Jump to content
kospap

Τελικα Εχουμε Καταληξει Πιο Οεμ Ειναι Το Καλυτερο?

Recommended Posts

Μετά από ατελείωτες ώρες σε διάφορα forum δεν υπάρχει πουθενα κατάληξη για το ποιο ΟΕΜ ειναι το καλυτερο να πω..το πιο αξιοπιστο..αυτο που δουλευει τελεια με το Golg VI? Ειλικρινά αν υπάρχει κάποιος παρακαλώ ας βοηθήσει!!!!! Ευχαριστώ!!!!! Δεν ξέρς τι να πάρωωω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ατελείωτες ώρες σε διάφορα forum δεν υπάρχει πουθενα κατάληξη για το ποιο ΟΕΜ ειναι το καλυτερο να πω..το πιο αξιοπιστο..αυτο που δουλευει τελεια με το Golg VI? Ειλικρινά αν υπάρχει κάποιος παρακαλώ ας βοηθήσει!!!!! Ευχαριστώ!!!!! Δεν ξέρς τι να πάρωωω!!!

Οι πηγες 2,3,4 από το λινκ που σου δίνω, οποια θελεις παίρνεις. Η 1η ειναι το RNS 510.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32612&st=0&p=348337entry348337

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ βρήκα αυτό και με ενθουσίασε σαν σύνολο, σαν μάρκα και σαν τιμή

kenwood

Πείτε γνώμες οι γνώστες και γενικά..

ειναι καινουριο κ δεν το εχω δει κ δουλεψει ακομα,αλλα αν κρινω απο τα τελευταια μοντελα της kenwood που εχω δοκιμασει αξιζει με τα χιλια! ποιοτητα κατασκευης,αξιοπιστια,ηχητικη αποδοση κ ευχρηστο μενου. η μονη μου ενσταση τα greeklish στο gps,δεν ξερω αν το εχουν διορθωσει στο συγκεκριμενο μοντελο.

εγω θα το αγοραζα παντως! :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ βρήκα αυτό και με ενθουσίασε σαν σύνολο, σαν μάρκα και σαν τιμή

kenwood

Πείτε γνώμες οι γνώστες και γενικά..

Απίθανο είναι αυτό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ βρήκα αυτό και με ενθουσίασε σαν σύνολο, σαν μάρκα και σαν τιμή

kenwood

Πείτε γνώμες οι γνώστες και γενικά..

Ειναι απλως απαιχτο!!

Οτι πλεονεκτημα ειχε το Zenec (μονο σχετικα με την εργοστασιακη εφαρμογη γιατι απο τα αλλα ηταν ηδη πισω μιας και απλα ηταν καλυτερης ποιοτητας κινεζικο)απλα δεν υφισταται πλεον.

Για καποιον που ενδιαφερεται σοβαρα αυτο ειναι μονοδρομος. Τρομερα χαρακτηριστικα και βλεπω οτι εχει και πληρη καλυψη Ελλαδας (αν και αυτο μενει να εξακριβωθει) χωρια που εχει και ολους τους υπολοιπους χαρτες.

Εγω ειχα παρει περυσι το 5220 που και αυτο για μενα ειναι εξαιρετικο, χωρις πλοηγηση βεβαια, αλλα αν περιμενα φετος θα ειχα παρει αυτο αβλεπι.

Αντικειμενικα δεν πρεπει να εχει αντιπαλο στην κατηγορια του.

Μπραβο στην ΚENWOOD που φροντισε να προσφερει λυση στα εργοστασιακα προτυπα με τα δικα της χαρακτηριστικα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλως απαιχτο!!

Οτι πλεονεκτημα ειχε το Zenec (μονο σχετικα με την εργοστασιακη εφαρμογη γιατι απο τα αλλα ηταν ηδη πισω μιας και απλα ηταν καλυτερης ποιοτητας κινεζικο)απλα δεν υφισταται πλεον.

