Jump to content
poen

Gti Vi Vs Leon Cupra Ii

Recommended Posts

Επειδη ετυχε να οδηγησω και τα 2..βαζεις κατω τα θετικα και τα αρνητικα του καθενος.. το λεον ειναι ενα πυραυλακι εχει πολυ καλα κρατηματα αλλα μεσα ειναι αστα να πανε..ειναι φτηνο σε σχεση με την δυναμη που σου προσφερει αλλα προσωπικα απο θεμα εξωτερικης εμφανισης δεν μου πολυαρεσει.. απο την αλλη το gti μεσα ειναι απιστευτα ποιοτικο εξωτερικα με τρελαινει (εμενα προσωπικα παλι) ειναι πιο αργο απο το cupra και η τιμη του ειναι τσουχτερη ειδικα αν βαλεις dsg. Ποιο ειναι το συμπερασμα τωρα , οτι συγκρινουμε 2 μετρια - καλα σπορ αυτοκινητα δεν συγκρινουμε μια ferrari με ενα punto t-jet για να πουμε οτι ναι η ferrari ειναι λιγο tongue.gif καλυτερη οποτε η αποφαση ειναι αναλογα με το τι ζηταει ο καθενας.

Υ.Γ. οτι κ να παρει ο καθενας βαλτε dsg ειναι απιστευτο (σας μιλα ισως ο πιο κολλημενος πολεμιος των αυτοματων κιβωτιων πριν την βολτα με το gti και απογοητευομαι καθε μερα που δεν το εβαλα στο αυτοκινητο μου) αυτααα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πώ και εγώ κάτι , ας υποθέσουμε οτι υπάρχει ένα αμάξι το οποίο είναι πολύ γρήγορο κρατάει σαν τρένο δεν μπαίνει ποτέ (λέμε τώρα ) συνεργείο και είναι και φθήνο , πιστέθετε οτι ολοί αυτό θα αγόραζαν , όχι βέβαια , το τι αμάξι θα πάρεις είναι καθάρα το τι σου αρέσει , εμμένα προσωπικά το gti μπορει να μην είναι το πιο γρήγορο αλλα αυτό μαρέσει και αυτό θα ήθελα να έχω, το θεωρώ καλύτερο για τους δικούς μου λόγους πχ για το τασάκι η την ποιότητα η την εμφάνιση. Επιπλέον οτι δεν παίζεται στα μερικά δεύτερα η διαφορά των αυτοκινήτων (και καλά να μπορεί ο οδηγός του να το πάει) όλοι άλλωστε λίγο πολύ κάτι φτιάχνουμε για να κάνουμε την διαφορά , αλλα τι να το κάνω να έχω ενα 2CV που να τα ριχνεί στο leon για παράδειγμα .

πές στον φίλο σου να πάρει ότι όπως κ ο φίλος παραπάνω τον κ..... περισσότερο για να το βλέπει και να το χαίρεται κ απο φτιαξίματα.. ασε που όσο και να το φτιάξεις πάντα θα βρεθεί πίσω σου ένας παπους με μία porse και εντάξει..

Link to comment
Share on other sites

Seat_leon_WTCC.jpg

2009-VW-Golf-GTI.jpg

2009-seat-leon-cupra-front-side-588x417.jpg

διαλεχτε και παρτε....εγω εχω το fr με dsg και πηρα το fr μονο και μονο για το dsg...το προτιμησα απο το gti γιατι ειναι πιο σπορ αυτοκινητο απο ενα gti απο πολλες αποψεις γουσταρω που βγηκε απο την μανα του τοσο σληρο...αν ηθελα μαλακο αμαξι επαιρνα χιουνται tongue.gif ειναι ισως ενα απο τα τελευταια -ας πουμε- fun to drive hatchback...η ακαμψια του πλαισιου ειναι πολυ καλυτερη απο ενος gti τα πλαστικα ειναι σαφως χειροτερα απο ενος gti αλλα πολυ καλυτερα απο τον υπολοιπο ανταγωνισμο οπως astra opc type-r κλπ....το τιμονι του ειναι κατι σαν ενα μεγαλο ραλλυ τα κρατηματα στην εθνικη απλα θεϊκα μεσα στην πολη ειναι σκοταρχιδια ομως λογω σκληροτητας ελατηριων....φρενα δεν εχω καποια αποψη αλλα μονο και μονο που εχει μπροστινα απο r32 αυτο τα λεει ολα....gti εσωτερικη ποιοτητα leon οδηγικη ευχαριστηση...διαλεγεις και παιρνεις

