Jump to content
panoskr

Golf Vi Tsi 160Ps

Recommended Posts

http://*μη επιτρεπόμενο @ URL*/forum/viewtopic.php?f=12&t=1691

στο μη επιτρεπόμενο club υπάρχει 160αρι. δεν με αφηνει να βαλω το λινκ στλενω πμ

Μη επιτρεπόμενο URL .

Edited by Speedy
Μη επιτρεπόμενο URL
Link to comment
Share on other sites

1.5 σταθερη και 1.8 over?

Δεν ειναι λιγο ψηλα οι τιμες? Με revo τι πιεσεις παιζουν?

Εκτος και αν ισχυουν αλλα για τον 160αρη κινητηρα.

Παντως τα αντιστοιχα των 140/170 για revo ειναι 1.1 και 1.5.

Ελπιζω να αντεχει. Εκεινο παλι που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι μιλαγε για λαμπακια με το

προγραμμα της revo και αυτο γιατι εχω πολυ καιρο να ακουσω για λαμπακια και ειδικα για προγραμμα

της revo.

Απο την αλλη το παιδι ειναι και ο αντιπροσωπος η dealer της giac, οπως το καταλαβαινω, οποτε

το βλεπω φυσιολογικο να θελει να δειξει οτι το προγραμμα του ειναι καλυτερο.

Μακαρι παντως να ειναι ετσι τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Για τα λαμπάκια δεν μπορώ να ξέρω.

Αυτο που ξέρω ειναι πάντως οτι αν θέλεις να ξεζουμίσεις την τουρμπίνα σου ,χωρίς να σε νοιάζουν οι ''συνεπειες'' ,ναι μπορείς να εχεις και ενα 1,8over με 1,5 σταθερη.

Για πόσο δεν ξέρω γιατι μιλάμε για πιέσεις στο όριο του χάρτη του συμπιεστή της Κ03....

Edited by rallakias
Link to comment
Share on other sites

Μη επιτρεπόμενο URL .

Θα το ξαναγράψω ,

Ο λόγος που δεν σ' αφήνει να βάλεις το λινκ είναι ότι παραβιάζονται οι όροι χρήσης .

Κατά την συγγραφή κειμένων δημόσιων ή ιδιωτικών απαγορεύεται αυστηρά η αναφορά υπό οποιονδήποτε τρόπο σε άλλες ομάδες ή κοινότητες επίσημου ή ανεπίσημου χαρακτήρα που έχουν όμοια κατεύθυνση με το Hellenic VWClub αλλά χρησιμοποιούν αυτό τον «δικτυακό τόπο» με σκοπό την διαφήμιση τους. Τέτοιες συμπεριφορές ενδέχεται να τιμωρούνται μόνιμα ή προσωρινά.

Θεωρώ πως είναι ξεκάθαροι και κατανοητοί οι όροι χρήσης ....

Την επόμενη φορά θα πέσει warn , χωρίς προειδοποίηση .

Link to comment
Share on other sites

Για τα λαμπάκια δεν μπορώ να ξέρω.

Αυτο που ξέρω ειναι πάντως οτι αν θέλεις να ξεζουμίσεις την τουρμπίνα σου ,χωρίς να σε νοιάζουν οι ''συνεπειες'' ,ναι μπορείς να εχεις και ενα 1,8over με 1,5 σταθερη.

Για πόσο δεν ξέρω γιατι μιλάμε για πιέσεις στο όριο του χάρτη του συμπιεστή της Κ03....

Πιστευω οτι την giac την νοιαζει, γιαυτο δεν καταλαβαινω το γιατι δινει τετοιες τιμες σε πιεση.

Εκτος και αν δεν ισχυει η οπως ειπα αν ειναι τοσο διαφορετικος ο 160αρης που επιτρεπει τετοια με ασφαλεια.

Το οτι μπορεις να ξεζουμισεις την τουρμπινα γινεται αλλα ακομα και καστοματζηδες πλεον το αποφευγουν, ποσο μαλλον επωνυμες εταιριες.

