Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Καλοτάξιδο σε όσους το παραλάβατε!thumbsup.gif

Θα πάθετε πλάκα μετά το στρώσιμο! Η μηχανή έχει ανοίξει απίστευτα, τώρα που είμαι κοντά στα 2800 χιλιόμετρα...clapping.gif

Καμιά σχέση η ανταπόκριση στο γκάζι πριν και μετά! Όσοι είστε στο στρώσιμο, μη το φοβάστε ... Κάντε τις προσπεράσεις σας άνετα, απλά μη το ξεσκίζετε μέχρι τα 1500.new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω ευτυχως οχι ακομα αλλα χωρις να θελω να προκαλεσω πανικο,στο golf 4 της μανας μου ειχαμε αλλαξει 5 φορες βασεις γιατι καθε τοσο επεφταν τα παραθυρα μεσα στην πορτα.... machinegun.gif Και τωρα που εχει ενα Golf 5,το παραθυρο του συνοδηγου κανει κολπα,το κλεινεις κ φτανει μεχρι την μεση κ ξαναανοιγει... new_killpc.gif Δεν ξερω,ισως να ειναι κ γρουσουζα η μανα μου,τι να πω... :clapping:

(sorry για το offtopic)

Έχουν διορθωθεί αυτά τα προβλήματα. Και εμένα στο golf τα έκανε αυτά τα κουλά με τα παράθυρα, αλλά όταν είχε πολύ ζέστη.Μετά έφτιαχνε μόνο του. 5 χρόνια δεν έπαθε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο σε όσους το παραλάβατε!thumbsup.gif

Θα πάθετε πλάκα μετά το στρώσιμο! Η μηχανή έχει ανοίξει απίστευτα, τώρα που είμαι κοντά στα 2800 χιλιόμετρα...clapping.gif

Καμιά σχέση η ανταπόκριση στο γκάζι πριν και μετά! Όσοι είστε στο στρώσιμο, μη το φοβάστε ... Κάντε τις προσπεράσεις σας άνετα, απλά μη το ξεσκίζετε μέχρι τα 1500.new_sugkrotima.gif

Σου φαίνεται οτι έχει ανοίξει...η μηχανή ανοίγει στα 25.000...

Edited by fanisgenius
Link to comment
Share on other sites

ποπο ολοι ασπρο το πηρατε!

ξενερωσα.. ωταν κανω την παραγγελια μηπως να την κανω special σε κητρινακι;;;

Link to comment
Share on other sites

ποπο ολοι ασπρο το πηρατε!

ξενερωσα.. ωταν κανω την παραγγελια μηπως να την κανω special σε κητρινακι;;;

Eγώ σε προειδοποίησα πάντως! new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι λογικό στις ανηφόρες έχοντας το στο D να τις ανεβαίνει με 5η και 6η στις 1200-1400 στροφές χωρίς να έχει καμιά ιδιαίτερη επιτάχυνση από πριν..μήπως κάνει κάποια λαθάκια το DSG??? μήπως πιέζεται έτσι το αυτοκίνητο? τι γνώμη έχετε για αυτό? με προβληματίζει αρκετές φορές.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ σε προειδοποίησα πάντως! new_iloveyou.gif

ε τι να κανουμε!!!

παντως το κιτρινο του ibiza cupra ειναι πολυ ωραιο!!!

Speedy κανε μας ενα photoshop παρακαλω..

μια παραγγελια οπως το golf του Στελιου δεν μπορει να γινει αραγε?

Link to comment
Share on other sites

ε τι να κανουμε!!!

παντως το κιτρινο του ibiza cupra ειναι πολυ ωραιο!!!

Speedy κανε μας ενα photoshop παρακαλω..

μια παραγγελια οπως το golf του Στελιου δεν μπορει να γινει αραγε?

αυτό που σου είχα φτιάξει σε κιτρινάκι ή κιτρινάκι περλέ ?

Link to comment
Share on other sites

ε τι να κανουμε!!!

παντως το κιτρινο του ibiza cupra ειναι πολυ ωραιο!!!

Speedy κανε μας ενα photoshop παρακαλω..

μια παραγγελια οπως το golf του Στελιου δεν μπορει να γινει αραγε?