Edited by raven
Link to comment
Share on other sites

Seat_leon_WTCC.jpg

2009-VW-Golf-GTI.jpg

2009-seat-leon-cupra-front-side-588x417.jpg

διαλεχτε και παρτε....εγω εχω το fr με dsg και πηρα το fr μονο και μονο για το dsg...το προτιμησα απο το gti γιατι ειναι πιο σπορ αυτοκινητο απο ενα gti απο πολλες αποψεις γουσταρω που βγηκε απο την μανα του τοσο σληρο...αν ηθελα μαλακο αμαξι επαιρνα χιουνται tongue.gif ειναι ισως ενα απο τα τελευταια -ας πουμε- fun to drive hatchback...η ακαμψια του πλαισιου ειναι πολυ καλυτερη απο ενος gti τα πλαστικα ειναι σαφως χειροτερα απο ενος gti αλλα πολυ καλυτερα απο τον υπολοιπο ανταγωνισμο οπως astra opc type-r κλπ....το τιμονι του ειναι κατι σαν ενα μεγαλο ραλλυ τα κρατηματα στην εθνικη απλα θεϊκα μεσα στην πολη ειναι σκοταρχιδια ομως λογω σκληροτητας ελατηριων....φρενα δεν εχω καποια αποψη αλλα μονο και μονο που εχει μπροστινα απο r32 αυτο τα λεει ολα....gti εσωτερικη ποιοτητα leon οδηγικη ευχαριστηση...διαλεγεις και παιρνεις

+1

Link to comment
Share on other sites

η ακαμψια του πλαισιου ειναι πολυ καλυτερη απο ενος gti

Έχουν το ίδιο πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

γιατι το τζι τι αι δεν σου προσφερει οδηγικη απολαυση ρε αρχηγε?

μονο εσωτερικο σου προσφερει?

μη λεμε οτι θελουμε τωρα.

και εχω το κουπρα θα προτιμουσα αλλα μη το τερματιζουμε!

Link to comment
Share on other sites

γιατι το τζι τι αι δεν σου προσφερει οδηγικη απολαυση ρε αρχηγε?

μονο εσωτερικο σου προσφερει?

μη λεμε οτι θελουμε τωρα.

και εχω το κουπρα θα προτιμουσα αλλα μη το τερματιζουμε!

φυσικα σου προσφερει!!!!!!!!!!!!!!!απλα το cupra σου προσφερει πιο πολυ!!!!!!!

και γω δν το χονευω εμφανησιακα αλλα...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι gti τι να κανουμε τωρα....τι διαφημιση την θυμασαι(μοιαζει αλλα δεν ειναι γκολφ...)εχει να κανει με τροπο αντιληψης αν το ξεπερασες το γκολφ τελος προχωρας και τα αφηνεις πισω ολα τα αλλα...γνωμες κτλ εσυ τι πιστευεις προτιμας να παρεις ενα γρηγορο(265cupra που θα σου λενε αυτοι που δεν σε γουσταρουν ειναι σεατ η να παρεις ενα γκολφ και να λες σε αυτους που σε περνανε οτι και να κανετε δεν εχετε γκολφ για σπασιμο.....χαχαχαχαχ)μια ιδεα ειναι αλλα και σε ιδεες πιστευουμε..