Για καποιον που ενδιαφερεται σοβαρα αυτο ειναι μονοδρομος. Τρομερα χαρακτηριστικα και βλεπω οτι εχει και πληρη καλυψη Ελλαδας (αν και αυτο μενει να εξακριβωθει) χωρια που εχει και ολους τους υπολοιπους χαρτες.

Εγω ειχα παρει περυσι το 5220 που και αυτο για μενα ειναι εξαιρετικο, χωρις πλοηγηση βεβαια, αλλα αν περιμενα φετος θα ειχα παρει αυτο αβλεπι.

Αντικειμενικα δεν πρεπει να εχει αντιπαλο στην κατηγορια του.

Μπραβο στην ΚENWOOD που φροντισε να προσφερει λυση στα εργοστασιακα προτυπα με τα δικα της χαρακτηριστικα.

Έχει κλειδωμένο πρόγραμμα πλοήγησης. Πάρτε καλύτερα το RNS

Link to comment
Share on other sites

Νίκο τι εννοείς ότι έχει κλειδωμένο πρόγραμμα GPS, ότι δεν έχει ας πουμε τις ίδιες δυνατότητες με το Garmin που βγαίνει μόνο σε GPS? Πάντως εγω το Garmin το χρησιμοποιούσα πολύ καιρό και σαν χαρτογράφιση είναι η 2η καλύτερη μετά του destinator. Το RNS δεν ξέρω κατα πόσο έχει τοσο καλή χαρτογράφιση αν και την βελτιώσανε αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Νίκο τι εννοείς ότι έχει κλειδωμένο πρόγραμμα GPS, ότι δεν έχει ας πουμε τις ίδιες δυνατότητες με το Garmin που βγαίνει μόνο σε GPS? Πάντως εγω το Garmin το χρησιμοποιούσα πολύ καιρό και σαν χαρτογράφιση είναι η 2η καλύτερη μετά του destinator. Το RNS δεν ξέρω κατα πόσο έχει τοσο καλή χαρτογράφιση αν και την βελτιώσανε αρκετά...

εννοει οτι δεν μπορεις να διαγραψεις το garmin κ να βαλεις λογισμικο πλοηγησης της αρεσκειας σου,οπως πχ στα κινεζικα που εχεις στην καρτουλα αποθηκευμενα 5 διαφορετικα προγραμματα κ επιλεγεις!

δεν το θεωρω μειονεκτημα αυτο ρε παιδια,εχω δει το garmin σε λειτουργια κ μου αρεσε.. αν θελετε οπωσδηποτε καποιο αλλο βεβαια,μονο με navibox.

Link to comment
Share on other sites

εννοει οτι δεν μπορεις να διαγραψεις το garmin κ να βαλεις λογισμικο πλοηγησης της αρεσκειας σου,οπως πχ στα κινεζικα που εχεις στην καρτουλα αποθηκευμενα 5 διαφορετικα προγραμματα κ επιλεγεις!

δεν το θεωρω μειονεκτημα αυτο ρε παιδια,εχω δει το garmin σε λειτουργια κ μου αρεσε.. αν θελετε οπωσδηποτε καποιο αλλο βεβαια,μονο με navibox.

Συμφωνώ!!!!Το garmin είναι αρκετά καλό και δεν με έχει απογοητεύσει μέχρι στιγμής!!!Εκτός από μια φορά που ήμουν σε κίνηση και με έβγαλε σε μια λαϊκί!!!! ;)

Βέβαια θα ήθελα να το δώ φορεμένο πάνω σε κάποιο αμάξι(κατα προτίμηση golf ή scirocco) για να δώ κατα πόσο ταιριάζει με τον φωτισμό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κλειδωμένο πρόγραμμα πλοήγησης. Πάρτε καλύτερα το RNS

Εννοειται οτι το προγραμμα θα ειναι κλειδωμενο αφου θα ειναι και αυθεντικο. Το θεμα δεν ειναι αν ειναι κλειδωμενο (εξαλλου και το destinator που εχω αυθεντικο σε δυο συσκευες μου και αυτο κλειδωμενο ειναι) αλλα αν ειναι καλο το προγραμμα και πιστευω οτι πρεπει να ειναι γιατι πλεον εχουν αναβαθμιστει αρκετα πολλα αλλα προγραμματα.