Nαι ρε, και λογικά δεν θα αργήσει περισσότερο. Ηδη καθυστερεί πολύ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι λογικό στις ανηφόρες έχοντας το στο D να τις ανεβαίνει με 5η και 6η στις 1200-1400 στροφές χωρίς να έχει καμιά ιδιαίτερη επιτάχυνση από πριν..μήπως κάνει κάποια λαθάκια το DSG??? μήπως πιέζεται έτσι το αυτοκίνητο? τι γνώμη έχετε για αυτό? με προβληματίζει αρκετές φορές.. :wacko:

Εξαρτάται τις ανηφόρες. Λογικά σε μεγάλες ανηφόρες μπορείς να κάνεις και kickdown.

Link to comment
Share on other sites

Σου φαίνεται οτι έχει ανοίξει...η μηχανή ανοίγει στα 25.000...

Εννοείται ότι περιμένω να ανοίξει και άλλο αλλά πριν τα 25000 χιλιόμετρα, εφόσον βγαίνουν πλέον από τα εργοστάσια κατά ένα μεγάλο ποσοστό στρωμένα! Πάντως ακόμα και έτσι πιστεύω ότι έχει πολύ δύναμη το Polaki!

παιδιά είναι λογικό στις ανηφόρες έχοντας το στο D να τις ανεβαίνει με 5η και 6η στις 1200-1400 στροφές χωρίς να έχει καμιά ιδιαίτερη επιτάχυνση από πριν..μήπως κάνει κάποια λαθάκια το DSG??? μήπως πιέζεται έτσι το αυτοκίνητο? τι γνώμη έχετε για αυτό? με προβληματίζει αρκετές φορές.. wacko.gif

Στην αρχή emerald και εγώ προβληματιζόμουν για το ίδιο πράγμα. Με τα χιλίομετρα όμως το DSG θα αρχίσει να "μαθαίνει" και θα σου κατεβάζει την αναγκαία ταχύτητα.thumbsup.gif

Να φανταστείς, κάθε φορά που περνώ από κάτι γλυστερές ,κλειστές στροφές, μου κατεβάζει 3η και στην συνεχεια 4η (και μάλιστα στις ίδιες στροφές) .

Βέβαια κινούμαι στην επαρχία.whistling.gif

Μέσα στην πόλη φαντάζομαι ότι δεν θα προλαβαίνει να "καταλαβαίνει" με τον ίδιο τρόπο τις συνεχείς στροφές... και μου φαίνεται λογικό.... Καλύτερα να το κατεβάζεις σε Sport όταν είσαι σε αντίστοιχες συνθήκες. Θα σου ανεβάσει τις στροφές και θα είσαι οκ...

Link to comment
Share on other sites

dynamite εσυ που πηγες και ρωτησες φιμε τζαμια και θυρα usb εχει το πολο?α κατι ακομα οι κα8ρευτες που ειναι ηλεκτρικοι κλινουν προς τα μεσα η προς τα πανω οπως στο λεον?ξεχασα στο τιμονι εχει κουμπια ε?γιατι σε κατι λινκ που δωσατε δεν εχει και επα8α σοκ

Edited by kyriakos_tsi
Link to comment
Share on other sites

dynamite εσυ που πηγες και ρωτησες φιμε τζαμια και θυρα usb εχει το πολο?α κατι ακομα οι κα8ρευτες που ειναι ηλεκτρικοι κλινουν προς τα μεσα η προς τα πανω οπως στο λεον?ξεχασα στο τιμονι εχει κουμπια ε?γιατι σε κατι λινκ που δωσατε δεν εχει και επα8α σοκ

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Στο S μεχρι στις ποσες στροφες αλλαζει ταχυτητα αν δεν πατας το γκαζι αρκετα???

Εχετε δει διαφορα στην καταναλωση στο S με οικονομικη οδηγηση???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Στο S μεχρι στις ποσες στροφες αλλαζει ταχυτητα αν δεν πατας το γκαζι αρκετα???

Εχετε δει διαφορα στην καταναλωση στο S με οικονομικη οδηγηση???

Αλλάζει ταχύτητα πάνω από 3500 στροφές. Οικονομία και S μαζί δεν πάνε!!whistling.gif

Όταν θέλω να το οδηγήσω οικονομικά πάντα στο D.thumbsup.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει ταχύτητα πάνω από 3500 στροφές. Οικονομία και S μαζί δεν πάνε!!whistling.gif

Όταν θέλω να το οδηγήσω οικονομικά πάντα στο D.thumbsup.gif

Σε λειτουργία S έχεις kick down? Με τέρμα γκάζι κάνει αλλαγές στον κόφτη?

Επίσης στο D, με τέρμα γκάζι τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.