Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Σημερα κανα λιτρο Λιπτον απο ενα Mustang GT500. Απο τα 100 περιπου οπως βγαιναμε στην εθνικη απο Λιτοχωρο μεχρι τα ..... 120χαω φυσικα οριο εθνικης οδου. Πολυ μα παρα πολυ ωραιο θορυβο κανει το μπ@υρδελο!!!

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 ωρες, μπενω παραλιακη απο γλυφαδα ενα στενο πριν τον δελιολανη κ περασε αριστερη λοριδα ενα Χ6 μαλλια κουβαρια... το φαναρι του δελιολανη ηταν πρασινο αλλα σταματησαμε στο επομενο στην εκκλησια, εκεινος αριστερη λοριδα, εγω δεξια. Επειδη περασε μαλλια μπροστα μου πιο πριν ειμουν σιγουρος οτι θα ανοιγε (οπως κ εκανε) οποτε κουμποσα S k περιμενα το πρασινο. Δεν περασε ποτε μπροστα, κ μεχρι την δεξια στροφη με το φαναρι πρεπει να ηταν περιπου 4 αμαξια πισω. Εγω τρικαβαλος, εκεινος δεν ειδα. Ας προσεχε...

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 ωρες, μπενω παραλιακη απο γλυφαδα ενα στενο πριν τον δελιολανη κ περασε αριστερη λοριδα ενα Χ6 μαλλια κουβαρια... το φαναρι του δελιολανη ηταν πρασινο αλλα σταματησαμε στο επομενο στην εκκλησια, εκεινος αριστερη λοριδα, εγω δεξια. Επειδη περασε μαλλια μπροστα μου πιο πριν ειμουν σιγουρος οτι θα ανοιγε (οπως κ εκανε) οποτε κουμποσα S k περιμενα το πρασινο. Δεν περασε ποτε μπροστα, κ μεχρι την δεξια στροφη με το φαναρι πρεπει να ηταν περιπου 4 αμαξια πισω. Εγω τρικαβαλος, εκεινος δεν ειδα. Ας προσεχε...

χαχαχα με το καλημέρα σας 4-0 ! Αυτά είναι !!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo::rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι τα R!!!!

Ανοιγμα με mk6 TSI 160 στην Κόρινθο, από 150-180, ήταν 5-6 αυτοκίνητα μπροστά όταν ανοίγαμε, και στο τέλος τον πήγαινα προφυλακτήρες. Το παράξενο είναι πως από 110-150 πηγαίναμε μαζί, και στα πιο πολλά χλμ τον μάζευα, αν και ακόμη δεν έχω πρόγραμμα και θεωρητικά έχω χάσει εκεί (τεράστια εισαγωγή-μεγάλο DP, όχι πρόγραμμα).

Link to comment
Share on other sites

τσαγακι την Παρασκευη σε προκλητικο forester 2xt (με εκλεισε επειδεικτικα και μπηκε μπροστα μου) απο πισω του σε φαναρι στον Σχοινια τον προσπερνάώ και μεχρι το άλλο φανάρι μέσα 4ης ουτε ξέρω πόσα αυτοκινητα ήμουν μπροστα- αυτός μόνος του χωρις a/c ,εγώ τρικάβαλος και με σκύλο 9 κιλα με a/c- το χάρηκα ,στο επο΄μνο φαναρι κοιταζε αλλού κάνοντας τον αδιάφορο..

Link to comment
Share on other sites

Χτες βραδυ κατα τις 3μισι επιστροφη απο το γνωστο club πριν την Βαρκιζα και βγαινουμε από το παρκινγκ παρεα με ένα Boxster S (αυτο με τα 280) με κατευθυνση προς γλυφαδα, εκεινος από πισω μου. Μετα τις αψυμαχιες στις στροφες μπορω να πω ότι αν δεν ειχε μια ελαφρα κινηση που με εκανε να κοβω κ τον βοηθουσε να μαζευει τα κενα, η διαφορα υπερ του R θα ηταν φανερωτατη, όπως αλλωστε παραδεχτηκε ο ‘Κος Porsche’ αργοτερα που μιλησαμε. Τεσπα για να μην λυωνουμε ασκοπα τον σταματησα στο φαναρι πριν την στροφη για αστερα κ δωσαμε ραντεβου στο 2ο φαναρι βουλιαγμενης για να δουμε τι κανουμε μιας κ τα αμαξια είναι πολύ κοντα σε επιδοσεις και ειμουν πολύ περιεργος να δω τι θα γινει. Λοιπον ηταν καθαρα πιο γρηγορος, πρεπει να ανοιξαμε μεχρι 140-150 και ηταν μια καροτσα μπροστα πριν κοψω, παραδεχτω την ηττα μου και του δoσω συγχαρητηρια! :wub:

Εγω 2 καβαλος, εκεινος μονος, εκεινος ηταν χειροκινητο κιβωτιο και εγω ξεκινησα με S από ρελαντι. Επισης εκεινος ηταν με οροφη κατεβασμενη (cabrio).

Και με launch να ξεκιναγα πιστευω το πολύ να του πεταγομουν λιγο μπροστα στην εκκινηση λογω 4κινησης αλλα μετα σιγουρα θα με μαζευε η το πολύ πολύ να πηγαιναμε ιδια. Η ζεστη σιγουρα επαιξε ρολο αλλα αυτό είναι δικο μου προβλημα όχι δικο του! Ηταν αξιοτατος αντιπαλος κ εχασα δικαια αλλα χαρηκα γιατι η διαφορες μας στην ευθεια δεν ηταν καθολου μεγαλες! :wub: Η ρεβανς τον χειμωνα μηπως παρω το αιμα μου πισω! :(

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά πρέπει να μπεί και το πρόγραμμα :blush: :blush:

Αν ειχα προγραμμα δεν θα ηταν δικαιο το ανοιγμα όμως…

Μ’αρεσε που ειμασταν και οι 2 ‘καθαροι’ και ας εχασα.

Link to comment
Share on other sites

Παλιόκαιρος μωρέ, δεν κάνει για turbo.

Πάρ'αυτα, έφαγε καλά ένα Coupe S145 (αηδιάζω με τον εαυτό μου που άνοιξα με Hyundai, χαχα). Από 3ες και μέχρι τα 150, τσίμπησε κολωνίτσα!

Link to comment
Share on other sites

Παλιόκαιρος μωρέ, δεν κάνει για turbo.

Πάρ'αυτα, έφαγε καλά ένα Coupe S145 (αηδιάζω με τον εαυτό μου που άνοιξα με Hyundai, χαχα). Από 3ες και μέχρι τα 150, τσίμπησε κολωνίτσα!

δεν φταις εσυ, στους κορεατες αρεσει το τσαι 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ας μην ξεχναμε οτι το 3.2S με το 3.4S εχουν τεραστιες διαφορες στον δρομο!

Οπως και να χει ομως...Γιωργο μπραβο για το πατημα... :blush::thumbsup::blush:

Μπορει να μην εχετε πολλα ps διαφορα αλλα το αλογα της porshe ειναι διαφορετικα..ή αν θελετε βγαινουν διαφορετικα!

Katana....ρε φιλε πρεπει να εισαι θεοτρελος για να ανοιγεις με S145!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Katana....ρε φιλε πρεπει να εισαι θεοτρελος για να ανοιγεις με S145!!!! :blush: :blush: :yahoo:

Χαχα, φίλε Τάσο έχεις δίκιο. Απλά με τσίτωσε και τα έχω στην black list αυτά τα τετράτροχα κάρα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Έγινε μόλις πριν 15 λεπτά.

Γυρνάω την κοπελιά σπίτι της. Όπως ανεβαίνω τη Φιλαδελφείας (προς Μενίδι δλδ), μου κολάει ένα αμάξι από πίσω. Δεν βλέπω τι είναι και το δίνω... Είχα μέσα τρίτη και αρχίζω να την ανοίγω κομπρεσοράτα.. Φτάνω 3.000-3500 στροφές και κουμπώνω 4η και την δίνω επίσης κομπρεσοράτα... Το αμάξι πίσω με έχει κολλήσει...

