Jump to content
themata

Vw Golf Tsi 160 μόλις το πήρα και ΕΜΕΙΝΕ!

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Αύριο συμπληρώνεται μια βδομαδα που το αυτοκίνητό μου αγορασμενο του κουτιού πριν 1 μήνα περίπου

και με ~600 χιλιόμετρα στο οδόμετρο βρισκεται ακινητοποιημενο στο συνεργειο!

ταξιδευοντας με εντελως αστειους ρυθμους (105-110 χλμ/ώρα), αρχισε να αναβοσβήνει

το λαμπακι του EPC και ενα άλλο με το σχήμα του κινητήρα. ¶ρχισε να τρεμει στο ρελαντι,

να μην ανεβαζει στροφες και να βγαζει κάποιος θορυβους σαν να χτυπανε καποια κομματια του κινητηρα μεταξυ τους

το ακινητοποιησα και τηλεφωνησα στην total care οπου το πηραν στο συνεργειο της vw και εμενα μου εδωσαν προσωρινα

ενα νοικιαρικο.

δστυχως το αυτοκίνητο ακόμα δεν έχει διαγνωστεί πληρως ως προς το προβλημά του!

ο μηχανικός μου ειπε ότι επειδη ειναι καινουργιο το αυτοκινητο, δεν το ψαχουλευουν αλλά στελνουν τις ενδειξεις και μερικες

μετρησεις στην kosmocar η οποία και τους κατευθύνει για το πού να κοιταξουν για βλαβη.

Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ VW. Εστειλα και email στην Kosmocar σχετικά με το συμβαν

και απαντησαν απλά με ενα γενικολογο και αχρωμο mail.

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ 21000 euro να μένει εχοντας 600χλμ δουλεψει μόνο?

το Νο1 στις πωλήσεις να ειναι τοσο ΣΚΑΡΤΟ?

και δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα παιδικων ασθενειων εδω. Ο κινητηρας αυτος εχει μπει σε χιλιάδες αλλα μοντελα (με μερικες μετατροπες)

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ.

με συγχωρείτε για το ύφος, αλλά δυστυχως δεν μπορω να δω κάτι αισιόδοξο στο θέμα...

σας ευχαριστώ

υ.γ. Σε καποιες σημειωσεις που ειχαν κρατησει οι μηχανικοί είδα ότι ΔΕΝ ήταν πολλαπλασιαστής,

αλλά διαπίστωσαν σε έναν κυλινδρο να ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΙΕΣΗ! (ξερει κανεις τί μπορεί να σημαίνει αυτό?)

και κάτι ακόμα: Εγω ως φρεσκος πελατης ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ?

Edited by tsi160
Link to comment
Share on other sites

"Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες"

Συνάδελφος, αγόρασε Audi ΤΤ και το παρέλαβε καινούριο από την αντιπροσωπεία. Στην πρώτη βραδυνή του βόλτα, του συνέβει ακριβώς το πρόβλημα που περιγράφεις. Αμέσως το ακινητοποίησε και το πήγε με γερανό στην Kosmocar. Το ΤΤ έμεινε 1 εβδομάδα και τελικά διαπιστώθηκε ότι έχει 'αυτοκτονήσει' ο εγκέφαλος. Χρειάστηκε επιπλέον μια εβδομάδα για να έρθει ο νέος εγκέφαλος, να εγκατασταθεί και να δοκιμαστεί και βέβαια πήρε γραπτή περιγραφή του περιστατικού και της αντικατάστασης που έγινε καθώς και εγγύηση της επισκευής. Το περιστατικό ευτυχώς δεν είχε συνέχεια και πλέον όλα όσα συνέβησαν είναι απλά παρελθόν.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και στην δική σου περίπτωση.

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κανένα παραθυράκι βάσει εγγύησης και καλής λειτουργίας που να τους πείς κρατήστε το και θέλω καινούργιο??? Και μετά βρείτε μόνοι σας τι φταίει....