Και το δικο μου καποτε δουλευε με 1.8 οβερ αλλα το εβγαλα γιατι καταλαβαινα οτι αν πηγαινε ετσι

και με κατι παρενεργειες που εβγαιναν, καποια στιγμη θα ειχα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ απο μενα!ειμαι καινουργιος στην παρεα!απο βδομαδα επιτελους θα εχω στα χερια μου ena κ γω ενα λευκο golg tsi 160 με 18αρες vancouver!ανυπωμονω πολυ να μπω μεσα να γυρισω το κλειδι κ να κανω την πρωτη μου βολτα κ να δω ολα αυτα τα θετικα που γραφονται εδω μεσα...καλησπερα κ παλι!

Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ !

Edited by Speedy
ΚΕΦΑΛΑΙΑ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ απο μενα!ειμαι καινουργιος στην παρεα!απο βδομαδα επιτελους θα εχω στα χερια μου ena κ γω ενα λευκο golg tsi 160 με 18αρες vancouver!ανυπωμονω πολυ να μπω μεσα να γυρισω το κλειδι κ να κανω την πρωτη μου βολτα κ να δω ολα αυτα τα θετικα που γραφονται εδω μεσα...καλησπερα κ παλι!

Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ !

Με το καλό να το παραλάβεις και καλές βόλτες.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ απο μενα!ειμαι καινουργιος στην παρεα!απο βδομαδα επιτελους θα εχω στα χερια μου ena κ γω ενα λευκο golg tsi 160 με 18αρες vancouver!ανυπωμονω πολυ να μπω μεσα να γυρισω το κλειδι κ να κανω την πρωτη μου βολτα κ να δω ολα αυτα τα θετικα που γραφονται εδω μεσα...καλησπερα κ παλι!

Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ !

Καλησπέρα, με το καλό να το παραλάβεις και να χορτάσεις βόλτες!! Σίγουρα θα ευχαριστηθείς ποιότητα υλικών, ποιότητα κύλισης και απολαυστικό (+οικονομικό) γκάζι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ απο μενα!ειμαι καινουργιος στην παρεα!απο βδομαδα επιτελους θα εχω στα χερια μου ena κ γω ενα λευκο golg tsi 160 με 18αρες vancouver!ανυπωμονω πολυ να μπω μεσα να γυρισω το κλειδι κ να κανω την πρωτη μου βολτα κ να δω ολα αυτα τα θετικα που γραφονται εδω μεσα...καλησπερα κ παλι!

Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ !

Προσεχε να το στρωσεις καλα φιλε μου να μν εχεις προβληματα με καταναλωση λαδιου και αλλα ειναι πολυ σημαντικο πραγμα το στρωσημο του αυτοκινητου(μοτερ) λιγο υπομονη γ 1000κμ και μετα σκησιμο να ανοιξει και ενα προγραμμα και εισαι τζετ με γεια και να το χαιρεσε...

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ GOLF 4 GTI 1.8Τ 150PS Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΨΙΛΟ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΕ GOLF 6 160 Κ ΠΑΝΕ ΜΑΖΙ ΠΕΡΙΠΟΥ..ΙΣΧΥΕΙ?ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΑΥΤΟΣ!ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ?(ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ)ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Κ ΑΝΤΕ ΝΑ ΛΗΞΕΙ Η ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΩΝ ΝΤΑΛΙΚΕΡΙΔΩΝ ΤΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑΣ ΜΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε να το στρωσεις καλα φιλε μου να μν εχεις προβληματα με καταναλωση λαδιου και αλλα ειναι πολυ σημαντικο πραγμα το στρωσημο του αυτοκινητου(μοτερ) λιγο υπομονη γ 1000κμ και μετα σκησιμο να ανοιξει και ενα προγραμμα και εισαι τζετ με γεια και να το χαιρεσε...

Μποοο γιατι να βαλει προγραμμα βρε το παλικαρι?

