Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

το αμαξι νορμαλ το οδηγας ουτε το λιωνω ουτε στο σκιζω.κοιτα δεν μου εχει κατσει να παρω πολο.απλα σκεφτομαι την πιο λογικη και συμφερουσα λυση για μενα.γιατι τωρα η εγκυση τελειωνει κ αν βγαλει κιαλα θα τα βαζω απο την τσεπη μου..

εχεις ρωτησει αν εχεις δικαιωμα τωρα πριν ληξει η εγγυση να κανεις 5ετη επεκταση;

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορω με 500 ευρω να την κανω για 3 χρονια ακομα αλλα αν ειναι να μπαινοβγαινω στα συνεργεια τι να το κανω.εσυ που εχεις το ιμπιζα κουπρα απο αποψη οδηγηκης συμπεριφορας πως σου φαινεται?δεν σου λειπει ο συμπλεκτης?

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορω με 500 ευρω να την κανω για 3 χρονια ακομα αλλα αν ειναι να μπαινοβγαινω στα συνεργεια τι να το κανω.εσυ που εχεις το ιμπιζα κουπρα απο αποψη οδηγηκης συμπεριφορας πως σου φαινεται?δεν σου λειπει ο συμπλεκτης?

τοτε παρε γρηγορα μια αποφαση και αν ειναι να κρατησεις το λεον κανε την επεκταση να εχεις κ το κεφαλι σου ησυχο.

εγω ειμαι υπερευχαριστημενος με το κουπρα μεχρι στιγμης. απο οδηγικη συμπεριφορα γενικοτερα και απο επιδοσεις και απο ολα. απο προβληματα ευτυχως τιποτα μεχρι στιγμης, περα απο λιγο λαδι παραπανω που καιει. φυσιολογικο και με τη χρηση που του κανω.

το dsg οτι και να πουμε ειναι κορυφη. ειδικα για πολη αλλα και σε ταξιδι η βολτα χαλαρα κ οικονομικα πανω απολα. με το σπορ εχεις απιστευτες αλλαγες και οσο γκαζι χρειαζεσαι οποτε το χρειαζεσαι, και το μανουαλ που χρησιμοποιω εγω πες το κατι σαν ψευδαισθηση οτι κ καλα εχεις χειροκινητο. μου λειπει ο συμπλεκτης καποιες φορες, αλλα τα θετικα του dsg ειναι περισσοτερα για μενα οποτε παλι θα επελεγα αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω περάσει τα 1200 χιλιόμετρα και αρχίζω να ανεβάζω λίγο στροφές.

Σχετικά με τη θερμοκρασία (λαδιού), όταν είναι κρύο μιλάμε για μέχρι 3000 στροφές, όπως στην αρχή του στρωσίματος;

Και σε ποια θερμοκρασία μπορείς να ανεβάσεις "άφοβα" μέχρι 5000 σε μια προσπέραση ας πούμε;

Δε μιλάω για συνεχόμενο ξέσκισμα, αλλά το πρωί πας στη δουλειά σου (ψιλοβιαστικά συνήθως) και πέφτεις σε κάτι γιωτάδες...

Don't worry!!! Μέχρι τις 5000 στροφές αλλά και λίγο παραπάνω περιστασιακά είσαι οκ !

Απλά ότι κάνεις, κάντο κανένα 10λεπτο μετά την εκκίνηση για να ζεσταθεί η μηχανή....

Ενδεδειγμένα τώρα καλά είναι να είσαι πάνω από 85 C θερμοκρασία λαδιού!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Τσολιά!

Όσο για το tuning, εγώ έχω ανέβει ήδη πολλά επίπεδα και με το "μαμά" gti.

(Καλό είναι πάντως να παίρνουμε ιδέες για το μέλλον... :huh: )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Τσολιά!

Όσο για το tuning, εγώ έχω ανέβει ήδη πολλά επίπεδα και με το "μαμά" gti.

(Καλό είναι πάντως να παίρνουμε ιδέες για το μέλλον... :huh: )

Δεν κάνει τίποτα!!

Πάντως θα πρότεινα σίγουρα μια εισαγωγή ... Ο ήχος του έχει γίνει απίστευτος....

Όσο για το θέμα της εγγύησης δεν ανησυχώ. Άνετα το βγάζεις και το βάζεις μόνος σου με μια πένσα και ένα κατσαβίδι!thumbsup.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα!!

