Jump to content
ACE2007

Golf 5/6 1.4 Tsi - Το Καλύτερο Κιτ Εισαγωγής

Ποια είναι η καλύτερη εισαγωγή για τα TSI?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

η APR στο αμερικα εχει ιστορια εδω απλα αργησε να εμφανιστει καθως τα μοτερ μας ειναι downsized κ η εισαγωγη της ειναι αρκετα καλη

οτι βρεις σαββα ενημερωσε με κανα τηλ να ξερω ισως παρω κ εγω τπτ

Link to comment
Share on other sites

η APR στο αμερικα εχει ιστορια εδω απλα αργησε να εμφανιστει καθως τα μοτερ μας ειναι downsized κ η εισαγωγη της ειναι αρκετα καλη

οτι βρεις σαββα ενημερωσε με κανα τηλ να ξερω ισως παρω κ εγω τπτ

+1000

Link to comment
Share on other sites

http://www.ota-project.com/op/

το εχω δει καιρο στο internet αλλα Ελλαδα πουθενα..ειναι καινουργιο βαρελακι σχηματος οβαλ απο την bmc υποσχεται μεγαλυτερη αυξηση ιππων απο το παλιο..τωρα τι διαφορες αλλες εχει δεν ξερω..παντως πιστευω οτι καλη λυση απο οτι εχω δει ειναι το forge καθως εχει γινει μελετημενη δουλεια για tsi και το k&n 57s που παρεχει καλυτερη προστασια απο νερα απο ολα αλλα μου φαινεται λιγο ΄πνιγμενο΄..θα με κραξεται αλλα το apr δεν μου αρεσει!!!

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση ποσο παει η εισαγωγη της APR μια που πολυ λογος εγινε για αυτην?ισως βαλουν μερικα ατομα απο θεσσαλονικη κ ψαχνουν μια καλη εισαγωγη σε προσιτη τιμη.ψηνομαι κ εγω για εισαγωγη γενικα.

σημερα ακουσα μια carbon σκουπα με το λογοτυπο TT(tripteam) κ επαθα πλακα απο τον ηχο απο επιδοσεις δεν εχω ιδεα

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση ποσο παει η εισαγωγη της APR μια που πολυ λογος εγινε για αυτην?ισως βαλουν μερικα ατομα απο θεσσαλονικη κ ψαχνουν μια καλη εισαγωγη σε προσιτη τιμη.ψηνομαι κ εγω για εισαγωγη γενικα.

σημερα ακουσα μια carbon σκουπα με το λογοτυπο TT(tripteam) κ επαθα πλακα απο τον ηχο απο επιδοσεις δεν εχω ιδεα

Την εισαγωγή της APR θα τη βρείτε από 270 μέχρι 300. Οτιδήποτε παραπάνω είναι απαράδεκτο...

Link to comment
Share on other sites

δυσκολα στην αγορα παιζουν τιμες απο 350 μεχρη ...ασε να μην πω καλυτερα thumbsdown.gif μονο μεσω group buy η τιμη πεφτει στα 280-300 Ε οπως πληροφορηθηκα

Link to comment
Share on other sites

δυσκολα στην αγορα παιζουν τιμες απο 350 μεχρη ...ασε να μην πω καλυτερα thumbsdown.gif μονο μεσω group buy η τιμη πεφτει στα 280-300 Ε οπως πληροφορηθηκα

Η καινούργια εισαγωγή της Forge είναι πιο φθηνή και ίσως καλύτερη για Tsi.

2v3hopw.jpg

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

ποσο ειπαμε στελλιο?αν κ ειλικρινα τις κολλησεις μπροστα δεν μπορουσαν να τις κανουν πιο ομορφες?

για μαμα TSI ναι αλλα αν μπει προγραμμα θα ειναι αρκετη?

Link to comment
Share on other sites

ποσο ειπαμε στελλιο?αν κ ειλικρινα τις κολλησεις μπροστα δεν μπορουσαν να τις κανουν πιο ομορφες?

για μαμα TSI ναι αλλα αν μπει προγραμμα θα ειναι αρκετη?

246 Euro κάνει στο site της Forge χωρίς μεταφορικά. Λογικά είναι σχεδιασμένη για "πειραγμένα" tsi.

Υ.Γ. Το Στέλιος γράφεται με ένα "λ". ;)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω, υπαρχουν εισαγωγες aftermarket αλλες για μαμα και αλλες για πειραγμενα αμαξια ? ααααααααααχαχαχαχαpopeye.gif

Ε αφου ξερεις τωρα ρε.. ο Τασος μονο απο εφε και style ξερει.. αντι να βαλει κανα προγραμμα..

