Jump to content
YORK1991

Golf 7

Recommended Posts

nicoli δεν συμφωνώ... κάτι από polo, leon και golf 4 έχει και μαρεσει γενικά μακάρι να ναι έτσι love.gif

Βρε παιδια για να καταλαβω πως φαντάζεστε το νεο Golf? Το project ειναι δεδομένο, πρεπει να ειναι συντηρητικό 5/3πορτο και σε προσιτή τιμη. Τι να κανει και αυτος ο δόλιος ο σχεδιαστής ????

Πάντως σας το λεω AlfaRomeo ή Civic το golf δεν πρόκειται να γίνει ποτέ!!!!

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω παιδια,γουστα ειναι αυτα...αν και η εικονα ειναι τελειως photoshop,δεν νομιζω να βγει ετσι. Επισης,δεν νομιζω να βγει ετσι,γιατι ειδικα το πισω φινιστρινι ειναι εντελως golf 4. ενταξει,τα πισω φαναρια ωραια φαινονται,ειναι ιδια με του new polο! μου φαινεται και λιγο τεραστιο σε διαστασεις, ή η εικονα απλα με ξεγελαει?????

Link to comment
Share on other sites

εντάξει είναι πολύ νωρίς τώρα όλες αυτές είναι photoshop αλλα προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ απότι οι άλλες που είναι επίσης photoshop και μάλλον μικρή σχέση θα έχουν με την πραγματικότητα..

πάντως και σε αυτές η μούρη "leonιζει" παρα πολύ.. emoticon_42.gif

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτό λέμε ότι έχει χάσει την ταυτότητα του αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

παρε το νεο auris καλυτερα τα σπαει

Αμα θελεις να ανεβεις ψυχολογικα λες παρε το auris, ετσι πας ψιλά το Golf και εισαι super ικανοποιημένος, ε λοιπον οχι εγω θα σου ελεγα παρε το honda το civic!! new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

το 7άρη πολύ σε Leon μου θυμίζει η εγώ κάνω λάθος????

ναι μοιαζει πολυ αλλα οπως και να το κανεις ειναι GOLF ποτε δεν θα αποχωριστω την VW πιστευω πως μπορει να ειναι στα ιδια πατηματα αλλα η VW ειναι πολυ ανωτερη.... δικια μου γνωμη!

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατο περιοδικό εμφανίζονταν το νέο Golf 7 και το οποίο δεν πιστεύω πως είναι το τελικό σχέδιο του. Από πίσω ήταν πολύ ωραίο μπορώ να πω ενώ από μπροστά ήταν σαν polo. Aς ελπίσουμε να μην το αφήσουν έτσι ...

Link to comment
Share on other sites

ναι μοιαζει πολυ αλλα οπως και να το κανεις ειναι GOLF ποτε δεν θα αποχωριστω την VW πιστευω πως μπορει να ειναι στα ιδια πατηματα αλλα η VW ειναι πολυ ανωτερη.... δικια μου γνωμη!

ως κάτοχος 2 φαουβε... δηλώνω επίσημα οτι το επόμενο αυτοκίνητο δεν θα ειναι φαουβε θα ειναι η low brand name vag group (πχ σεατ ,σκοντα) η τελιος διαφορετικη μαρκα, εχω βαρεθεί την κοροϊδία απο την φαουβε εβγαλε το 6αρι και συνεχίζει να εχει τα προβλήματα απο το 5αρι γκολφ αυτη ειναι η σοβαρη εταιρια???χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατο περιοδικό εμφανίζονταν το νέο Golf 7 και το οποίο δεν πιστεύω πως είναι το τελικό σχέδιο του. Από πίσω ήταν πολύ ωραίο μπορώ να πω ενώ από μπροστά ήταν σαν polo. Aς ελπίσουμε να μην το αφήσουν έτσι ...

