Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Καλησπέρα μετα απο πολύ καιρό. Το γκολφακι είχε τραγικό τέλος και μετα απο απραξία ενος έτους βρέθηκα με ένα tsi140 το οποίο θα χτίσω απο την αρχή όπως ήταν κάποτε το gt. Προς το παρόν διάβασμα για τις εξελίξεις που έχασα και αν θέλει ο tiguansm ας ρωτήσουμε μαζί στην overload να δούμε πόσο κοστίζει και τι βγάζει.

Και αν ξέρει κανείς να παίζει και κανένα τελικό απο gti ας μου πεί ;) 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετα απο πολύ καιρό. Το γκολφακι είχε τραγικό τέλος και μετα απο απραξία ενος έτους βρέθηκα με ένα tsi140 το οποίο θα χτίσω απο την αρχή όπως ήταν κάποτε το gt. Προς το παρόν διάβασμα για τις εξελίξεις που έχασα και αν θέλει ο tiguansm ας ρωτήσουμε μαζί στην overload να δούμε πόσο κοστίζει και τι βγάζει.

Και αν ξέρει κανείς να παίζει και κανένα τελικό απο gti ας μου πεί ;)

Καλη αρχη και παλι!

Γι αυτο χαθηκες;

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου για αυτό , και για αυτο οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη , είτε σε τεχνογνωσία είτε σε Ανταλλακτικα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ , έγραψα και στο shout , έχει κανένας φίλος vagcom , να το δανειστώ καμία δυο μέρες για να δώ τι παίζει γενικώς με το γκολφ πριν παω για προγραμμα ; Επίσης κανένα καλο συνεργείο με πμ Αθήνα ;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ!

Υπάρχει κάποιοιος που ενδιαφέρεται να πάμε μαζί για το πρόγραμμα της Overload προκειμένου να εκμεταλλευτούμε την προσφορά για 2 αμάξια; 8)

 

ποσο θα μας βγει στον καθενα?

 

εχω ενα 1.4 tsi με τα 140...

Link to comment
Share on other sites

ποσο θα μας βγει στον καθενα?

 

εχω ενα 1.4 tsi με τα 140...

Για το δικό μου ένα tiguan 1,4 μου είπαν 250 ευρώ + φπα 

υποθέτω το ίδιο και για το δικό σου.

Δεν συμφέρει να πάει κανείς μόνος του διότι τότε η τιμή είναι 290 + φπα (καλύτερα να φάω το σαραντάρι ευρώ σε δοκιμές και πατήματα).  

Αν τώρα θες περισσότερες πληροφορίες τότε μιλάς απευθείας μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

307 € για δυο αυτοκινητα ειναι πολλα ...για σημερινα δεδομενα οταν το tuning ειναι τοσο πεσμενο...

με 200€ για δυο αυτοκινητα ειμαι μεσα με την προυποθεση οτι θα κοπει αποδειξη 50€ και θα μου δωσει βεβαιωση γραπτως οτι εβαλε προγραμμα στο αυτοκινητο μου.

επειδη σε δυο οχηματα που εφτιαξα προγραμμα φερθηκα σαν επαγγελματιας και μου φερθηκαν σαν επαγγελματιες , σας προτεινω οσοι θελετε να βαζετε χερι απο ΕΛΛΗΝΕΣ βελτιωτες να κινειστε με αυτον τον τροπο.

ενοειται αν παμε τρια αυτοκινητα ταυτοχρονα 180€ επισης θεωρω οτι ειναι καλη τιμη.Αλλωστε προσωπικα κανω μια δυναμομετρηση πριν βαλω προγραμμα και μια μετα απο 500km αφου βαλω το προγραμμα στο ιδιο δυναμομετρο εννοειται, και απο το ιδιο πρατηριο καυσιμο.(οποτε καυσιμα και δυναμομετρο επιπλεον 100€)

και εννοειται με logs πριν και μετα.

φιλε stamos το συνεργειο σε ποια περιοχη σε βολευει και πες μου τι θελεις απο ανταλακτικα-αξεσουαρ κτλ.

Να προσεξεις πριν βαλεις revo την εκδοση λογισμικου του εγκεφαλου μηχανης μετα απο εργοστασιακο update η 9974 δημιουργει προβληματα ειδικα στα 140αρια



μονο με revo υπαρχει θεμα?

η 9974 ειναι η τελευεταια για tsi 140 hp? Edited by KIT CAR
Link to comment
Share on other sites

φιλε stamos το συνεργειο σε ποια περιοχη σε βολευει και πες μου τι θελεις απο ανταλακτικα-αξεσουαρ κτλ.

μονο με revo υπαρχει θεμα?

η 9974 ειναι η τελευεταια για tsi 140 hp?

