Jump to content
argikara

Παραδοση - Παζαροπουλος

Recommended Posts

Γειά σας είμαι καινούργιο μέλος.

Διάβασα κάποια σχόλια για πρόβλημα σχετικά με τον Παζαρόπουλο (κάτι για πιθανή πτώχευση) και θορυβήθηκα. Εδώ και 4 μήνες παρήγγειλα Golf 1.4 TSI HIGHLINE με διάφορα έξτρα χωρίς ακόμα να το έχω παραλάβει. Το αυτοκίνητο το έχω εξοφλήσει. Γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικό; Πρέπει να ανησυχώ ή είναι υπερβολές.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και εγώ που παρήγγειλα στις 27/10/2009 (A.....t) και ακόμη δεν το έχω πάρει στα χέρια μου....

Edited by stakyrFR
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλοί οι μήνες φίλε μου και ειδικά που το έχεις ξεπληρώσει.Είναι λάθος να πληρώνεις κάτι 100% πριν το πάρεις.Εγώ αν έκανα κάτι τέτοιο θα ανησυχούσα καθώς οι καιροί είναι χαλεποί

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είμαι καινούργιο μέλος.

Διάβασα κάποια σχόλια για πρόβλημα σχετικά με τον Παζαρόπουλο (κάτι για πιθανή πτώχευση) και θορυβήθηκα. Εδώ και 4 μήνες παρήγγειλα Golf 1.4 TSI HIGHLINE με διάφορα έξτρα χωρίς ακόμα να το έχω παραλάβει. Το αυτοκίνητο το έχω εξοφλήσει. Γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικό; Πρέπει να ανησυχώ ή είναι υπερβολές.

Είχα βρεθεί σε παρόμοια θέση παλαιότερα που είχα αγοράσει το Polo από τον απίστευτο τότε για όσους θυμούνται αντιπρόσωπο στην Νέα Φιλαδέλφεια Κολέτσα (που δεν υφίσταται βέβαια πια). Ευτυχώς τότε η Κοσμοκάρ είχε προλάβει τις εξελίξεις και του πήρε την αντιπροσωπεία δίνοντας την στην Autoclub που συνεχίζει στην περιοχή μέχρι σήμερα.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις με τον κεντρικό εισαγωγέα, την Κοσμοκάρ και να σου πουν τι ακριβώς συμβαίνει με την πορεία της παραγγελίας σου.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είμαι καινούργιο μέλος.

Διάβασα κάποια σχόλια για πρόβλημα σχετικά με τον Παζαρόπουλο (κάτι για πιθανή πτώχευση) και θορυβήθηκα. Εδώ και 4 μήνες παρήγγειλα Golf 1.4 TSI HIGHLINE με διάφορα έξτρα χωρίς ακόμα να το έχω παραλάβει. Το αυτοκίνητο το έχω εξοφλήσει. Γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικό; Πρέπει να ανησυχώ ή είναι υπερβολές.

Πριν 4 μηνες το παραγγείλες, ποτε το εξόφλησες? Αν το εχεις εξοφλήσει πριν απο 4 μηνες τοτε γρήγορα στον δικηγόρο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 4 μηνες το παραγγείλες, ποτε το εξόφλησες? Αν το εχεις εξοφλήσει πριν απο 4 μηνες τοτε γρήγορα στον δικηγόρο.

Την προηγούμενη εβδομάδα το ξόφλησα και μου είπαν 20-30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω,τα πραγματα για τον παζαρο ειναι εδω και αρκετο καιρο δυσκολα στην αγορα.εχει ακουστει για κανονι εδω και αρκετους μηνες και τωρα φαινεται οτι μαλλον ειναι οπως ελεγαν..