Εξ'αλλου σιγουρα θα πρεπει να υπαρχουν και μελλονικες αναβαθμισεις αν χρειαστεις.

Παντως επειδη το ειχα ψαξει αρκετα το θεμα πριν κανενα χρονο επιμενω οτι ειναι μακραν οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη και κυριως απο θεμα αποδοσης που κρινοντας απο το δικο μου ειναι απλα ασυγκριτη με οτι κινεζικο αλλα και εργοστασιακο (rcd/rns κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι χαζό..δεν θα παίζει με τα πλήκτρα στο τιμόνι ε???? withstupid.gif

Και κάτι άλλο...ποιο μοντέλο είναι γτ έψαχνα και δεν το έβρησκα!!!Thanxxx!

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι χαζό..δεν θα παίζει με τα πλήκτρα στο τιμόνι ε???? withstupid.gif

Και κάτι άλλο...ποιο μοντέλο είναι γτ έψαχνα και δεν το έβρησκα!!!Thanxxx!

Aυτο ειναι και ειναι πλήρως συμβατο με τα κουμπια

http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=9243

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!! :p:good: :good:

Εχετε υπ' οψιν σας πριν το αγορασετε οτι το Navi ειναι κλειδωμένο οπως ειπα και το χειροτερο δεν εχει Ελληνικα ειναι σε greeklish.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι και ειναι πλήρως συμβατο με τα κουμπια

http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=9243

Ο can bus adaptor για χειριστήρια τιμονιού είναι έξτρα ,όπως επίσης και το tv tuner & κεραία closedeyes.gif

Edited by Skorpios
Link to comment
Share on other sites

Ο can bus adaptor για χειριστήρια τιμονιού είναι έξτρα ,όπως επίσης και το tv tuner & κεραία closedeyes.gif

Παιδια ολα εξτρα ειναι αυτα στις επώνυμες εταιρείες ΔΥΣΤΥΧΩΣ τα εχουμε πει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το αρνητικο τους δηλ ενα παραπανω κοστος, κυριως αν εχεις χειριστηρια στο τιμονι.

Αν οχι τοτε δεν εχεις κοστος του ειδικου ανταπτορα.

Σιγουρα ομως στο συγκεκριμενο χρειαζεται και ανταπτορας? Δηλ μηπως ειναι μεσα στο πακετο εφοσον προκειται για εργοστασιακο look a like?

Οτι και ναναι παντως αξιζει, τουλαχιστον για μενα που θελω και το κατι τις παραπανω σε αποδοση ηχου.

Link to comment
Share on other sites

Αν αρχίσεις όμως με τα extra ξεφεύγει η τιμή. 150 ευρώ ο αντάπτορας, άλλα τόσα κάμερα οπισθοπορείας κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τα παρεις και απο Αγγλια πχ οπως εγω με 80-90 ευρω και να γλυτωσεις κατι, οπως βεβαια και οτι αλλο σε θεμα ηχου. Η δε ισοτιμια λιρα/ευρω ειναι δελεαστικη για αγορες απο εκει και η εγγυηση ισχυει κανονικα ασχετα με οτι λενε εδω.

Για κατι που οπως λεμε θα το εχεις μια ζωη 'στη μαπα' αξιζει το κατι τις παραπανω.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, 1ο ποστ στο φόρουμ αλλά ήδη έχω ξοδέψει 40 ώρες (ρεαλιστικά) να ψάχνω Navi για το GTI μου. Ξεκίνησα με το Zenec 2010 με κόστος γύρω στα 1.300, μετά είδα το Kenwood DNX520 περίπου στα ίδια χρήματα αλλά με λιγότερες δυνατότητες (πολύ καλύτερο ποιοτικά βέβαια υποθέτω). 'Εχω διαβάσει για τα Winson ή όπως τα λένε και το βρίσκω λίγο ριψοκίνδυνο με διάφορα προβλήματα που έβγαλε όπως διάβασα οπότε κατέληξα σε 2 περιπτώσεις γύρω στα €800 μαζί με την τοποθέτηση. Ξέρω ότι πρόκειται για κινέζικα πιθανότατα, απλά θα ήθελα τη γνώμη σας. Για το πρώτο έχω μερικά στοιχεία, το δεύτερο ρώτησα στον Καλογερόπουλο και μου είπε ότι είναι ότι πιο νέο και δεν έχει προλάβει να το ανεβάσει στο site ακόμα.