Link to comment
Share on other sites

υ.γ. Σε καποιες σημειωσεις που ειχαν κρατησει οι μηχανικοί είδα ότι ΔΕΝ ήταν πολλαπλασιαστής,

αλλά διαπίστωσαν σε έναν κυλινδρο να ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΙΕΣΗ! (ξερει κανεις τί μπορεί να σημαίνει αυτό?)

Δεν έχει συμπίεση? Αυτό γίνεται όταν είναι στραβωμένες οι βαλβίδες!!! Μήπως έκανες καμιά λάθος κατεβασιά και στρόφαρε πολύ ψηλά κι απότομα ο κινητήρας ?

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κανένα παραθυράκι βάσει εγγύησης και καλής λειτουργίας που να τους πείς κρατήστε το και θέλω καινούργιο??? Και μετά βρείτε μόνοι σας τι φταίει....

δεν γνωρίζω...νόμιζα πως υπηρχε καποιο πλαισιο που να με καλυπτει ως αγοραστη για τις πρωτες μερες λειτουργιας...

επικοινωνησα και με το ΙΝΚΑ αλλά μου ειπαν οτι δικαιούμαι νεο μονο αν δεν επισκευαζεται η βλαβη ή

αν εμφανιστει παλι η βλαβη 1-2 φορες αφου επισκευαστει

Δεν έχει συμπίεση? Αυτό γίνεται όταν είναι στραβωμένες οι βαλβίδες!!! Μήπως έκανες καμιά λάθος κατεβασιά και στρόφαρε πολύ ψηλά κι απότομα ο κινητήρας ?

το αντιθετο...επειδή στην οικογενεια μας ήρθε εδω και 5 μηνες ενας μπεμπης, (γιαυτο και ηθελα ενα "καλυτερο" αυτοκινητο)

η οδηγηση ειναι εντελώς...αργή και προσεκτική!

Edited by tsi160
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει συμπίεση? Αυτό γίνεται όταν είναι στραβωμένες οι βαλβίδες!!! Μήπως έκανες καμιά λάθος κατεβασιά και στρόφαρε πολύ ψηλά κι απότομα ο κινητήρας ?

οι βαλβιδες δεν στραβώνουν τόσο εύκολα φίλε, αλλά ελατήρια πιστονιού ενδέχεται να έχουν πρόβλημα.. Τουλάχιστον και μένα πριν 9 χρόνια με ένα clio είχα το ίδιο πρόβλημα και ήταν καινούργιο αμάξι. Φίλε συμπάσχω μαζί σου γιατί και γω έχω tsi 160 με 400 χλμ. Μακάρι να μην είναι τίποτα σοβαρό :cry:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ trιckius

να κανω μια ερωτηση ακομα: Που μπορώ να βρω επισημο email επικοινωνίας με την VW Γερμανίας? το γνωριζει κανεις?

edit: το βρηκα http://www.volkswagen.com/vwcms/master_pub...nt.metanav.html

αν δεν υπαρχει εξελιξη και την Δευτερα, θα τους στειλω

Edited by tsi160
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αύριο συμπληρώνεται μια βδομαδα που το αυτοκίνητό μου αγορασμενο του κουτιού πριν 1 μήνα περίπου

και με ~600 χιλιόμετρα στο οδόμετρο βρισκεται ακινητοποιημενο στο συνεργειο!

ταξιδευοντας με εντελως αστειους ρυθμους (105-110 χλμ/ώρα), αρχισε να αναβοσβήνει

το λαμπακι του EPC και ενα άλλο με το σχήμα του κινητήρα. ¶ρχισε να τρεμει στο ρελαντι,

να μην ανεβαζει στροφες και να βγαζει κάποιος θορυβους σαν να χτυπανε καποια κομματια του κινητηρα μεταξυ τους

το ακινητοποιησα και τηλεφωνησα στην total care οπου το πηραν στο συνεργειο της vw και εμενα μου εδωσαν προσωρινα

ενα νοικιαρικο.

δστυχως το αυτοκίνητο ακόμα δεν έχει διαγνωστεί πληρως ως προς το προβλημά του!

