Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Τι ???????????4 μήνες ? Μην μου λέτε τέτοια ρε παιδιά θα φρικάρω!!!

Έκανα και την πατάτα να πουλήσω το αμάξι μου και τώρα όλο με ξένα αμάξια γυρνάω.

Γ…μώ την KOSMOCAR γ…μώ!! Περιμένουν να πουλήσουν τόσα αυτοκίνητα οσα χρειάζονται για να γεμίσουν 1 καράβι και μετά τα φέρνουν Ελλάδα λες και βγάζουν λίγα και θέλουν να γλυτώσουν για να βγουν. Αλλά εμείς φταίμε που το δεχόμαστε μάγκες είναι αυτοί και εμείς τα κοροΐδα!!

Το θέμα της αργοπορίας δεν είναι το καράβι. Ετσι κι αλλιώς αυτά κάνουν rotation σε διάφορα λιμάνια της Μεσογείου και δεν έρχεται ένα καράβι φορτωμένο με αυτοκίνητα μόνο για την Ελλάδα ποτέ. Το θέμα της αργοπορίας είναι οτι ο κάθε εθνικός αντιπρόσωπος περιμένει πρώτα να δει πόσα περίπου θα πουλήσει και μετά κάνει την παραγγελία στο εργοστάσιο όπως κι εκείνο με τη σειρά του βγάζει στην παραγωγή αυτοκίνητα που ήδη έχει δεχτεί ως παραγγελία.

Υπομονή λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να καθυστερησει λιγο παραπανω ωστε να βγει το 2010 και να το παρετε αρχες 2011.θα γλιτωσετε και τα τελη και η ημ/νια 1ης αδειας θα γραφει 11...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,το περιμένω και εγώ το polaki μαζί με όσους το έχετε παραγγείλει και εμένα μου είπαν περίπου 1 μήνα στην καρεντα...για την στανταρντ έκδοση.. οπότε αρχές οκτωβρίου το πολύ μέχρι μέσα θα το έχω επιτέλους!! είναι γλυκιά η αναμονή.:-)

Ήθελα να βάλω τα xenon και τα LED σαν εξτρα αλλά το κόστος ανέβαινε κοντά στα 800 ευρώ και δεν νομίζω ότι άξιζε...δεν το θέλω και πολύ φιγουράτο. Αυτό που με απασχολεί όμως είναι οι ζάντες...τι θα γίνει με τις λακούβες... και μάλλον πρέπει να ξεχάσω το παρκάρισμα πάνω σε πεζοδρόμιο έτσι?...έχω αρχίσει και σκέφτομαι εναλλακτικές διαδρομές με τις λιγότερες λακούβες...μπορεί να είναι λίγο τραβηγμένο αλλά δεν θέλω να μου πάθει κατι... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα καλως ηρθες και με το καλο να παραλαβεις!

εγω δεν πιστευω οτι δεν αξιζει τα λευτα του το πακετο με τα φωτα.. καθως δεν εχεις μονο τα led αλλα και bi-xenon οπου δεν ειναι μονο μουρη αλλα και πολυ μπροστα σε σχεση με τα απλα φωτα. οροφη και πακετο με φωτα ειναι must για εμενα.

οσοι το πηρατε η το περιμενετε τι χρωμα διαλεξατε;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν...να βάζουν ηχείο για να ακούγεται το αμάξι πιο άγριο

Το καινουριο Peugeot crz εχει κατι σαν αεραγωγο που φερνει τον ηχο μεσα στο αμαξι..!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα ασπρο και το περιμενω με την δευτερη εκδοση μεσα νοεμβρη μου ειπαν....

εβαλα και τα ξενον τα φωτα...!!

καλα εκανες! ειναι τοπ ετσι!! + οροφη + rns310 + alcantara ετσι ελεγα εγω.

Link to comment
Share on other sites

καλα η αληθεια ειναι πως δεν εισαι το ιδιο ανετος με 17αρια 18αρια οπως με τα 16αρια στο θεμα λακουβες ανεση..

σε μια λακουβα που με 16αρια δεν θα την επερνες χαμπαρι.. η μαλλον θα την επερνες η θα την περνουσες για αρκετα μικροτερη στην ιδια λακουβα εσκισα πλαινα και πηρε η ζαντα μου

τη δευτερη μερα που τις ειχα βαλει σε μια καλη βροχη στο κορωπι.

δεν ειναι τοσο τραγικο απλα θελει λιιιιγο προσοχη.

με το καλο να παραλαβετε θελω να με πατε βολτα να δω τι αφησα. το test drive θα το κανω ομως για να δω πως παει σε σχεση με το cupra.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πότε θα έχουν οι αντιπροσωπείες αυτοκίνητα για να κάνουμε και ένα testdrive εμείς που το έχουμε παραγγείλει.

Αν θέλει πάντως κάποιος που το έχει παραλάβει να διαθέσει το δικό του για μια βόλτα ευχαρίστως

Link to comment
Share on other sites

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Γνωρίζει κάποιος πότε θα έχουν οι αντιπροσωπείες αυτοκίνητα για να κάνουμε και ένα testdrive εμείς που το έχουμε παραγγείλει.