http://www.studiosound.gr/product_info.php?products_id=1390

http://www.kalogeropoulos.gr/displayProject.asp?ITMID=9241

Ακούω γνώμες, πρόκειται για νέα προιόντα γι αυτό και ρωτάω... Για μένα δεν είναι λύση να πάρω από ebay ή internet γενικότερα διότι εμπιστεύομαι λιγότερα από 10 sites για αγορές γενικότερα. Επίσης υποθέτω πως ότι μπαίνει σε Golf V είναι οκ και για VI και το αντίστροφο, αν όχι ας μεταφέρει κάποιος το ποστ κάπου αλλού.

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!

Edited by baybobout
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, 1ο ποστ στο φόρουμ αλλά ήδη έχω ξοδέψει 40 ώρες (ρεαλιστικά) να ψάχνω Navi για το GTI μου. Ξεκίνησα με το Zenec 2010 με κόστος γύρω στα 1.300, μετά είδα το Kenwood DNX520 περίπου στα ίδια χρήματα αλλά με λιγότερες δυνατότητες (πολύ καλύτερο ποιοτικά βέβαια υποθέτω). 'Εχω διαβάσει για τα Winson ή όπως τα λένε και το βρίσκω λίγο ριψοκίνδυνο με διάφορα προβλήματα που έβγαλε όπως διάβασα οπότε κατέληξα σε 2 περιπτώσεις γύρω στα €800 μαζί με την τοποθέτηση. Ξέρω ότι πρόκειται για κινέζικα πιθανότατα, απλά θα ήθελα τη γνώμη σας. Για το πρώτο έχω μερικά στοιχεία, το δεύτερο ρώτησα στον Καλογερόπουλο και μου είπε ότι είναι ότι πιο νέο και δεν έχει προλάβει να το ανεβάσει στο site ακόμα.

http://www.studiosound.gr/product_info.php?products_id=1390

http://www.kalogeropoulos.gr/displayProject.asp?ITMID=9241

Ακούω γνώμες, πρόκειται για νέα προιόντα γι αυτό και ρωτάω... Για μένα δεν είναι λύση να πάρω από ebay ή internet γενικότερα διότι εμπιστεύομαι λιγότερα από 10 sites για αγορές γενικότερα. Επίσης υποθέτω πως ότι μπαίνει σε Golf V είναι οκ και για VI και το αντίστροφο, αν όχι ας μεταφέρει κάποιος το ποστ κάπου αλλού.

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!

To μηχανημα που αναφερεις περιττόν βεβαια να πω οτι ειναι Κινεζικο και μαλιστα απο τα πολυ φτηνα, τωρα απο ποιοτητα βεβαια δεν μπορώ να σου πω :( αλλα επειδη βλεπω και αναφέρεσαι στην ποιότητα, δεν νομιζω αυτο να ειναι αυτο που ζητάς.

ΥΓ το μηχάνημα εχει λιγοτερο απο 230ευρώ

diytrade

Ζενεκ με κλειστα ματια!!!

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Στο golf VI ο φωτισμός της κεντρικής κονσώλας, των χειριστηρίων του κλιματισμού δηλαδή, τι χρώμα είναι; Το ρωτάω γιατί η ZENEC στο 2010 έχει επιλέξει λευκό φωτισμό.

Κατά τα άλλα και γω συμφωνώ ότι για το 6άρι το Zenec είναι η καλύτερη επιλογή, αν και τα χρήματα δεν είναι και λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.