Jump to content
ToMaS

Golf - Εσωτερική Εμφάνιση (Τι αλλαγές κάνατε πρόσφατα? Τί είδατε και σας κίνησε την περιέργεια?) [*Photo Posting*]

Recommended Posts

Δεν τα πάρα εγώ !! Αλήθεια λέω .. new_killother.gif

Τελικά θα βάλουν τιμόνι όλοι στο club εκτός απο τον 'activious'

Στάμο καλά στροφιλίκια με το νέο τιμόνι ^_^

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , ο γνωστός άγνωστος έβαλε και στο δικό μου το τιμόνι . Το να πω ότι το αποτέλεσμα είναι εργοστασιακή είναι περιττό γιατί οι περισσότεροι το ξέρουν. Αυτό το οποίο πρέπει να πω είναι η συνολική συμπεριφορά του Κωστα είναι ο ορισμός ενός club. Ένας άνθρωπος που του αρέσει αυτό που κάνει και νιώθει και υπεύθυνος ενώ στην ουσία χάρη μας κάνει ( κάποια στιγμή τον είδα και να πιέζεται κιόλας όταν το αυτοκίνητο μου κράταγε μούτρα στο καλώδιο του κατα την διαδικασία της κωδικοποιησης)

Πρέπει λοιπόν να πω και εδώ ευχαριστώ και μακάρι να αποκτήσουμε και άλλοι τέτοια συμπεριφορά-παιδεία στο club.

Όσο για το αποτέλεσμα τέλειο και το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι περίμενα πως με το τιμόνι θα έπαιρνα παραπάνω άλογα και δεν πήρα....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , ο γνωστός άγνωστος έβαλε και στο δικό μου το τιμόνι . Το να πω ότι το αποτέλεσμα είναι εργοστασιακή είναι περιττό γιατί οι περισσότεροι το ξέρουν. Αυτό το οποίο πρέπει να πω είναι η συνολική συμπεριφορά του Κωστα είναι ο ορισμός ενός club. Ένας άνθρωπος που του αρέσει αυτό που κάνει και νιώθει και υπεύθυνος ενώ στην ουσία χάρη μας κάνει ( κάποια στιγμή τον είδα και να πιέζεται κιόλας όταν το αυτοκίνητο μου κράταγε μούτρα στο καλώδιο του κατα την διαδικασία της κωδικοποιησης)

Πρέπει λοιπόν να πω και εδώ ευχαριστώ και μακάρι να αποκτήσουμε και άλλοι τέτοια συμπεριφορά-παιδεία στο club.

Όσο για το αποτέλεσμα τέλειο και το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι περίμενα πως με το τιμόνι θα έπαιρνα παραπάνω άλογα και δεν πήρα....

Ειναι νωρίς ακομα αμα πας εξω καμια βολτα θε δεις οτι εχεις πολλα παραπανω αλλογακια :)

Καλές βόλτες, αστέρι ο Κώστας !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , ο γνωστός άγνωστος έβαλε και στο δικό μου το τιμόνι . Το να πω ότι το αποτέλεσμα είναι εργοστασιακή είναι περιττό γιατί οι περισσότεροι το ξέρουν. Αυτό το οποίο πρέπει να πω είναι η συνολική συμπεριφορά του Κωστα είναι ο ορισμός ενός club. Ένας άνθρωπος που του αρέσει αυτό που κάνει και νιώθει και υπεύθυνος ενώ στην ουσία χάρη μας κάνει ( κάποια στιγμή τον είδα και να πιέζεται κιόλας όταν το αυτοκίνητο μου κράταγε μούτρα στο καλώδιο του κατα την διαδικασία της κωδικοποιησης)

Πρέπει λοιπόν να πω και εδώ ευχαριστώ και μακάρι να αποκτήσουμε και άλλοι τέτοια συμπεριφορά-παιδεία στο club.

Όσο για το αποτέλεσμα τέλειο και το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι περίμενα πως με το τιμόνι θα έπαιρνα παραπάνω άλογα και δεν πήρα....

Μεγειά!!

Αν πατήσεις στο πολυλειτουργικό το τηλεφωνάκι, το mute και το ^ ταυτοχρόνως σηκώνεις 2.5 overboost και μπαίνεις σε warp speed... tongue.gif.

Πάντως σε κάποια φάση πρέπει να κάνουμε του Κώστα ένα surprise party!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , ο γνωστός άγνωστος έβαλε και στο δικό μου το τιμόνι . Το να πω ότι το αποτέλεσμα είναι εργοστασιακή είναι περιττό γιατί οι περισσότεροι το ξέρουν. Αυτό το οποίο πρέπει να πω είναι η συνολική συμπεριφορά του Κωστα είναι ο ορισμός ενός club. Ένας άνθρωπος που του αρέσει αυτό που κάνει και νιώθει και υπεύθυνος ενώ στην ουσία χάρη μας κάνει ( κάποια στιγμή τον είδα και να πιέζεται κιόλας όταν το αυτοκίνητο μου κράταγε μούτρα στο καλώδιο του κατα την διαδικασία της κωδικοποιησης)

Πρέπει λοιπόν να πω και εδώ ευχαριστώ και μακάρι να αποκτήσουμε και άλλοι τέτοια συμπεριφορά-παιδεία στο club.

Όσο για το αποτέλεσμα τέλειο και το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι περίμενα πως με το τιμόνι θα έπαιρνα παραπάνω άλογα και δεν πήρα....

+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παρ'όλη την προσοχή μου, ο διακόπτης των φώτων ξεφλούδισε και φαίνεται το άσπρο του πλαστικού από κάτω.

