Jump to content
GIORGOSPATRA10

Λευκο Ή Μαυρο..?

Recommended Posts

ρε παιδιά, το άσπρο είναι κλασσικό χρώμα, δεν γίνεται να το χαρακτηρίζουμξε της μόδας.Αφήστε που το άσπρο έτσι όως το δίνουν τώρα σε σχέση με τα παλιότερα αυτοκίνητα δεν έχει καμία σχέση.Παλιότερα ήταν και πολύ κακής ποιότητας χρώμα, πλέον έχουν αλλάξει αυτά και το άσπρο έχει γίνει πολύ όμορφο

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου αστειο ειναι βρε!λολ

Δηλαδή παιδιά μούφα τα γκομενάκια ετσι...??? Κρίμα και γω που έκανα όρεξη....

Ε τότε θα το πάρω λευκό... (χαχαχα, πλάκα κάνω..) αν και μάλλον τείνω προς το λευκό!!!

Πάντως, σας ευχαριστώ όλους για την αποψή σας.....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά μούφα τα γκομενάκια ετσι...??? Κρίμα και γω που έκανα όρεξη....

Ε τότε θα το πάρω λευκό... (χαχαχα, πλάκα κάνω..) αν και μάλλον τείνω προς το λευκό!!!

Πάντως, σας ευχαριστώ όλους για την αποψή σας.....

φιλε δεν ειναι μουφα...απλα μπορει να μην πιανει..φαντασου ομως να το παρεις λευκο και να σε κυνηγανε τιποτα τραβεστι??με το λευκο της αγνοτητας τι εντυπωση θα δωσεις στην γκομενα??εσυ γεματος χαμογελο κατευθυνεσαι διπλα της και πατε προς το αυτοκινητο...η γκομενα στο μυαλο της οργιαζει σκεφτοντας εσενα να την κανεις.......!!!!......και ξαφνικα εσυ σαν ενας καλος τζεντλεμαν ανοιγεις την πορτα του καταλευκου προβατου...εε συγνωμη αυτοκινητου σου ηθελα να πω..η γκομενα τρωει φρικη!!!!σου λεει που εμπλεξα με τον αγνο-αθωο-πλην τιμιο εργατη??ξενερα ολα αυτα που ειχε στο μυαλο της γινονται καπνος γοητια μηδεν..θυματε και το λευκο χιουνταη του πατερα της και λεει πρεπει να φυγω απο τον κακογουστο οσο πιο γρηγορα γινετε..σκεψου τωρα ολο αυτο το σεναριο και στη θεση του λευκου βαλε ενα γιαλισμενο μαυρο black magic..οπου το φωτακια τις νυχτας θα ανακατευονται με τις κοκκινες και μπλε περλες..η γκομενα το βλεπει και ανοιγει ποδια asap ;) !!! ;);)

Link to comment
Share on other sites

αδερφε οι γκομενες λατρευουν το μυστιριο του μαυρου...στην πρωτη σου βολτα θα το καταλαβεις!!! :D

οποτε ο mourh που εχει το ποντικι δεν υπαρχει περιπτωση να καθησει θυληκια γατα εκει μεσα upyours.gifupyours.gif

ασπρο και απο μενα! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ειναι μουφα...απλα μπορει να μην πιανει..φαντασου ομως να το παρεις λευκο και να σε κυνηγανε τιποτα τραβεστι??με το λευκο της αγνοτητας τι εντυπωση θα δωσεις στην γκομενα??εσυ γεματος χαμογελο κατευθυνεσαι διπλα της και πατε προς το αυτοκινητο...η γκομενα στο μυαλο της οργιαζει σκεφτοντας εσενα να την κανεις.......!!!!......και ξαφνικα εσυ σαν ενας καλος τζεντλεμαν ανοιγεις την πορτα του καταλευκου προβατου...εε συγνωμη αυτοκινητου σου ηθελα να πω..η γκομενα τρωει φρικη!!!!σου λεει που εμπλεξα με τον αγνο-αθωο-πλην τιμιο εργατη??ξενερα ολα αυτα που ειχε στο μυαλο της γινονται καπνος γοητια μηδεν..θυματε και το λευκο χιουνταη του πατερα της και λεει πρεπει να φυγω απο τον κακογουστο οσο πιο γρηγορα γινετε..σκεψου τωρα ολο αυτο το σεναριο και στη θεση του λευκου βαλε ενα γιαλισμενο μαυρο black magic..οπου το φωτακια τις νυχτας θα ανακατευονται με τις κοκκινες και μπλε περλες..η γκομενα το βλεπει και ανοιγει ποδια asap :wub: !!! :rolleyes::D

χαχαχαχαχ ελιωσα μεσημεριατικα !

