα μπροστά το Passat.

1ες 30 στο πάτα μου πέταγε αμάξι,2α μάζευα και πέταγα ενα αμάξι,3ή άνοιγα πάλι 4-5 αμάξια.

Nτυμμένος με 18αρες.

 

Passat 1.8 20v 125 hp Vs BBW 118i 

3ες 100 μέχρι τα 140 δίπλα μου,άνοιγα σταδιακά 2 αμάξια μεχρι τα 170.

 

Passat 1.8 20vt 150hp Νεκτάριος Vs Seat Leon 1.4 tsi 125 hp.

2ες 60 μέχρι τα 180 1 κολώνα μπροστά το Passat.

Υ.Γ Το Passat με 17αρες και συστημα αεριου.

 

Passat 1.8 20vt 150hp Vs Peugeot 308 1.6 turbo 172 hp

 

2ες 60 μέχρι τα 170 1 αμάξι μπροστά το 308,4ή το Passat καθάριζε και πέρναγε μισό μπροστά.

 

Προστοπάρον ησυχία,εγώ αυριο μπαίνω για 20vt,η παρέα ειναι ξυλώμενη χωρις πινακιδες διπλώματα,οπότε απο 10 του μηνος παλι....Δυνατά...Με πολλα αλογα...αυτήν την φορά με νούμερο 2??...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Passatoukos said:

Επιτέλους να μπούμε στους ρυθμούς μας....

15 μέρες πατήματα,και δεν έχω γράψει τίποτα.

Συνάντηση με τον φιλο DarkX και την Queen,ώστε να κανουμε πάτημα με το Golf mk7.

Golf mk6 dsg Revo 380hp Vs Golf mk7 Manual apr 332 hp.

 

Και τα 2 αμάξια δικάβαλα απο 2ες 60 ή διαφορά ήταν 2.5-3 αμάξια υπέρ του 6ριού,απο 3ες 100 η διαφορά ήταν μισό με 1 αμάξι μπροστά το 6ρι.

Ένα τσικ πιο δυνατό απο το 7ρι,και λόγω Dsg.

Τρομερό κλιμα και πολυ ωραία πάτημα,χαρηκαμε για την δοκιμή.

(...)

Προστοπάρον ησυχία,εγώ αυριο μπαίνω για 20vt,η παρέα ειναι ξυλώμενη χωρις πινακιδες διπλώματα,οπότε απο 10 του μηνος παλι....Δυνατά...Με πολλα αλογα...αυτήν την φορά με νούμερο 2??...

 

Να το ξανακάνουμε παίδες, κρίμα για τα διπλώματα αλλά τι να πεις, η κακιά η ώρα..

 

Μία διόρθωση το αμάξι μου είναι ΜΚ5, το Edition 30 έχω το οποίο είναι 5άρι, stock K04. Dyno είχε βγάλει 366 όπως έχω ποστάρει απλά επειδή για λόγο που δεν γνωρίζω ίσως έχει να κάνει με τα φρένα του δυναμόμετρου μετρήθηκε μέχρι τις 6400 ενώ έξω αλλάζω 6800 όπως και στο πάτημα με το 7άρι. Οπότε λόγω και της καμπύλης το υπολογίζω λίγο πάνω από 370, πιθανότατα 372 όπως ήταν και ο Λευτέρης όταν είχε Κ04.

Πολύ δυνατό σύνολο το 7άρι και κατά τη γνώμη μου είναι στα 350. Το μέτρησε Τσακανίκα Maha που λέγαμε? Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε τι θα βγάλει!

 

Χαρήκαμε για τη γνωριμία και όντως σούπερ κλίμα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

370 τότε,καπως μου ρθε το 380 δεν το θυμαμαι.

Οχι δεν εχει παει ακομα,μολις ετοιμαστω και εγώ θα παμε ολοι μαζι τσακανικα να δουμε νουμερα.

Ξανακανονιζουμε μολις αλλαξει τουρμπο ο ηλιας να δουμε τι πηραμε και τι χασαμε.

Στο ειπα και εγώ,για 332 δεν παει,για 350-360 ισως.

Μακαρι ολες οι δοκιμες να ειναι σε τετοιο κλιμα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ποια διπλωματα βρε?ποτε προλαβες???αφου στο μπλοκο δεν μας κανανε τιποτα προχτες εχεις και αλλη συνατηση με τα στρουμφ μονος σου.????ν απω οτι με ειπανε ηρθατε για το γιο σας!!!χαχαχαχαχαχα σσταματησα να δω γιατι τον πιασανε παλι....

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίο πάτημα με μια ακόμα εκκλησία μετά την Cayman S. Νομίζω 996 δεν είμαι σίγουρος, μαύρη ζάντα, σκούρο φιμέ και χαμηλωμένη εκτός και βγαίνει έτσι τόσο χαμηλή. Αν ηταν μαμά παίζει στα 320 από search που έκανα και ήταν και ελαφριές εκείνες. Πατάω 2 κολώνες πίσω και με 2 sec καθυστέρηση επειδή ο δρόμος ήταν γυαλί και είχα 1η μέσα, οπότε ρόλλαρα μέχρι 2α και πάτησα αλλά στο μεταξύ το πορσικό είχε ήδη φύγει. Τυχαία πατήματα να περνάει η ώρα.

 

(προσπαθώ να μικρύνω τις διαστάσεις του βίντεο αλλά μάλλον δεν υπάρχει ακόμα επιλογή, next time)

 

 

Edited by DarkX
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαινα χθες βραδυ κιφησιας με το a1 1.4 122hp μου ηρθε προφυλακτηρα ενα gla 200.

3ες 80 μεχρι πολλά 2 αμαξια μπροστα το α1 με ταση να με μαζεψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους....

Εχθες ειχα ενα τυχαιο και ωραιο πατημα με ενα polo gt bluemotion στην παραλιακή!Μηπως γραφει εδω μεσα ο φιλος;;

Edited by panosd
Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδάκι χθες με κάτι κουπεράκια, ένα polo gti dsg και tt 20vt, όλοι μαζί τσούρμο για κάμποσα χλμ. Η Νάσια έτρωγε παγωτό.

Το παγωτό ήταν όλα τα λεφτά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest mitsos gti
On 5/3/2016 at 7:54 PM, DarkX said:

Παιχνιδάκι χθες με κάτι κουπεράκια, ένα polo gti dsg και tt 20vt, όλοι μαζί τσούρμο για κάμποσα χλμ. Η Νάσια έτρωγε παγωτό.

Το παγωτό ήταν όλα τα λεφτά.

Χαχαχαχα εσυ ησουν το πειραχτηρι τελικα...εγω ειμαι ο πολακιας...πολυ ομορφο και δυνατο το αμαξι σου φιλε μπραβο...πεθαινα στο γελιο οταν τσιγκλαγες τον ttδακια μας που στρωνει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.