Επίσης εχουν ξεφλουδίσει και οι διακόπτες στις πόρτες για το ανέβασμα-κατέβασμα των παραθύρων. Γνωρίζει κάποιος φίλος που μπορω να πάω για αντικατάσταση.Βρίσκομαι σε Αθήνα (Νότια)

Edited by roxy
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω να σου προτεινω καπου συγκεκριμενα, αλλα αφου σκοπευεις να τα αλλαξεις γιατι δεν βαζεις απο golf 6 διακοπτες παραθυρων, φωτων κ καθρεπτων με τις λεπτομερειες χρωμιου?? ταιριαζουν μια χαρα απ οτι ξερω..

σκεφτομαι κι εγω να κανω την αλλλαγη καποια στιγμη,μιας κ εχουν φθαρει κ σε μενα.. αν τα βαλεις ολα νομιζω θα παει περιπου 150 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω να σου προτεινω καπου συγκεκριμενα, αλλα αφου σκοπευεις να τα αλλαξεις γιατι δεν βαζεις απο golf 6 διακοπτες παραθυρων, φωτων κ καθρεπτων με τις λεπτομερειες χρωμιου?? ταιριαζουν μια χαρα απ οτι ξερω..

σκεφτομαι κι εγω να κανω την αλλλαγη καποια στιγμη,μιας κ εχουν φθαρει κ σε μενα.. αν τα βαλεις ολα νομιζω θα παει περιπου 150 ευρω.

Ευχαριστώ για την απάντηση, που μου φαίνεται και πολύ καλή ιδέα. ;)

Που μπορεί να γίνει αυτή η αντικατάσταση? Καρεντα ή και κάπου αλλού ??????

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, που μου φαίνεται και πολύ καλή ιδέα. ;)

Που μπορεί να γίνει αυτή η αντικατάσταση? Καρεντα ή και κάπου αλλού ??????

Σε ολα τα εξουσιοδοτημενα...

Link to comment
Share on other sites

και γω που επαθα το ιδιο στους διακοπτες των παραθυρων ( Γερμανικη ποιοτητα ντεμεκ ) τους αλλαξα στην vw ..

Κατι για οξυνο ιδρωτα και υγρα μπαταριας που βγαζει το ανθρωπινο σωμα προκαλει αυτο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

και γω που επαθα το ιδιο στους διακοπτες των παραθυρων ( Γερμανικη ποιοτητα ντεμεκ ) τους αλλαξα στην vw ..

Κατι για οξυνο ιδρωτα και υγρα μπαταριας που βγαζει το ανθρωπινο σωμα προκαλει αυτο το προβλημα

Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε ποιό είναι το κόστος machinegun.gif συνάδελφοι?????

Link to comment
Share on other sites

http://www.ahw-shop.de/shop/schalter-bedienelemente.html

Εγώ από το παραπάνω μαγαζί τα πήρα σε πάρα πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ahw-shop.de/shop/schalter-bedienelemente.html

Εγώ από το παραπάνω μαγαζί τα πήρα σε πάρα πολύ καλή τιμή.

Όντως οι τιμές είναι πολύ καλές. Λίγο τσουχτερά είναι τα έξοδα αποστολής για Ελλάδα (38 Euro). Είναι εύκολη η εγκατάστασή τους? Θα με ενδιέφερε να αλλάξω διακόπτες φώτων, παραθύρων και καθρέπτη.

Ευχαριστώ

Edited by spooky
Link to comment
Share on other sites

Όντως οι τιμές είναι πολύ καλές. Λίγο τσουχτερά είναι τα έξοδα αποστολής για Ελλάδα (38 Euro). Είναι εύκολη η εγκατάστασή τους? Θα με ενδιέφερε να αλλάξω διακόπτες φώτων, παραθύρων και καθρέπτη.

Ευχαριστώ

Ο διακόπτης των φώτων αλλάζει πανεύκολα με μια κίνηση θα έλεγα.Οι διακόπτες των παραθύρων και του καθρέφτη από την μεριά του οδηγού αντικαθίστανται σχετικά εύκολα αλλά ο διακόπτης του παραθύρου του συνοδηγού απαιτεί άνοιγμα της ταπετσαρίας.Υπάρχουν σχετικά how to 's.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο επαθα και γω.

ξεφλουδισε ο διακοπτης φωτων και ηταν ευκαιρα να τον αλαξω μιας και περασα και προβολεις ομιχλης.

τιμη διακοπτη 40ευρω ebay. (στην vw τον ζητουσανε 80ευρω)

τα πλαστικα εσωτερικα χερουλια στις πορτες που ειχαν γρατζουνιστει και φενοταν ασχημα, τα πηρα απο την vw και δεν ηταν ιδιαιτερα ακριβα, καπου στα 10-20 ευρω νομιζω για καθε πορτα, δεν θυμαμαι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Ο διακόπτης των φώτων αλλάζει πανεύκολα με μια κίνηση θα έλεγα.Οι διακόπτες των παραθύρων και του καθρέφτη από την μεριά του οδηγού αντικαθίστανται σχετικά εύκολα αλλά ο διακόπτης του παραθύρου του συνοδηγού απαιτεί άνοιγμα της ταπετσαρίας.Υπάρχουν σχετικά how to 's.

Παρατήρησα ότι για να βγει η ταπετσαρία χρειάζεται ένα κατσαβίδι τύπου torx. Μήπως ξέρουμε το νούμερο ή μπορώ να αγοράσω σετ με περισσότερα του ενός νούμερα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δε θα χρειαστεί μόνο ένα, οπότε καλύτερα πάρε σετ. Περιμετρικά είναι Τ-20 και στις λαβές Τ-30.

ΟΚ, ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.