Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Καλοτάξιδο,

έκανες δυναμομέτρηση ?

 

95 ή 100okt ?

Link to comment
Share on other sites

Παρεξηγηση,το ερχομενο Σαββατο και θα ειναι 95okt.

Για δυναμομετρηση δεν ξερω ακομα που θα κανω

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, από 195-210 άλογα να υπολογίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Άσε τον τροχό, κοίτα στο στρόφαλο.

 

Η μέτρηση καλό είναι να γίνει σένα maha lps 3000 που είναι σύγχρονο και αξιόπιστο δυναμόμετρο.

Τα τελευταία χρόνια τα περισσότερα vag εκεί μετριούνται.

Έτσι θα έχεις και μέτρο σύγκρισης με αυτά που διαβάζεις και βλέπεις γύρω σου.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, από 195-210 άλογα να υπολογίζεις.

 

-με βενζίνη 95αρα (μονο πρόγραμμα χωρις περιφερειακα) υπάρχει αμαξι που να εβγαλε σε maha 210????

 

-φιλε 'asere' στην Αττικη δύο maha ειναι, δεν ειναι και πολλά,οπότε σε όποιο και να πας δε νομιζω να υπαρχουν μεγαλες διαφορες! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Καιρό τώρα σκέφτομαι για πρόγραμμα και είμαι μεταξύ Overload και Ε-Tuners. Μήπως γνωρίζετε τις τελευταίες τιμές; (Golf V TSi - 140hp).

ο λόγος που το σκέφτομαι παραπάνω είναι τα 130.000χλμ. που έχει τώρα το αμάξι και φοβάμαι μήπως ζοριστεί πολύ για τα χλμ. του.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι αν είναι σωστά συντηρημένο και δεν υποβόσκει κάποιο πρόβλημα δεν θα αντιμετωπίσεις καμία δυσκολία.

130.000 δεν είναι τόσα πολλά.

 

Τιμές καλύτερα να ρωτήσεις ο ίδιος, καθώς τώρα με τις γιορτές κάποια προσφορά θα υπάρχει. (Φαντάζομαι)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλο το club από την βροχερή αθηνα.... θέλω την γνώμη σας για overload πρόγραμμα για scirocco .. το χει δοκιμάσει κανεις?

 

Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά μικρά (πεζά) γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish. Επισκέπτης που δεν μπορεί να εφαρμόζει την ελληνική γραφή οφείλει να ενημερώσει τον διαχειριστή προκειμένου να ληφθεί υπόψη το πρόβλημα που παρουσιάζεται, διαφορετικά το μέλος/επισκέπτης μπορεί να αποβληθεί προσωρινά ή μόνιμα. Σε περιπτώσεις επανάληψης της παραβίασης του όρου ενδέχεται η διαγραφή του άρθρου ή της δημοσίευσης χωρίς καμία προειδοποίηση.

Edited by Speedy
greeklish
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλο το club από την βροχερή αθηνα.... θέλω την γνώμη σας για overload πρόγραμμα για scirocco .. το χει δοκιμάσει κανεις?

 

Έχω οδηγήσει 1,4tsi Overload και Apr. Στο πρώτο είχε απίστευτα χαμηλομεσαια ενώ υστερούσε ψηλά. Στο δεύτερο ψηλά λυσαγε. Με τα ίδια περιφερειακά σχεδόν. Οπότε διαλέγεις και παίρνεις. Ένα ατου στο Αpr είναι ότι μπορείς να αλλάξεις από Stock σε 95αρα η και σε 100αρα το πρόγραμμα όποτε θες με κοντρολάκι αν και κτ άκουσα πλέον και Overload το κάνει με επιφύλαξη όμως, δεν το ξέρω στάνταρ. Ελπίζω να βοήθησα. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

μήπως γνωρίζει κάποιος το overboost σε golf gt v 170ps??

 

Ακούω για 1,4 bar....1,5....1,9...

 

πόσο είναι τελικά???

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

svs εχει βαλει κανεις η ειμαι ο μονος που εχω αυτο το προγραμμα;

 

Το έχεις μετρήσει ?

 

 

Προστέθηκε και το SVS για να ψηφίσεις.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις μετρήσει ?

 

 

Προστέθηκε και το SVS για να ψηφίσεις.

Οχι.

Το μονο μετρο συγκρισης που εχω ειναι οτι ειχα ανοιξει με σιροκο που φοραγε κριτωνα και τα ιδια ακριβως περιφεριακα και μου ριχνε ενα αμαξι.

Η μονη διαφορα μας ηταν οτι ειχα προβλημα με τη σκαστρα και δε σηκωνα πιεση οπως τωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.  Κάτοχος golf v gt 140 με πρόγραμμα κονσέρβα με 95αρα εδώ και 20.000χλμ χωρις προβλήματα. Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

1. Μέγιστη ροπή μου δίνει στα 3950. Φίλος που έβαλε κονσέρβα με 95αρα σε tiguan 150αρι του δίνει στα 3600. Παίζει να είναι διαφορετική ρύθμιση; Το έβαλα σε chiptronic το έβαλε σε overload.

2. Όταν έβαλα το πρόγραμμα είχα λάστιχο 205/50/16 και κατανάλωση 0,5 Lt λιγότερο. Με το που άλλαξα ζαντολάστιχα σε 225/45/17 μου ανέβηκε η κατανάλωση 0,5lt.

Η αλλαγή διάστασης είναι ή πλέον το πρόγραμμα δουλεύει διαφορετικά. Σημειώνεται ότι δείκτης κατανάλωσης του ελαστικού 225/45/17 είναι Ε και είναι Michelin pilot 3 . 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.