Πάντως θα πρότεινα σίγουρα μια εισαγωγή ... Ο ήχος του έχει γίνει απίστευτος....

Όσο για το θέμα της εγγύησης δεν ανησυχώ. Άνετα το βγάζεις και το βάζεις μόνος σου με μια πένσα και ένα κατσαβίδι!thumbsup.png

τι εισαγωγη εβαλες τσολια; ο ηχος γαματος;;; την σκαστρα την ακους καθολου τωρα;

σκεφτομαι κ γω για εισαγωγη αλλα εχω διαβασει κατι οτι δεν κερδιζεις τιποτα κ χωρια απο αυτο οτι χανεις κιολας.. για αυτα χωρις προγραμμα λεω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε λίγο παιδιά στο λινκ κινητήρας-> Polo GTI Tuning και τα λέμε εκεί.

Tsolia βάλε μια φωτο με τις μεμβράνες που εβάλες μπροστά.

Σκέφτομαι να βάλω τώρα αλλά βλέπω οτι τα τζάμια πρασινίζουν & δεν θέλω να υπάρχει διαφορά μεταξύ των πίσω & μπροστά.

Τώρα είδα στο garage σου τις φωτογραφίες. Εβαλες smaragd της LLumar?

Edited by GEORGETDM
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι ειναι οι Green.Οχι οι smaragd.ΕΙΝΑΙ ακριβως ιδιες με τις εργοστασιακες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία…

Άλλο ένα άσπρο 5πορτο με οροφή και xenon κυκλοφορεί στην Αθήνα.

Το παρέλαβα την Παρασκευή και έφυγα κατευθείαν για εκδρομή.

Να μην τα πολύλογο το αμάξι είναι απίστευτο.

Το cruise control είναι όλα τα λεφτά. Πολύ χαμηλή κατανάλωση, με ταχύτητα 140-150χλμ, 7,5I/100.

Περισσότερες εντυπώσεις και λεπτομέρειες στο μέλλον…

Ψάχνω για αντηλιακές μεμβράνες…

Τι προτείνεται??

3M ή LLumar?????

Καλά χιλιόμετρα…..:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία…

Άλλο ένα άσπρο 5πορτο με οροφή και xenon κυκλοφορεί στην Αθήνα.

Το παρέλαβα την Παρασκευή και έφυγα κατευθείαν για εκδρομή.

Να μην τα πολύλογο το αμάξι είναι απίστευτο.

Το cruise control είναι όλα τα λεφτά. Πολύ χαμηλή

κατανάλωση, με ταχύτητα 140-150χλμ, 7,5I/100.

Περισσότερες εντυπώσεις και λεπτομέρειες στο μέλλον…

Ψάχνω για αντηλιακές μεμβράνες…

Τι προτείνεται??

3M ή LLumar?????

Καλά χιλιόμετρα…..:yahoo:

καλορίζικο φίλε, καλά χιλιόμετρα!!

γνώμη μου είναι να πας στον γιανικέλη στο γέρακα!

βάζει αμερικάνικες μεμβράνες και νομίζω είναι οι καλύτερες! αν θες στοιχεία του googlare to!

είχα μεμβράνες 5 χρόνια στο προηγούμενο μου αυτοκίνητο, έχω τώρα στο πόλο και έχουν περίπου άλλοι 10 φίλοι! όλοι είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι!

αυτά... η απόφαση δικιά σου!!

Edited by m@rios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία…

Άλλο ένα άσπρο 5πορτο με οροφή και xenon κυκλοφορεί στην Αθήνα.

Το παρέλαβα την Παρασκευή και έφυγα κατευθείαν για εκδρομή.

Να μην τα πολύλογο το αμάξι είναι απίστευτο.

Το cruise control είναι όλα τα λεφτά. Πολύ χαμηλή κατανάλωση, με ταχύτητα 140-150χλμ, 7,5I/100.

Περισσότερες εντυπώσεις και λεπτομέρειες στο μέλλον…

Ψάχνω για αντηλιακές μεμβράνες…

Τι προτείνεται??

3M ή LLumar?????