το θεμα ειναι οτι εχει πολλες αντ/πιες οχι μονο group vag αλλα κια fiat,lancia,alfa romeo,opel κλπ και την carrera με τα δερματινα σαλονια.

http://www.inews.gr/60/anisychei-o-kosmos-me-tin-etairia-pazaropoulos.htm

http://troktiko.blogspot.com/2010/03/blog-post_1871.html

http://troktiko.blogspot.com/2010/03/blog-post_7265.html

http://bloka.com/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=9753

Link to comment
Share on other sites

Τι σου απαντάνε δηλαδή. Το έχεις ξοφλήσει;

To αυτοκίνητο είναι από την περασμένη Παρασκευή στο τελωνείο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες !

Για να έχουμε ενα θέμα για ολα τα μοντέλα απο τον συγκεκριμένο dealer , μετέφερα το θέμα στο section "Τι μας έτυχε" .

Ευχαριστώ !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες !

Για να έχουμε ενα θέμα για ολα τα μοντέλα απο τον συγκεκριμένο dealer , μετέφερα το θέμα στο section "Τι μας έτυχε" .

Ευχαριστώ !

Από την ώρα που το μετέφερες το θέμα δεν το είδε πλέον κανένας. Είναι σαν να μην υπάρχει εδώ που το έβαλες - κοινώς το χαντάκωσες και δεν πήρα απαντήσεις σε ένα καυτό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Από την ώρα που το μετέφερες το θέμα δεν το είδε πλέον κανένας. Είναι σαν να μην υπάρχει εδώ που το έβαλες - κοινώς το χαντάκωσες και δεν πήρα απαντήσεις σε ένα καυτό θέμα.

Κάνεις λάθος στο θέμα Χαντάκωμα ... Οποίος θέλει να διαβάσει και να απαντήσει απαντάει , αρκεί να έχει όρεξη ν' απαντήσει ... και για να στο αποδείξω δες στο θέμα με το Polo 2009...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κι εγώ έχω παραγγείλει το Polo από 18/12. Μέχρι στιγμής μου έχει πάρει μόνο προκαταβολή και μου έχει πει ο πωλητής ότι στις 25 Μαρτίου θα είναι Ελλάδα. Έχω αρχίσει να ανησυχώ με αυτά που ακούω και σήμερα που τον πήρα τηλέφωνο 2 φορές επανειλημμένος δεν το σηκώνουν...

Link to comment
Share on other sites

Γενικα-Ασχετα?? Καλα ποσο γελοιοι μπορει να ειστε? βγηκατε και κατι βλ@κες εδω και λετε οτι ο παζαροπουλος εχψει θεμα απο το 2008. Ευχαριστουμε πολυ που μας το ειπατε απο την πρωτη στιγμη που σας ειπαμε απο που παραγγειλαμε. Τωρα ολοι το ηξεραν και ολοι το παιζουν εξυπνοι. Μακαρι να βγαλουμε ακρη εμεις οι κακομοιρηδες τωρα που εχει ο παζαροπουλος τα λεφτα μας και εσεις εδω στο φορουμ συνεχιστε να αφηνετε τον καθε π@π@ρ@ να μας κλεβει. Καμια προσπαθεια να προστατεψετε τα μελη σας. Ανυπαρκτοι ειστε μονο βολτουλες καθε βδομαδα. Το ξερετε οτι ο Παζαροπουλος χρωσταει 300 αυτοκινητα? Το ξερετε οτι εχει φαει 6.000.000 εξοφλησεις? που ειστε εσεις? Και τι κανετε? βαζεται το θεμα στα αζητητα? ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε αν εσύ είσαι πιο χαζός και από τα βλήτα και εξόφλησες αμάξι που δεν έχεις πάρει στα χέρια σου, ποιος σου φταίει, το VWClub?

