Jump to content
bill1

Σασμαν Gti Σε Tsi Gt

Recommended Posts

για σας παιδια ανοιξα αυτο το θεμα οταν θα ερθει η κακια η στηγμη με τα κολοσασμαν που φοραμε αν μπορουμε να βαλουμε του gti να ησηχασουμε.οποιος γνωριζη ας δωσει μια ιδεα.

Edited by bill1
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια ανοιξα αυτο το θεμα οταν θα ερθει η κακια η στηγμη με τα κολοσασμαν που φοραμε αν μπορουμε να βαλουμε του gti να ησηχασουμε.οποιος γνωριζη ας δωσει μια ιδεα.

Με ενδιαφέρει και εμένα αυτή η εκδοχή (για πολύ αργότερα).

Μπαίνει του gti; Πόσο θα στοιχίσει περίπου; Μήπως κουμπώνει και κανένα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια ανοιξα αυτο το θεμα οταν θα ερθει η κακια η στηγμη με τα κολοσασμαν που φοραμε αν μπορουμε να βαλουμε του gti να ησηχασουμε.οποιος γνωριζη ας δωσει μια ιδεα.

τι εχει το σασμαν και ποια ειναι η κακια στιγμη :) ?

Link to comment
Share on other sites

έχω την υποψία πως τα παιδιά μιλάνε για το γνωστό(πλέων) "κούμπωμα της 2ας"... closedeyes.gif

εχω ξαναποσταρει πως το γολφ το 5αρι δν εχει συγχρονιζε 2ας και οπισ8εν! εκει εντοπιζεται το προβλημα.ωστοσο δν πιστευς πως αυτο θα φταει σε τυχον σπασιμο! καποιος με περισσοτερες γνωσεις μπορει να μας διαφωτησει!

Link to comment
Share on other sites

κανενας ρε παιδια που να γνωριζη δεν υπαρχει για να μας λιση την απορια?

Link to comment
Share on other sites

εχω ξαναποσταρει πως το γολφ το 5αρι δν εχει συγχρονιζε 2ας και οπισ8εν! εκει εντοπιζεται το προβλημα.ωστοσο δν πιστευς πως αυτο θα φταει σε τυχον σπασιμο! καποιος με περισσοτερες γνωσεις μπορει να μας διαφωτησει!

Παιδιά ας προσέχουμε λίγο τι γράφουμε....

Θα μας πέσουν τα μαλλιά με αυτά που διαβάζουμε... new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

με τις λιγες γνώσεις που εχω λογικά κουμπώνει.επειδή ομως οι προδιαγραφές του θα ναι για 2λτρο μοτέρ 200 φευγα αλόγατα 8α είναι κάπως ποιο βαρυ λογικά για το tsi!φυσικά επειδή μπορω να γράφω στο φόρουμ οπως και όλοι μας δεν σημαίνει πως πρέπει πάντα να παίρνουμε στα σοβαρά οτι διαβάζουμε χαχαχ. Αν ειμαι κάπου λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Επεμβενω οχι με σκοπο την διαφημιση και την προβολη μου αλλα για να σας βοηθησω σε οτιδηποτε ανησυχιες- προβληματισμους εχετε.Καταρχας ποιο ειναι το προβλημα με το υπαρχον κιβωτιο?δευτερον ολα τα συγχρονισμενα σασμαν εχουν συγχρονιζε σε ολες τις ταχυτητες,εκτος οπισθεν ,μερικα πλεον εχουν και στην οπισθεν,τριτον το σασμαν του gti κουμπωνει στο gt αλλα θελει αρκετα περιφερειακα πραγματα και εχει αρκετη διαφορα στο βημα και δεν θεωρειτε και περισοττερο αξιοπιστο απο του gt.

Link to comment
Share on other sites

Επεμβενω οχι με σκοπο την διαφημιση και την προβολη μου αλλα για να σας βοηθησω σε οτιδηποτε ανησυχιες- προβληματισμους εχετε.Καταρχας ποιο ειναι το προβλημα με το υπαρχον κιβωτιο?δευτερον ολα τα συγχρονισμενα σασμαν εχουν συγχρονιζε σε ολες τις ταχυτητες,εκτος οπισθεν ,μερικα πλεον εχουν και στην οπισθεν,τριτον το σασμαν του gti κουμπωνει στο gt αλλα θελει αρκετα περιφερειακα πραγματα και εχει αρκετη διαφορα στο βημα και δεν θεωρειτε και περισοττερο αξιοπιστο απο του gt.

το προβλημα ειναι το γραναζη της δευτερας, και υπαρχουν ατομα που το εχουν αλαξη 2 και 3 φορες και το προβλημα σηνεχιζει να υπαρχει.εγω εχω 22000 χιλ και ακομα δεν μου εχει κανει κιχ,αλλα το φοβαμε με αυτα που διαβαζω στο clup.εσενα φιλε μου πια ειναι η γνωμη σου?τι λιση υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι το γραναζη της δευτερας, και υπαρχουν ατομα που το εχουν αλαξη 2 και 3 φορες και το προβλημα σηνεχιζει να υπαρχει.εγω εχω 22000 χιλ και ακομα δεν μου εχει κανει κιχ,αλλα το φοβαμε με αυτα που διαβαζω στο clup.εσενα φιλε μου πια ειναι η γνωμη σου?τι λιση υπαρχει?