αν θες να συνδιασεις την αντριλα που λεει και ο fastrabbit και το κατι διαοφορετικο παρε κοκκινο :rolleyes:

και δεν χρειαζεται να εισαι ολυμπιακος για να το παρεις ,ουτε εγω ειμαι :p

Link to comment
Share on other sites

Περί του θέματος των χρωμάτων, μερικά κείμενα που έχουν γραφεί :

Έχετε προσέξει πώς οι γυναίκες προσδιορίζουν ένα αντικείμενο μέσω του χρώματος;

- Τί αυτοκίνητο έχεις;

- Δεν ξέρω. Ένα κόκκινο είναι.

Ίσως γιατί: "το χρώμα, λόγω της τριπλής του υπόστασης (χροιάς, τόνου και χρωματικότητας), έχει τρεις φορές ισχυρότερη συμβολική ικανότητα απΆ ότι οι δύο άλλες οπτικές ιδιότητες της ύλης: η μορφή και η υφή" [Τόσκα Θεανώ-Φάννυ, “Αρχιτεκτονικό Χρώμα: θεωρία και σχεδιασμός”.

Για τη βιομηχανία, το χρώμα είναι ένας εύκολος, γρήγορος και οικονομικός τρόπος εξατομίκευσης των προϊόντων. Το Lancia Y δεύτερης γενιάς ήταν διαθέσιμο σε 500 και πλέον χρωματισμούς, για να είστε βέβαιοι ότι κανένας άλλος δεν έχει όμοιο με το δικό σας. Πολύ πριν απ' αυτό, ο Henry Ford συνήθιζε να λέει: "μπορείτε να παραγγείλετε το Model T σε οποιοδήποτε χρώμα αρκεί να είναι μαύρο".

Πείτε μου τί χρώμα αυτοκίνητο πήρατε να σας πω ποιος είστε! Στην αρχαιότητα οι Αιγύπτιοι θεραπευτές πίστευαν στη δυνατότητα να θεραπεύσουν με τα χρώματα, τη λεγόμενη ως χρωματοθεραπεία: Έτσι, λοιπόν, υπήρχε η αίσθηση και βεβαιότητα ότι το κόκκινο χρώμα είναι αυτό που κυρίως υποκινεί τη διανοητική ενέργεια, το κίτρινο χρώμα υποκινεί τα νεύρα, το μπλε θεραπεύει τις οργανικές αναταραχές όπως τα κρύα και τον πυρετό, κ.λπ.

Ερχόμενοι στην σύγχρονη αντίληψη του θέματος τα εργοστάσια αυτοκινήτων δίνουν ιδιαίτερη προσοχή και την απαραίτητη σημασία στα χρώματα των νέων μοντέλων που λανσάρουν με σκοπό την πώληση όσο περισσότερων μονάδων μπορούν. Η επιστήμη της Ψυχολογίας έχει και εδώ λόγο αναλύοντας το ψυχολογικό προφίλ των οδηγών ανάλογα με το χρώμα αυτοκινήτου που επέλεξαν, τουτ' έστιν:

Το μαύρο είναι το χρώμα της επιτυχίας, των VIP, των πολιτικών, το κόκκινο είναι επιθετικό και δυναμικό με νεανικότητα, το ασημί ταιριάζει κυρίως σε αθλητικούς ανθρώπους και δίνει σπορ αίσθηση και αεροδυναμική κίνηση στο αυτοκίνητο, το λευκό είναι η πρώτη επιλογή των γιατρών και των οδηγών που αναζητούν αυτοκίνητο για πολλά χρόνια χωρίς πολλές φθορές στο χρώμα...Το σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται να συμφωνήσετε εύκολα για το χρώμα του αυτοκινήτου σας με τον/την σύντροφό σας, αφού οι αντιλήψεις και τα γούστα σχεδόν πάντα διαφέρουν!

Τα κόκκινα αυτοκίνητα μαρτυρούν άτομα γεμάτα κέφι και ενέργεια, που οδηγούν, μιλάνε και σκέφτονται γρήγορα.

Το μαύρο χρώμα προδίδει άτομο με επιθετική προσωπικότητα, ατίθασο.

Το κίτρινο χρώμα είναι ένα χρώμα έντονο, ευχάριστο, που χτυπάει στο μάτι και κάνει απίστευτους συνδυασμούς. Τα κίτρινα αυτοκίνητα δηλώνουν ιδεαλιστές και νεοτεριστές ανθρώπους.