Link to comment
Share on other sites

Γενικα-Ασχετα?? Καλα ποσο γελοιοι μπορει να ειστε? βγηκατε και κατι βλ@κες εδω και λετε οτι ο παζαροπουλος εχψει θεμα απο το 2008. Ευχαριστουμε πολυ που μας το ειπατε απο την πρωτη στιγμη που σας ειπαμε απο που παραγγειλαμε. Τωρα ολοι το ηξεραν και ολοι το παιζουν εξυπνοι. Μακαρι να βγαλουμε ακρη εμεις οι κακομοιρηδες τωρα που εχει ο παζαροπουλος τα λεφτα μας και εσεις εδω στο φορουμ συνεχιστε να αφηνετε τον καθε π@π@ρ@ να μας κλεβει. Καμια προσπαθεια να προστατεψετε τα μελη σας. Ανυπαρκτοι ειστε μονο βολτουλες καθε βδομαδα. Το ξερετε οτι ο Παζαροπουλος χρωσταει 300 αυτοκινητα? Το ξερετε οτι εχει φαει 6.000.000 εξοφλησεις? που ειστε εσεις? Και τι κανετε? βαζεται το θεμα στα αζητητα? ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.

Είναι απολύτως κατανοητή η αγωνία σου αλλά επιτίθεσαι σε λάθος ανθρώπους!!!. Τι σχέση έχει το κλαμπ?

Link to comment
Share on other sites

Γενικα-Ασχετα?? Καλα ποσο γελοιοι μπορει να ειστε? βγηκατε και κατι βλ@κες εδω και λετε οτι ο παζαροπουλος εχψει θεμα απο το 2008. Ευχαριστουμε πολυ που μας το ειπατε απο την πρωτη στιγμη που σας ειπαμε απο που παραγγειλαμε. Τωρα ολοι το ηξεραν και ολοι το παιζουν εξυπνοι. Μακαρι να βγαλουμε ακρη εμεις οι κακομοιρηδες τωρα που εχει ο παζαροπουλος τα λεφτα μας και εσεις εδω στο φορουμ συνεχιστε να αφηνετε τον καθε π@π@ρ@ να μας κλεβει. Καμια προσπαθεια να προστατεψετε τα μελη σας. Ανυπαρκτοι ειστε μονο βολτουλες καθε βδομαδα. Το ξερετε οτι ο Παζαροπουλος χρωσταει 300 αυτοκινητα? Το ξερετε οτι εχει φαει 6.000.000 εξοφλησεις? που ειστε εσεις? Και τι κανετε? βαζεται το θεμα στα αζητητα? ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.

Καταρχάς να προσέχεις τους χαρακτηρισμούς σου. 2ον το ότι πέφτει το επίπεδο του κλαμπ με μέλη όπως εσύ έχει καταγραφεί τον τελευταίο καιρό. 3ον από το να μην έχει καλή πορεία ή ανοίγματα μια εταιρεία μέχρι να φουντάρει μόνο η Πυθία στο μαντείο μπορεί να το προβλέψει. Το θέμα έσκασε τις τελευταίες ημέρες και ο κόσμος ξέρεις έχει πολύ πιο σοβαρά προβλήματα όλο αυτόν τον καιρό από το να ασχοληθεί με τον κάθε ντίλερ και πως πάει η επιχείρηση του. Το κλαμπ δεν είναι η μητέρα Τερέζα για να προστατεύσει κανέναν και είναι πολύ επικίνδυνο ακόμα και για τους διαχειριστές το να πετάς κουβέντες (βλέπε συκοφαντική δυσφήμιση) για μία εταιρεία χωρίς να έχεις στοιχεία.