υπαρχει και η αλλη αποψη οτι το εχουμε υπερεκτημισει το γκολφ...ναι συμφωνω αν το συγκρινεις με audi ομως μονο...τωρα να σου πω και προσωπικα εγω αν ειχα τα λεφτα θα επαιρνα την κορη της οικογενειας και οχι την ξαδερφη της...ειναι αλλιως ο δεσμος..ισως να μην το χω ξεπερασει ακομη δεν ξερω... καλη τυχη σε οτι και να παρεις και καλους δρομους.. ;)

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι θεμα κουλτουρας και γουστου .....

Τα cupra και τα st ....εχουν φιλοξενησει την μιση αυστραλια ....καγκουρια χαμος...

Οχι ολοι αλλα... εχουν χαρακτηριστικους οδηγους...τουα αρεσει το φαναρι η κοντρα και το ωραδυ μποριε να μην πανε σινεμα με τη γκομενα λλα λιμανακια για μπασιματα ....

Γουστα ειναι αυτα ... εγω παραταω το mo^ni και πηγαινω για ψαροντουφεκο...αλλος με λλει καφρο για μενα ομως,.,ειναι τα παντα ...

Οτι γουσταρει ο καθενας....καλους δορμους

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι 18 χρόνων:

δεν παίρνεις κανένα απο τα 2 γιατι ειναι πολύ γρήγορα αυτοκινητα και επειδή ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι ξερεις να οδηγας γρήγορα θα τα κανεις παλιοσίδερα...

Αν εισαι 25 χρόνων:

παίρνεις το cupra γιατι ειναι πιο γρήγορο, πιο εφετζίδικο, πιο φθηνό και δεν σε νοιάζει που μετράς της λακούβες της πόλης αρκεί να φεύγεις πρώτος στα φανάρια.

Αν εισαι 35 χρόνων+:

παίρνεις το golf γιατι έχεις γυναίκα και παιδιά και δεν θελεις να μπαίνουν σε πλαστικό σαλόνι ούτε να τους φεύγουν τα σφραγίσματα στις λακούβες,έχεις τα παραπάνω λεφτα για το golf,σοβάρεψες και δεν κάνεις κόντρες όλη την ώρα απλά θέλεις λίγο παραπάνω γκάζι

Αν είσαι 50 χρόνων+:

δεν παίρνεις κανένα από τα δύο γιατι βαρέθηκες να τρέχεις με τα αυτοκινητα,έχεις πιο σοβαρα πράγματα να σε απασχολούν

(με αρκετή δόση χιούμορ-μην παρεξηγηθεί κανείς)

Edited by rallakias
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι 18 χρόνων:

δεν παίρνεις κανένα απο τα 2 γιατι ειναι πολύ γρήγορα αυτοκινητα και επειδή ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι ξερεις να οδηγας γρήγορα θα τα κανεις παλιοσίδερα...

Αν εισαι 25 χρόνων:

παίρνεις το cupra γιατι ειναι πιο γρήγορο, πιο εφετζίδικο, πιο φθηνό και δεν σε νοιάζει που μετράς της λακούβες της πόλης αρκεί να φεύγεις πρώτος στα φανάρια.

Αν εισαι 35 χρόνων+:

παίρνεις το golf γιατι έχεις γυναίκα και παιδιά και δεν θελεις να μπαίνουν σε πλαστικό σαλόνι ούτε να τους φεύγουν τα σφραγίσματα στις λακούβες,έχεις τα παραπάνω λεφτα για το golf,σοβάρεψες και δεν κάνεις κόντρες όλη την ώρα απλά θέλεις λίγο παραπάνω γκάζι

Αν είσαι 50 χρόνων+:

δεν παίρνεις κανένα από τα δύο γιατι βαρέθηκες να τρέχεις με τα αυτοκινητα,έχεις πιο σοβαρα πράγματα να σε απασχολούν

και παίρνεις ενα τζιπάκι για να πηγαίνεις στο χωράφι με τις ελιές.. :D :D

Link to comment
Share on other sites

εισαι στο οριο!

χαχαχα οχι ενταξει ρε παιδια δεν ειναι τοσο μεγαλες οι διαφορες στην τιμη..

αν ειναι δωσεις τοσα ζωριζεσαι λιγο ακομα και περνεις αυτο που θες..

