Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

λεω εμφανισιακα να βελτιωσω λιγο το εργαλειο..

σκεφτομαι για φημε τζαμια πισω μονο (εχω 2πορτο) και ενα αυτοκολλητο στην οροφη μαυρο. τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακουστε τον γιωργο...ξερει τι σας λεει....39 να βαλεις για ποιο λογο???κακο στ αμαξι σου κ στα λαστιχα σου θα κανεις...θα αρχιζει να τριζει τ αμαξι κ θα φθειρονται τα λαστιχα...απο 32 μεχρι 34 ειναι καλα...εγω ειχα βαλει 36 μπροστα κ μου πεταξε καρουμπαλο...στην ελλαδα ζουμε κυριοι κ οχι στην γερμανια...το πορτακι να το κοιταγες αν ζουσες στην γερμανια...κ οσο για τα λαδια...δεν υπαρχει κανενα λαδι που να αντεχει 15000 χιλιομετρα...κ τα πρωτα πρεπει να φυγουν απ τον κινιτηρα...πως να το κανουμε δλδ....κ για το οτι ετσι κ αλλιως θα φυγουν γιατι συμπληρωνουμε..εγω εχω κανει 5.100 κ εχω βαλει 200ml..στα 15 θα χω βαλει πες 600....το αμαξι μεσα εχει 5 λιτρα...

Link to comment
Share on other sites

λεω εμφανισιακα να βελτιωσω λιγο το εργαλειο..

σκεφτομαι για φημε τζαμια πισω μονο (εχω 2πορτο) και ενα αυτοκολλητο στην οροφη μαυρο. τι λετε?

λευκο το χεις?? στα μπροστα γιατι να μην βαλεις??? ειχα δει ενα scirocco λευκο με μαυρη οροφη κ μπορω να πω οτι ηταν πολυ ερωτευσιμο!!!

κοιταξτε τι βρηκα...

http://www.saveltrade.gr/Gadgets-Αυτοκινήτου/DELUXE-ΙΟΝΙΣΤΗΣ-USB-ΑΝΤΑΠΤΟΡΑΣ-ΚΑΙ-ΦΑΚΟΣ/flypage.tpl.html

εγω λεω να το παρω γιατι δεν μπορω να μην καπνιζω... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

λευκο το χεις?? στα μπροστα γιατι να μην βαλεις??? ειχα δει ενα scirocco λευκο με μαυρη οροφη κ μπορω να πω οτι ηταν πολυ ερωτευσιμο!!!

κοιταξτε τι βρηκα...

http://www.saveltrade.gr/Gadgets-Αυτοκινήτου/DELUXE-ΙΟΝΙΣΤΗΣ-USB-ΑΝΤΑΠΤΟΡΑΣ-ΚΑΙ-ΦΑΚΟΣ/flypage.tpl.html

εγω λεω να το παρω γιατι δεν μπορω να μην καπνιζω... :whistling:

δεν ξερω αλλα μονο τα πισω μου φαινεται πιο ωραιο.λευκο το εχω.

αυτο το μηχανημα πως αναπαραγει τη μουσικη?συνδεεται με το ηχοσυστημα?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα μονο τα πισω μου φαινεται πιο ωραιο.λευκο το εχω.

αυτο το μηχανημα πως αναπαραγει τη μουσικη?συνδεεται με το ηχοσυστημα?

μπαινει στον αναπτηρα...τωρα το πως θα παιζει λογικα θα το ψαξεις να το βρεις απ την οθονη πολλαπλων λειτουργιων...

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη το παρελαβα και εχω τρελαθει απο την χαρα μου! ;):sorcerer::D

Καλορίζικο και καλοταξιδο!

Πότε ήρθε Ελλάδα(τελωνίο)? Γιατί και εμένα είναι στο τελωνίο 10 μέρες και ακόμα το περιμένω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Επιτέλους πήρα εβδομάδα παραγωγής 10/2011. Αντε να δούμε πότε θα έρθει τώρα. Τουλαχιστον πιστεύω ότι αξίζει η αναμονή. Όπως είχα πει και μερικές σελίδες πίσω αναμένω γιατί τελικά το πήρα με ηλιοροφή, xenon, cruise control και aftermarket κινέζικη πηγή. Λέτε να προλάβω να το έχω πριν το πάσχα (24/04/2010)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Επιτέλους πήρα εβδομάδα παραγωγής 10/2011. Αντε να δούμε πότε θα έρθει τώρα. Τουλαχιστον πιστεύω ότι αξίζει η αναμονή. Όπως είχα πει και μερικές σελίδες πίσω αναμένω γιατί τελικά το πήρα με ηλιοροφή, xenon, cruise control και aftermarket κινέζικη πηγή. Λέτε να προλάβω να το έχω πριν το πάσχα (24/04/2010)

Εγώ το παρήγγειλα στις 3/1/2011 με ξενον και ηλιοροφη, δεν πήρα ακόμη βδομάδα παραγωγής αλλά μου είπαν ότι μπορεί να το έχω πριν το Πασχα!Οπότε καλά είσαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να ξέρετε την ευδομάδα παραγωγής, παρτε ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία κάθε τέλος του μήνα, αν δεν επικοινωνήσετε εσεις μην περιμένετε απο εκείνους. Απαντήσεις στο περίπου απο αυτους καλο είναι να μην της ακούτε καθόλου... :whistling:

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη το παρελαβα και εχω τρελαθει απο την χαρα μου! :frantics: :frantics: :roadrage:

καλοριζικο και καλοταξιδο!!! :frantics::whistling:

Off Topic

παιδια πως βαζω φωτο εδω αριστερα κατω απ το ονομα??
Link to comment
Share on other sites

Να κανω κάποιες ερωτησεις σαν καινουριος στα vag:

Τι τουρμπο φοραει το polo gti,

τι πιεσεις δουλευει,

ποια αλλα αυτοκινητα ξερετε με αυτο το τουρμπο

και ποιες οι διαφορες του δικου μας κινητηρα με του golf με τα 160;

Και τελος τα led στα ξενον ειναι παντα αναμενα ή τα αναβεις εσυ;

Παιδια καποια απαντηση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποια απαντηση?

