Jump to content
panoskr

Golf Vi Tsi 160Ps

Recommended Posts

Η εξάτμιση δεν ειναι και η πιο value for money μετατροπη όσο αφορά την απόδοση.

Η διαφορά που έχεις πάντως δεν είναι μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Η εξάτμιση δεν ειναι και η πιο value for money μετατροπη όσο αφορά την απόδοση.

Η διαφορά που έχεις πάντως δεν είναι μικρή.

Ναι, δυστυχώς το ξέρω αυτό και από άλλα οχήματα που έχω βελτιώσει. Με το πρόγραμμα όμως, θα πάρω παραπάνω από ό,τι παίρνουν όσοι δεν αλλάζουν εξάτμιση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς το ξέρω αυτό και από άλλα οχήματα που έχω βελτιώσει. Με το πρόγραμμα όμως, θα πάρω παραπάνω από ό,τι παίρνουν όσοι δεν αλλάζουν εξάτμιση?

ναι sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς το ξέρω αυτό και από άλλα οχήματα που έχω βελτιώσει. Με το πρόγραμμα όμως, θα πάρω παραπάνω από ό,τι παίρνουν όσοι δεν αλλάζουν εξάτμιση?

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς το ξέρω αυτό και από άλλα οχήματα που έχω βελτιώσει. Με το πρόγραμμα όμως, θα πάρω παραπάνω από ό,τι παίρνουν όσοι δεν αλλάζουν εξάτμιση?

Θα πάρεις και κυρίως στα ψηλά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος πρόσφατα το πρώτο service golf 160 των 15.000 χλμ στην αντιπροσωπεία? Εκτός απο τα λάδια ποια φίλτρα αλλάζουν? Σκέφτομαι μήπως τα αγοράσω μόνος μου και να τους τα πάω.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι οταν το χαιδευεις(το γκαζι) δεν το κανει αλλα αν το πατας με λιγο παραπανω δυναμη το κανει και μονο σε στροφες 2,5-3,5 χιλιαδες.Εαν δεν εχεις προβλημα στην αποδοση μην το πας στην αντιπροσωπεια γιατι δεν προκειται να βγαλεις ακρη.Επισης δεν παιζει κανενα ρολο αν εχεις dsg η χειροκινητο.Ουσιαστηκα το αυτος ο ηχος προερχεται απο το μαγνητακι που αλλαζει το κομπρεσορα σε turbo.Απλα προσπαθησε να το συνηθησεις γιατι μονιμη δεν υπαρχει.Τα βασικα στα ειπα για περισσοτερες λεπτομερειες μπορεις να κοιταξεις εδω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=20810&hl=%F3%F6%F5%F1%E9%E3%EC%E1&st=0

δεν προκειται να βγαλεις ακρη βεβαια...

Καλησπέρα,

και το δικό μου το κάνει αυτό από την αρχή.

Φαντάστηκα ότι είναι φυσιολογικό.

Ίσως να έχω παρατηρήσει κάποια μικρή πτώση στην απόδοση.

Τι προτείνετε να κάνω?

Υπόψιν θα αλλάξω λάδια μεθαύριο σε συνοικιακό συνεργείο φυσικά και φαντάζομαι το διαγνωστικό θα δείξει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

και το δικό μου το κάνει αυτό από την αρχή.

Φαντάστηκα ότι είναι φυσιολογικό.

Ίσως να έχω παρατηρήσει κάποια μικρή πτώση στην απόδοση.

Τι προτείνετε να κάνω?

Υπόψιν θα αλλάξω λάδια μεθαύριο σε συνοικιακό συνεργείο φυσικά και φαντάζομαι το διαγνωστικό θα δείξει κάτι?

Εχει βγει νεα αντλια που πλεον δεν το κανει.Μπορεις να την αλλαξεις στην αντιπροσωπεια αλλα δεν ξερω αν αξιζει στην περιπτωση σου γιατι απο οτι βλεπω θα κανεις service σε συνοικιακο συνεργειο οποτε μαλλον θα σου εχει ληξει η εγγυηση.Προβλημα στην αποδοση δεν δημιουργει και αν πραγματει εχεις μαλλον φταιει κατι αλλο(καμια ν75,σκαστρα).Στο μονο που θα σε ωφελησει η αλλαγη ειναι στον ηχο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει νεα αντλια που πλεον δεν το κανει.Μπορεις να την αλλαξεις στην αντιπροσωπεια αλλα δεν ξερω αν αξιζει στην περιπτωση σου γιατι απο οτι βλεπω θα κανεις service σε συνοικιακο συνεργειο οποτε μαλλον θα σου εχει ληξει η εγγυηση.Προβλημα στην αποδοση δεν δημιουργει και αν πραγματει εχεις μαλλον φταιει κατι αλλο(καμια ν75,σκαστρα).Στο μονο που θα σε ωφελησει η αλλαγη ειναι στον ηχο.

Και τι πάει να πεί πως επειδή δεν κάνει το service στην αντιπροσωπεία θα χάσει και την εγγύηση?

Αν είναι εξουσιοδοτημένο είσαι κομπλέ απο θέμα εγγύησης όσο αναφορά τα service

Link to comment
Share on other sites

Και τι πάει να πεί πως επειδή δεν κάνει το service στην αντιπροσωπεία θα χάσει και την εγγύηση?