Ρε γαμώτο σκέφτομαι... Πατάω λίγο φρένο και κουμπώνω 2α! 5000+ τέρμα γκάζι... Δίνω δίνω κουμπώνω 3η τέρμα επίσης, έχω πάνω από 150 και αρχίζω να στρίβω... από απέναντι έρχεται αμάξι... κοπανιέμαι στα φρένα, κουμπώνω ξανά 2α και δίνω τέρμα, ξανά κουμπώνω 3η τερματίζει και μπένει η 4η... Δεν ξέρω και γω πόσα είχα και αρχίζω να παίρνω την ανοιχτή στροφή στο στρατόπεδο Καποτά το αμάξι πίσω μου ούτε τρία αμάξια απόσταση... Μπροστά μου ένα γκολφ... Φρένα, 3η και προσπέραση πάνω στη στροφή. Η Φιλαδελφείας έχει σχεδόν τελειώσει και πατάω άλλη μία φορά φρένα μπροστά στα fast food και τα βενζινάδικα (μπήκα πλέον Μενίδι) κουμπώνω 2α και την αδειάζω μέχρι τις 7.000.

Στρίβω σε ένα στενό, το αμάξι με ακολουθεί, βάζω αλάρμ κατεβάζω τζάμι ένας 40άρης (περίπου). Το πρώτο πράγμα που μου λέει 2-3 φορές

-"Πάει πολύ καλά..."

-Τον ρωτάω, ποιο είναι αυτό;

-Μου απαντά λίγο περιφρονητικά η Μ3...

-Ε, Δηλαδή του λέω; κυβικά; άλογα; είναι μαμά;

-Ναι μαμά μου λέει, 3500 κυβικά 315 άλογα...

-Μια χαρά τα πάω για 1400άρι του λέω!

-Θέλει να έχεις αέρα, λέει Αλλά εσύ τον έχεις με το παραπάνω, συνεχίζει...

Χαιρετιόμαστε και φεύγει. Αυτός ήταν μόνος ενώ εγώ δικάβαλος και το αμάξι του φορούσε το πολύ 16άρα (μπροστά που πρόσεξα)

Αυτά...! ;)

Υ.Γ. Για να προλάβω πολλούς δεν υποστηρίζω ότι "παίρνω" Μ3 απλά σας περιγράφω ένα πάτημα μέσα σε δρόμο με λακκούβες, στροφές, απρόοπτα (αμάξια από δω και από κει). Επίσης η περιγραφή καλύπτει 2-3 τμήματα της διαδρομής γιατί βαριέμαι να το γράψω όλο.. Υπήρχαν και πολλά φρεναρίσματα λόγω στροφών κλπ που αναγκαστικά ο πίσω μου έπρεπε να φρενάρει αρκετά παραπάνω από εμένα γιατί απλά δεν ήξερε πότε θα αφήσω το φρένο!

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, φίλε Τάσο έχεις δίκιο. Απλά με τσίτωσε και τα έχω στην black list αυτά τα τετράτροχα κάρα...

Μην καις το αμξι αδικα...και κυριως πλεον την βενζινη!!!

Αξια τον εδωσες τον σχιζοματι!

Ας ειμαστε καλα....να παμε τις βολτιτσες μας...και να ευχαριστιομαστε μονοι μας...ή παντα με κατι που να αξιζει τον κοπο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην καις το αμξι αδικα...και κυριως πλεον την βενζινη!!!

Αξια τον εδωσες τον σχιζοματι!

Ας ειμαστε καλα....να παμε τις βολτιτσες μας...και να ευχαριστιομαστε μονοι μας...ή παντα με κατι που να αξιζει τον κοπο! ;)