4ον μόνο από την πιάτσα μαθαίνεις τι συμβαίνει και από 2-3 επισκέψεις σε εμπόρους. Αν εσύ πήγες σαν πρόβατο στην 1η έκθεση που βρήκες μπροστά σου δεν σου φταίει κανένας άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βρίσκομαι και εγ΄ς στην ίδια κατάσταση (το αυτοκίνητο έχει εξιοφληθει απο αρχε΄ς φεβρουαρ΄ίου) εάν κάποιος έχει νεότερα είτε από Kosmocar είτε από Paxar;opoylo parakal;v aw maw enhmer;vsei

Link to comment
Share on other sites

Πήρα KOSMOCAR και μου είπαν αυτά είναι ανοησίες και δεν ισχύει τίποτε. Παζαρό ακόμη δεν σηκώνει τηλέφωνα όμως...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν λίγο... Το κεντρικό το σήκωσαν. Όταν πήγα σε πωλητή χτύπαγε συνέχεια αλλά δεν. Ξαναπαίρνω σε λίγο γιατί είμαι στη δουλειά μου και δε μπορώ να είμαι όλη την ώρα στο τηλέφωνο. Όταν έχω νέα θα σας πω. Πάντως εφόσον η KOSMOSCAR μου είπε ότι δεν υπάρχει θέμα έχω κάπως ηρεμήσει.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα-Ασχετα?? Καλα ποσο γελοιοι μπορει να ειστε? βγηκατε και κατι βλ@κες εδω και λετε οτι ο παζαροπουλος εχψει θεμα απο το 2008. Ευχαριστουμε πολυ που μας το ειπατε απο την πρωτη στιγμη που σας ειπαμε απο που παραγγειλαμε. Τωρα ολοι το ηξεραν και ολοι το παιζουν εξυπνοι. Μακαρι να βγαλουμε ακρη εμεις οι κακομοιρηδες τωρα που εχει ο παζαροπουλος τα λεφτα μας και εσεις εδω στο φορουμ συνεχιστε να αφηνετε τον καθε π@π@ρ@ να μας κλεβει. Καμια προσπαθεια να προστατεψετε τα μελη σας. Ανυπαρκτοι ειστε μονο βολτουλες καθε βδομαδα. Το ξερετε οτι ο Παζαροπουλος χρωσταει 300 αυτοκινητα? Το ξερετε οτι εχει φαει 6.000.000 εξοφλησεις? που ειστε εσεις? Και τι κανετε? βαζεται το θεμα στα αζητητα? ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.

Αν σκεφτεις λιγο καλυτερα αυτα που γραφεις θα δεις πως εχεις ξεφυγει. Αν καποιος εδω μεσα πει ορθα κοφτα μην αγοραζεται απο τον Παζαροπουλο γιατι παιζει προβλημα, ειδικα στην μπανανια που ζουμε θα δει της φυλακης τα καγκελα απο την λαθος μερια. Εσυ που αγορασες και εξοφλησες ποσο το εψαξες γιατι εγω με το που γραφω στο google "Παζαροπουλος" σκετο μου βγαζει στην πρωτη σελιδα αναφορα στα προβληματα της εταριας. Αρα προφανως δεν εψαξες καθολου και ζητας τα ρεστα απο ενα forum για την δικια σου παραληψη. Ελπιζω να παρεις το αμαξι σου γρηγορα και απροβληματιστα, οπως ελπιζω να μην πατησεις ποτε ποδαρι σε καμια απο τις βολτουλες του club, που κανουν τα ανυπαρκτα μελη καθε εβδομαδα, ουτε και να ερθεις να μας ρωτησεις για το καθε προβλημα που μπορει να σου εβγαλε.

Link to comment
Share on other sites

Από την ώρα που το μετέφερες το θέμα δεν το είδε πλέον κανένας. Είναι σαν να μην υπάρχει εδώ που το έβαλες - κοινώς το χαντάκωσες και δεν πήρα απαντήσεις σε ένα καυτό θέμα.

Τα άτομα που έχουν επιλεχθεί από τους διαχειριστές του forum για να κάνουν αυτή τη δουλειά δεν είναι τυχαίοι. Επομένως, καλά έκανε και το έβαλε εδώ. Πάντως πιο πολλοί θα το δούν εδώ παρά σε οποιοδήποτε άλλο σημείο του forum, μιας και εδώ υπάρχουν πολύ λιγότερες δημιουργίες καινούριων θεμάτων.