ο μηχανικός μου ειπε ότι επειδη ειναι καινουργιο το αυτοκινητο, δεν το ψαχουλευουν αλλά στελνουν τις ενδειξεις και μερικες

μετρησεις στην kosmocar η οποία και τους κατευθύνει για το πού να κοιταξουν για βλαβη.

Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ VW. Εστειλα και email στην Kosmocar σχετικά με το συμβαν

και απαντησαν απλά με ενα γενικολογο και αχρωμο mail.

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ 21000 euro να μένει εχοντας 600χλμ δουλεψει μόνο?

το Νο1 στις πωλήσεις να ειναι τοσο ΣΚΑΡΤΟ?

και δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα παιδικων ασθενειων εδω. Ο κινητηρας αυτος εχει μπει σε χιλιάδες αλλα μοντελα (με μερικες μετατροπες)

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ.

με συγχωρείτε για το ύφος, αλλά δυστυχως δεν μπορω να δω κάτι αισιόδοξο στο θέμα...

σας ευχαριστώ

υ.γ. Σε καποιες σημειωσεις που ειχαν κρατησει οι μηχανικοί είδα ότι ΔΕΝ ήταν πολλαπλασιαστής,

αλλά διαπίστωσαν σε έναν κυλινδρο να ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΙΕΣΗ! (ξερει κανεις τί μπορεί να σημαίνει αυτό?)

και κάτι ακόμα: Εγω ως φρεσκος πελατης ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ?

Έχουν συμβεί και χειρότερα φίλε μου και εκτός εγγύησης όπου δεν είναι ότι πιο ευχάριστο να βγάζεις από την τσέπη σου στα καλά καθούμενα 2500-3500 χιλιάδες ευρώ για να αλλάξεις μοτέρ.

Καλό είναι που ότι ήταν να σου βγάλει στο έβγαλε στην αρχή και όχι ύπουλα μετά από 3 χρόνια.

Ζήτα αντικατάσταση κινητήρα για να ησυχάσεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ trιckius

να κανω μια ερωτηση ακομα: Που μπορώ να βρω επισημο email επικοινωνίας με την VW Γερμανίας? το γνωριζει κανεις?

edit: το βρηκα http://www.volkswagen.com/vwcms/master_pub...nt.metanav.html

αν δεν υπαρχει εξελιξη και την Δευτερα, θα τους στειλω

προσωπικα ειχα στειλει email σε αυτη τη διευθυνση:

Produktkommunikation

Christian Buhlmann

Brieffach 1971

D-38436 Wolfsburg

Deutschland

Telefon: +49-5361-9-87584

Telefax: +49-5361-9-21952

christian.buhlmann@volkswagen.de

για το γνωστο θεμα με τη 2αρα των golf V

οπως λες και εσυ, για την κοσμοκαρ, και από ειχα λαβει μια τυπικη απαντηση...

ελπίζω να λυθει συντομα το προβλημα με το golfακι σου...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @tsi160 κάνε κι ένα ποστάρισμα στο toyota club να δούμε τι έχουν να σου πουν κι από κεί! :lol:

Πέρα από την πλάκα πάντως εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα με το πρόβλημα και να ευχαριστηθείς το αυτοκίνητό σου. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σήμερα μιλησα παλι με τον μηχανικο και μουειπε οτι μαλλον θα αλλαχθει ολοκληρος ο κινητηρας

αφού το αυτοκινητο ειναι καινουργιο και δεν θελουν να το ψαχουλεψουν. αν γινει τελικα σημαινει

τουλαχιστον 2 βδομαδες ακομα. αυριο θα μου πουν σιγουρα.

μου "ετυχε" το ρημαδι που βγαινει ελαττωματικο απο την γραμμη παραγωγης.

μου τηλ και απο κοσμοκαρ. παλι τα λογια τους ηταν τυπικα ότι κοιταζουν το θεμα μου κλπ κλπ

αλλα επι της ουσιας τιποτα.

Αυτα προς το παρον

οποιος ξερει τιποτα σχετικα με δικαιωματα που εχουμε ως αγοραστες ας το γραψει εδω.