Εδω εχει το gti και μάλλον αυτος ειναι ο τελικός σχεδιασμός, αλλωστε αν κυκλοφορήσει το απλό το 12 και το gti to 13 δεν εχουν άλλο χρονο για αλλαγές.

http://www.autobild.de/artikel/vorschau-vw-golf-gti-r-vii-2013--1823376.html

και εδω που τα λεμε δεν βλεπω και καμια αλλαγη

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα η τελική μορφή ? Φθινόπωρο 2012 λέει θα παρουσιαστεί.

Ούτε το ένα ούτε το άλλο !!! Δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε golf 7 πριν το 2013.

Link to comment
Share on other sites

Ο χρονος θα δειξει κανεις δεν μπορει να ξερει σιγουρα

Συμφωνω! :notfair: Ακομη ειναι νωρις για το 7αρι και πιστευω οτι οταν βγει θα εχει αρκετες αλλαγες με το προηγουμενο και οχι μονο τα φωτα οπως δειχνουν πολλες φωτο που εμφανιζονται κατα καιρους... :thumbsd: :thumbsd:

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

Στο επόμενο τρίμηνο κυκλοφορεί το golf κάμπριο και θα αλλάξει μορφή το κανονικό σε 1 χρόνο.... δεν νομίζω.

Βέβαια ένα face lift είναι πάντα ένα καλό κόλπο ανανέωσης στις πωλήσεις, αν και η vw δεν το συνηθίζει.

Edited by Hommer
Link to comment
Share on other sites

τι λιφτινγκ βρε παλικαρι μου..αφου το 6 αρι ειναι λιφτινγκ του 5 οντως παλαιοτερα δεν το συνιθιζε η vw αλλα τελευταια οπως με το γκολφ το ιδιο εκανε και στο πασατ το ιδιο εκανε και στο εος..το επομενο μοντελο γκολφ θα ειναι νεο και δεν θα ειναι οπως το 6 κατα 80%κοινο με το 5,θα εχει νεα πλατφορμα και λογικα και καποιους νεους κινιτηρες και κιβωτια.

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω γιατι δεν σας αρεσει σαν το 6αρι ειναι λιγο καλυτερο μη το συγκρινεται με το 5αρι τετοια golf βγαινουν καθε 15+ χρονια.δειτε τη πραγματικοτητα!

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω γιατι δεν σας αρεσει σαν το 6αρι ειναι λιγο καλυτερο μη το συγκρινεται με το 5αρι τετοια golf βγαινουν καθε 15+ χρονια.δειτε τη πραγματικοτητα!

eeee τοτε θα περιμένουν 15+ χρονια, στο ενδιάμεσο θα παμε σε καμια Ferrari :tongue:

Link to comment
Share on other sites

τι λιφτινγκ βρε παλικαρι μου..αφου το 6 αρι ειναι λιφτινγκ του 5 οντως παλαιοτερα δεν το συνιθιζε η vw αλλα τελευταια οπως με το γκολφ το ιδιο εκανε και στο πασατ το ιδιο εκανε και στο εος..το επομενο μοντελο γκολφ θα ειναι νεο και δεν θα ειναι οπως το 6 κατα 80%κοινο με το 5,θα εχει νεα πλατφορμα και λογικα και καποιους νεους κινιτηρες και κιβωτια.

Λιφτιγκ το 6αρι με το 5αρι??? . Το 5αρι με καμπύλες το 6αρι με γωνίες (που σημαίνει σχεδίαση σχεδόν από την αρχή) άλλα φώτα, άλλη σχεδίαση στην αεροδυναμική των πλαϊνών για μείωση του θορύβου και καινούριο εσωτερικό??? Νέα υλικά και νέος τρόπος συναρμολόγησης για ταχύτερη παραγωγή. Διαφορετικοί κινητήρες στο 6αρι με άλλη απόδοση, νέας γενιάς DSG κιβώτιο και άλλα πολλά. Μάλλον παλικάρι μου κανεις λάθος στο golf... Ναι είναι φτιαγμένο στο σασί του 5 αλλά είναι κάτι πολυ περισότερο από ένα λιφτιγκ.