Καλά χιλιόμετρα…..:thumbsup:

Πολλά και ασφαλή χλμ σου εύχομαι, καλοτάξιδο!!! Όσον αφορά για μεμβράνες κοίτα η LLumar είναι καλή σαν επιλογή και πιο οικονομική από την 3Μ αλλά πολύ προσοχή όταν στις τοποθετήσουν κοίτα τες καλά για καμια φουσκάλα!!! Βέβαια αν έχεις πρόβλημα θα στις αντικαταστήσουν γιατί έχουν εγγύηση εφ 'όρου ζωής και για φουσκάλες αλλά ειναι σπάσημο!!! :growl::growl::growl: Εμένα μην σου πω πως είναι από φουσκάλες!!!! :growl::growl::growl:

Link to comment
Share on other sites

εμενα η οδυσσεια μου τελειωσε ευχαριστα.....εψαχνα για ετοιμοπαραδοτο λευκο gti με ηλιοροφη και bi xenon... και το μονο που υπρχε ηταν ενα μαυρο με τα ιδια πραγματα...οπου καιτο πηρα δεν αφησα την ευκαιρια να περιμενει γτ γενικα σαν ετοιμοπαραδοτα δεν υπηρχαν ουτε με ηλιοροφη σκετα αλλα ουτε και με xenon επισης σκετα... ενα και καλο..σε ολη την ελλαδα και το τσιμπησα εγω!!! μπραβο μου και ζηλια σε ολους τους αλλους!!! :thumbsup: χεχεχχχχεχεχ οσο αφορα για τις μεμβρανες.. εγω στο προηγουμενο αμαξι ειχα βαλει μεμβρανες απο την paintbull (στο γαλατσι στην πρωτοπαπαδακη) τωρα για μαρκα δεν ξερω.. αλλα ηταν μια κλαση ανωτερη απο την 3μ (και αυτο το λεω γτ στο ιδιο βα8μο σκουροτητας το βραδυ εγω ειχα καλυτερη ορατοτητα.. ) και ισα σε ποιοτητα με lumar. απο δουλεια απιστευτη... ουτε φουσκαλες ουτε τπτ.. και το καλυτερο.. η μεμβρανη ηταν ενα με το τζαμι.. αφου πολυ με ρωτουσαν αμα ειναι τζαμι φιμε η μεμβρανη.. οποτε απο οτι καταλαβαινεται εκει 8α το 3αναπαω.. αααα να μη ξεχασω να αναφερω.. πως.. πριν απο ενα χρονο π τις εβαλα μ ειχαν κανει δωρο και ενα κερωμα.. δεν 3ερω αμα ισχυει η προσφορα ακομα.. αμα παω. παντως και ισχυει.. θα το αναφερω...

Link to comment
Share on other sites

εμενα η οδυσσεια μου τελειωσε ευχαριστα.....εψαχνα για ετοιμοπαραδοτο λευκο gti με ηλιοροφη και bi xenon... και το μονο που υπρχε ηταν ενα μαυρο με τα ιδια πραγματα...οπου καιτο πηρα δεν αφησα την ευκαιρια να περιμενει γτ γενικα σαν ετοιμοπαραδοτα δεν υπηρχαν ουτε με ηλιοροφη σκετα αλλα ουτε και με xenon επισης σκετα... ενα και καλο..σε ολη την ελλαδα και το τσιμπησα εγω!!! μπραβο μου και ζηλια σε ολους τους αλλους!!! :D χεχεχχχχεχεχ οσο αφορα για τις μεμβρανες.. εγω στο προηγουμενο αμαξι ειχα βαλει μεμβρανες απο την paintbull (στο γαλατσι στην πρωτοπαπαδακη) τωρα για μαρκα δεν ξερω.. αλλα ηταν μια κλαση ανωτερη απο την 3μ (και αυτο το λεω γτ στο ιδιο βα8μο σκουροτητας το βραδυ εγω ειχα καλυτερη ορατοτητα.. ) και ισα σε ποιοτητα με lumar. απο δουλεια απιστευτη... ουτε φουσκαλες ουτε τπτ.. και το καλυτερο.. η μεμβρανη ηταν ενα με το τζαμι.. αφου πολυ με ρωτουσαν αμα ειναι τζαμι φιμε η μεμβρανη.. οποτε απο οτι καταλαβαινεται εκει 8α το 3αναπαω.. αααα να μη ξεχασω να αναφερω.. πως.. πριν απο ενα χρονο π τις εβαλα μ ειχαν κανει δωρο και ενα κερωμα.. δεν 3ερω αμα ισχυει η προσφορα ακομα.. αμα παω. παντως και ισχυει.. θα το αναφερω...