Αν είναι εξουσιοδοτημένο είσαι κομπλέ απο θέμα εγγύησης όσο αναφορά τα service

Ναι ρε φιλε το ιδιο λεμε οταν λεω αντιπροσωπεια εννοω και τα εξουσιοδοτημενα.Απλα ετσι οπως το γραψε νομιζα οτι θα το παει σε κανενα τοπικο συνεργειο.

Link to comment
Share on other sites

πρώτο service σήμερα στα 11200km και πλήρωσα 26 ευρώ με δικά μου λάδια και φίλτρο!

Μου γεμίσανε με νερό για το παμπρίζ και κάνανε και κάτι ελέγχους (σκουριασμένη κούνια, ρύθμιση πόρτες γιατί έμπαζαν λίγο νερό).

Καρέντα Ηρακλείου Κρήτης.

Μπράβο τους για την τιμή, φιλικότητα, εξυπηρέτηση.

Είχα την επιλογή και την Καρέντα Αγίου Νικολάου αν δεν έμενα ευχαριστημένος (μένω Μάλια οπότε η ίδια απόσταση είναι για μένα) αλλά λόγω των παραπάνω θα τους ξανα-προτιμήσω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω golf 6 tsi 160 με revo stg2 +-230 άλογα και αναρωτιέμαι το εξής.

Μπορώ να αλλάξω εκεντροφόρους με το υπάρχων πρόγραμμα ή πάω ολοταχώς για κοστουμά;

Μπορώ να βάλω φτερωτή από K04 και να κρατήσω το υπάρχων πρόγραμμα ή παώ etuners;

Link to comment
Share on other sites

πας για costum.

παντως δεν ξερω κατα ποσο αξιζει τα 10-15 αλογα που θα παρεις ολο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω golf 6 tsi 160 με revo stg2 +-230 άλογα και αναρωτιέμαι το εξής.

Μπορώ να αλλάξω εκεντροφόρους με το υπάρχων πρόγραμμα ή πάω ολοταχώς για κοστουμά;

Μπορώ να βάλω φτερωτή από K04 και να κρατήσω το υπάρχων πρόγραμμα ή παώ etuners;

δεν μπορω να καταλαβω γιατι θες να τα κανεις αυτα τα αλογα σου ειναι μια χαρα πηγαινε παρε κανενα gti να κανεις το κεφι σου ακομα πιο πολυ..φιλικα στο λεω αλλα με 230 αλογα εισαι τελειος γιατι θες να μπλεξεις με συνεργεια ανοιγματα μοτερ πιθανα προβληματα κτλπ το αυτοκινητο κανει 25000 χιλιαρικα και με αυτα που εχεις βαλει εχεις σιγουρα ξεπερασει τα 30000 φανταζεσαι να παθεις ζημια...

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το βλεπω ετσι αφου ο tuning δεν εχει ορια.

ειναι θεμα τσεπης και οπτικης καθαρα.

αν ηταν για αρκετα παραπανω πραγματα σε κερδος ναι.

αλλα απο οτι ειδαμε σχετικα με ολα οσα αναφερει ο φιλος τουλαχιστον υβριδικη τουρμπινα με σωθικα κ04 το scirocco στη λαρισα ειναι καπου στα 245 αλογα γιαυτο λεω πως για 15 αλογα δεν ξερω αν αξιζει.

το θεμα με τους εκεντροφορους δεν γνωριζω να πω αλλα σιγουρα θελεις costum προγραμματισμο

αυτα απο εμενα καλη τυχη σε οτι τελικα κανεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα 1.600χλμ αλλάχτηκαν σήμερα στα 8190 για δεύτερη φορά τα λαδάκια! Ξανά μπήκαν τα Mobile 1 ESP Formula, αφού το έχω καλομάθει το κουκλί μου! :p

Δεν υπάρχει τίποτα ωραιότερο από το να βγάζεις αυτό το μαύρο πηχτό υγρό και να βάζεις μέσα το νέο χρυσοκίτρινο! :)

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Μετά τα 1.600χλμ αλλάχτηκαν σήμερα στα 8190 για δεύτερη φορά τα λαδάκια! Ξανά μπήκαν τα Mobile 1 ESP Formula, αφού το έχω καλομάθει το κουκλί μου! :p

Δεν υπάρχει τίποτα ωραιότερο από το να βγάζεις αυτό το μαύρο πηχτό υγρό και να βάζεις μέσα το νέο χρυσοκίτρινο! :)

εισαι σιγουρος γι αυτο που λες?

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα 1.600χλμ αλλάχτηκαν σήμερα στα 8190 για δεύτερη φορά τα λαδάκια! Ξανά μπήκαν τα Mobile 1 ESP Formula, αφού το έχω καλομάθει το κουκλί μου! :p

Δεν υπάρχει τίποτα ωραιότερο από το να βγάζεις αυτό το μαύρο πηχτό υγρό και να βάζεις μέσα το νέο χρυσοκίτρινο! :)

:p:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Εντάξει παρασκευή είναι σήμερα θα πάμε για μπάνιο το ΣΚ να χαλαρώσουμε λίγο γιατί δεν την παλεύουμε με αυτή τη ζέστη !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.