Σε ότι αφορά το πασσατ και το εος αν και δεν τα έχω δει από πολύ κοντά και δεν έχω διαβάσεί κάτι σε περιοδικά μάλλον πρόκειται για μία απλή αλλαγή στη μάσκα και στα φώτα. Αυτήν την μάσκα όπως όλα δείχνουν θα την "υοθετήσουν" όλα τα μοντέλα της vw.

Edited by Hommer
Link to comment
Share on other sites

Λιφτιγκ το 6αρι με το 5αρι??? . Το 5αρι με καμπύλες το 6αρι με γωνίες (που σημαίνει σχεδίαση σχεδόν από την αρχή) άλλα φώτα, άλλη σχεδίαση στην αεροδυναμική των πλαϊνών για μείωση του θορύβου και καινούριο εσωτερικό??? Νέα υλικά και νέος τρόπος συναρμολόγησης για ταχύτερη παραγωγή. Διαφορετικοί κινητήρες στο 6αρι με άλλη απόδοση, νέας γενιάς DSG κιβώτιο και άλλα πολλά. Μάλλον παλικάρι μου κανεις λάθος στο golf... Ναι είναι φτιαγμένο στο σασί του 5 αλλά είναι κάτι πολυ περισότερο από ένα λιφτιγκ.

Σε ότι αφορά το πασσατ και το εος αν και δεν τα έχω δει από πολύ κοντά και δεν έχω διαβάσεί κάτι σε περιοδικά μάλλον πρόκειται για μία απλή αλλαγή στη μάσκα και στα φώτα. Αυτήν την μάσκα όπως όλα δείχνουν θα την "υοθετήσουν" όλα τα μοντέλα της vw.

Αλλάζεις στο 5αρι φτερα μασκα προφυλακτήρα και εχεις το 6αρι

http://jonsibal.com/blog/2010/07/jetta-sportwagen-r/ :tongue:

Link to comment
Share on other sites

1ον δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει το 6αρι η οτι δεν ειναι καλυτερο απο το 5αρι..Αυτο ειναι συμπερασμα του Παναγιωτη.

2ον το 6αρι ΕΙΝΑΙ λιφτινγκ.απο την στιγμη που η πλατφορμα 1κ ειναι κοινη.

3ον,Νεο θεωρειτε το αυτοκινητο που βασιζεται σε νεα πλατφορμα.αν λυσεις ενα 6αρι,το κανεις φανοποιεια με 5ρι η το αντιθετο.

4ον το εσωτερικο περα απο τις πλαινες ταπετσαριες και το ανω τμημα του ταμπλο ειναι ιδιο..κρυσταλα ιδια,το 75% των πλαστικων τμηματων παλι ιδια.

5ον και συμαντικοτερο βλεπω μια προσπαθεια απο 2 συμφωρουμιτες μου να με βγαλουν κομπλεξικο και πολεμιο του 6αρι?κατι τετοιο τελος παντων!Εκανα 2 διευκρινησεις,δεν κρατησατε την ουσια και αναλωθηκατε στα εσωτερικα σας προβληματα προβαλοντας σε εμενα τον κομπλεξισμο σας.Δοξα τον θεο υγεια να υπαρχει και ποσος με ενδιαφερει το γκολφακι αν θα ειναι 5αρι η 6αρι,αν θα βγει αλλο 7αρι κλπ..Μεχρι στιγμης εχω στο γκαραζ μου καλυτερα αυτοκινητα απο αυτα για να χαιρομαι το αθλημα της οδηγησης,οσο το επιτρεπουν τα οικονομικα μου το 5αρι gti θα ειναι 2ο καθημερινο...αν αργοτερα χειροτερεψουν τα πραγματα θα παρω yugo η τιποτα,υγεια να εχουμε πανω απο ολα!Το αν ειμαι αντικειμενος η οχι ευτυχος μπορουν να το κρινουν αρκετοι συμφορουμητες που με ξερουνε και προσωπικα.καλα να περνατε ητε εχετε 5αρια ητε 6αρια,αλλα ειναι τα σημαντικα αποκτηματα της ζωης και ευχομαι να τα εχετε και οι 2 σας.Τελος εχετε το δικαιωμα να πιστευετε οτι θελετε αλλα η πραγματικοτητα δεν αλλαζει συμφωνα με τα πιστευω μας.Καλα να περνατε!