Το ασημί χρώμα δείχνει άτομο ήρεμο και ελαφρά ακατάδεκτο.

Το πράσινο είναι χρώμα που επιλέγεται συνήθως από άτομα με υστερικές τάσεις.

Το γκρίζα χρώματα αντιπροσωπεύουν ήρεμους, ισορροπημένους και αφοσιωμένους στη δουλειά τους ανθρώπους.

Τα μπλε αυτοκίνητα επιλέγονται από αυτοελεγχόμενα άτομα με καλά αντανακλαστικά, που συνήθως είναι και πολύ προσεκτικά.

Τα ροζ αυτοκίνητα επιλέγονται από ευγενικούς, τρυφερούς και στοργικούς ανθρώπους.

Τα λευκά αυτοκίνητα δείχνουν άτομα υψηλής κοινωνικής θέσης και με εξωστρεφή χαρακτήρα.

Τα αυτοκίνητα σε κρεμ αποχρώσεις είναι αυτά που εμπλέκονται λιγότερο σε ατυχήματα, συνεπώς δηλώνουν άτομα με αυξημένο αίσθημα αυτοπροστασίας που έχουν απόλυτο έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

χααχαχαχχαχαχα συμφωνω με ολα αλλα διαφωνω για τα γκριζα χρωματα!! :D

ωραιος ACE2007 :rolleyes:

Edited by Rizaks
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ειναι μουφα...απλα μπορει να μην πιανει..φαντασου ομως να το παρεις λευκο και να σε κυνηγανε τιποτα τραβεστι??με το λευκο της αγνοτητας τι εντυπωση θα δωσεις στην γκομενα??εσυ γεματος χαμογελο κατευθυνεσαι διπλα της και πατε προς το αυτοκινητο...η γκομενα στο μυαλο της οργιαζει σκεφτοντας εσενα να την κανεις.......!!!!......και ξαφνικα εσυ σαν ενας καλος τζεντλεμαν ανοιγεις την πορτα του καταλευκου προβατου...εε συγνωμη αυτοκινητου σου ηθελα να πω..η γκομενα τρωει φρικη!!!!σου λεει που εμπλεξα με τον αγνο-αθωο-πλην τιμιο εργατη??ξενερα ολα αυτα που ειχε στο μυαλο της γινονται καπνος γοητια μηδεν..θυματε και το λευκο χιουνταη του πατερα της και λεει πρεπει να φυγω απο τον κακογουστο οσο πιο γρηγορα γινετε..σκεψου τωρα ολο αυτο το σεναριο και στη θεση του λευκου βαλε ενα γιαλισμενο μαυρο black magic..οπου το φωτακια τις νυχτας θα ανακατευονται με τις κοκκινες και μπλε περλες..η γκομενα το βλεπει και ανοιγει ποδια asap :p !!! :rolleyes::D

χαχαχαχαχ ελιωσα μεσημεριατικα !

αν θες να συνδιασεις την αντριλα που λεει και ο fastrabbit και το κατι διαοφορετικο παρε κοκκινο :rolleyes:

και δεν χρειαζεται να εισαι ολυμπιακος για να το παρεις ,ουτε εγω ειμαι :o

Τι ασπρο και κοκκινο?παρε μαυρο εκει περα να σε κυνηγανε τα γκομενακια! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εκτός από το χρώμα, παίζει ρόλο και το αμάξι!!

Και μην μου πει κανείς ότι δεν ξέρουν οι γκόμενες τι εστί Golf, προσοχή λοιπόν για Golf μιλάμε - όχι για το Citroen C3 Pluriel που είχε ψηφιστεί αγαπημένο αυτοκίνητο των gay στην Αγγλία!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ειναι μουφα...απλα μπορει να μην πιανει..φαντασου ομως να το παρεις λευκο και να σε κυνηγανε τιποτα τραβεστι??με το λευκο της αγνοτητας τι εντυπωση θα δωσεις στην γκομενα??εσυ γεματος χαμογελο κατευθυνεσαι διπλα της και πατε προς το αυτοκινητο...η γκομενα στο μυαλο της οργιαζει σκεφτοντας εσενα να την κανεις.......!!!!......και ξαφνικα εσυ σαν ενας καλος τζεντλεμαν ανοιγεις την πορτα του καταλευκου προβατου...εε συγνωμη αυτοκινητου σου ηθελα να πω..η γκομενα τρωει φρικη!!!!σου λεει που εμπλεξα με τον αγνο-αθωο-πλην τιμιο εργατη??ξενερα ολα αυτα που ειχε στο μυαλο της γινονται καπνος γοητια μηδεν..θυματε και το λευκο χιουνταη του πατερα της και λεει πρεπει να φυγω απο τον κακογουστο οσο πιο γρηγορα γινετε..σκεψου τωρα ολο αυτο το σεναριο και στη θεση του λευκου βαλε ενα γιαλισμενο μαυρο black magic..οπου το φωτακια τις νυχτας θα ανακατευονται με τις κοκκινες και μπλε περλες..η γκομενα το βλεπει και ανοιγει ποδια asap :rolleyes: !!! :rolleyes::D