απλα να γνωριζουμε αν εχουμε καποια "δυναμη" κι εμεις

σας ευχαριστω για το ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σήμερα μιλησα παλι με τον μηχανικο και μουειπε οτι μαλλον θα αλλαχθει ολοκληρος ο κινητηρας

αφού το αυτοκινητο ειναι καινουργιο και δεν θελουν να το ψαχουλεψουν. αν γινει τελικα σημαινει

τουλαχιστον 2 βδομαδες ακομα. αυριο θα μου πουν σιγουρα.

μου "ετυχε" το ρημαδι που βγαινει ελαττωματικο απο την γραμμη παραγωγης.

μου τηλ και απο κοσμοκαρ. παλι τα λογια τους ηταν τυπικα ότι κοιταζουν το θεμα μου κλπ κλπ

αλλα επι της ουσιας τιποτα.

Αυτα προς το παρον

οποιος ξερει τιποτα σχετικα με δικαιωματα που εχουμε ως αγοραστες ας το γραψει εδω.

απλα να γνωριζουμε αν εχουμε καποια "δυναμη" κι εμεις

σας ευχαριστω για το ενδιαφερον

Δεν εχω και πολύ εμπιστοσύνη στην κοσμοκαρ, όσο αφορά τα δικαιώματα να ξέρεις οτι αν επισκευάζεται δεν μπορείς να απαιτήσεις αντικατάσταση σε ένα προϊόν, αλλά μπορείς να απαιτήσεις αυτοκίνητο για τις μετακινήσεις σου ή ακόμα και αποζημίωση δικαστικώς.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Σήμερα μιλησα παλι με τον μηχανικο και μουειπε οτι μαλλον θα αλλαχθει ολοκληρος ο κινητηρας

αφού το αυτοκινητο ειναι καινουργιο και δεν θελουν να το ψαχουλεψουν. αν γινει τελικα σημαινει

τουλαχιστον 2 βδομαδες ακομα. αυριο θα μου πουν σιγουρα.

Aυτο τουλαχιστον ειναι θετικο και σαφως προτιμοτερο απο μια "απλη" επισκευη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αύριο συμπληρώνεται μια βδομαδα που το αυτοκίνητό μου αγορασμενο του κουτιού πριν 1 μήνα περίπου

και με ~600 χιλιόμετρα στο οδόμετρο βρισκεται ακινητοποιημενο στο συνεργειο!

ταξιδευοντας με εντελως αστειους ρυθμους (105-110 χλμ/ώρα), αρχισε να αναβοσβήνει

το λαμπακι του EPC και ενα άλλο με το σχήμα του κινητήρα. ¶ρχισε να τρεμει στο ρελαντι,

να μην ανεβαζει στροφες και να βγαζει κάποιος θορυβους σαν να χτυπανε καποια κομματια του κινητηρα μεταξυ τους

το ακινητοποιησα και τηλεφωνησα στην total care οπου το πηραν στο συνεργειο της vw και εμενα μου εδωσαν προσωρινα

ενα νοικιαρικο.

δστυχως το αυτοκίνητο ακόμα δεν έχει διαγνωστεί πληρως ως προς το προβλημά του!

ο μηχανικός μου ειπε ότι επειδη ειναι καινουργιο το αυτοκινητο, δεν το ψαχουλευουν αλλά στελνουν τις ενδειξεις και μερικες

μετρησεις στην kosmocar η οποία και τους κατευθύνει για το πού να κοιταξουν για βλαβη.

Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ VW. Εστειλα και email στην Kosmocar σχετικά με το συμβαν

και απαντησαν απλά με ενα γενικολογο και αχρωμο mail.

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ 21000 euro να μένει εχοντας 600χλμ δουλεψει μόνο?

το Νο1 στις πωλήσεις να ειναι τοσο ΣΚΑΡΤΟ?

και δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα παιδικων ασθενειων εδω. Ο κινητηρας αυτος εχει μπει σε χιλιάδες αλλα μοντελα (με μερικες μετατροπες)

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ.