δεν μηλαμε για τιμες gti s3 που το θεμα ξεφευγει αρκετα..

anyway..

κατα πασα πιθανοτητα θα γινει παραγγελια cupra λευκο μετα τις εκλογες..

Edited by poenstar
Link to comment
Share on other sites

εισαι στο οριο!

χαχαχα οχι ενταξει ρε παιδια δεν ειναι τοσο μεγαλες οι διαφορες στην τιμη..

αν ειναι δωσεις τοσα ζωριζεσαι λιγο ακομα και περνεις αυτο που θες..

δεν μηλαμε για τιμες gti s3 που το θεμα ξεφευγει αρκετα..

anyway..

κατα πασα πιθανοτητα θα γινει παραγγελια cupra λευκο μετα τις εκλογες..

πολυ καλα κανει ο φιλος σου

Link to comment
Share on other sites

tote to topic prepei na kleisei! ;) kaloriziko na tou poume tou filou!

kai ontws,oi diafores den ine toso megales. egw me 31000 teliki to pira.. simera kitaga oti xanapige sta 34+...

Link to comment
Share on other sites

εισαι στο οριο!

χαχαχα οχι ενταξει ρε παιδια δεν ειναι τοσο μεγαλες οι διαφορες στην τιμη..

αν ειναι δωσεις τοσα ζωριζεσαι λιγο ακομα και περνεις αυτο που θες..

δεν μηλαμε για τιμες gti s3 που το θεμα ξεφευγει αρκετα..

anyway..

κατα πασα πιθανοτητα θα γινει παραγγελια cupra λευκο μετα τις εκλογες..

Προδότης!!! ;)B):lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

εσυ μακη μη μιλας γιατι εχω μπει και εγω στη μπριζα τωρα

και δεν εχω λευτα αλιως θα το τσιμπουσα και εγω και θα σε περναγα απο πανω!

χαχαχ joke new_lol.gifupyours.gif

Link to comment
Share on other sites

εσυ μακη μη μιλας γιατι εχω μπει και εγω στη μπριζα τωρα

και δεν εχω λευτα αλιως θα το τσιμπουσα και εγω και θα σε περναγα απο πανω!

χαχαχ joke new_lol.gifupyours.gif

Πότε θα με πέρναγες από πάνω???Εννοείς το 2010?????Ε?????ΧΑχχαχααχ!!!

Και γτ όχι Edition30???

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα με πέρναγες από πάνω???Εννοείς το 2010?????Ε?????ΧΑχχαχααχ!!!

Και γτ όχι Edition30???

γτ κανει 35.000 και γιατι το cupra mama εχει καλυτερα πραγματα οδηγικα και παλι θα σε περναγε ;)

Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορεσει και μου πει οτι ειναι ασφαλεστερο το golf απο το λεον θα του βαλω φωτια να το καψω ;)

Μπορεις να δεις τα αποτελεσματα απο τα euroncap για να καταλαβεις τι γινεται. Εδω σου βαζω το γκολφ το 5αρι (δεν υπαρχει συζητηση για το 6) που η δοκιμη εγινε το 2004 http://www.euroncap.com/viewcomparable.asp...77-3b99fcb80a1c

και το λεον το 2005 http://www.euroncap.com/tests/seat/leon.aspx

Μπορεις αν θες να το καψεις αφου δεις τα link

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δεις τα αποτελεσματα απο τα euroncap για να καταλαβεις τι γινεται. Εδω σου βαζω το γκολφ το 5αρι (δεν υπαρχει συζητηση για το 6) που η δοκιμη εγινε το 2004 http://www.euroncap.com/viewcomparable.asp...77-3b99fcb80a1c

και το λεον το 2005 http://www.euroncap.com/tests/seat/leon.aspx

Μπορεις αν θες να το καψεις αφου δεις τα link

Ναι αλλα το λεον ειναι πιο καλα στημενο που σημαινει θα βγει εκτος οριων πιο μετα απο το gti..βεβαια αμα γινει το κακο δεν ξερεις...αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.