σωστοτατο! πιστευω παντα πρεπει να ανοιγεις με κατι που εχει τουλαχιστον ισες επιδοσεις η μεγαλυτερες, τα αυτονοητα δεν χρειαζεται να τα αποδεικνυεις και στον δρομο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χτες βραδυ κατα τις 3μισι επιστροφη απο το γνωστο club πριν την Βαρκιζα και βγαινουμε από το παρκινγκ παρεα με ένα Boxster S (αυτο με τα 280) με κατευθυνση προς γλυφαδα, εκεινος από πισω μου. Μετα τις αψυμαχιες στις στροφες μπορω να πω ότι αν δεν ειχε μια ελαφρα κινηση που με εκανε να κοβω κ τον βοηθουσε να μαζευει τα κενα, η διαφορα υπερ του R θα ηταν φανερωτατη, όπως αλλωστε παραδεχτηκε ο ΅Κος PorscheΆ αργοτερα που μιλησαμε. Τεσπα για να μην λυωνουμε ασκοπα τον σταματησα στο φαναρι πριν την στροφη για αστερα κ δωσαμε ραντεβου στο 2ο φαναρι βουλιαγμενης για να δουμε τι κανουμε μιας κ τα αμαξια είναι πολύ κοντα σε επιδοσεις και ειμουν πολύ περιεργος να δω τι θα γινει. Λοιπον ηταν καθαρα πιο γρηγορος, πρεπει να ανοιξαμε μεχρι 140-150 και ηταν μια καροτσα μπροστα πριν κοψω, παραδεχτω την ηττα μου και του δoσω συγχαρητηρια! :cry:

Εγω 2 καβαλος, εκεινος μονος, εκεινος ηταν χειροκινητο κιβωτιο και εγω ξεκινησα με S από ρελαντι. Επισης εκεινος ηταν με οροφη κατεβασμενη (cabrio).

Και με launch να ξεκιναγα πιστευω το πολύ να του πεταγομουν λιγο μπροστα στην εκκινηση λογω 4κινησης αλλα μετα σιγουρα θα με μαζευε η το πολύ πολύ να πηγαιναμε ιδια. Η ζεστη σιγουρα επαιξε ρολο αλλα αυτό είναι δικο μου προβλημα όχι δικο του! Ηταν αξιοτατος αντιπαλος κ εχασα δικαια αλλα χαρηκα γιατι η διαφορες μας στην ευθεια δεν ηταν καθολου μεγαλες! :cry: Η ρεβανς τον χειμωνα μηπως παρω το αιμα μου πισω! :rolleyes:

George μέχρι τα 0-160 φαίνονται ισοδύναμα τα αυτοκίνητα (σε μαμά κατάσταση). Στο 0-180 και 0-200 ανοίγει η διαφορά, μήπως δεν έκανες καλή εκκίνηση? Είχες το γκάζι στο πάτωμα?

Δες λίγο συγκριτικό Golf R με Boxter S 3.2 280ps στο παρακάτω link :

http://www.zeperfs.com/en/duel3192-1321.htm

Σ.Σ. Με stage 1 και 310ps δεν νομίζω να έχεις ξανά τέτοια "προβλήματα"!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ας σκεφτουμε οτι απο ενα μοτερ με κυβικα κυριως....αλλα τα 300ps και αλλα τα 300 ps βελτιωμενα...Ειναι πολυ πιο νευρικα τα 2α και σε αισθηση αλλα και στον δρομο συνηθως!Αυτο το καταλαβαινουμε οτι γινεται καθαρα εξαιτιας της αυξημενης πιεσης bar!

Link to comment
Share on other sites

George μέχρι τα 0-160 φαίνονται ισοδύναμα τα αυτοκίνητα (σε μαμά κατάσταση). Στο 0-180 και 0-200 ανοίγει η διαφορά, μήπως δεν έκανες καλή εκκίνηση? Είχες το γκάζι στο πάτωμα?

Δες λίγο συγκριτικό Golf R με Boxter S 3.2 280ps στο παρακάτω link :

http://www.zeperfs.com/en/duel3192-1321.htm

Σ.Σ. Με stage 1 και 310ps δεν νομίζω να έχεις ξανά τέτοια "προβλήματα"!!! :)

Το site αυτό έχει πολλά λάθη. Μην το επιστεύεστε.

Link to comment
Share on other sites

Το site αυτό έχει πολλά λάθη. Μην το επιστεύεστε.

Στέλιο που έχεις δει τα λάθη, σε επιταχύνσεις από στάση, ρεπρίζ κλπ?

Link to comment
Share on other sites

+100000

Το δικο μου το λεει 0-400 15.9,0-1000 28.9 και ειμαι μπροστα απο ολα τα new hothatch....!

new hothatch.... = Leon Cupra , Astra OPC , Golf GTi , Scirocco , S3 , Mazda MPS ....

Πόσα άλογα παίζεις ;;;

Το Site αναφέρεται σε μαμά μοτέρ

Edited by TwoFaCe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.