Jump to content
poen

Opel Corsa Opc

Recommended Posts

είναι 2 διαφορετικά πράγματα , αν δεν είσαι μέσα στο χώρο δεν μπορείς να καταλάβεις.

Το αμάξι το παίρνουν στο λύνουν σου περνάνε σφυρήλατα ροική γι αυτούς που πάνε για πολλά εξάτμιση i/c πρόγραμμα και στο παραδίδουν, ¶μα πάει κάτι στραβά το αναλαμβάνουν πάλι αυτοί. Δεν τους συμφέρει να βγεί βρώμα

Δεν είμαι μέσα στον χώρο γτ εμπιστεύομαι μόνο τον δικό μου μηχανικό μου και κανέναν άλλο

Όπως επίσης δεν θέλω να βρίσκεται κανείς άλλος δίπλα του όταν "αυτό" τροποποιείται γτ αν γίνει κάτι(δόξα το Θεό τα χέρια του είναι σαν εργαλεία) θα έχει γίνει από έναν και χωρίς να χρειάζεται να ψάξω το ποιος έβαλε το χεράκι του γενικά

Με καταλαβαίνεις

Στο θέμα του αν σου δίνουν εγγύηση γραπτή οι βελτιωτές δεν το έχω ψάξει,πολύ απλά γτ δεν το χρειάζομαι

Αλλά αν θέλεις πες στους υπόλοιπους αν σου έδωσαν γραπτή εγγύηση

Φιλικά χωρίς να ειρωνείες

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς εγγυήσεις όμως από αντιπροσωπείες

Που σημαίνει ότι...στην παραμικρή ζημιά,το χέρι πάλι στην τσέπη

Aυτο φιλε μου παντου και παντα ισχυει σχεδον!Ο Πετροπουλος ομως αν γινει κατι τετοιο στο ξαναφτιαχνει λογω του οτι δεν θελει να βγαλει ασχημο ονομα-ειναι επαγγελματιες και οτι κανουν ξερουν και το κανουν καλα!Οποτε αν στο ρυθμισουν αυτοι λιγο δυσκολο να βγαλει καποιο σοβαρο προβλημα καθως ειναι χιλιοδοκιμασμενα απο τους ιδιους με το project car τους!Στα λεω γιατι εχω αμεση επικοινωνια με τον ιδιο και γνωριζομαστε καλα...Αν ειχα οπελ σιγουρα εκει θα πηγαινα 100%

Link to comment
Share on other sites

A και ο Twoface αν και δεν εχει φτιαξει το αμαξι του ποτε εκει ειναι Πετροπουλεος πλεον...ΑΧΟΟΑΧΟΧα new_killother.gifnew_killother.gifupyours.gifupyours.gif

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

ναι παρολα αυτα πηρα τηλ τον Πετροπουλο τα ειπαμε κανα 10 λεπτο μεταξυ αλλων εμαθα πως stage4 + 500hp 12000 ευροπουλα.

με ολα οσα αναφερει στο site

Link to comment
Share on other sites

ναι παρολα αυτα πηρα τηλ τον Πετροπουλο τα ειπαμε κανα 10 λεπτο μεταξυ αλλων εμαθα πως stage4 + 500hp 12000 ευροπουλα.

με ολα οσα αναφερει στο site

και ξαναλεω...με τοσα λ7 ολα φτανουν εκει...και σε μια κουβεντα με εναν μηχανικο αρκετα γνωστο οσο αναφορα σαχοραλα και αλλα μου ειπε το εξης:πλεον οπως εχουν γινει τα αμαξια αν εχεις τα λ7 ερχεσαι το αφηνεις μου λες ποσα αλλογα 8ες και εγω(οπως και ο καθενας ειδικευμενος μηχανικος) στο κανω.τωρα αν στην επομενη γωνια σκοτωθεις ειναι αλλο θεμα!εχει 100%δικιο.δν λεω οτι με το corsa θα σκοτωθεις αναλογα τα χερια και την καρδουλα σου.και δυστηχως χρημα στην ελλαδα για tuning εχουμε,μυαλο να το υποστηριξουμε δν εχουμε!(το δυστηχως στο μυαλο)

Link to comment
Share on other sites

To Corsa OPC Θεσσαλονίκη έχει τελειώσει η μετατροπή και κυκλοφορεί εδω και μήνες στους δρόμους της Θεσσαλονίκης .... δεν υπάρχουν λόγια !! Σκέτη απόλυτη ....... !