αλλαγη εργοστασιακου συγχρονιζε με ενισχυμενο.

Link to comment
Share on other sites

αλλαγη εργοστασιακου συγχρονιζε με ενισχυμενο.

δηλαδη βαζεις το ενεισχημενο και τελειωσες.....δεν θα ξανα βγαλει προβλημα το σαζμαν???

Edited by bill1
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο! σρυ!

για την συγκεκριμενη βλαβη μιλαω.για τριξιμο 1ης-2ης ταχυτητας.οχι για ολο το σασμαν.δεν ξερω τι προβλημα μπορει να σου βγαλει στην πορεια.πυρο διαφορικου-ρουλεμαν.κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Επεμβενω οχι με σκοπο την διαφημιση και την προβολη μου αλλα για να σας βοηθησω σε οτιδηποτε ανησυχιες- προβληματισμους εχετε.Καταρχας ποιο ειναι το προβλημα με το υπαρχον κιβωτιο?δευτερον ολα τα συγχρονισμενα σασμαν εχουν συγχρονιζε σε ολες τις ταχυτητες,εκτος οπισθεν ,μερικα πλεον εχουν και στην οπισθεν,τριτον το σασμαν του gti κουμπωνει στο gt αλλα θελει αρκετα περιφερειακα πραγματα και εχει αρκετη διαφορα στο βημα και δεν θεωρειτε και περισοττερο αξιοπιστο απο του gt.

Ρε φιλε σορρυ αλλα...θα πεσει κανας κεραυνος... το σασμαν του gti το οποιο φοραει και το s3 ειναι 3ων αξονων και ειναι ΠΟΛΥ ποιο αξιοπιστο..... οδηγησε ενα gti ...βαζε 1-2-3 κοφτες και αν εχει σχεση με το σασμαν του gt ..η του golf 6 (αλλαζει το βημα)...να παω να τρελαθω .... Αυτος ηταν και ο ΔΗΘΕΝ λογως που αγορασα το 6- 160 γιατι με παραμυθιαζε ο πωλητης οτι φοραει το σασμαν του gti...(περιμενα πως και πως να αλλαζει αυτη η αηδια του 5 που ειχαν βαλει για σασμαν) ... και φοραει αυτη την αηδια ακομα... Ακομα και σοβαρα περιοδικα το εχουν χαρακτηρισει Μετριο ...

Οσο για βελτιωση,και aftermarket συγχρονιζε για δωσε μας πληροφοριες γιατι πρωτη φορα ακουμε αυτη τη λυση τοσα χρονια με τα προβληματα που εχει..

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε σορρυ αλλα...θα πεσει κανας κεραυνος... το σασμαν του gti το οποιο φοραει και το s3 ειναι 3ων αξονων και ειναι ΠΟΛΥ ποιο αξιοπιστο..... οδηγησε ενα gti ...βαζε 1-2-3 κοφτες και αν εχει σχεση με το σασμαν του gt ..η του golf 6 (αλλαζει το βημα)...να παω να τρελαθω .... Αυτος ηταν και ο ΔΗΘΕΝ λογως που αγορασα το 6- 160 γιατι με παραμυθιαζε ο πωλητης οτι φοραει το σασμαν του gti...(περιμενα πως και πως να αλλαζει αυτη η αηδια του 5 που ειχαν βαλει για σασμαν) ... και φοραει αυτη την αηδια ακομα... Ακομα και σοβαρα περιοδικα το εχουν χαρακτηρισει Μετριο ...

Οσο για βελτιωση,και aftermarket συγχρονιζε για δωσε μας πληροφοριες γιατι πρωτη φορα ακουμε αυτη τη λυση τοσα χρονια με τα προβληματα που εχει..

μια τελευταια κουβεντα θα πω γιατι οι πονηροι οι εξυπνοι και οι παντογνωστες αυξανωνται και πληθαινουν σε αυτην την χωρα.φερε μου 02b -02j η 02s να το φτιαξω και αν τριξει ξανα ταχυτητα θα το φτιαξω τσαμπα............οσο για το συγχρονιζε δεν προκειται να στο πω γιατι εκ των προτερων αμφισβητεις χωρις να εχεις δει και χωρις να ξερεις.οσο για το 02q και το 02m ρωτα τους ταξιτζηδες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτο που λες με κανει χαρουμενο ...Εδω και 3 χρονια...εφοσον ξερεις καλα...ξερεις τι τεραστιο ποσοστο αυτοκινητων κινειται με προβληματικα συγχρονιζε.

Δεν εχω ξανακουσει με σιγουρια οπως το λες εσυ ,και συγνωμη αν εχω αδικο . Νομιζω μπορεις να μας πεις με ποιο συγχρονιζε το αλλαζει ςκαι πανω απο ολα με ποιες βαλβολινες και ποιο το κοστος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.