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

1ον δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει το 6αρι η οτι δεν ειναι καλυτερο απο το 5αρι..Αυτο ειναι συμπερασμα του Παναγιωτη.

2ον το 6αρι ΕΙΝΑΙ λιφτινγκ.απο την στιγμη που η πλατφορμα 1κ ειναι κοινη.

3ον,Νεο θεωρειτε το αυτοκινητο που βασιζεται σε νεα πλατφορμα.αν λυσεις ενα 6αρι,το κανεις φανοποιεια με 5ρι η το αντιθετο.

4ον το εσωτερικο περα απο τις πλαινες ταπετσαριες και το ανω τμημα του ταμπλο ειναι ιδιο..κρυσταλα ιδια,το 75% των πλαστικων τμηματων παλι ιδια.

5ον και συμαντικοτερο βλεπω μια προσπαθεια απο 2 συμφωρουμιτες μου να με βγαλουν κομπλεξικο και πολεμιο του 6αρι?κατι τετοιο τελος παντων!Εκανα 2 διευκρινησεις,δεν κρατησατε την ουσια και αναλωθηκατε στα εσωτερικα σας προβληματα προβαλοντας σε εμενα τον κομπλεξισμο σας.Δοξα τον θεο υγεια να υπαρχει και ποσος με ενδιαφερει το γκολφακι αν θα ειναι 5αρι η 6αρι,αν θα βγει αλλο 7αρι κλπ..Μεχρι στιγμης εχω στο γκαραζ μου καλυτερα αυτοκινητα απο αυτα για να χαιρομαι το αθλημα της οδηγησης,οσο το επιτρεπουν τα οικονομικα μου το 5αρι gti θα ειναι 2ο καθημερινο...αν αργοτερα χειροτερεψουν τα πραγματα θα παρω yugo η τιποτα,υγεια να εχουμε πανω απο ολα!Το αν ειμαι αντικειμενος η οχι ευτυχος μπορουν να το κρινουν αρκετοι συμφορουμητες που με ξερουνε και προσωπικα.καλα να περνατε ητε εχετε 5αρια ητε 6αρια,αλλα ειναι τα σημαντικα αποκτηματα της ζωης και ευχομαι να τα εχετε και οι 2 σας.Τελος εχετε το δικαιωμα να πιστευετε οτι θελετε αλλα η πραγματικοτητα δεν αλλαζει συμφωνα με τα πιστευω μας.Καλα να περνατε!

εχει δικιο ο ανεστης ποτε δεν εχει επιτεθει στο 6αρι κτλ ενω εγω το λεω το 5αρι ειναι καλυτερο και πιο ομορφο οσοι πηραν 6αρα απλα εχουν κατι πιο φρεσκο.

θα ποσταρω μια σελιδα να δειτε ενα παιδι με 5αρι μου το εφτιξε μπροστα να ειναι ιδιο με 6αρι και πισω το αφησε 5αρι μιλαμε για ιδιο αυτοκινητο τι δεν καταλαβαινεται και το φεισλιφτ χαρηστικο ειναι.

οσο για τον πολεμο ανεστη οταν λες για τα ιταλικα ναι θελω να σου ριξω 5 6 ατομικες βομβες :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.