Link to comment
Share on other sites

Υπεροχο αμαξαλι.. αλλα!

Λοιπον στην παρεα μου εχουμε και Cupra Ibiza και OPC..Φυσικα το καλητερο ειναι το γκολφ μου!!!!!

OPC vs Ibiza cupra = 0-1 για ενα αμαξι μπροστα

ιδιο αποτελεσμα

εσπασε δισκο πλατο το OPC...Ειχε 2000χλμ και το καλητερο απ'ολα ειναι οτι "δεν περνουσε εγγυηση"

Link to comment
Share on other sites

πολυ κ@λογκαζη παρεα εχεις..tongue.gif Μηπως εχετε και κανενα 207 rallye να μου πεις εντυπωσεις??Σαν να αληθωριζω προς γαλλια τελευταια whistling.gif

Edited by PAGOURISTAS
Μη επιτρεπομενη λεξη
Link to comment
Share on other sites

πολυ κ@λογκαζη παρεα εχεις..tongue.gif Μηπως εχετε και κανενα 207 rallye να μου πεις εντυπωσεις??Σαν να αληθωριζω προς γαλλια τελευταια whistling.gif

ΑΝΤΕ ΚΑΛΑ!

εσυ εισαι χειροτερα απο εμενα. τουλαχιστων εγω αληθωρισα λιγο σε ag (βλεπε cupra) και σε opel (βλεπε opc)

στρατοπεδο δεν αλαζω με τπτ!

Edited by PAGOURISTAS
Link to comment
Share on other sites

Απαπαπα τι 207 .. Γενικα μακρια απο peugeot.. !!!

Μονο κατι 106 rallye εχουμε δυστηχως :p Παντως αν το 207 rallye ειναι αυτο με τα 150 αλογα..Το περναω sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

ασε διαβασα κατι πραγματα και μου επεσαν τα μαλλια...Τα 207 rallye/GT καποιας χρονολογιας κατασκευης χανουν τον χρονισμο τους με αποτελεσμα να ρεταρουν και να μπαινουν σε safe mode.Καθε μαρκα τελικα εχει τα δικα της κουσουρια..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... με αφορμη τον Midkin και την δοκιμουλα του!!!

Corsa Opc...

1)δεν ειναι κασες...

2)ξεκινανε απο σταση ακομη και με 18αρια

3)Ειναι ευαισθητα σε μπιελες...συμφωνω αλλα ...φιταχνονται και αρκετα φτηνα...

τι εννοω με αυτο???μπιελες/πιστονια/μπεκ/μαφ/κουζινετα/μπιελοβιδες/Κ04 setup/προγραμμα overload τιμη 2500!!!

απο ps???αρκετα για corsa απο σταση 400....σε τετοιες περιπτωσεις δεν χρειαζονται και υπερβολικα ps!

Αυτα δεν τα φανταστικα αλλα εχουμε προσφορα με τον κολλητο μου!

Αnyway....ενημερωτικα opc(+chip) VS opc(full exhaust+filtro)...μπροστα το νορμαλ ecu!

Corsa opc full 1st stage VS opc με ωραια και ψαγμενα περιφερειακα..μπροστα το "Ψαγμενο"...

Αν θελεται μπορω και να σας δειξω dyno απο VAMAG αρκετα αυστηρο....με opc μονο περιφερειακα..και παρακαλω 70mm dp...σε νορμαλ πιεσεις και εδειξε 219ps...!!!

Sto ιδιο dyno την ιδια μερα μετρηθηκε...type-r 242ps με φιλτρο/εξατμιση/hondata k-pro(ef9_tuned)/πεταλουδα js/εισαγωγη πολλαπλης rbc.τροχαλια...!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα

Μου αρέσει που νεκρώνουν τα χμ όταν τουρμπίζει λες και δεν έχουμε δει χιλιόμετρα από άλλα αμάξια να κατεβαίνουν νερό

Δεν πιανει το v-box μεσα στο τουνελ γιαυτο!

Link to comment
Share on other sites

ποιος ρε Τασο τα βαζει ολα αυτα με 2.5 χιλιαρικα??? και εξατμιση και ολα??? με το κλειδι στο χερι? ..

Παρα πολυ καλος μαστορας,εδω στα μερη μας...που φυσικα κυκλοφορει με opel 600++ps!οχι corsa φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.