με συγχωρείτε για το ύφος, αλλά δυστυχως δεν μπορω να δω κάτι αισιόδοξο στο θέμα...

σας ευχαριστώ

υ.γ. Σε καποιες σημειωσεις που ειχαν κρατησει οι μηχανικοί είδα ότι ΔΕΝ ήταν πολλαπλασιαστής,

αλλά διαπίστωσαν σε έναν κυλινδρο να ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΙΕΣΗ! (ξερει κανεις τί μπορεί να σημαίνει αυτό?)

και κάτι ακόμα: Εγω ως φρεσκος πελατης ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ?

φιλαρακο καλησπερα.σε καταλαβαινω απολυτα

απλα εισαι πολυ ατυχος.αρκετοι απο μας ειχαμε προβληματα

μικρα η μεγαλα με τα αμαξια μας.(οταν ηταν καινουργια..)τα λυσαμε

στη πορεια η μεσο της εγγυησης η μεσο αλλων συνεργειων(ευτυχως)

γνωμη μου...ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ...

ΑΛΙΩΣ ΠΑΙΞΕ ΚΑΝΑ ΤΖΟΚΕΡ ΕΑΝ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ..ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΣΚΕΥΗ

ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ FSI ΜΟΥ!!!!!

ΣΤΑ ΛΕΩ ΕΤΣΙ ΟΜΑ..ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΧΩΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΩ

ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ...ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΤΙ ""ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ"" ΕΜΠΛΕΞΕΣ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εστειλα σημερα email στην Γερμανια διαμαρτυρομενος

περιμενω απαντηση

μου ειπαν απο το συνεργειο οτι τελικα η βλαβη ειναι στο ελατηριο (στον κυλινδρο) το οποιο δεν εχω τεχν γνωσεις

να εξηγησω. το αναφερει ο trickius νωριτερα

θα το παραγγειλουν γιατι μαλλον δεν υπαρχει στις αποθηκες...η αναμονη συνεχιζεται...ο κινητηρας δεν αλλαζει...

την εβαψα...ας ειμαι τυχερος τουλαχιστον στο θεμα της καλης λειτουργιας μετα την επισκευη

Link to comment
Share on other sites

εστειλα σημερα email στην Γερμανια διαμαρτυρομενος

περιμενω απαντηση

μου ειπαν απο το συνεργειο οτι τελικα η βλαβη ειναι στο ελατηριο (στον κυλινδρο) το οποιο δεν εχω τεχν γνωσεις

να εξηγησω. το αναφερει ο trickius νωριτερα

θα το παραγγειλουν γιατι μαλλον δεν υπαρχει στις αποθηκες...η αναμονη συνεχιζεται...ο κινητηρας δεν αλλαζει...

την εβαψα...ας ειμαι τυχερος τουλαχιστον στο θεμα της καλης λειτουργιας μετα την επισκευη

Έχεις κάνει επέκταση εγγύησης ???

Link to comment
Share on other sites

Guest basilis81

Εγω θα απαιτουσα αλλαγη κινητηρα.Δεν μπορω ουτε σαν ενδεχομενο να σκεφτω οτι θα ανοιχτει καινουργιος κινητηρας για να αλλαχθει οτιδηποτε μεσα στα σωθικα του.Αναφερεις οτι ακουγες μεταλλικους ηχους.Κι αν εχει αρπαξει και κατι αλλο εκτος απο τα ελατηρια??Κι αν επισκευαστει ο κινητηρας και αρχισει να καιει λαδια μετα?Τι να πω φιλε μου..καλα ξεμπερδεματα.Αντιμετωπισα κι εγω ενα προβλημα ηλεκτρονικη ευτυχως φυσεως οταν το αμαξι ηταν καινουργιο και ειχα απογοητευθει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? To αυτοκινητο δεν το εχω αγορασει ουτε μήνα!

φιλε μου καλε μην κανεις πισω στο θεμα καινουργιου κινητηρα.

μην αφησεις να στον επισκευασουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εχεις δωσει τοσα λεφτα!!!κριμα..συμβουλεψου εναν καλο δικηγορο......