Αγορινα 2 ηταν τα μαυρα ακριβως ιδια και το αλλο το τσιμπησα εγω εχτεσ...χαχαχχαχα!!!καλοταξιδα να ειναι πανω απο ολα!

Link to comment
Share on other sites

Αγορινα 2 ηταν τα μαυρα ακριβως ιδια και το αλλο το τσιμπησα εγω εχτεσ...χαχαχχαχα!!!καλοταξιδα να ειναι πανω απο ολα!

αν επιτρεπεται απο ποια αντιπροσωπεια.. γτ εγω σε καρεντα γρατσια ρωρρη και αυτομαριν μ ελεγαν μονο για ενα...

Link to comment
Share on other sites

αν επιτρεπεται απο ποια αντιπροσωπεια.. γτ εγω σε καρεντα γρατσια ρωρρη και αυτομαριν μ ελεγαν μονο για ενα...

στον Γκρατσια,ειναι γνωστος μου ενας πωλητης και μου πε υπαρχουν δυο ιδια μαυρα.του ειπα πως εναδιαφερομαι την τριτη.μου πε πως θα γινει χαμος επειδη εχουν ηλιοροφες κ xenon και αν δε το κλεισω αμεσωσ θα χαθουν!μου λεει θα στο δεσμευσω δηθεν με αποσυρση για 2-3 μερες μεχρι να αποφασισω...τελικα το αποφασισα και την πεμπτη το εκλεισα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

στον Γκρατσια,ειναι γνωστος μου ενας πωλητης και μου πε υπαρχουν δυο ιδια μαυρα.του ειπα πως εναδιαφερομαι την τριτη.μου πε πως θα γινει χαμος επειδη εχουν ηλιοροφες κ xenon και αν δε το κλεισω αμεσωσ θα χαθουν!μου λεει θα στο δεσμευσω δηθεν με αποσυρση για 2-3 μερες μεχρι να αποφασισω...τελικα το αποφασισα και την πεμπτη το εκλεισα :notfair:

στο ειχε κρατησει... για αυτο και δεν το εβλεπαν στο συστημα!!!! φιλε ειμασταν τυχεροι!!!. αντε καλα μασ χιλιομετρα και απροβληματιστα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

στο ειχε κρατησει... για αυτο και δεν το εβλεπαν στο συστημα!!!! φιλε ειμασταν τυχεροι!!!. αντε καλα μασ χιλιομετρα και απροβληματιστα!!!!!

ναι αγορινα πολυ τυχεροι!ναι ετσι εγινε,και σε σενα εχει τιν απενεργοποιηση του αεροσακου σθνοδηγου ε?ακριβως τα ιδια σου λεω ηταν...να ειμαστε καλα να τα χαρουμε!σε ποια περιοχη εισαι εσυ?εγω μενω γερακα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια Γιαννης ειναι το ονομα μου και εγω πριν απο 8 μερες εγινα κατοχος ενος polo gti κοκκινου με οροφουλα κλπ κλπ...μετα απο αρκετες μερες διαβασματος στο forum αποφασησα να γραψω κι εγω . και περιμενω σιναντησουλα για να τα πουμε και απο κοντα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.

αναμένω το δικό μου polo gti την τετάρτη. το έκλεισα προ 10 ημερών περίπου απο Autonet. Μαύρο μεταλλικό, τρίθυρο, με xenon, ηλιοροφή και απενεργοποίηση airbag. όπως και των παιδιών πιο πάνω. αγοράστηκε για να ελαφρύνει τα καθήκοντα ενός bmw 325xi station wagon το οποίο πλέον θα χρησιμοποιείτε μόνο για ταξίδια.

Θα τοποθετηθούν άμεσα μεμβράνες (πιθανότατα lumar αφού είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την εγκατάσταση τους στο bmw) και πιθανά κάποιο oem navigation τύπου zenec.

μάξιμος.

Edited by μάξιμος
Link to comment
Share on other sites

ναι αγορινα πολυ τυχεροι!ναι ετσι εγινε,και σε σενα εχει τιν απενεργοποιηση του αεροσακου σθνοδηγου ε?ακριβως τα ιδια σου λεω ηταν...να ειμαστε καλα να τα χαρουμε!σε ποια περιοχη εισαι εσυ?εγω μενω γερακα

ναι ακριβως τα ιδια κυψελη μενω εγω..αντε παιδια να κανονισουμε καμια συναντηση.. οταν τα παρουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.