Γενικα-Ασχετα?? Καλα ποσο γελοιοι μπορει να ειστε? βγηκατε και κατι βλ@κες εδω και λετε οτι ο παζαροπουλος εχψει θεμα απο το 2008. Ευχαριστουμε πολυ που μας το ειπατε απο την πρωτη στιγμη που σας ειπαμε απο που παραγγειλαμε. Τωρα ολοι το ηξεραν και ολοι το παιζουν εξυπνοι. Μακαρι να βγαλουμε ακρη εμεις οι κακομοιρηδες τωρα που εχει ο παζαροπουλος τα λεφτα μας και εσεις εδω στο φορουμ συνεχιστε να αφηνετε τον καθε π@π@ρ@ να μας κλεβει. Καμια προσπαθεια να προστατεψετε τα μελη σας. Ανυπαρκτοι ειστε μονο βολτουλες καθε βδομαδα. Το ξερετε οτι ο Παζαροπουλος χρωσταει 300 αυτοκινητα? Το ξερετε οτι εχει φαει 6.000.000 εξοφλησεις? που ειστε εσεις? Και τι κανετε? βαζεται το θεμα στα αζητητα? ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.

Αυτό που λές θύγει και εσένα, Κάπου έχεις γράψει και εσύ μια ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ σου άποψη, που κάποιος αντίστοιχος να την κατακρίνει με τον ίδιο τρόπο. Εκτός αυτού. Δεν είμαστε λέσχη λογιστών και οικονομολόγων. Είμαστε άτομα που απλά έχουμε τρέλα με κάτι. Δεν μπορούμε να προβλέψουμε το μέλλον καμιάς εταιρίας. Επίσης αν κάποιος θεωρεί πως έχει πέσει θύμα κλοπής από κάποιον, αρμόδια είναι τα ελληνικά δικαστήρια. Δεν μπορεί να χρησιμοποιείται το forum, για υποθέσεις, καταγγελίες δίχως στοιχεία από κανέναν και για κανέναν, και δεν το λέω για να προστατέψω κάποια εταιρία, αλλά για να προστατέψω εσένα. Αν γίνει κάτι από τον Παζαρόπουλο, και ζητήσει μέσω εισαγγελέα τα στοιχεία σου (διεύθυνση IP) τότε είμαστε υποχρεωμένοι να την εμφανίσουμε. Εκτός αυτού, τα πραγματικά μέλη μας προστατεύονται. Ένας τρόπος είναι η ενημέρωση που μπορεί τυχόν να γίνει σε κάποια βολτούλα που εσύ κατακρίνεις. Δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να το αναρτήσει εδώ. Για να σε προλάβω, δεν παίρνουμε ποσοστά από καμιά εταιρία. Χορηγοί είναι οι εταιρίες στην κεντρική σελίδα, που υπογράφουν σχετικό συμφωνιτικό. Δεν αναφέρει πουθενά πως θα γλύψουμε την Χ Ψ εταιρία, επειδή μας έβαλε μια διαφήμιση.

Επειδή βρίσκομαι και εγ΄ς στην ίδια κατάσταση (το αυτοκίνητο έχει εξιοφληθει απο αρχε΄ς φεβρουαρ΄ίου) εάν κάποιος έχει νεότερα είτε από Kosmocar είτε από Paxar;opoylo parakal;v aw maw enhmer;vsei

Μόνο τηλεφωνικά και στις 2 εταιρίες.

Πήρα KOSMOCAR και μου είπαν αυτά είναι ανοησίες και δεν ισχύει τίποτε. Παζαρό ακόμη δεν σηκώνει τηλέφωνα όμως...

Υπάρχει και το ενδεχόμενο να προστατεύουν τους μεταπωλητές τους για θέμα status.

Εμένα Kosmocar μου είπαν ότι δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση...στο παζαρο θα πας απο εκει και δεν φευγω μέχρι να πάρω απάντηση

Η καλύτερη κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.