Λοιπον προς ολους τους κατοχους 160ριον. Μην βαζετε προγραμμα. Μην αλλαζετε γρηγορα τις ταχυτητες. Αφηστε και κανα 122αρι να σας

περασει!

Link to comment
Share on other sites

χαχα συμπαρασταση στα μικροτερα αδερφια μας!!πλακα κανω γιατι εχω οδηγηση 122αρι κ με εντυπωσιασε με τη ροπη του!160 δεν εχω οδηγησει κ σε λιγες μερες το περνω κ θελω να χω μια εικονα περιπου για το γκαζι του,το τραβηγμα του..για αυτο κ σας ρωτησα αν πηγανει σαν 1.8τ 150 περιπου γιατι εχω αποψη απο 1.8τ golf..ξερει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

υποψιν οτι πριν ειχα polo 1.4 101hp επομενωσ σιγουρα θα ναι χαοτικη η διαφορα..αλλα ρωταω για 1.8τ 150 γιατι αν ειναι ετσι θα ειμαι αρκετα ευχριστημενος-χαρουμενος!

Link to comment
Share on other sites

χαχα συμπαρασταση στα μικροτερα αδερφια μας!!πλακα κανω γιατι εχω οδηγηση 122αρι κ με εντυπωσιασε με τη ροπη του!160 δεν εχω οδηγησει κ σε λιγες μερες το περνω κ θελω να χω μια εικονα περιπου για το γκαζι του,το τραβηγμα του..για αυτο κ σας ρωτησα αν πηγανει σαν 1.8τ 150 περιπου γιατι εχω αποψη απο 1.8τ golf..ξερει καποιος?

Πριν καιρο είχα ανοίξει με Α4 1.8Τ με τα 160 και είχε μετρήσει κολωνες...

Link to comment
Share on other sites

χαχα συμπαρασταση στα μικροτερα αδερφια μας!!πλακα κανω γιατι εχω οδηγηση 122αρι κ με εντυπωσιασε με τη ροπη του!160 δεν εχω οδηγησει κ σε λιγες μερες το περνω κ θελω να χω μια εικονα περιπου για το γκαζι του,το τραβηγμα του..για αυτο κ σας ρωτησα αν πηγανει σαν 1.8τ 150 περιπου γιατι εχω αποψη απο 1.8τ golf..ξερει καποιος?

λογικα στισ χαμηλες εισαι μπροστα....μεχρι τα 170κμ/ωρα (με 6η) αλλα απο εκει και περα ο 20vt φορτωνει λογω κυβικων +20 βαλβιδων πολυ καλητερα!

Link to comment
Share on other sites

χαχα συμπαρασταση στα μικροτερα αδερφια μας!!πλακα κανω γιατι εχω οδηγηση 122αρι κ με εντυπωσιασε με τη ροπη του!160 δεν εχω οδηγησει κ σε λιγες μερες το περνω κ θελω να χω μια εικονα περιπου για το γκαζι του,το τραβηγμα του..για αυτο κ σας ρωτησα αν πηγανει σαν 1.8τ 150 περιπου γιατι εχω αποψη απο 1.8τ golf..ξερει καποιος?

λογικα στισ χαμηλες εισαι μπροστα....μεχρι τα 170κμ/ωρα (με 6η) αλλα απο εκει και περα ο 20vt φορτωνει λογω κυβικων +20 βαλβιδων πολυ καλητερα!

κατανα πρόσεχε μην ανοίξεις με κάνα α4 η πασσατ με gt28rs elliminator και φας το ξύλο τις αρκούδας!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεις καποιοσ να μου πει απο την μερα που θα ρθει το αμαξι στην αντιπροσωπια ποσες μερεσ θελει για να το παρω στα χερια μου?για πινακιδεσ λογικα κτλ!εχει ερθει το αμαξι,ειναι ελλαδα απο την πεμπτη κ με καθυστερουν οι απεργιεσ των φορτηγων...Η KANTEMIA!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.