Jump to content
konv

Golf 5 - Πισω Φωτα Μαυρα (Dimmed, Smoked)

Recommended Posts

Νίκο μεγειά:lol:.Εγώ θα προτιμούσα τα κόκκινα σκούρα για να κάνουν έστω και μια μικρά αντίθεση με το μαύρο χρώμα του αυτοκινήτου γιατί έτσι δείχνει το αυτοκίνητο από αισθητικής πλευράς σαν να μην έχει φωτιστικά σώματα όταν αυτά είναι σβηστά.Σημασία έχει όμως τι αρέσει σε σένα.:goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μεγειά<_<.Εγώ θα προτιμούσα τα κόκκινα σκούρα για να κάνουν έστω και μια μικρά αντίθεση με το μαύρο χρώμα του αυτοκινήτου γιατί έτσι δείχνει το αυτοκίνητο από αισθητικής πλευράς σαν να μην έχει φωτιστικά σώματα όταν αυτά είναι σβηστά.Σημασία έχει όμως τι αρέσει σε σένα.<_<

Ειναι το τριτο σετ που βαζω επάνω, μετά τις δοκιμές κατέληξα σε αυτα!! Νομίζω τελικά ότι στο γκολφ πάνε τα πολύ άγρια πράγματα. :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Α κατάλαβα σαν και μένα και συ.Κολλήσαμε στο 3.Τρία καντράν άλλαξα,3 φορές led στην πινακίδα κτλ,κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορα το μαυρο αμαξι το καλοκαιρι απο ενα ανοιχτοχρωμο ή μυθος?

Επισης με τις μεμβρανες υπαρχει περιπτωση να μην τραβαει τοσο θερμοκρασια μεσα?

Υ.γ ναι το ξερω για μαυρα φαναρια μιλατε :frantics:

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

το μαυρο χρωμα δεν πρεπει να εχει αντιθεσεις..πρεπει να ειναι ΟΛΑ μαυρα!

Κατράμι............:frantics:

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω αυτο το φαναρι απο Eλλαδα (Hella Code 2VP 009 500 831) Ειναι ασημι/μαυρο. Εχω βρει χωρις το μαυρο περιγραμμα ασημι/κοκκινο(Hella Code 2VP 009 500 801)που ειναι επισης πολυ ομορφο αλλα επειδη το Golfaκι μου ειναι μαυρο νομιζω οτι ταιριαζει της φωτογραφιας!! :D

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω αυτο το φαναρι απο Eλλαδα (Hella Code 2VP 009 500 831) Ειναι ασημι/μαυρο. Εχω βρει χωρις το μαυρο περιγραμμα ασημι/κοκκινο(Hella Code 2VP 009 500 801)που ειναι επισης πολυ ομορφο αλλα επειδη το Golfaκι μου ειναι μαυρο νομιζω οτι ταιριαζει της φωτογραφιας!! :D

Τελικα δεν τα βρισκω με την καμια Ελλαδα!! :afro: o savel τα ειχε σε καλη τιμη αλλα πλεον δεν φερνει...

Link to comment
Share on other sites

LED HELLA R32 LOOK Μαυρο/ασημι .Ειναι απο κινητο και δεν ειναι οτι καλυτερο .. θα βγαλω απο φωτογραφικη αυριο και μερα και νυχτα.Παντως εχει αλλαξει τελιως οψη πισω!!! :growl:

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω να αγοράσω τα παρακάτω φανάρια αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις.

www.ebay.de/itm/370487353002?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Είναι aftermarket τυπου LED. Το δικό μου αμάξι είναι 1,4FSI Trendline και φοβάμαι μην μου πετάξει σφάλμα λόγω των LED. Σε τοπικό μαγαζί με αξεσουάρ που ρώτησα αν θα υπαρχει πρόβλημα (μου έδειξε ακριβώς το ίδιο σχέδιο) μου είπε ότι τα φανάρια έχουν δική τους πλακέτα και μπαίνουν χωρίς καμία πατέντα κατευθείαν. Απλά η τιμή που μου έδωσε διαφέρει πολύ απο του ebay και αναρωτιέμαι αν είναι το ίδιο ή βάζουν στην εγκατάσταση κάποιο canbus canceller όπως με τις ψείρες κλπ.

Edited by Paul_Fsi
Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα δοκιμασει και αυτα, προταση μου ειναι μην τα βαλεις ειναι πολυ φτηνιάρικα σε εμφανιση, τωρα αν σου αρεσουν παρτα δεν βγαζουν λαθος.

Αλλα led εχουν μονο τα φωτα θεσεως αν θυμάμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ευχαριστώ! Προς το παρόν δεν μπορώ να διαθέσω παραπάνω γ φανάρια. Από την κοκκινίλα που έχω τώρα θα είναι καλύτερα στο μάτι. Αν δεν μου αρέσουν τα αλλάζω. Για τα Led το ξέρω. Τουλάχιστον δεν θα έχω δώσει τα 240 που μου ζήτησαν εδω για τα συγκεκριμένα.

Link to comment
Share on other sites

για πισω φωτα η προσωπικη μου επιλογη πλεον...που θα δειξει ακομη περισσοτερο με το χειλακι που αλλαζω το κατω

102_8259.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εφαγα πάλι καμια ωρα με τα καλώδια, αλλα ετοιμο.

Τωρα θέλει σκούριμα (με χρώμα) το κεντρικό στοπ και το σήμα, άντε να δούμε.

dsc00875u.jpg

dsc00873a.jpg

dsc00877g.jpg

Nίκο δες μία πρόταση για το κεντρικό στοπ. Επίσης θα πρότεινα αν δεν το έχεις κάνει ήδη να βάλεις στην όπισθεν και στο φως ομίχλης led, εγώ έβαλα αυτές http://www.ebay.com/...=item416132a0a5 έχει μεγάλη διαφορά ιδίως στην όπισθεν και επίσης κάνουν και αυτές check

imag1361.jpg

imag1360b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Update: Τελικά τα πήρα και ήρθαν τα φανάρια. Δυστυχώς δεν κάθονται ακριβώς όπως τα εργοστασιακά σε απόλυτη ευθεία με τον προφυλακτήρα αλλά λίγο πιο μέσα. Έχω σκεφτεί μια πατέντα να βάλω λίγο μονωτικό απο μέσα γύρω γύρω για να κάτσουν λίγο καλύτερα.

Πάντως δεν δείχνουν άσχημα και τα LED (πορείας και φρένα) είναι σαφώς πιο φωτεινά απο τα μαμά.

post-19877-0-23718200-1329586235_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

δύο τρεις ερωτήσεις καθως άσχετος :

-υπάρχει κάποιο σπρει που να είναι gloss γιατί δεν θέλω να είναι ματ;

-αφου τα περασω ένα χερι ,σε πόση ώρα στεγνωνει ; εννοώ πότε μπορω να τα βαλω πάνω στο αυτοκινητο;

-αυτό με το κυκλακι μπορει να γίνει και σε φαναρι απο 6αρι;το έχει κανει κάποιος ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.