κοψε τα πολλα αρλεκιν..χαχααχαχχαλολ

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxax...ειμαι αρλεκινος!!!αρλεκιν..πο...τα διαβαζε καποτε η μανα μου..ετσι καταστρεφονται οι γυναικες....(οφ τοπικ)

Link to comment
Share on other sites

Μαυρο απο μενα , δε πα' να παθαινω ιλιγγο το καλοκαιρι απο τη καψα, black magic δαγκωτο!!!

Link to comment
Share on other sites

το μαυρο θελει πολλα φραγκα για να γινει και να φαινεται το body tuning αλλα αν τα σκασεις θα μοιαζει με κτηνος

το λευκο ειναι στην μοδα(το μαυρο ποτε δεν εφυγε) και με μια μαυρη ζαντα κ ενα φιμε δειχνει και καλα φτιαγμενο ενω στην ουσια δεν ειναι

επισης δεν ειναι κ μεταλλικο το χρωμα σε αλλους αυτο ειναι ενα - σε αλλους ειναι + γιατι γλυτωνουν 500 ευρω,,,

το χρωμα ομως ειναι κ θα ειναι υποκειμενικο κ το θεμα ειναι να σου αρεσει εσενα

εγω 1 παραγγελια εδωσα σε ασπρο κ μετα απο 2 μερες πηρα τηλ κ την αλλαξα..τελικα δεν ειμαι τυπος του ασπρου γιατι κανει μπαμ ενω εγω θελω stealth καταστασεις

καλη αγορα

Link to comment
Share on other sites

ανε και εγω ειμαι λιγο αλλα μου θελω μερικα αλογα..

δωσε απο τα δικα σου που ειναι αρκετα. (κ04 setup δεν εισαι?) new_iloveyou.gif

Off Topic

θελω να μου πεις που βρηκες το ΤΕΛΕΙΟ σημα των autobots γιατι ειμαι τρελαμενος απο μικρος
Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ακου...ωραιο κ το μαυρο κ το ασπρο....Αλλα ολα, ετσι ειναι!!!Κανε τιν διαφορα..στιν θεση σου θα το επαιρνα στο χρωμα του Golf-R..Αυτο το μπλε που γαμαει κ ειναι κ πολυ sport χρωμα!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους παιδια καθως ειμαι καινουργιος σ κλαμπ!!!εγω προτεινω λευκο με φιμε,δερματινα μπορντο ή καποιο τετοιο χρωμα κ βαψε κ ζαντες μαυρες!!!το αμαξι θα ειναι γαματο!! machinegun.gif κ πολυ σπορ κ θα κανει ωραια αντιθεση!!δν θα εισαι παγωτατζης!!! :good:

Link to comment
Share on other sites

ελα να το δεις κ μετα θα σε αφησω να κλαψεις

Off Topic

θα συμφωνήσω με τον mourh .... εγώ το είδα και .... :huh:
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους παιδια καθως ειμαι καινουργιος σ κλαμπ!!!εγω προτεινω λευκο με φιμε,δερματινα μπορντο ή καποιο τετοιο χρωμα κ βαψε κ ζαντες μαυρες!!!το αμαξι θα ειναι γαματο!! machinegun.gif κ πολυ σπορ κ θα κανει ωραια αντιθεση!!δν θα εισαι παγωτατζης!!! :huh:

ωραιος ρε φιλε..αλλα δεν μας ειπες το σημαντικοτερο..το τρειλερ με τα καρπουζια-πεπονια..ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω που θα το κουμποσει..και την τουντουκα επεισης?? :(

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ρε φιλε..αλλα δεν μας ειπες το σημαντικοτερο..το τρειλερ με τα καρπουζια-πεπονια..ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω που θα το κουμποσει..και την τουντουκα επεισης?? :p

κοτσαδουρα για το τρειλερ κ την ντουντουκα στη θεση του συνοδηγου!!! :p γιατι τι βλεπεις γυφτια?2 με 3 χρωματα θα κυριαρχουν στο αμαξι...αν σε χαλαει τοσο αντε να βαλει μαυρα δερματινα!!σε ικανοποιει αυτο?? ;)lick.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.