Jump to content
alexator

Ψηφίστε Την Καλύτερη Ανάρτηση

??????? ??? ???????? ????????  

52 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Η ΚΟΝΙ FSD μπορεί να μπει με μαμά ελατήρια??

konifsd640x480.jpg

Υπάρχει έτοιμο σετ σε κουτί μαζί με τα ελατήρια της eibach??

konifkj7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ΚΟΝΙ FSD μπορεί να μπει με μαμά ελατήρια??

Υπάρχει έτοιμο σετ σε κουτί μαζί με τα ελατήρια της eibach??

Παίρνεις τηλέφωνο εδώ και ρωτάς :

ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΕ

koni-gr@ath.forthnet.gr

2310-320822

Link to comment
Share on other sites

η κονι fsd μπαινει με τα μαμα ελατηρια και ελατηρια το πολυ 3 ποντον

koni fsd+eibach pro κιτ δεν υπαρχει στην ελλαδα

το εχω ρωτησει εγω

Edited by zil
Link to comment
Share on other sites

η κονι fsd μπαινει με τα μαμα ελατηρια και ελατηρια το πολυ 3 ποντον

koni fsd+eibach pro κιτ δεν υπαρχει στην ελλαδα

το εχω ρωτησει εγω

ΟΚ ευχαριστώ για την απάντηση, κρίμα πάντως που δεν φέρνουν το σετ έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μπορω να βαλω την dcc αναρτηση στην vw μετα απο την παραλαβη του golf?εαν ναι να τους εμπιστευτω(επειδη ειναι καπως πολυπλοκη εφοσον ρυθμιζεται ηλεκτρικα) η υπαρχει πιθανοτητα να μου βγαλει κανα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει εδω και ενα χρονο KW 3 και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος

εχει ανεξαρτητη ρυθμιση βυθισης-επαναφορας{bump-rebound}και 14 κλικ στη ρυθμιση της συμπιεσης βυθισης!

η pss 10 δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σου βγει γερή η KW.

Πρόσφατα έσπασε σε φίλο με Celica και την έστειλε αδιάβαστη και έβαλε PSS. 1η φορά που άκουσα KW να σπάει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF GTI V ΚΑΙ Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ H TEIN, ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΛΗΡΟΤΗΤΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΜΠΙΝΑ. ΕΧΕΙ 16 ΣΤΑΔΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗΣ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καμια αναφορα για Tein?? Θελω κατι πολυ καλο και ειμαι αναμεσα σε Tein-Bilstein-Kw. Φιλος που εβαλε σε ενα Audi A4 DTM (με Προγραμμα-εισαγωγη-εξαγωγη[ολα cargate(revo-milltek]) αναρτηση μου ειπε οτι η KW δεν εχουν δειξει καλα δειγματα στους Ελληνικους δρομους και εβαλε Bilstein PSS9 που μου ειπε οτι δουλευουν ρολοϊ, εγω παλι θελω να ακουσω γνωμες και για τις Tein πιστευω οτι ειναι ανωτερες, αλλα θελω και τι γνωμη σας για καλυτερα.

Ποια προτεινεται, ποσο παει το κουστουμι?

Edited by alex19
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καμια αναφορα για Tein?? Θελω κατι πολυ καλο και ειμαι αναμεσα σε Tein-Bilstein-Kw. Φιλος που εβαλε σε ενα Audi A4 DTM (με Προγραμμα-εισαγωγη-εξαγωγη[ολα cargate(revo-milltek]) αναρτηση μου ειπε οτι η KW δεν εχουν δειξει καλα δειγματα στους Ελληνικους δρομους και εβαλε Bilstein PSS9 που μου ειπε οτι δουλευουν ρολοϊ, εγω παλι θελω να ακουσω γνωμες και για τις Tein πιστευω οτι ειναι ανωτερες, αλλα θελω και τι γνωμη σας για καλυτερα.

Ποια προτεινεται, ποσο παει το κουστουμι?