Αν θέλει πάντως κάποιος που το έχει παραλάβει να διαθέσει το δικό του για μια βόλτα ευχαρίστως

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους τους ιδιοκτητες Polo Gti νυν και μελλοντικους. Εκλεισα 2 εβδομαδες με το Polaki και πραγματικα ειναι ιδαιτερως ευχρηστο εμενα παντως με κανει χαρουμενο. Πολυ καλο επιπεδο εξοπλισμου και ποιοτητα κατασκευης, αθορυβο, οικονομικο και ζωηρο. Μετα τα πρωτα 1,000 θα αρχισω να το ανοιγω αλλα και τωρα δειχνει τα δοντια του. Αν διαβασετε το αρθρο στο περιοδικο EVO το αναφερουν και 12 αλογακια (191,6) παραπανω και 1 κιλο ροπης (26,5) απο τα εργοστασιακα νουμερα. Στο EVO λενε τα καλυτερα. Ο χρονος και η προσωπικη επαφη ειναι πιστευω ο καλυτερος οδηγος. Οσοι το αναμενετε υπομονη και ειμαι σιγουρος οτι θα αποζημιωθειτε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να επικοινωνήσω με τον Φιλλιπαίο από εχθές και μου λέει ότι η τηλ Σύνδεση δεν λειτουργεί λόγω τεχνικού προβλήματος .

Ξέρει κανείς τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Γαζωσε το polo gti στο συγκριτικο τεστ του Drive........

polo gti vs ds3 vs mito qv vs 207 rc

Bγήκε πρώτο.....κ γραφει συγκεκριμενα....... ''κινείται ''αέρα'' σε καθε είδους έδαφος''

''Δεν έχει τις συναισθηματικές εξάρσεις της μιτο ή την ακρίβεια του rc αλλά είναι ο μπαλαντέρ που μπορεί να κερδίσει τις περισσότερες οδηγικές παρτίδες''

''καίει 1.5 λιτρο λιγότερο απο την μιτο και 1.2 απο το ds3 και rc''

''oσο βελτιωμενος και αν είναι ο λεβιες της μιτο σε σχέση με τα paddles του dsg θυμιζει το μακρύ ξυλινο καμάκι''

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω παραγγείλει το polo με αρκετά extra ,εδώ και 10 ημέρες από τον Φιλλιπαίο και μου έδωσε χρόνο παράδοσης περίπου 3 μήνες (καλό Δεκέμβρη δηλαδή).

Όποιος λοιπόν βρίσκεται στην ίδια φάση με εμένα ας μου πει πόσο χρόνο παράδοσης του έχουν πει έτσι για να ξέρουμε τι παίζει γενικός στην αγορά.

Πάντως πολύς ο καιρός 3 μήνες για να περιμένεις !!!!!

Σου κανανε καμμια εκπτωση φιλε???απο δωρο τι σου κανανε?

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε.......καλη φαση.........σε ποια αντιπροσωπεια πηγες??

Στον Φιλιππαιο το παρήγγειλα και μέχρι στιγμής ο πωλητής του είναι άψογος, ελπίζω να συνεχίσει την ίδια συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Στον Φιλιππαιο το παρήγγειλα και μέχρι στιγμής ο πωλητής του είναι άψογος, ελπίζω να συνεχίσει την ίδια συμπεριφορά.

Απο εξτρα τι εβαλες?

ποσο σου πηγε συνολο?

Edited by karne
Link to comment
Share on other sites

Μετα τα πρωτα 1,000 θα αρχισω να το ανοιγω αλλα και τωρα δειχνει τα δοντια του.

:rofl::p Και γω ετσι εκανα (με γκολφ) γιαυτο τους περναω ολους :blink:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα απο κοντα και εγω το POLO GTI σε λευκο χρωμα σε αντιπροσωπο της vw. Ολα καλα εκ πρωτης οψεος, αλλα αυτο που εχουν κανει με το πορτ παγκαζ το θεωρω απαραδεκτο.Αναφερομαι στην τοποθετηση της μπαταριας εκει πισω, με αποτελεσμα ο χωρος των αποσκευων να εχει γινει σε διαστασεις οσο του SMART!!!!! Ελεος δηλαδη!. Ειπαμε.Μικρο αυτοκινητο, αλλα μην το κανουμε ακομη ποιο μικρο! Λες και υπαρχει τοοοοοοση στενοτητα χωρου κατω απο το καπω , που δεν χωραγε ουτε καρφιτσα.!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα απο κοντα και εγω το POLO GTI σε λευκο χρωμα σε αντιπροσωπο της vw. Ολα καλα εκ πρωτης οψεος, αλλα αυτο που εχουν κανει με το πορτ παγκαζ το θεωρω απαραδεκτο.Αναφερομαι στην τοποθετηση της μπαταριας εκει πισω, με αποτελεσμα ο χωρος των αποσκευων να εχει γινει σε διαστασεις οσο του SMART!!!!! Ελεος δηλαδη!. Ειπαμε.Μικρο αυτοκινητο, αλλα μην το κανουμε ακομη ποιο μικρο! Λες και υπαρχει τοοοοοοση στενοτητα χωρου κατω απο το καπω , που δεν χωραγε ουτε καρφιτσα.!

car_photo_326248_25.jpg

Η μπαταρία που είναι ? Στη δεξιά μεριά κάτω από τη πλαφονιέρα ?

Κι αν είναι εκεί , τόσο χώρο εδώ γιατί αφήσανε ?

dvfdgvfdfs.jpg

:rofl:thumbsdown.gif

pologtidr.jpg

hearts.gifhearts.gifhearts.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.