πεστους εαν δεν μου βαλετε καινουργιο κινητηρα..αποδεδειγμενα με χαρτι..

παγωστε την επισκευη ..εχω κινησει δικαστικες διαδικασιες...

εαν εχεις βαλει γραμματια κανε διαμαρτυρια στην τραπεζα...

ετσι εκανα και εγω και μετα απο πολυ κοπο μου αλαξανε ολοκαινουργιο σασμαν...

δεν τους περασε το δικο τους!!!!!!!

κανε μια ερευνα στο ιντερνετ σε διαφορα φορουμ απο αλλες μαρκες αυτοκινητων

και θα δεις οτι θα σε πιασει η καρδια σου απο διαφορες επισκευες τετοιου ειδους!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα απαιτουσα αλλαγη κινητηρα.Δεν μπορω ουτε σαν ενδεχομενο να σκεφτω οτι θα ανοιχτει καινουργιος κινητηρας για να αλλαχθει οτιδηποτε μεσα στα σωθικα του.Αναφερεις οτι ακουγες μεταλλικους ηχους.Κι αν εχει αρπαξει και κατι αλλο εκτος απο τα ελατηρια??Κι αν επισκευαστει ο κινητηρας και αρχισει να καιει λαδια μετα?Τι να πω φιλε μου..καλα ξεμπερδεματα.Αντιμετωπισα κι εγω ενα προβλημα ηλεκτρονικη ευτυχως φυσεως οταν το αμαξι ηταν καινουργιο και ειχα απογοητευθει.

συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλε μην κανεις πισω στο θεμα καινουργιου κινητηρα.

μην αφησεις να στον επισκευασουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εχεις δωσει τοσα λεφτα!!!κριμα..συμβουλεψου εναν καλο δικηγορο......

πεστους εαν δεν μου βαλετε καινουργιο κινητηρα..αποδεδειγμενα με χαρτι..

παγωστε την επισκευη ..εχω κινησει δικαστικες διαδικασιες...

εαν εχεις βαλει γραμματια κανε διαμαρτυρια στην τραπεζα...

ετσι εκανα και εγω και μετα απο πολυ κοπο μου αλαξανε ολοκαινουργιο σασμαν...

δεν τους περασε το δικο τους!!!!!!!

κανε μια ερευνα στο ιντερνετ σε διαφορα φορουμ απο αλλες μαρκες αυτοκινητων

και θα δεις οτι θα σε πιασει η καρδια σου απο διαφορες επισκευες τετοιου ειδους!!!!

Μωρε κανονικα κατ'εμε, θα επρεπε να παρουν το αμαξι πισω και να του δωσουν ενα ολοκαινουργιο, αλλα και αν δεν γινεται ουτε αυτο να απαιτησει καινουργιο κινητηρα οπως ανεφερες, και οχι κατσαβιδι του καθε μαστορα σε καινουργιο αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δυστυχως και η ίδια η VW στην Γερμανία (που επικοινωνησα) με παρεπεμψε στην Κοσμοκαρ

Στην Κοσμοκαρ πηρα τηλεφωνο σχετικα με το θεμα αντικαταστασης κινητηρα και σημειωσαν το θεμα μου

ώστε να μου τηλεφωνησουν...τπτ ακομα...δυστυχως εμπλεξα...τουλαχιστον να μην ειμαι ατυχος απο δω και περα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δυστυχως και η ίδια η VW στην Γερμανία (που επικοινωνησα) με παρεπεμψε στην Κοσμοκαρ

Στην Κοσμοκαρ πηρα τηλεφωνο σχετικα με το θεμα αντικαταστασης κινητηρα και σημειωσαν το θεμα μου

ώστε να μου τηλεφωνησουν...τπτ ακομα...δυστυχως εμπλεξα...τουλαχιστον να μην ειμαι ατυχος απο δω και περα

Με Γερμανία χαχαα καλο για διάβασε παρακάτω τώρα που δεν εχεις και αυτοκίνητο, ευκαιρία ειναι για να περάσει λιγο και η ώρα σου :

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=28459

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.