χαχαχαχα new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

ειμαι in style και ΜΟΥΡΑΤΟΣ!:whistling:

αν ακουγατε πως εκανε τη σκουπα απο ενα ασπρο γκολφακι θα τις πουλουσατε ολοι τις εισαγωγες σας

θα παρω τηλ να ρωτησω στον ΤΤ

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια εισαγωγή της Forge είναι πιο φθηνή και ίσως καλύτερη για Tsi.

2v3hopw.jpg

Επειδή μ' άρεσε κατασκευαστικά αυτή η εισαγωγή, και παρόλο που έχω είδη το kit της Forge, ρώτησα με email τον avcweber.gr και δείτε τι μου έγραψε:

Καλημέρα.

Το κιτ εισαγωγής που σας ενδιαφέρει με κωδικό FMIND14 κοστίζει 260.00¤ με φπα και έρχεται κατόπιν παραγγελίας. Χρόνος παράδοσης

15-30 ημέρες αναλόγως της διαθεσιμότητας της FORGE.Τηλ επικοινωνίας 2109231393-210924141.Είμαστε πάντα στην διάθεση σας.

Φιλικά

Μάνος **********

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μ' άρεσε κατασκευαστικά αυτή η εισαγωγή, και παρόλο που έχω είδη το kit της Forge, ρώτησα με email τον avcweber.gr και δείτε τι μου έγραψε:

Καλημέρα.

Το κιτ εισαγωγής που σας ενδιαφέρει με κωδικό FMIND14 κοστίζει 260.00¤ με φπα και έρχεται κατόπιν παραγγελίας. Χρόνος παράδοσης

15-30 ημέρες αναλόγως της διαθεσιμότητας της FORGE.Τηλ επικοινωνίας 2109231393-210924141.Είμαστε πάντα στην διάθεση σας.

Φιλικά

Μάνος **********

δεν τον ρωτας τον αδερφο αν μπορει να δωσει μονο το στομιο για εμας που εχουμε την προηγουμενη εκδοση με το σωληνα ?

Εκτος κ αν αλλαζουν αλλα πραγματα εκει

Link to comment
Share on other sites

δεν τον ρωτας τον αδερφο αν μπορει να δωσει μονο το στομιο για εμας που εχουμε την προηγουμενη εκδοση με το σωληνα ?

Εκτος κ αν αλλαζουν αλλα πραγματα εκει

Αυτός μου έχει πει μόνο για σετ, δεν πουλάει εξαρτήματα! Μόνο τις σιλικονούχες σωληνώσεις μπορεί να μας παρέχει! Μην περιμένεις και πολλά!

Εξάλλου δεν αξίζει να περιμένει κανείς 1 μήνα για να του έρθει η παραγγελία του!

Εγώ απογοητεύτηκα και το ψάχνω από αλλού (ebay, κτλ), άσε που έκανε 2 μέρες για να μου απαντήσει...

Link to comment
Share on other sites

H τιμη του Carbonio ειναι

270 για 2,0l και 1,8TSI

300 για 1,4

330 για 1,4 Tiguan

Με ΦΠΑ και δωρο η τοποθέτηση σε οποιον ερθει από εμάς.

Υπάρχουν ετοιμοπαράδοτες.

Κωστα ειναι αλλη για τον 1.4 και αλλη για 2.0 ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι κανένα μπέρδεμα απλα το 1.4 θέλει μερικά πραγματα ακόμη σε σχέση με το 2.0, Δηλαδη την υποπίεση από το καπάκι και έναν εξτρα σύνδεσμο πίσω. Το Tiguan θέλει και μία εξτρα φλάντζα για να βιδώσει μπροστά, γι'αυτο και το εξτρα κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχει νόημα να τοποθετήσει κάποιος εισαγωγή αέρα (γενικά - όχι μόνο της APR) εφόσον δεν έχει κάνει αναπρογραμματισμό? Αξιοποιείται δηλαδή η επιπλέον παροχή αέρα, π.χ. διορθώνει ο εγκέφαλος με έξτρα παροχή καυσίμου, ή είναι κάτι που δεν έχει ουσιαστικό αποτέλεσμα?

Το αναφέρω γιατί ορισμένοι το έχουν κάνει και κάποιοι άλλοι πιθανόν να το σκέφτονται, χωρίς απαραίτητα να θέλουν να βάλουν πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία λογκαρίσματος σε αμαξι μονο με εισαγωγή ακόμη. Καλο είναι να σου απαντήσει καποιος που το έχει μετρήσει.

Σιγουρα μια διαφορά θα υπάρχει αλλα το πόσο μεγάλη η μικρή δεν το ξέρω σίγουρα.

Εγω πάντως σε κάθε περίπτωση πρώτα θα έβαζα το πρόγραμμα χωρίς να αλλαξω τίποτα αλλο στο αυτοκίνητο και μετά θα προχωρούσα σε αλλες μορφές βελτίωσης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.