καλα σε γερμανικο αμαξι θα βαλεις ιαπονεζικη τεχνολογια....μακρια...βιλσται με κλειστα ματια οι οποιες ειναι κ δοκιμασμενες στο nurburgring για το γκολφ....αν δεν κανω λαθος..

αλλο που εγω ψηφισα koni fsd λογο value for money

Edited by xristos/red tornado
Link to comment
Share on other sites

συγκρινε οποιαδηποτε εταιρεια με coilover με τα αντιστοιχα TEIN και ελα να μου ξαναπεις μετα!!!

Link to comment
Share on other sites

συγκρινε οποιαδηποτε εταιρεια με coilover με τα αντιστοιχα TEIN και ελα να μου ξαναπεις μετα!!!

δεν μου λέει κάτι.... είναι καθαρά θέμα για πιο αμάξι είναι εξελιγμένη η κάθε ανάρτησή....ποσο δε οταν γινετε σε πίστα η εξέλιξή τις η οποία περιγραφή σχεδόν ολες τις συνθήκες δρόμου...

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο Bilstein PSS9 που εχουν 2200€ υπαρχει κατι το ιδιο καλο αλλα πιο φτηνο (παλι σε bilstein)?

To golf 5 Tsi GT-Sport τι αναρτηση φοραει εργοστασιακα?

KW ή Bilstein?

Edited by alex19
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο Bilstein PSS9 που εχουν 2200¤ υπαρχει κατι το ιδιο καλο αλλα πιο φτηνο (παλι σε bilstein)?

To golf 5 Tsi GT-Sport τι αναρτηση φοραει εργοστασιακα?

KW ή Bilstein?

Δες εδώ : http://www1.carparts-cat.com/webkat.asp?SID=0009468732398362018020&ROOT=1

Link to comment
Share on other sites

Έχουν φτάσει οι coilover να είναι πιο φθηνές και από τα παραδοσιακά σετ αμορτισέρ - ελατήρια. Παίζουν πλέον coilover και με 650 ή 1.000 ή 1.300 ευρώ. Και μιλάμε για επώνυμες όπως KW, AST, WEITEC.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα KW ή Bilstein? Με Eibach ελατηρια ή οχι στα bilstein?

Φιλε Στελιο το site δεν ανοιγει :( ζηταει κωδικο :(

Πάτα εδώ --> http://www.bilstein.de/en/products/productfinder.html και διάλεξε Ελληνικά.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η ψηφοφορια ειναι καπως λαθος χωρις να θελω να θειξω κανεναν παιδια...

Κατ εμε....θα επρεπε ενα τεστ με μονο coilover ή ενα τεστ με ενα sport αμορτισερ...

Δεν μπορουμε να συκγρινουμε ενα coilover kit με ενα sport kit...

Αν κανω λαθος διορθωστε με..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η ψηφοφορια ειναι καπως λαθος χωρις να θελω να θειξω κανεναν παιδια...

Κατ εμε....θα επρεπε ενα τεστ με μονο coilover ή ενα τεστ με ενα sport αμορτισερ...

Δεν μπορουμε να συκγρινουμε ενα coilover kit με ενα sport kit...

Αν κανω λαθος διορθωστε με..

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά καλό είναι να καταγράφονται όλες οι απόψεις και για τις coilover & για τα sport kit. :blink:

Θα ήταν πολύ χρήσιμο ένα post από κάποιο μέλος που έχει χρησιμοποιήσει και τα 2 για να βγουν κάποια συμπεράσματα αν τελικά αξίζουν τα λεφτά τους οι ακριβές coilover ή αποτελούν υπερβολή για χρήση δρόμου. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έχω coilover, δεν θεωρώ ότι είναι υπερβολή. Ναι μεν δεν αλλάζω συνέχεια camber/caster/ύψος/σκληρότητα, αλλά έχω απίστευτο κράτημα χωρίς υπερβολικό κοπάνημα, κατι που δύσκολα συνδυάζουν τα sport kit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.