Σου έστειλα πμ

Link to comment
Share on other sites

Σπέρες. Μετά από μήνες μελέτης και σκέψης έκλεισα ραντεβού για πρόγραμμα την Τρίτη και επίσης παράγγειλα το κιτ της Forge (http://www.forgemotorsport.co.uk/content.asp?inc=product&cat=260308&product=FMIND010)

Link to comment
Share on other sites

Σπέρες. Μετά από μήνες μελέτης και σκέψης έκλεισα ραντεβού για πρόγραμμα την Τρίτη και επίσης παράγγειλα το κιτ της Forge (http://www.forgemotorsport.co.uk/content.asp?inc=product&cat=260308&product=FMIND010)

Αν θες πες μας ποιό πρόγραμμα και πόσο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι!εχω ενα golf tsi v 140 και ειχα βαλει overload χωρις να το κανω δυναμομετρηση,το μονο εξτρα ηταν ενα ελευθερο φιλτρο οταν το εβαλα.υπηρχε ενα προβλημα με τη σκαστρα,ειχα την παλια,και καναμε πιο ηπιες ρυθμισεις και την αλλαξα μετα το προγραμμα.επειδη θα κατεβω αθηνα και λεω να περασω απο τα παιδια μια βολτα να κοιταξουν το αμαξι μετα απο 2.5 χρονια με διχως κανενα προβλημα μηπως και υπαρχουν περιθωρια να κερδισω κατι λογω αλλαγης σκαστρας και εχοντας πλεον και μεσαιο,τελικο απο gti?απο πιεσεις το αμαξι δουλευει με οβερ 1,3 και σταθερη 1,05 με 1,1.εμπειρικα μιλωντας τι νουμερα να εχω τωρα απο ιππους και ροπη?

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα και τι πίεση έχεις στον κοφτη...

Το over και η σταθερή που λες είναι σχεδόν ίδια με Μαμα tsi...

Σίγουρα κάτι μπορεί να γίνει παραπάνω όσο αναφορά τις πιέσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα παω το σαββατο μια βολτα να δω τι θα μου πουνε τα παιδια,ξερει κανεις αν εχουν δυναμομετρο εκει?οταν ειχα βαλει το προγραμμα ηταν στα σπατα ακομα!καλη η επαρχια αλλα οσον αφορα θεματα για το αυτοκινητο μου ξενερωνω απιστευτα!φανταστειτε οταν το εβαλα εφυγα απο τη δουλεια και ηρθα αυθημερον αθηνα απο καρδιτσα,τουλαχιστον το αποτελεσμα με αποζημειωσε!με 95αρα set up απο νουμερα τι να περιμενω λετε?

Link to comment
Share on other sites

  φίλε εγώ με 140άρι με φίλτρο στο κουτί, εξάτμιση catback 63,5 από gti, με πρόγραμμα overload στα παιδιά στον Βόλο, με πρόγραμμα 95άρας, έβγαλε 213 άλογα και 30,1 ροπή.  Δυναμομετρημένο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Θα παω το σαββατο μια βολτα να δω τι θα μου πουνε τα παιδια,ξερει κανεις αν εχουν δυναμομετρο εκει?οταν ειχα βαλει το προγραμμα ηταν στα σπατα ακομα!καλη η επαρχια αλλα οσον αφορα θεματα για το αυτοκινητο μου ξενερωνω απιστευτα!φανταστειτε οταν το εβαλα εφυγα απο τη δουλεια και ηρθα αυθημερον αθηνα απο καρδιτσα,τουλαχιστον το αποτελεσμα με αποζημειωσε!με 95αρα set up απο νουμερα τι να περιμενω λετε?

 

Πάνω κάτω 200-205

Link to comment
Share on other sites

Συνονοματε βολιοτη αν δεν προλαβω να παω αθηνα στα κεντρικα θα ερθω βολο γιατι οι συνεργατες τους καρδιτσα τρικαλα δε μου γεμισαν το ματι για να τους εμπιστευτω!αν θες βρισκομαστε και για καφε αν ερθω!

Link to comment
Share on other sites

Συνονοματε βολιοτη αν δεν προλαβω να παω αθηνα στα κεντρικα θα ερθω βολο γιατι οι συνεργατες τους καρδιτσα τρικαλα δε μου γεμισαν το ματι για να τους εμπιστευτω!αν θες βρισκομαστε και για καφε αν ερθω!

 

Συνονόματε δυστηχώς δεν μένω στο Βόλο αλλά στη Θεσσαλονίκη. Να πεις οτι είσαι απο το club, κάνουν κάποια έκπτωση. 

Αν θες οποιαδήποτε βοήθεια ή έχεις κάποια σχετική απορία, στείλε μου π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.