Κοίτα λίγο εδώ αρχηγέ:

http://en.wikipedia....2FTFSI_90-133kW

στο section:

1.4 R4 16v TSI/TFSI 90-133kW

και εδώ:

http://www.vwvortex.com/cgi-bin/artman/exec/view.cgi?archive=7&num=1496&printer=1

έχει αρκετά πραγματάκια!!!thumbsup.pngthumbsup.pngthumbsup.png

Edited by TSOLIAS30
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοταξιδο!

Πότε ήρθε Ελλάδα(τελωνίο)? Γιατί και εμένα είναι στο τελωνίο 10 μέρες και ακόμα το περιμένω!!

Ευχαριστω για τις ευχες! :growl: Εμενα το δικο μου ηταν τελωνειο απο τις 20 δεκεμβριου περιπου. Αλλα και απο την ημερα που το εκλεισα (εδωσα προκαταβολη στις 13/01), περιμενα περιπου 15 μερες ενω μου ελεγαν οτι σε 6 περιπου μερες θα το ειχα στα χερια μου. Αλλα τι να κανουμε, προκειται για αμαξαρα οποτε κανεις υπομονη και περιμενεις!! Αξιζει την αναμονη του :devil:

Edited by phillipv
Link to comment
Share on other sites

Καλές βόλτες σε όσους έχουν παραλάβει :devil::growl::ninja:

Εχω παρατηρησει στο πίσω τζάμι όταν θολώνει ενα στρογγυλό σημαδι σαν βεντούζα. Το έχω πλύνει αλλά αυτό επιμένει..

Το έχει παρατηρήσει κανείς?

Edited by GEORGETDM
Link to comment
Share on other sites

Καλές βόλτες σε όσους έχουν παραλάβει :devil::growl::ninja:

Εχω παρατηρησει στο πίσω τζάμι όταν θολώνει ενα στρογγυλό σημαδι σαν βεντούζα. Το έχω πλύνει αλλά αυτό επιμένει..

Το έχει παρατηρήσει κανείς?

εγω ακριβως το ιδιο!!!!δεν φευγει το εκανα και με αζαξ..τιποτα :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παρατηρώ ότι ο τριγμός στο κολωνάκι του οδηγού γίνεται όλο και πιο έντονος.... Το έχεις παρατηρήσει κανείς?

επισης ακουω τον τριγμο αλλα κανονικα ενα τσικ τσικ οχι τιποτα το ιδιαιτερο.εχω παρατηρησει και οταν στριβω το τιμονι δεξια κατι σαν να χτυπαει οταν στριψω το μισο τιμονι, μετα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

επισης ακουω τον τριγμο αλλα κανονικα ενα τσικ τσικ οχι τιποτα το ιδιαιτερο.εχω παρατηρησει και οταν στριβω το τιμονι δεξια κατι σαν να χτυπαει οταν στριψω το μισο τιμονι, μετα τιποτα

Εμένα είναι σαν να κοπανάει κάτι στα τοιχώματα...με τις κινήσεις του αυτοκινήτου ..αριστερά - δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

εγω ακριβως το ιδιο!!!!δεν φευγει το εκανα και με αζαξ..τιποτα :getlost:

και ουτε θα φυγει.

απο το 2008 εχω το αμαξι golf 5 tsi και ακωμη εκει ειναι!!!

μονο ωταν θολωσει το τζαμι.

λογικα ειναι οι βεντζουζες που το κρατουσαν μεχρι να μπει πανω στο αμαξι...

μικρο το κακο.. αμα το βγαλετε θελω και εγω να μαθω πως!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι σαν να κοπανάει κάτι στα τοιχώματα...με τις κινήσεις του αυτοκινήτου ..αριστερά - δεξιά.

λοιπον ακριβως το ιδιο παρατηρω και εγω.οποιος ξερει ας μας πει και επισης αυτο που εγραψα για το τιμονι οτι μου κατι σαν να χτυπαει μεσα στο τιμονι μολις παρει τη μιση στροφη δεξια.μονο δεξια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι σαν να κοπανάει κάτι στα τοιχώματα...με τις κινήσεις του αυτοκινήτου ..αριστερά - δεξιά.

Κολλητός μου έχει το Scirocco και είχε ένα παραπλήσιο πρόβλημα. Σε ορισμένες περιπτώσεις, λακούβες-ανωμαλίες του δρόμου, όχι κάτι το τραγικό, ακουγόταν ένα χτύπημα στη δεξιά μεριά του αυτοκινήτου.

Πήγε να τρελαθεί, κανούριο αμάξι...

Το ψάξαμε και βγάλαμε το συμπέρασμα ότι είναι η πόρτα του συνοδηγού. Στο κάτω μέρος της πόρτας (υπάρχει και στου οδηγού), υπάρχει ένα κομμάτι επάνω στη πόρτα που μπαίνει μέσα στο μαρσπιέ.

Παρατήρησα ότι το ίδιο έχει και το Polo. Παρατηρήστε το μήπως και ο ήχος προέρχεται από εκεί.

Ο ήχος δεν είναι τρίξιμο ούτε τσικ-τσικ αλλά ένα "ντούπ"!! :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.